شرکت امرسون الکتریک (Emerson Electric) از دیگر برندهای تولید کننده قطعات اتوماسیون در تنوع بسیار بالا است. این شرکت آمریکایی در سال ۱۸۹۰ تأسیس شد و فعالیت خود را با تولید موتورهای الکتریکی آغاز کرد. امرسون به مرور و در سال های قرن بیستم تبدیل به یک برند معتبر در زمینه تولید قطعات الکتریکی و پیرو آن قطعات اتوماسیونی شد و اکنون در اقصی نقاط دنیا مشتریان بزرگی دارد. عمده محصولات شرکت امرسون را در حال حاضر می توان به دو دسته کلی تقسیم کرد:

– محصولات اتوماسیونی

– محصولات مجتمع های تجاری و مسکونی

در ادامه به معرفی اهم محصولات این شرکت، خصوصا محصولات اتوماسیونی امرسون می پردازیم. از آن جا که حجم بالای همکاری گروه صنعتی کاسپین با امرسون در زمینه محصولات اتوماسیونی است طبیعتاً معرفی مشروح تر این محصولات ضروری تر می نماید:

محصولات اتوماسیونی امرسون

 ابزارهای اندازه گیری: این محصولات شامل ابزارهای اندازه گیری فشار، جریان، دما، ابزارهای آنالیز گاز، ابزارهای اندازه گیری و آنالیز صنایع دریایی، گیج های تانکرها، اندازه گیری دانسیته و ویسکوزیته، شناسایی شعله و گاز، سنسورهای توزیعی، فن آوری های وایرلس صنعتی، ابزارهای مونیتورنگ خوردگی و فرسایشی و محصولات های ژنتیک می باشند که هر کدام در انواع و مدل های متنوع تولید می شوند.

 ولوها، اکتیوتورها یا فعال سازها و رگلاتورها: این محصولات امرسون الکتریک نیز شامل انواع کنترل ولوها، ولوهای خاموشی و جداسازی، ولوهای سلنوئید، اکتیوتورها، ولوهای فشار و امداد ایمنی، رگلاتورها، ونت تانکر، کنترل کننده های جریان و سیستم های ردیابی حرارت صنعتی است.

 کنترل سیالات و پنوماتیک: ولوهای سلنوئید، ولوها و کنترل کننده های پنوماتیک، سیلندرها و فعال سازها، ولوهای دریایی و زاویه ای و سیستم های آماده سازی هوا عمده محصولات امرسون الکتریک در این سری هستند.

 تجهیزات مدیریت دارایی: محصولاتی را عبارت می شود که برای محافظت و ارزیابی تجهیزات یک مجتمع مورد استفاده قرار می گیرند. سیستم های مدیریت ابزارهای میدانی با قابلیت هوشمند، مدیریت سلامت ماشین آلات و سیستم های ارزیابی دارایی قابلیت هایی هستند که شرکت امرسون الکتریک در اختیار مشتریان قرار داده است و به ازای هر یک محصولات کارآمدی را عرضه کرده است.

 سیستم های مدیریت عملیات ها و تجارت: این محصولات نیز ضمن برقراری ارتباط میان عملکرد ماشین آلات و فرایندها، با واحدهای بازرسی و پایش، از بروز آسیب به فرایندها پیشگیری می کند. سیستم ها و تجهیزات مدیریت انرژی، سیستم های اجرایی ساخت و تولید، نرم افزارهای مدیریت ذخایر، محصولات مرتبط به صنایع بالادستی نفت و گاز و شبیه سازهای دینامیک از سری محصولاتی هستند که البته هر یک دامنه متنوعی از محصولات را شامل می شوند.

 قطعات الکتریکی و روشنایی: این محصولات شامل وسایل روشنایی، اتصالات الکتریکی، پلاک ها و مخازن و کنترل هاست. برای شرح دقیق تر انواع محصولات روشنایی، محصولات کنترل قدرت و انرژی، جعبه های اتصال، کنترل کننده ها، تجهیزات توزیع، اتصالات و فیتینگ ها، سیستم های کیفیت انرژی و توزیع، سوئیچ ها، فوتوکنترل ها، و تجهیزات آب بندی و توقف آتش در زمره این محصولات امرسون الکتریک می باشند.

