شرکت ژاپنی یوکوگاوا (YOKOGAWA) یکی دیگر از برندهای اتوماسیون صنعتی می باشد که گروه صنعتی کاسپین در زمینه ارائه خدمات و تأمین محصولات و تجهیزات آن پیشرو می باشد. شرکت یوکوگاوا در سال ۱۹۱۵ به منظور تولید مترهای الکتریکی تأسیس شد و به سرعت با گسترش فعالیت ها و افزودن بر دامنه محصولات تولیدی خود شامل ابزارهای هواپیما و کنترل کننده های جریان، دما، و فشار جای خود را در بازار بین المللی گشود. با گسترش بازار در اروپا، آسیا و کشورهایی نظیر سنگاپور، این شرکت توانست محصولات خود را به راحتی در دسترس مشتریان قرار دهد. ضمن این که به اقتضای رشد فن آوری، و رویکردهای ابداعانه و نوآوارانه حاکم بر نظام مهندسی و طراحی این شرکت ژاپنی، تنوع محصولات تولیدی این شرکت نیز گسترش یافت و امروز اصلی ترین تولیدات این شرکت شامل ابزارهای اتوماسیون صنعتی، و سخت افزارها و نرم افزارهای اندازه گیری در مدل ها و سری های مختلف تولید، و به بازار جهانی عرضه می شوند. تبدیل فشار، فلومتر، کنترل کننده ها، ثبت کننده ها و تجهیزات جمع آوری اطلاعات از دیگر محصولات شرکت ژاپنی یوکوگاوا محسوب می شوند.

شرکت یوکوگاوا خصوصاً در زمینه تولید سیستم های کنترل دارای توانمندی بالا بوده و محصولات باکیفیت و مطمئن آن نظر مساعد مشتریان در سراسر دنیا را به خود جلب کرده است. عمده سیستم های کنترلی شرکت یوکوگاوا را می توان به شرح زیر برشمرد:

– کنترل کننده های منطقی قابل برنامه ریزی (PLC / PAC): کنترل کننده های منطقی قابل برنامه ریزی در واقع کامپیوترهای صنعتی دارای ورودی و خروجی می باشند که برای کنترل اتوماسیونی فرایندهای صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند. این ابزارهای اتوماسیون صنعتی به گونه ای طراحی شده اند که در برابر شرایط سخت کارخانه ها و فرایندها مقاومت لازم را داشته باشند و در زمانی مناسب فرایندهای کنترل و بازرسی را به انجام برسانند. از جمله سری PLC های تولیدی یوکوگاوا می توان به PLC  سری جدید FA-M3 اشاره کرد که سرعت عملکردی بسیار بالایی را دارد در اسرع وقت کنترل و هشداردهی فرایندها را به انجام می رساند. ثبات و پایداری در کنترل فرایندها، ارتباط شبکه ای مناسب و عملکرد صحیح و دقیق و سریع شبکه فرایندهای به هم مرتبط آن، از ویژگی هایی است که PLC سری FA-M3 را نزد مشتریان چنین جذاب کرده است.

– کنترل کننده ها و نشان گرها (Controller & Indicator): این دسته محصولات Yokogawa در انواع سری ها و مدل ها متناسب با فرایندها و اقتضائات کاری مختلف طراحی و ساخته می شوند و از این رو مشتریان در هر یک از زمینه ها و شاخص های تولیدی و خدماتی می توانند به نحوی از کنترل کننده ها و نشان گرهای یوکوگاوا بهره ببرند. از جمله این سری محصولات می توان موارد زیر را برشمرد:

– کنترل کننده تک حلقه ای (Single Loop Controller): از جمله این محصولات است که بیشتر در نیروگاه های حرارتی، پالایشگاه های نفت، صنایع پتروشیمی و شیمیایی و صنایع آهن و فولاد مورد استفاده قرار می گیرد. کنترل کننده تک حلقه ای دما، نرخ جریان، فشار و دیگر متغیرها را از سنسور دریافت کرده و آیتم های کنترلی مورد نیاز را به تجهیزاتی نظیر ولو ارسال می کند تا ولو مذکور تحت دامنه مجاز متغیرها به عملکرد خود ادامه دهد. کنترل کننده های نشان گر قابل برنامه ریزی YS1700 و YS1500 و YS1350 از جمله مدل ها از این سری محصولات هستند.

