شرکت فستو (FESTO) تولید کننده آلمانی تجهیزات اتوماسیون هیدرولیکی و پنوماتیکی و نیز اتوماسیون صنعتی از بزرگ ترین برندهای جهانی است که با تکیه بر فرایندهای مهندسی تحقیق و توسعه از دیرباز هدف خود را متمرکز بر تولید محصولات با عملکردهای نوین و فن آوری های ابتکاری نموده است و با این رویه در طول حیات حدود یک سده ای خود همواره خود را در سطح محصولات برتر هیدرولیکی و پنوماتیکی جهان حفظ نموده است. ادغام فن آوری های اتوماسیون صنعتی با فرایندهای مکانیکی نظیر تکنولوژی های هیدرولیکی و پنوماتیکی این شرکت را به تولید کننده محصولاتی با کیفیت و ایمنی و دقت بالا، و در عین حال قیمت پایین و عمر بالا نموده است. همین امر شرکت آلمانی فستو را به یک تولید کننده معتبر جهانی تبدیل نموده است.

چنان که معرفی خواهد شد، محصولات این شرکت در فیلدهای متنوع صنعتی و خدماتی مورد استفاده قرار می گیرند و از فرایندهای مرتبط به صنایع سنگین تا خدمات شهری و بیمارستان ها هر یک به نوبه خود می توانند از محصولات با کیفیت فستو بهره ببرند. صنایع خودرو، صنایع الکتریکی و تلفن های همراه، صنایع نیمه هادی و الکترونیک، صنایع فضایی، مواد غذایی و بسته بندی، صنایع شیمیایی، فن آوری های مربوط به آب، تکنولوژی های پزشکی، اتوماسیون آزمایشگاهی، اتوماسیون فرایندی، ابزارهای ماشینی، نساجی، پرینت و چاپ کاغذ، صنایع چوب، مهندسی و صنایع معدن و استحراج فلزات از اصلی ترین بهره گیرندگان از هر یک از فن آوری ها و محصولاتی هستند که شرکت آلمانی فستو (Festo) تولید و به مشتریان عرضه می کند.

این دامنه گسترده ماحصل طیف متنوع محصولات اتوماسیونی است که شرکت فستو تولید می کند. در ادامه به برخی از اصلی ترین محصولات فستو به شرح زیر اشاره می شود:

– فعال ساز پنوماتیکی (Penumatic Actuator): که شامل سیلندر میله پیستون، سیلندرهای بدون اهرم، فعال سازها یا اکتیویتورهای گردشی، سیلندرهای پرقدرت و چند موقعیتی، درایوها، سیلندرهای متوقف کننده، درایوهای دیافراگم، جذب کننده شوک و فعال ساز ولو برای فرایندهای اتوماسیونی می شوند. هر یک از این محصولات دارای مدل ها و کاربردهای متنوع هستند. برای نمونه سیلندر میله پیستون دارای انواع سیلندر کم جا، سیلندر مینیاتوری، سیلندر کارتریج یا سیلندر استنلس استیل، سیلندر مسطح و از این قبیل می باشد. این محصولات فستو مطابق با استاندارد ATEX ساخته شده و مناسب با جوهای مستعد انفجار می باشند؛ ضمن این که از استنلس استیل ساخته شده و خاصیت ضد خوردگی بالایی دارند. ضمن این که تمیزکاری آن ها نیز بسیار ساده است.

– اجزای کنترلی سرو پنوماتیک (Servo-Pneumatic Control Components): اجزای کنترلی ساخته شده توسط شرکت فستو نیز شامل محصولاتی نظیر درایوها با اینکودر جابجایی، کنترل کننده های محور، اینکودر جابجایی، رابط های سنسور (Sensor Interface) و کابل ها و قطعات یدکی می شوند. درایوهای تولیدی فستو دارای سیلندر بدون محور پیستون هستند که با اینکودرهای جابجایی یا اینکودرهای جابجایی زاویه دار یکپارچه سازی می شوند. اینکودرهای تولیدی نام برده نیز دارای سیستم های اندازه گیری آنالوگ یا دیجیتال و کیفیت نمایش بسیار دقیق هستند. رابط های سنسور از محصولات کلیدی FESTO محسوب می شوند که دارای مبدل های اندازه گیری شده بوده و در سری های CASM و DADE تولید می شوند.

– درایوهای الکترومکانیکی (Electromechanical Drives): درایوهای خطی، فعال سازهای گردشی، سیلندرهای متوقف کننده و ماژول های کنترل الکتریکی در انواع گردشی و حمل کننده از جمله تولیدات فستو در این زمینه می باشند سیلندرهای متوقف کننده برای متوقف کردن حرکت قطعات کار در حال حمل و نقل بسیار مناسب و دقیق عمل می کنند. این محصولات فستو تنظیمات بسیار ساده این نیز دارند.

