هایداک (HYDAC) از تولید کنندگان برجسته قطعات و اجزای هیدرولیکی و ارائه دهنده سرویس های هیدرولیکی و سیالات از جمله تولید کنندگانی است که طی سال های اخیر بازار قابل توجهی را به خود جلب کرده است و از همین رو صاحب اعتباری بالا در میان آن دسته از واحدهای صنعتی شده است که به نحوی با فرایندهای هیدرولیکی سر و کار دارند. این شرکت آلمانی که در سال ۱۹۶۳ تأسیس گردید در طول بیش از نیم قرن فعالیت خود توانسته است در سرتاسر جهان نفوذ کند و در حال حاضر حدود ۵۰ دفتر ارائه خدمات و تأمین تجهیزات در کشورهای مختلف دنیا دارد. ماهیت بدیع محصولات هایداک و فن آوری های ابتکاری و منحصر به فرد محصولات هیدرولیکی این برند معروف آلمانی، به مشتریان و بهره گیرندگان محصولات این شرکت مزیت های قابل توجهی را اعطا کرده است و دایره خدمات این شرکت را می توان به سطح تمامی صنایع گسترد.

اما با این وجود عمده صنایعی که بیشتر از محصولات هایداک استفاده می کنند را می توان به شرح زیر برشمرد:

– صنایع خودرو

– اتومبیل

– تجهیزات ساخت و ساز

– تجهیزات کشاورزی

– تجهیزات رفت و روب

– حمل و نقل

– ابزارهای ماشینی

– ماشین های تزریق پلاستیک

– ماشین های شکل دهنده

– صنایع فولاد

– نیروگاه ها

– انرژی های تجدید پذیر

– نیروگاه های بادی

– نیروگاه های هیدرو الکتریکی

– صنایع معدن

– ساخت کشتی

– نفت و گاز

– صنایع کاغذ

لیست فوق نشان گر دامنه گسترده کاربردی محصولات شرکت آلمانی هایداک (Hydac) است. هر یک از این صنایع در فیلدها و شاخه های مختلف به نحوی می توانند از چند سری محصولات هایداک متناسب با نیاز خود استفاده کنند. سیاست این شرکت مبتنی بر گسترش دامنه محصولات، افزایش مراکز تأمین محصولات و ارائه خدمات و  افزایش کیفیت و نوآوری در ساخت و تجهیز محصولات هیدرولیکی عواملی است که هم دسترسی به محصولات Hydac را تسهیل بخشیده است و هم اقبال صاحبان صنایع به بهره گیری از ویژگی های منحصر به فرد آن ها را افزایش داده است. در این پرتو و ضمن عطف توجه به اهمیت بالای معرفی محصولات شرکت هایداک، در ادامه شرحی از برخی از محصولات این شرکت به صورت سرفصل وار ارائه می شود:

– فیلتر و تهویه سیال (Filtration and fluid conditioning): سیستم های فیلتراسیون و تهویه HYDAC محصولاتی نظیر سیستم های تهویه جریان (Fluid Conditioning Systems)، فیلترهای فرایند (Process Filter)، المنت های فیلتر، فیلترهای هیدورلیکی و روانکاری (Hydrolic and Librication Filter) و فیلترهای سوخت دیزل را شامل می شود.

– انواع شیر یا ولو (Valve): تولید انواع ولوها با کیفیت بالا و قدرت عملکردی بالا یکی از برجسته ترین نقاط قوت تولیدی HYDAC به شمار می رود. ولو فشار، چک ولو، ولو جریان، ولو هدایت جهت، ولو پروپورشنال و ولو دو محوره از سری تولیدات هایداک به شمار می روند که در کنار شیرهای توپی یا بال ولوها توانسته اند بازار خرید و فروش این محصولات را تحت الشعاع خود قرار دهند.

– پمپ (Pump): پمپ ها ابزارهای به حرکت و تبدیل انرژی منابع تعذیه به نیروی حرکتی به شمار می روند. شرکت HYDAC تولید کننده انواع پمپ ها از جمله پمپ تغذیه، پمپ وین یا پمپ پره ای، پمپ با گیربکس داخلی، پمپ با پیستون محوری و پمپ با گیربکس خارجی است. هر کدام از این پمپ ها در زمینه خاص خود کاربردهای ویژه ای خواهند داشت.

