شرکت YTC یا Young Tech Co از شرکت های تقریبا نوپای کره ای می باشد که با وجود سن کم توانسته است خیلی زود جای پایی استوار در بازار تجهیزات پنوماتیکی، کنترل ولو و محصولاتی از این دست بیابد. این شرکت در سال ۱۹۹۶ در کره تأسیس شد و در همان سال اولین محصولات خود شامل موقعیت یاب های الکترو پنوماتیکی را تولید و روانه بازار کرد. شرکت YTC سپس به فن آوری تولید موقعیت یاب های هوشمند دست یافت و محصولاتی دیگر نظیر مبدل های IP، رگلاتورهای فیلتر هوا و محصولاتی از این دست را به دامنه تولیدات خود افزود. اکنون و پس از گذر حدود ۲۰ سال فعالیت، تجهیزات پنوماتیکی و کنترلی این شرکت کره ای در بازار جهانی جایگاهی صاحب اعتبار حاصل کرده اند و گستره فروش و استفاده از محصولات YTC به کشور ما نیز تسری یافته است.

باید اشاره شود که YTC در سال ۲۰۱۴ به تصاحب برند معروف بریتانیایی تولید کننده تجهیزات کنترل جریان سیال به نام روتورک (Rotork) در آمد. این شرکت نیز به نوبه خود در زمینه تولید فعال سازهای ولو، گیربکس ها، سیستم های کنترلی و مواردی از این دست شهرت جهانی دارد. عمده محصولات YTC در حال حاضر انواع موقعیت یاب ها، تقویت کننده صدا، و فرستنده موقعیت است. در ادامه و به منظور آشنایی بیشتر به معرفی برخی از محصولات اصلی این شرکت کره ای می پردازیم:

– ولو شیر برقی یا سلنوئید ولو (Selenoid Valve): ولوهای شیر برقی تولیدی YTC در دو مدل تولید می شوند که بر حسب کاربرد تفاوت هایی با یکدیگر دارند. مدل YT-720S از این محصولات ولوهای سه راهی را شامل می شود که با توجه به کابردی همزمان مدارهای AC و DC امکان جابجایی کویل در آن وجود دارد. سیستم سوئیچ دستی آن کاربر را قادر می سازد عملیات را زمانی که منبع انرژی قطع شده است تست و بازرسی کند. سیستم اتصالات سیم های این نوع از ولو شیر برقی نیز بسیار ساده است و پورت اتصال آن قابلیت چرخش تا ۲۶۵ درجه را دارد. از ویژگی های برجسته این مدل از ولوهای شیر برقی تولیدی YTC قابلیت عملکرد در شرایط محیطی سخت است، به طوری که در مقابل فشار هوا بسیار مقاوم بوده و دوام و عمر بالایی را دارند. همچنین این نوع از ولوها را می توان مستقیما روی فعال سازها یا اکتیویتورها نصب کرد.

این دست قابلیت ها در مدل YT-720D ولوهای شیر برقی YTC نیز یافت می شود. این نوع ولوهای شیر برقی نیز از نوع سلنوئیدی بوده و مقاوم در برابر انفجار می باشند. ولوهای YT-720 همچنین چهار راهی بوده و تمامی ویژگی های ذکر شده برای مدل پیشین را با خود به همراه دارند.

– شیر قفل (Lock-Up Valve): یا شیرهای کنترل فشار با قابلیت های قطع جریان نیز توسط شرکت YTC در مدل ها و اقسام متنوع تولید و روانه بازار می شوند. مدل YT-400 این محصول تأمین کننده فشار بوده و در زمانی که میزان فشار از تنظیمات کمتر شود جریان سیال هوا را قطع می کند. سایر مدل های شیر قفل تولیدی شرکت YTC از جمله YT-405 و YT-430 و YT-435 نیز شامل این قاعده می شوند. این محصولات قادرند نوسانات در فشارهای پایین را نیز تشخیص دهند  و همچنین طراحی و ساخت فشرده شان باعث شده است بسیار کم جا باشند و فضای محدودی را اشغال کنند.

