گروه صنعتی کاسپین، نمایندگی فروش محصولات اتوماسیون صنعتی، قطعات الکتریکی، سیلندرها و اجزای پنوماتیکی و ابزارهای اندازه گیری دقیق از جمله تامین کنندگان عمده محصولات فستو بشمار می رود. نیاز متنوع و متکثر واحدهای صنعتی و خدماتی طی سالهای اخیر گروه صنعتی کاسپین را به برقراری ارتباط با عمده تولیدکنندگان برندهای معتبر بین المللی نظیر FESTO و تأمین و تحویل محصولات شان به مشتریان راغب کرده است. واردات سیلندرهای پنوماتیکی فستو از جمله این اقدامات است که به پشتوانه استقبال از این تجهیزات باکیفیت و مقرون بصرفه انجام شده است.

شرکت فستو تولیدکننده انواع موتورها و سروو درایوها، ولوهای پنوماتیکی، ترمینالهای حرکتی، سیستمهای دیداری، اکتیویتورها و درایوها، کانکتورها، فیتینگها، توربین ها و انواع محصولات دیگر است که در زمینه های صنعتی و خدماتی گسترده از جمله اتومبیل، صنایع غذایی، ماشینکاری، صنایع چوب، صنایع فرایندی، تجهیزات ایمنی، اتوماسیون الکتریکی، و خدماتی نظیر آموزش و مشاوره استفاده می شود. هر یک از این محصولات طیف گسترده ای از سریها و مدلها را شامل می شود که به فراخور مشخصات فنی خود جوشش دهنده نیازهای مشتریان متنوع است.

سیلندرهای پنوماتیکی از جمله اکتیویتورها و درایوهای فستو بشمار می روند. این تجهیزات از طریق هوای فشرده نیروی حرکتی تولید می کنند و از همین رو سیلندرهای هوای فشرده خوانده میشوند. همچنین درایوهای پنوماتیکی فستو محصولاتی مقرون بصرفه با دامنه کاربردی گسترده هستند. سرعت بالا، انعطاف پذیری زیاد و مقاومت بالا در برابر نیروهای خارجی قوی از ویژگیهای این محصولات فستو است. در ادامه برای آشنایی بیشتر به معرفی اجمالی سیلندرهای پنوماتیکی فستو می پردازیم.

سیلندرهای پنوماتیکی فستو

سیلندرهای میله پیستونی: این محصولات در واقع درایوهای پنوماتیکی محرک حرکتهای خطی هستند. سیلندرهای میله پیستونی در انواع سیلندر گرد، سیلندر پروفیلی، سیلندر تخت، سیلندر مینیاتوری، سیلندر استنلس استیل، سیلندر با یونیت کلمپی و … تولید می شوند و بسته به قطر پیستون نیروی رانش تا 50 کیلونیوتن در فشار 6 بار تولید می کنند. این محصولات به لحاظ شیوه عملکردی به سیلندرهایتک عمله با پورت یک تغذیه ای، و پورت دو تغذیه ای تولید و روانه بازار می شوند.

سیلندرهای بدون میله: این محصولات نیز درایوهای پنوماتیکی هستند و چنانکه از نامشان برمی آید نیاز به میله پیستون ندارند. آنها بدون نیاز به میله حرکت خطی ایجاد می کنند و به همین دلیل به آنها درایوهای خطی نیز می گویند. این محصولات برای فرایندهایی که طول اتصال کوتاه مفید واقع شود، و در فرایندهایی که نیاز به جذب مداوم نیرو وجود دارد استفاده میشوند. طول ضربه تا 8.5 متر برای این سری محصولات قابلیت پیشرفت در مسافتهای طولانی را میسر می سازد، امری که در دامنه استاندارد سیلندرهای دارای میله پیستون نمی گنجد.

اکتیویتور گردشی: درایوهای نیمه گردشی پنوماتیکی فستو حرکت گردشی تا زاویه 270 درجه را ممکن می کنند. بیشترین دقت ضمن دامنه عملکردی بالا و تنوع زیاد از ویژگیهای این سری محصولات فستو است. این محصولات در طیف مختلفی از صنایع قابل استفاده اند.

اکتیویتورهای ویژه: سیلندرهای پنوماتیکی ویژه با کارکرد تخصصی برای پیشبرد کارکردهای تخصصی و پیچیده درایوها مورد استفاده قرار می گیرند. سیلندرهای پشت در پشت، سیلندرهای نیرومند با قابلیت ویژه، و سیلندرهای چند موقعیتی از زمره این محصولات هستند که به فرایندها مشخصات ویژه ای میبخشند و به صاحبان صنایع اجازه می دهند از هر گونه محدودیت تجهیزاتی در انجام فرایندهای مکانیکی عبور کنند.

