گروه صنعتی کاسپین تأمین کننده انواع تجهیزات اتوماسیون صنعتی از برندهای متنوع و متناسب با نیاز روز صاحبان صنایع است. پیش تر ضمن معرفی شرکت فستو به عنوان یکی از برندهای تأمین کننده تجهیزات اتوماسیون صنعتی اشاره شد که این شرکت در زمینه تولید انواع ولوهای مکانیکی و الکتریکی دارای شهرت و اعتبار بین المللی است. با توجه به نیاز روزافزون صنایع و اقبالی که مشتریان گرامی به این دسته محصولات فستو داشته اند، شرحی دقیق تر از انواع ولوهای تولیدی این برند آلمانی ارائه می شود.

ولوهای شرکت فستو

ولوها تجهیزاتی هستند که در فناوری اتوماسیون صنعتی برای کنترل فعالسازهایی نظیر سیلندر، سیلندرهای بدون میله، موتورها و …. استفاده می شوند. وقتی صحبت از ولوهای شرکت فستو می شود، باید میان ولوهای پنوماتیکی، ولوهای الکتریکی و ولوهای دستی تمایز گذاشت. شرکت فستو تولید کننده انواع این ولوها در مدلهای متفاوت است. در ادامه به معرفی ولوهای برند آلمانی فستو می پرداریم:

1- کنترل ولوهای جهت دار الکتریکی و پنوماتیکی

این نوع از کنترل ولوها برای تغییر دادن، باز کردن یا مسدود کردن جهت حرکت جریان به وساطت یک سیستم هیدرولیکی یا پنوماتیکی استفاده می شوند. برای این منظور معمولاً از هوای فشرده یا سیال هیدرولیکی به عنوان فعال ساز بهره گرفته میشود. ولوها برحسب طراحی عنصر کنترلی، تعداد موقعیت سوئیچ کردن و مسیرهای جریان به انواع مختلف کنترل ولو مکانیکی، پنوماتیکی و الکتریکی تقسیم میشوند. این محصول دارای سریهای زیر است:

– کنترل ولوهای ISO, CNOMO & NAMUR شامل سلنوئید ولوهای VSCN، ولوهای تک پلاگ VSVA، ولوهای دارای پلاگ مرکزی VSVA، ولوهای پلاگین، ولوهای الکتریکی و پنوماتیکی ISO 5599-1، و ایزو ولوهای CNOMO و VSCS می شود.

– کنترل ولوهای جهت دار یونیورسال: این محصول نیز شامل مدل های مختلف است. مدل سلنوئید ولو بادی تک اتصاله VUVG دارای طراحی فشرده و کم حجم با نرخ جریان بالا متناسب با سایز آن می باشد. مدل سلنوئید ولو VUVS دارای مقاومت و طول عمر مفید بالا، مقرون بصرفه و فاقد هر گونه محدودیت کاربردی و قابل استفاده در ولوهای ساده یا مانیفولد می باشد. سلنوئید ولو پلاگین متناسب با استانداردهای اروپایی محافظت از انفجار طراحی شده است. سلنوئید ولو بادی VMPA برای ولوهای مانیفولد MPA طراحی شده است و دارای گستره کاربردی کامل و جامعی است. سلنوئید ولو برای اتصال تکی مدل VUVG-F1A از جمله محصولات جدید فستو است که دارای طراحی کم جا و نرخ جریان بالا با توجه به ابعاد آن است. ولوهای پنوماتیکی VUWG و VUWS از دیگر سری از این محصولات فستو هستند.

– کنترل ولوها مخصوص کاربردهای خاص: این دسته شامل انواع سلنوئید ولوهای بادی، سیستمهای فشرده M5، ولوهای سوئیچ پرسرعت، کنترل بلاک های VOFA، پایلوت ولو، و انواع ولو پنوماتیکی است.

2- ولوهای مکانیکی و دستی:

– ولو پنوماتیکی با فعالساز مکانیکی VMEF با طول عمر بالا، محفظه فلزی مقاوم، و عملکرد پنوماتیکی قوی از جمله این سری محصولات فستو است. ولو دستی VHEF از دیگر محصولات این شرکت است که به لطف فناوری های آزمایش شده دوام بالایی دارد و بسیار مقرون به صرفه است. ولو اهرمی دستی دارای اهرم با طراحی فلزی یا پلیمری و پنل جلوست. ولو پنوماتیکی دستی VHEF دارای اتصال NPT بوده و دوام بالایی دارد. ولو پنوماتیکی با پورت M5 بصورت مکانیکی فعال می شود، ولو با کانکتور فشاری و فعالساز مکانیکی، ولو پنوماتیکی با پورت G1/4 با فعالسازی مکانیکی، ولو با پنل جلوی M5 و M5 SV از دیگر سریها از این محصولات فستو بشمار می روند.

