شرکت Pepperl-Fuchs تولید کننده تجهیزات اتوماسیون صنعتی از دیگر برندهای معتبر جهانی در زمینه تولید و ارائه انواع سنسور به شمار می رود. این شرکت آلمانی در سال ۱۹۴۵ با تأسیس کارگاه رادیو فعالیت خود را آغاز کرد و با گسترش خدمات و محصولات، به مرور تبدیل به یکی از برندهای بزرگ تولید کننده سنسور در جهان گردید. سیاست این شرکت مبنی بر اصل ابتکار و ابداع فن آوری های نوین و اتکا به خود در زمینه های تحقیق و توسعه باعث شده است که Pepperl-Fuchs محصولاتی منحصر به فرد و غیر قابل قیاس با اغلب شرکت های رقیب تولید و روانه بازار کند. خصوصاً سنسورهای تولیدی این شرکت در زمینه ها و کاربردهای مختلف قابل استفاده اند و هر یک بر حسب قابلیت های ویژه ای که دارند می توانند مزایایی برای بهره گیرندگان در پیشبرد فرایندهای صنعتی خود داشته باشند.

این شرکت علاوه بر سنسور، تولید کننده انواع تجهیزات حفاظت انفجار (Explosion Protection) نیز می باشد. تجهیزات ایمنی ممانعت از سانحه، سیگنال های موقعیت یاب، سیستم های کنترل از راه دور I/O، حفاظت از امواج، تجهیزات وایرلس، رابط های HART، تجهیزات الکتریکی حفاظت از انفجار، مونیتورهای صنعتی، رابط های انسان و ماشین یا HMI، و سیستم های خنک کننده و تحت فشار از جمله محصولات حفاظت انفجار شرکت Pepperl-Fuchs می باشند.

اما عمده ترین زمینه تولیدات این شرکت انواع سری ها و مدل های سنسور می باشد که در تیراژ بالا تولید و به سرتاسر جهان ارسال می شود. دامنه صادرات این محصولات به قدری است که در سال های اخیر بازار ایران را نیز بسیار تحت تأثیر خود قرار داده است و مشتریان ضمن استفاده از سنسورهای Pepperl-Fuchs و مشاهده کیفیت و کارایی بالای این محصولات، رغبت روزافزونی نسبت به این محصولات کسب کرده اند. در ادامه به معرفی اهم سنسورهای تولیدی این شرکت می پردازیم:

– سنسورهای مجاورتی (Proximity Sensor): از عمده ترین تولیدات شرکت Pepperl-Fuchs هستند که در انواع مختلف تولید می شوند. سنسور القایی (Inductive Sensor) از جمله سنسورهای مجاورتی تولیدی این شرکت است. تشخیص و شناسایی متغیرها بدون تماس در تجهیزات مکانیکی و اتوماسیونی از جمله قابلیت های این سنسورهاست. نمایشگر LED، اتصالات کوتاه تحت حفاظت، کابل های سیلیکونی با PVC و PUR و خانه های رشته ای ضد زنگ و مسطح از ویژگی های سنسورهای القایی مذکور محسوب می شود. بیشترین کاربرد سنسور القایی شرکت Pepprel-Fuchs در مونیتورینگ سرعت یکپارچه، خروجی های آنالوگ، سنسورهای سیلندر مقاوم در برابر فشار، سنسورهای تأیید شده برای گاز و محیط های دارای گرد و غبار و مواردی از این قسم است.

– سنسور خارنی (Capacitive Sensor): از دیگر سنسورهای تولیدی این شرکت محسوب می شود. این نوع سنسورها اغلب برای کنترل جریان، شناسایی و تشخیص سیالات، دانه ها و پودرها مورد استفاده قرار می گیرد. این سنسورها دارای خانه هایی از جنس فولاد ضد زنگ یا پلاستیکی از نوع سیلندری در سایزهای 12، 18 و 30 میلیمتر بوده و ماژول هایی با استاندارد محافظتی در مواجهه با محیط ها و شرایط خطرناک دارند. این sensor دارای خروجی سه کابله DC بوده و انواع مستطیلی شکل و سایز بلند را شامل می شود.

– سنسور میدان مغناطیسی (Magnetic Field Sensor): از دیگر انواع سنسورهای مجاورتی این شرکت به شمار می رود که دارای مکانیزم شناسایی و تشخیص غیر تماسی بوده و برای سیلندرهای هیدرولیکی بسیار پرکاربرد است. این سنسورها فرایند نصب بسیار آسانی دارند  و برای نصب شان نیازی به نصب چفت یا سوراخ کردن سیلندر نیست.