– کنترل کننده دما (Temperature Controller): این کنترل کننده ها و نشانگرهای دیجیتال، محصولاتی با کارکرد آسان برای نیروی کار هستند که دارای صفحه نمایش باکیفیت LCD و کلیدهای هدایت هستند که فرایند بازرسی و پایش از طریق شان تسریع و تسهیل می شود. سری های UT35A/UT32A از این دسته محصولات با توجه به گودی کم فضای لازم برای ابزار را فراهم می سازند. این مدل از کنترل کننده های دما شبکه های باز نظیر سیستم های ارتباطات داخلی را پشتیبانی می نمایند. سری UT32A-D از این محصولات دارای دو حلقه کنترلی قابل انتخاب می باشند. سری های TC10 و UT75A و UT55A/UT52A از دیگر کنترل کننده های دمای تولیدی شرکت YOKOGAWA هستند.

– کنترل کننده های برنامه ریزی (Program Control): از دیگر محصولات اتوماسیون صنعتی یوکوگاوا هستند که دارای ۳۰ الگوی برنامه ریزی هستند، سیستم مونیتورینگ همزمان دارند و دارای ۸ آلارم می باشند. کنترل کننده های برنامه ریزی در سری های UP35A/UP32A و UP55A از این جمله اند.

– نشان گر پنل (Panel Indicator): از دیگر محصولات این شرکت تولید کننده تجهیزات اتوماسیون صنعتی است. مدل UM33A این شرکت ۹ خروجی آلارم دارد و همچنین دارای تابع تصحیح ورودی نیز می باشد. یکی دیگر از امتیازهای این محصول سیستم تغدیه سنسور 24VDC می باشد.

از دیگر سری محصولات یوکوگاوا می توان به شبکه های صنعتی اشاره کرد که در توانمندسازی ارتباطی واحدهای صنعتی بسیار کارآمد عمل کرده و رضایت مشتریان در فیلدهای مختلف صنعتی را جلب کرده اند. تبادل سیگنال های اندازه گیری و کنترلی با ابزارهای صنعتی مجتمع ها مهم ترین کارکرد شبکه های صنعتی شرکت یوکوگاوا می باشد که مجتمع ها را در تسریع فرایندهای ارتباطاتی به طرز مشهودی جلو می اندازد. مبدل شبکه (Network Convertor)، فیلدهای وایرلس (Field Wireless) و تجهیزات ارتباطات هوشمند ابزارها و دستگاه ها (Device Smart Communicator) از جمله این محصولات می باشند که در نوشتارهای بعدی به تفصیل مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

شرکت اتوماسیون صنعتی یوکوگاوا علاوه بر تولید محصولات اتوماسیون صنعتی و کنترل و اندازه گیری، دارای خدمات اجرایی بر حسب نیاز مشتریان نیز می باشد. این شرکت در زمینه های اجرای پروژه، آموزش، راه اندازی سیستم ها وبرنامه ریزی های نگهداری و تعمیرات، پشتیبانی تصمیم گیری پیشرفته، مشاوره و نظایر آن آماده ارائه هر گونه خدمات به مشتریان می باشد. بنابراین پیداست که این شرکت ژاپنی در زمینه اجرا، نصب، نگهداری و تعمیرات، خدمات مشاوره و مواردی از این قبیل آمادگی کامل دارد و مشتریان می توانند با برقراری تماس با مراکز و دفاتر ارائه خدمات و تأمین محصولات این شرکت نسبت به کم و کیف امر اگاهی پیدا کنند.

گروه صنعتی کاسپین نیز به عنوان نمایندگی فروش تجهیزات و محصولات شرکت یوکوگاوا، و ارائه دهنده خدمات این شرکت، آماده است نیازها و مطالبات مشتریان گرامی را دریافت نموده و در اسرع وقت نسبت به پاسخگویی به آن ها اقدام کند. ما هم در زمینه تأمین و فروش محصولات YOKOGAWA، هم معرفی محصولات و مشاوره در زمینه انتخاب بهترین محصول متناسب با نیاز و اقتضای کاری مشتریان، و هم در زمینه های نصب و راه اندازی، تعمیر و تعویض، و آموزش های لازم جهت کار با تجهیزات و نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه آن ها آمادگی کامل داریم.

لینک سایت یوکوگاوا

   کپی مطالب بالا با ذکر منبع بلامانع است.

5/5 - (1 امتیاز)
تعداد بازدید ها : 1,029
فهرست