سیلندرهای هدایت شونده: این محصولات درایوهایی با میبه راهنما هستند که برای صنایع اتوماسیون صنعتی بسیار کاربرد دارند. با استفاده از این تجهیزات عملکردهایی مثل بلند کردن، فشار دادن، کشیدن، جدا کردن و مواردی از این قبیل بسیار تسهیل می شوند و بنابراین از این دسته از تجهیزات فستو استفاده گسترده می شود.

سیلندر استاپر و جداکننده های تغذیه: این محصولات برای متوقف کردن حرکت ماشینها قطعات کاری مورد استفاده در سیستمهای حمل و نقل استفاده می شوند. در سیستمهای حمل و نقل این سیلندرها می توانند بارهای 800 کیلویی را متوقف کنند.

سیلندر کلمپی: سیلندرهای کلمپی قطعات کار را یا بصورت مستقیم با یک عنصر کلمپی بصورت پنوماتیکی و یا بصورت جنبشی نگه می دارند یا می بندند. کلمپ در حالت غیر فعال از ناحیه کار خارج می شود. با استفاده از عنصر جنبشی نیز می توان به نیروی نگهدارنده بسیار بالا با مصرف انرژی کم دست یافت.

اکتیویتورهای دیافراگمی و اکتیویتورهای پنوماتیکی: اکتیویتورها یا فعالسازیهای دیافراگمی می توانند به روشهای مختلف به عنوان سیستمهای محرک یا فعالساز پنوماتیک استفاده شوند. در زمینه پنوماتیکی، آنها یک کلاس خاص با ویژگیهای مختص به خود را شکل می دهند، از جمله اینکه هیچ لغزشی در فرایند کاری ندارند.

ضربه گیر صنعتی: این محصولات ضربه اجزاء متحرک را بصورت بسیار منعطف و نرم دفع می کنند. توقف نرم اجزا مانع از اصابت ضربه شدید یا بازگشت مجدد عملیات حین توقف می شود و همین امر باعث محافظت از درایوها و قطعات ماشینها در برابر سایش، پارگی و تخریب میشود. از آنجا که استفاده از ضربه گیرهای صنعتی فستو مانع بروز ضربه و ارتعاش ناخواسته می شود سهم قابل توجهی را در افزایش کیفیت فرایندهای ساخت، سرعت فرایندها، پایداری تولید و افزایش طول عمر ماشین آلات اشغال می کند. همچنین این تجهیزات باعث کاهش مشهود نویز فرایندهای عملیاتی می شوند.

شرکت FESTO علاوه بر تولید محصولات فوق، در زمینه تولید و ارائه انواع قطعات یدکی و جانبی مربوط به سیلندرهای پنوماتیکی از جمله اتصالات اکتیویتورها، اجزای نصب برای سنسور، اتصالات پیستون میله ای، راهنماهای خطی، ابزارهای کلمپی و … نیز فعال است.

گروه صنعتی کاسپین برحسب همین تنوع کارکردی محصولات شرکت فستو، همکاری تنگاتنگ با مراکز فروش این شرکت را در دستور کار قرار داده است و در حال حاضر آماده است کلیه محصولات این شرکت از جمله انواع سیلندرهای پنوماتیکی فستو را به مشتریان عرضه کند. گروه صنعتی کاسپین، نمایندگی فروش سیلندرهای پنوماتیکی فستو، آماده است کلیه مراحل استعلام قیمت، اعلام موجودی، تأمین و تحویل در مقصد، خدمات نصب وراه اندازی و کلیه خدمات پس از فروش فستو را در اختیار مشتریان قرار دهد. همچنین ما آماده ایم مشتریان گرامی را جهت انتخاب بهترین محصول متناسب با نیاز کاربردی شان راهنمایی کنیم. بنابراین خواهشمندیم از طریق مجاری ارتباطی مندرج در وبسایت با ما تماس حاصل نمایید تا از چند و چون خدمات گروه صنعتی کاسپین در زمینه محصولات فستو آشنا شوید.

لینک سایت FESTO Pneumatic cylinders

کپی مطالب بالا با ذکر منبع بلامانع است.

5/5 - (2 امتیاز)
تعداد بازدید ها : 593
فهرست