شرکت ژاپنی یوکن (Yuken) تولید کننده انواع محصولات هیدرولیکی و تجهیزات زیست محیطی از جمله برندهای نام آشنا در بازار محصولات هیدرولیکی محسوب می شود و همین امر، نظر مساعد گروه صنعتی کاسپین به تأمین محصولات و ارائه خدمات یوکن را جلب کرده است. این شرکت در سال ۱۹۲۹ در قالب یک کارگاه تعمیرات خودرو کار خود را آغاز کرد و در سال ۱۹۳۱ ابزارهای ماشینی تولید خود را روانه بازار نمود. تا سال ۱۹۴۰، یوکن تبدیل به تولید کننده پیشرو در زمینه محصولاتی نظیر ماشین های حکاکی هیدرولیکی، پمپ بنزین های هیدرولیکی، انواع کنترل ولوهای هیدرولیکی و نیز تجهیزات هیدرولیکی متنوع شده بود و از همان زمان توانست با محصولات ابداعانه اش، خود را در بازار محصولات هیدرولیکی به عنوان یک برند صاحب اعتبار معرفی کند.

از آن زمان تا کنون شرکت یوکن (Yuken) توانسته است با گسترش دامنه تولید، گستردن فازهای مطالعات و تحقیقاتی و افزایش دامنه بازار خود در سطح جهانی، نیاز بخش قابل توجهی از بازار را جلب کند و به این ترتیب تبدیل به تولید کننده نام آشنای محصولات هیدرولیکی در زمینه های صنعتی و خدماتی متنوع شود. محصولات هیدرولیکی یوکن شامل سری های مختلف پمپ ها، ولوها، واحدهای هیدرولیکی و سیلندرها می شود که هر یک دارای مدل ها و کاربردهای منحصر به خویش می باشند. در ادامه به معرفی برخی از این دسته محصولات هیدرولیکی یوکن (YUKEN) می پردازیم:

– سری پمپ های پیستونی ARL1:  این سری پمپ ها دارای طراحی فشرده و کم جا، صدای لغزش بسیار کم و در عین حال کارایی بسیار بالا می باشند. این پمپ های تولیدی YUKEN برای جابجایی حجم های پایین از ۶.۲ تا ۱۶.۳ سانتیمتر مکعب مناسب می باشند.

– سری پمپ های پیستونی AR: این سری پمپ های تولیدی از جنس آلومینیوم بوده و کم جا نیز می باشند. از این رو از لحاظ وزن و میزان فضای اشغالی مورد نیاز بسیار مناسب هستند. همچنین صدای بسیار پایینی نیز دارند و با توجه به این مزایا در صنایع مختلف بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. پمپ های پیستونی AR دارای قابلیت کارایی بسیار بالایی نیز هستند و تحت فشار ۱۶ مگاپاسکال فشار بارگزاری، تقریبا ۹۸ درصد کارایی خود را حفظ می کنند.

– سری پمپ های پیستونی A: این سری از پمپ های تولیدی یوکن با سلنوییدهای کارامد خود قابلیت های منحصر به فردی را بر پمپ های پیستونی افزوده اند و همین امر رضایت مشتریان را به طرز قابل توجهی جلب کرده است. این پمپ ها در انواع سیستم های هیدرولیکی مورد استقاده قرار می گیرند و دامنه بالای حجم جابجایی را پوشش می دهند.

– پمپ های پیستونی سری A3H: مزیت های این سری پمپ ها عبارت است از فشار بالا، کارآمدی بالا، سرعت زیاد و صدای کم. این پمپ ها نیز از محصولات منحصر به فرد یوکن محسوب می شوند و دارای فن آوری های تجمعی هستند. پمپ های پیستونی سری A3H برای ساخت ماشین آلات و انواع ماشین کاری صنعتی از پرس تا تزریق دارای کاربرد هستند.