3- ولو فشار:

رگولاتور یا تنظیم کننده های فشار VRPA از سری این محصولات شرکت فستو هستند که فشار عملیاتی را مستقل از نوسان فشار ورودی تنظیم می کنند، دارای عملکرد جریان برگشتی هستند، و دارای شیر تنظیم پیستون با منبع تغذیه فشار هستند. رگولاتورهای فشار دیفرانسیل LRL و LRLL از دیگر سری از این محصولات فستو هستند که دارای ولو تنظیم کننده پیستون و اختلاف فشار ثابت بین ورودی و خروجی هستند. مینی ولوهای تنظیم کننده فشار از دیگر محصولات فستو هستند که فشار عملیاتی را مستقل از نوسان فشار تنظیم می کنند، دارای هواکش ثانویه اند و رگولاتور تنظیم کننده دیافراگم دارند.

4- ولو کنترل جریان:

این محصولات شامل ولوهای یک راهه با نرخ جریان تا 3300 لیتر در دقیقه هستند، ولوهای سوزنی با نرخ جریان تا 8000 لیتر در دقیقه، و تایمرهای پنوماتیک با نرخ جریان تا 600 لیتر در دقیقه می باشند.

5- ولو تناسبی:

این دسته محصولات فستو به کنترل ولوهای تناسبی جریان که نرخ جریان اتصالات پنوماتیکی را کنترل می کنند، و کنترل ولوهای تناسبی فشار که فشار اتصالات پنوماتیکی را کنترل می کنند تقسیم می شود.

6- ولوهای فرایندی با فعالساز سلنوئیدی: این محصولات در سریهای متنوع تولید می شوند. عدم نیاز به تغییر فشار، نرخ جریان بالا، طراحی مقاوم و استفاده از آلیاژهای قدرتمند نظیر استنلس استیل در طراحی و ساخت، پهنای کم و فشرده، استفاده آسان، دامنه کاربردی گسترده و … از ویژگیهای اصلی این دسته از ولوهاست که در سریهای VZWP ،MN1H ،VYKB ،VZWD ،VZWF و … تولید می شود.

7- ولوهای صنعتی با فعالساز پنوماتیکی و مکانیکی:

انعطاف پذیری بالا و نرخ جریان بالا از ویژگیهای سری VZXA محصولات فستو است. این دسته محصولات همچنین انواع ولو توپی یا بال ولو، ولو پنوماتیکی و ولوهای زاویه ای را شامل می شوند که متناسب با نیاز مشتریان بسیار مقرون بصرفه با دوام و عمر مفید بالا طراحی و ساخته می شوند.

8- کنترل پنوماتیکی:

این سری محصولات فستو نیز انواع کنترل بلاک، تایمر پنوماتیکی، شمارنده پنوماتیکی و لوازم یدکی آنها را شامل می شوند.

9- ولو خاموش یا شات آف ولو:

شامل انواع چک ولو، بال ولو قطع و وصل، شیر شاتل و نظایر آن می شود.

آنچه در بالا اشاره شد شرحی اجمالی از انواع ولوهای الکتریکی، مکانیکی و پنوماتیکی شرکت فستو بشمار می رود. از این رو برای آشنایی بیشتر توصیه می شود با مجاری ارتباطی گروه صنعتی کاسپین در وبسایت مراجعه فرمایید. گروه صنعتی کاسپین بعنوان نمایندگی شرکت فستو متعهد میشود کلیه نیازهای مشتریان را در اسرع وقت با کمترین هزینه به مشتریان گرامی ارائه دهد. همچنین ما بهترین مشاوره های مهندسی در خصوص انتخاب مناسب ترین محصولات که متناسب با نیاز کابردی شما باشد را ارائه می دهیم. گروه صنعتی کاسپین کلیه خدمات مربوط به شرکت فستو شامل استعلام قیمت، تأمین و تحویل، آموزش، نصب و راه اندازی، مشاوره مهندسی، تعمیرات و خدمات پس از فروش را در دسترس شما قرار می دهد.

لینک سایت FESTO Valves

کپی مطالب بالا با ذکر منبع بلامانع است.

5/5 - (2 امتیاز)
تعداد بازدید ها : 548
فهرست