– مبدل های حرارتی/ سردکننده ها (Heat Exchenger/ Cooler): سیستم های هیدرولیکی و روانکاری نقش مهمی را تقریبا در تمامی فرایندهای ماشینی ایفا می کنند. در مبدل های حرارتی فرایندهای مذکور انرژی گرمایشی ایجاد می کنند. از سوی دیگر در تمامی سیستم های هیدرولیکی انرژی تبدیل و تغییر می یابد. در این فرایند تبدیل و تغییر، بخشی از انرژی به صورت گرمایی هدر می رود. سیستم های سرمایشی این مسأله را رفع می سازند. شرکت هایداک در این زمینه تولید کننده سیستم های سرمایشی هوا (Air Cooler)، پمپ های تبدیل، سرمایش، فیلتر و مبدل حرارتی می باشد.

– سنسور (Sensor): سنسورهای از اصلی ترین محصولات شرکت آلمانی HYDAC محسوب می شوند که در انواع و مدل های متنوع متناسب با کاربردهای مختلف تولید و روانه بازار می شوند. این تجهیزات اتوماسیون صنعتی در زمینه ها و صنایع مختلف دارای کاربرد هستند و با پایش و کنترل فرایندها مانع از تخریب آن ها و کم و زیاد شدن بیش از اندازه تلوارانس کمیت های فرایندی می شوند. سنسور فشار (Pressure Sensor)، سنسور نرخ جریان (Flow Rate Sensor)، سنسور جابجایی (Displacement Sensor)، سنسور زاویه (Angle Sensor)، سنسور دما (Temprature Sensor)، سنسور درجه (Level Sensor)، سنسور گردشی (Rotation Sensor)، سنسور آلودگی (Contamination Sensor)، سنسور مسافت (Distance Sensor) و دیگر سنسورهای تولیدی هایداک، این شرکت را تبدیل به برندی نام آشنا در زمینه تولید این محصول اتوماسیون صنعتی کرده است و سنسورهای این شرکت در صنایع و فرایندهای متنوع مورد استفاده قرار می گیرند.

– اتصالات لوله (Pipe Connectors): این دست اتصالات در صنایع خطوط لوله به منظور نصب خطوط لوله با سایزهای متفاوت، نصب خطوط پرفشار و مواردی از این دست بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. اتصالات چرح دنده ای، اتصالات Bulkhead، اتصالات فشار قوی، اتصالات ردیوس و انواع کوپلینگ ها (Coupling) از جمله این دسته محصولات هایداک به شمار می روند.

– سیستم های کنترل حرکت (Motion Control System): این سری محصولات HYDAC در دو نوع اقسام هیدرولیکی و الکترومکانیکی تولید می شوند. با استفاده از درایو کنترلرهای هیدرولیکی هایداک حرکت گردشی یک پمپ جابجایی ثابت تحت کنترل قرار می گیرد. سیلندرهای الکتریکی این شرکت نیز در بسیاری از زمینه های فنی قابل استفاده هستند.

– سیستم های هیدرولیکی فشار قوی (High Pressure Hydraulics): از دیگر محصولات پرفروش هایداک به شمار می روند که در انواع و مدل های گوناگون تولید می شوند. در این زمینه نیز می توان انواع پمپ ها، سوئیچ های فشار و درجه روغن، سیستم های هیدرولیکی، ولوها و سیستم هایی را نام برد که در صنایع پزشکی مورد استفاده قرار می گیرند.

شرکت آلمانی هایداک افزون بر محصولات فوق تولید کننده انواع پاور یونیت ها (Power Units)، فن آوری های کنترلی، سیستم های هیدرولیکی متحرک، سیلندرها، ریموت کنترل یا کنترل از راه دور، ابزارهای اندازه گیری، نمایشگرها و آنالیزورهاست. محصولات این شرکت در حجم گسترده و در سرتاسر جهان توزیع می شوند و مشتریان و هواداران خاص خود را دارند. گروه صنعتی کاسپین نیز به عنوان نمایندگی فروش محصولات شرکت هایداک (HYDAC) آماده است سفارشات مشتریان در اقصی نقاط کشور را دریافت نموده و برحسب نیاز مشتریان گرامی مراتب ارائه خدمات و محصولات را در کمترین زمان ممکن با حداقل هزینه فراهم کند.

لینک سایت هایدک

کپی مطالب بالا با ذکر منبع بلامانع است.

5/5 - (1 امتیاز)
تعداد بازدید ها : 2,673
فهرست