– انواع موقعیت یاب (Positioner): بخش زیادی از تولیدات شرکت کره ای YTC را موقعیت یاب ها تشکیل می دهند. موقعیت یاب های این شرکت در انواع موقعیت یاب هوشمند (Smart Positioner)، موقعیت یاب الکترو پنوماتیک (Electro Pneumatic Positioner) و موقعیت یاب پنوماتیک پنوماتیک (Pneumatic Pneumatic Positioner) تولید می شوند. کالیبراسیون خودکار، کنترل PID، سیستم سوئیچ خودکار و دستی، نمایشگر LCD، سیگنال بازخورد و مواردی از این دست از ویژگی های انواع مدل های موقعیت یاب هوشمند تولیدی YTC به شمار می روند که در مدل های YT-3300، 3301، 3400 و 3450 تولید و روانه بازار می شوند.

موقعیت یاب های الکترو پنوماتیکی برای عملکرد اکتیویتورهای ولوها مورد استفاده قرار می گیرند. این محصولات با استفاده از کنترل کننده های الکتریکی یا سیستم های کنترلی با سیگنال خروجی آنالوگ این کار را انجام می دهند.

موقعیت یاب های پنوماتیک پنوماتیکی نیز برای اکتیویتورهای ولوهای خطی پنوماتیکی و ولوهای چرخشی پنوماتیکی مورد استفاده قرار می گیرند. این سری محصولات برخلاف موقعیت یاب های الکتروپنوماتیکی، هم ورودی و هم خروجی پنوماتیکی از ولوها دارند و در دو مدل 1200L و 1200R تولید می شوند.

– مبدل یا کانورتور (IP (IP Convertor: این دست محصولات YTC دارای دقت و حساسیت بالا، تنظیمات دقیق، سیگنال بازخورد، کنترل PID آنالوگ، اتصال بدون سیم، و  رگلاتور هوا بوده و ضد انفجاری می باشند. این سری محصولات YTC نیز در دو مدل YT-930 و 940 تولید و به مشتریان عرضه می شوند.

– رله (Snap Acting Relay): این دسته از محصولات YTC قادرند زمانی که کاهش در فشار هوا حس شد مسیر نرخ جریان هوا را از یک پورت خروجی به خروجی دیگر تغییر دهند. این رله ها فشار جریان را زمانی که مقدار فشار نامتعارف حس شد متوقف می کنند و می توانند فعال سازها را در موقعیت خود بیابند.

– رگلاتور فیلتر هوا (Air Filter Regulator): این ابزار فشار تغذیه هوای اصلی مجموعه را کاهش داده و به تغذیه موقعیت یاب های ولو و ابزارهای کنترلی کمک می کند. رگلاتورهای تولیدی YTC در عین ثبات و پایداری در فشارهای مختلف، وزن کم و ابعاد کوچکی دارند. رگلاتورهای فیلتر هوا در مدل های YT-200 و YT-220 در اختیار مشتریان قرار می گیرند.

– تقویت کننده یا Volume Booster: تولیدی YTC در کنترل ولوهای پنوماتیکی استفاده می شود. این بوسترها سیگنال خروجی موقیعت یاب را دریافت کرده و اکتیویتور فشار هوا را تغذیه می کنند تا زمان واکنش را کاهش داده و به این ترتیب زمان فرایندی را تنظیم کنند. این محصول نیز در سری های مختلف YT-300 ،310 ،315 ،325 و نظایر آن تولید می شود.

آن چه ذکر شد شرحی اجمالی از عمده محصولاتی بود که توسط شرکت کره ای YTC تولید می شوند. برای آشنایی بیشتر با محصولات این شرکت می توانید با مجاری ارتباطی گروه صنعتی کاسپین؛ نمایندگی فروش محصولات YTC مراجعه نموده و با انواع مدل ها، کارکردها و قابلیت های این دست محصولات در کنترل فرایندها و مدیریت و تنظیم عملکردها آشنا شوید. در ضمن مشتریان محترم نیز می توانند از کانال همین مجاری نسبت به ارائه سفارش، استعلام قیمت و سایر خدمات مربوط به تهیه و تأمین کالا اطلاعات لازم را کسب کنند.

لینک سایت YTC

 کپی مطالب بالا با ذکر منبع بلامانع است.

5/5 - (1 امتیاز)
تعداد بازدید ها : 1,580
فهرست