– سنسور فوتوالکتریک (Photoelectric Sensor): از مزایای سنسورهای فوتوالکتریک قابلیت عملکرد بدون تماس با تجهیزات است. سنسورهای پرتوی (Thru-Beam Sensor) از جمله سنسورهای فوتوالکرتیکی می باشند که قابلیت عملکرد در هر شرایطی را دارا بوده و قادرند انواع متغیرها را مورد پایش و بازرسی قرار دهند. سنسورهای بازتابنده از جمله دیگر سنسورهای فوتوالکتریکی تولیدی شرکت Pepperl-Fuchs هستند که دارای قابلیت نصب بسیار آسان می باشند. این سنسورها دامنه مختصات بالا را اندازه گیری کرده و با این وجود دارای دقت بسیار بالایی هستند. سنسورهای فیبر نوری (Fiber Optic Sensor) این شرکت زمانی کاربرد دارند که امکان نصب مستقیم سنسور به دلیلی محدودیت ها، دمای بسیار بالا و مشکلاتی از این قبیل روی دستگاه ها و تجهیزات وجود ندارد. سنسورهای مسافت سنج، سنسور کنتراست و سنسور رنگ از دیگر تولیدات فوتوالتریکی این شرکت آلمانی محسوب می شوند که در زمینه های خاص خود مورد استفاده قرار می گیرند.

– سنسور اولتراسونیک (Ultrasonic Sensor): این دسته سنسورها دارای دقت میلیمتری و مناسب برای تشحیص متغیرهای عملکردی تجهیزات در مقیاس بسیار دقیق هستند چرا که روش اندازه گیری در آن ها تحت هر شرایطی بسیار مطمئن و قابل اتکا خواهد بود. این محصولات دارای مقاومت و قدرت بسیار بالایی بوده و همین امر باعث می شود در سخت ترین شرایط محیطی عملکرد خود را حفظ کنند. سنسورهای اولتراسونیک در زمینه های مهندسی مکانیک و ابزارهای ماشینی، صنایع غدایی، صنایع چوب و مبلمان، متریال های ساختمانی، اندازه گیری و حوزه های دیگر بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. سری ها و انواع سنسور اولتراسونیک تولیدی این شرکت شامل سنسورهای بازتابنده و Diffuse، پرتوی و سنسور دو ورقه پاسخگوی بخش اغلب نیازهای کاربران صنعتی خواهد بود.

– اینکودرهای گردشی (Rotary Encoder): این محصولات در زمینه هایی استفاده می شوند که نیاز به مونیتورینگ میزان، سرعت، شتاب و جهت گردش باشد. این سنسورها نیز در زمینه های مهندسی مکانیک، صنایع حامل، بررسی متریال و صنایع بسته بندی مورد استفاده قرار می گیرند. در اتوماسیون صنعتی، اینکودرهای گردشی به مثابه سنسور برای پایش زاویه، موقعیت، سرعت و شتاب استفاده می شوند. این محصولات ورودی مکانیکی را تبدیل به سیگنال های الکتریکی می کنند. این عمل از طریق شمارنده ها، کنترل کننده های منطقی قابل برنامه ریزی (PLC) و PC های صنعتی پردازش می شود.

شرکت Pepprel-Fuchs تولید کننده انواع دیگر محصولات نظیر سنسور لرزش سنج و شتاب سنج، ابزارهای ارتباطات صنعتی، سیستم های شناسایی و تشخیص، نمایشگرها و پردازشگرهای سیگنال، مانیتورهای صنعتی و مواردی از این دست می باشد که در نوشتارهای بعدی به شرح آن ها نیز خواهیم پرداخت.

گروه صنعتی کاسپین با توجه به اقبال گسترده از محصولات این شرکت در بازار داخلی، نمایندگی فروش سنسورها و سایر تجهیزات Pepprel-Fuchs را بر عهده گرفته و از مشتریان و درخواست کنندگان محترم خواهشمند است سفارشات و سوالات خود را از مجاری ارتباطی مندرج در وبسایت با ما در میان بگذارند. پرسنل گروه صنعتی کاسپین آمادگی دارند کلیه مطالبات شما را در اسرع وقت به دقیق ترین شکل ممکن پاسخگو باشند.

لینک سایت Pepprel-Fuchs

کپی مطالب بالا با ذکر منبع بلامانع است.

5/5 - (1 امتیاز)
تعداد بازدید ها : 711
فهرست