– موتورها و کنترل کننده ها (Motors and Controllers): سرو موتورهای تولیدی شرکت آلمانی FESTO در مدل های EMMT ،EMME و EMMS تولید می شوند. مدل EMMT این سورموتورها تکنولوژی اتصال بسیار ساده ای دارد، سیستم چرخش آن ساده و در عین حال چند جهته است و گشتاورهای بالا را پشتیبانی می کند. موتورهای پله ای، موتورها با کنترل کننده های یکپارچه و کنترل کننده ها از دیگر محصولات فستو می باشند. کنترل کننده ها در انواع کنترل کننده سرو موتور، کنترل کننده موتور پله ای، کنترل کننده های چند محوره و positioner برای فرایندهای اتوماسیونی تولید و روانه بازار می شوند.

– گیره (Gripper): گیره های مکانیکی و جداسازهای تغذیه اصلی ترین مدل های تولیدی فستو در این زمینه به شمار می روند. این جداسازها دارای واحدهای کنترل کاملی برای جدا کردن قطعات کار در حین فرایند تغذیه هستند و در مدل های HPV و HPVS تولید و به بازار عرضه می شوند. گیره های مکانیکی نیز در انواع گیره های موازی، گیره های سه نقطه ای، گیره های زاویه دار و گیره های چرخشی تولید می گردند.

– ولو (Valve): شرکت فستو تولید کننده انواع شیرهای مکانیکی و الکتریکی نیز می باشد. کنترل ولوهای فعال خطی الکتریکی و پنوماتیکی از جمله محصولات FESTO هستند که کارکرد استاندارد و عام دارند. کنترل ولوهای فعال مکانیکی و دستی نیز دیگر محصولات این شرکت اتوماسیونی آلمانی محسوب می شوند که دارای فعال سازهای مکانیکی غلطکی، اهرم چرخشی، ساندویچی و اهرم با مفصل گردنده هستند. ولوها با کابرد ویژه، ولوهای کنترل فشار، ولوهای فلو کنترل یا کنترل جریان و نیز تأخیر زمان و شیر پروپورشنال (Proportional Valve) از دیگر شیرهای تولیدی فستو به شمار می روند. ولوهای فرایندی و رسانه ای با فعال ساز الکتریکی کنترل ولوهای هدایتی محسوب می شوند که دارای فنر بازگشت پنوماتیکی می باشند. شیرها از پرمشتری ترین و محبوب ترین تولیدات شرکت فستو محسوب می شوند که بر حسب کارکردهای چند منظوره و در عین حال دقیق بسیار مورد اقبال قرار گرفته اند.

– اجزاء تهویه هوا (Air Supply Components): از جمله این محصولات شیلنگ های ضد احتراق هستند که در صنایع غذایی بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. اتصالات درپوش دار، سیستم های خطوط لوله، کوپلینگ ها، اتصالات توزیع کننده، سیستم های حفاظتی، قطعات یدکی و آب بندی و سایر تجهیزات از جمله اجزاء تولیدی تهویه هوای شرکت فستو می باشند.

شرکت فستو علاوه بر محصولات فوق تولید کننده انواع ولوهای چند منظوره، ترمینال های حرکت، تجهیزات کنترلی، نرم افزارها، سیستم های اتوماسیون فرایندها و نیز سنسور می باشد. سنسورهای تولیدی festo در انواع سنسور مجاورتی (Proximity Sensor)، سنسور القایی (Inductive Sensor)، سنسور موقعیت (Position Sensor)، سنسور جریان (Flow Sensor)، سنسور نوری (Optical Sensor)، سنسور نیرو (Force Sensor)، مبدل سیگنال (Signal Converter) و سنسور Air Gap از جمله محصولات دیگر شرکت فستو محسوب می شوند که با توجه به استفاده گسترده انواع سنسورها در اقصی نقاط جهان مشتریان زیادی را به خود جلب کرده اند.

گروه صنعتی کاسپین به عنوان نمایندگی فروش محصولات فستو (FESTO) آماده است کلیه سفارشات و درخواست های مشتریان گرامی را دریافت نموده و نسبت به رفع و رجوع آن ها سریعا اقدام نماید. ما با توجه به ارتباطات گسترده با مراکز اصلی فروش منطقه ای و بین قاره ای محصولات اتوماسیون صنعتی، هیدرولیکی و پنوماتیکی، و ضمن ارتباط مستمری که با شرکت فستو و نمایندگی های مجاور آن داریم، آماده ایم کلیه مطالبات و مسائل مطروحه از جانب مشتریان را دریافت نموده و به بهترین نحو نسبت به پاسخ به آن ها اقدام نماییم.

لینک سایت فستو

کپی مطالب بالا با ذکر منبع بلامانع است.

5/5 - (1 امتیاز)
تعداد بازدید ها : 985
فهرست