– پمپ های پیستونی سری A7H: این پمپ های پیستونی قابلیت جابجایی ۱۸۰ cm3/rev با فشار ۳۵ مگاپاسکال را دارند. از این رو قابلیت پشتیبانی فشار و جریان بالا را در زمینه های کاربردی مختلف دارا می باشند و برای تجهیزات و سیالات پرفشار مناسب هستند. جانب NON-DRIVE این پمپ ها را می توان از طریق اتصال SAE به پمپ دیگر نصب کرده و به این ترتیب یک پمپ ترکیبی درست کرد. به این صورت یک پمپ کمکی به صورت مستقیم به این پمپ پیستونی متصل می شود و قابلیت جابجایی جریان را بالا می برد. از دیگر مزیت های پمپ های پیستونی سری A7H یوکن قابلیت استفاده در سیالات ضد حریق است. این پمپ جابجا کننده انواع آب گلیکول و پلی استر در شرایط خاص نیز می باشد. حداکثر فشار جابجایی پمپ های این سری ۴۰ مگا پاسکال می باشد که تحت این فشار ۹۵ درصد کارایی خود را حفظ می کنند.

سرو موتورها از جمله تجهیزات اتوماسیون صنعتی تولیدی یوکن هستند که در انواع و کاربردهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. محصولات سرو موتور YUKEN از نوع AC بوده و دارای قدرت بالا، هوشمندی و کارایی مورد دلخواه مشتری هستند. برخی از سروموتورهای تولیدی این شرکت به شرح زیر هستند:

 سرو موتور سری ASR: تأمین کننده انواع جریان از طریق پمپ ها پیستونی هستند که مستقیما به سروموتورها نصب شده اند و سرعت چرخشی را تا بیشترین حد ممکن تحت کنترل قرار می دهند.

– سرو موتور سری ASE: استفاده از این سروموتورها بسیار مقرون به صرفه است. این سرو موتورهای تولیدی یوکن برای فرایندهایی که دقت چندانی را نمی طلبند دارای سرعت عملکردی بسیار بالا هستند. جریان خروجی و فشار تخلیه در این سروموتورها با کنترل کننده AMSE پردازش می شود و همین امر قابلیت تکرارپذیری، دقت و پاسخ دهی سریع را در مقایسه با محصولات مشابه بسیار بالا برده است.

– سرو موتور سری ASI: این سروموتورها دارایی قابلیت تکرارپذیری عالی بوده، فشار را به اندازه ثابت تا مدت زمان بالا نگه می دارد و مناسب برای قالب سازی در سرعت های بسیار پایین است. مصرف انرژی این سروموتورها نیز پایین بوده و کمتر از نصف ماشین های هیدرولیکی است. با توجه به ساختار یکپارچه میان کنترلر و درایور، در ساخت این سرموتورها کمترین میزان سیم کشی استفاده شده است و از این رو سرو موتور ASR یوکن در خصوص این متغیر کمترین آسیب احتمالی را خواهد داشت. این تجهیز اتوماسیون صنعتی برای جریان های بالا بسیار مناسب است.

– سرو موتور سری ASE: محصولی بسیار مطمئن بوده و دارای مکانیسم کنترل سرعت گردشی بدون استفاده از سنسور می باشد. فرایند نصب و نیز تعمیرات و نگهداری این سرو موتور YUKEN بسیار آسان بوده و کمترین صدا در نتیجه فرایندهای الکتریکی را تولید می کند.

همان طور که اشاره شد شرکت یوکن تولید کننده ولوهای هیدرولیکی، یونیت های هیدرولیکی و انواع سیلندرها نیز می باشد. این شرکت علاوه بر تولید محصولات هیدرولیکی، در زمینه تولید تجهیزات زیست محیطی نظیر فیلتر روغن، حلبی، ساک پلاستیکی و نظایر آن نیز فعال است. در نوشتارهای بعدی به تفصیل سایر محصولات تولیدی شرکت yuken معرفی خواهند گردید.

گروه صنعتی کاسپین به عنوان نمایندگی فروش محصولات و ارائه خدمات شرکت یوکن ژاپن آماده دریافت سفارشات و در خواست های شما می باشد.

لینک سایت یوکن

   کپی مطالب بالا با ذکر منبع بلامانع است.

5/5 - (1 امتیاز)
تعداد بازدید ها : 745
فهرست