 جوشکاری، مونتاژ و تمیزکاری: تجهیزات امرسون در این زمینه نیز پرکاربرد و متنوع است؛ تجهیزات جوشکاری اولتراسونیک پلاستیک، جوشکاری لرزشی، جوشکاری لیزر، جوشکاری spin، جوشکاری مادون قرمز، فرایندهای حرارتی، جوشکاری اولتراسونیک فلز و تجهیزات تمیزکاری اولتراسونیک از این سری محصولات امرسون الکتریک هستند که بازار بسیار قابل توجهی در مقیاس جهانی دارند.

شرکت امرسون علاوه بر محصولات فوق در زمینه تجهیزات اتوماسیون ارائه دهنده خدمات اجرایی و آموزشی به مشتریان نیز هست و آمادگی دارد بهترین راهکارها و محصولات را برای افزایش بهره وری واحدهای صنعتی به ایشان معرفی کرده و در تمام مراتب پشتیبانی های لازم را به عمل آورد.

این محصولات در هر زمینه صنعتی دارای کاربرد هستند اما بیشترین دامنه کاربردی تجهیزات اتوماسیون شرکت امرسون الکتریک مربوط به حوزه های صنعتی زیر می باشد:

– صنایع خودرو

– صنایع شیمیایی

– هیدروکربن های پایین دستی

– صنایع غذایی و بسته بندی

– صنایع انرژی

– صنایع دریایی

– پزشکی

– معدن و صنایع فلزات

– نفت و گاز

– بسته بندی

– تولید انرژی

– صنایع چوب و کاغذ

– آب و آب و فاضلاب

– علوم زیستی و پزشکی

محصولات مجتمع های تجاری و مسکونی

این سری محصولات نیز در صنایع ساخت و ساز بسیار مورد استفاده قرار می گیرند که گرچه ارتباط مستقیمی با فرایندهای گروه صنعتی کاسپین ندارد، اما به منظور آشنایی مشتریان گرامی به صورت سرفصل وار معرفی می گردد

 سیستم های گرمایش و تهویه مطبوع نظیر کنترل های تهویه هوا، کیت های دیجیتال، تجهیزات کنترل حرارتی، کابل های حرارتی، ابزارهای حسگر و محافظ و ترموستات.

 محصولات خانه که بسیار متنوع هستند و انواع پنکه ها، فن های سقفی، سیستم های روشنایی، تجهیزات دفع زباله و مواد زائد، ابزارهای تعمیرات و نگهداری منزل، ترموستات های مسکونی و مواردی از این دست را شامل می شوند.

 سیستم های خنک کاری که در محافظت از مواد غذایی، بهبود کارایی و محافظت از منافع بهره گیرندگان ایفای نقش می کنند. این محصولات شامل سیستم های پیگیری و نظارت بر بارگیری، خنک کننده های تجاری نظیر کمپرسورها، کنترل کننده های خنک کننده ها، سیستم های فشرده سازی گاز صنعتی و خنک کننده های صنعتی را شامل می شود.

محصولات امرسون الکترونیک دارای قابلیت های منحصر به فرد و ابداعی ای هستند که بر تسهیل فرایندها بسیار تأثیر می گذارند. افزون براین وجود دفاتر منطقه ای این شرکت در نقاط مختلف جهان ارتباط گیری با امرسون الکتریک را سهل و آسان نموده است. با توجه به این نکات گروه صنعتی کاسپین آمادگی خود را برای ارائه خدمات شرکت امرسون الکتریکی در تمامی سطوح اعلام می دارد. گروه صنعتی کاسپین به عنوان نمایندگی امرسون الکتریک و ضمن ارتباطات تنگانگی که با این شرکت دارد با جدیدترین دستاوردها و محصولات این شرکت و قابلیت های این محصولات آشنایی کامل دارد. از این رو می تواند نیازهای مشتریان چه در زمینه تأمین و تهیه محصولات، چه در خصوص مشاوره در راستای انتخاب محصولات متناسب با شرایط کاری و چه نصب و راه اندازی در اختیار مشتریان قرار دهد. حضور مستمر و مجاری ارتباطی متعدد گروه صنعتی کاسپین این امکان را به مشتریان محترم داده است تا نیازهای خود را در اسرع وقت به گوش ما رسانده و در کمترین زمان ممکن خدمات مورد نظر خود را دریافت کنند. ارائه محصولات و خدمات امرسون الکتریک یکی از این هاست.

لینک سایت امرسون 

کپی مطالب بالا با ذکر منبع بلامانع است.

5/5 - (1 امتیاز)
تعداد بازدید ها : 2,036
فهرست