از میان برندهای اتوماسیون صنعتی در سرتاسر دنیا، برند کانترینکس (Contrinex) از جایگاه برجسته ای خصوصاً در مورد تولید انواع سنسورها را دارا می باشد. سنسور یا حسگر از آن دست محصولات اتوماسیون صنعتی است که امروز نقش حائز اهمیتی در کنترل، پایش، پردازش و شناسایی فرایندهای صنعتی و خدماتی ایفا می کند و با توجه به اتوماسیونی شدن بخش اعظم این دست ساز و کارها، طبیعتاً مشتریان و صاحبان صنایع سراغ آن دست برندهایی می روند که قابلیت بیشتری در زمینه عملکردهای فوق ایفا می کنند. در این زمینه کانترینکس برندی معتبر و قابل اطمینان در خصوص تولید سنسورهای القایی، سنسورهای خازنی و اولتراسونیک ایفا می کند.

باید افزوده شود که محصولات کانترینکس به سنسور و انواع و مدل های آن خلاصه نمی شود. این شرکت سوئیسی که بالغ بر ۴۶ سال قدمت دارد دارای حدود ۷۰۰۰ محصول اتوماسیونی و الکتریکی در انواع و مدل های متنوع است که در اقصی نقاط دنیا توزیع می شوند. وجود ۱۳ شرکت تابعه و نیز دفاتر منطقه ای متعدد در نقاط مختلف دنیا، دسترسی به محصولات باکیفیت کانترینکس را آسان نموده است و همین امر بر دامنه نفوذ این برند در بازار جهانی افزوده است. به فراخور همین عطف توجه، بازار داخلی کشورمان ایران نیز بسیار تحت تأثیر محصولات کانترینکس، بخصوص سنسورهای این شرکت قرار گرفته است.

محصولات contrinex در تمامی صنایع قابل استفاده اند و هر صنعتی بر اساس نیازهای خود می تواند به بخشی از این دست محصولات مراجعه کند، اما تولیدات این شرکت اغلب در صنایع اتومبیل، ماشین های پرکن، صنایع غذایی و بسته بندی، انرژی های سبز و محیط زیست، لجستیک و پشتیبانی، ابزارهای ماشینی، دستگاه های بسته بندی و تجهیزات موبایل مورد استفاده قرار می گیرند. هر یک از این صنایع به بخشی از محصولات اتوماسیونی و الکتریکی کانترینکس وابسته هستند و می توانند به نوبه خود از آن ها بهره ببرند. برای مثال خروجی های آنالوگ القایی، سنسور دو شیت القایی، و تجیهزات فشار بالای القایی از جمله محصولات کاترینکس هستند که بیشتر در صنایع  تولید موبایل استفاده می شوند. مینیاتورهای فوتوالکتریک، RFID با فرکانس پایین، و سنسور القایی BASIC و خازنی در صنایع بسته بندی استفاده بیشتری دارند.

چنان که پیداست با توجه به گستره بالای صنایع تحت پوشش محصولات کانترینکس، می توان نتیجه گرفت که این شرکت محصولات متنوعی دارد. از این رو و برای آشنایی بیشتر به صورت خلاصه معرفی اجمالی از برخی از محصولات این برند سوئیسی ارائه می شود. بخش اعظم این محصولات انواع سنسورهای تولیدی کانترینکس هستند و در کنار آن سایر محصولات این شرکت به اختصار معرفی خواهند شد:

– سنسور القایی  (Inductive Sensor): سنسورهای القایی تولیدی کانترینکس قدرت بالا و قابلیت اطمینان زیاد جهت تشخیص متغیرهای متالیک به صورت غیر تماسی و تا فاصله ۴۰ میلیمتر را دارند. این سنسورها یک میدان مغناطیسی در محاورت خود ایجاد می کنند و مدارهای حسگر آن درجه تغییر متغیر را به سرعت شناسایی و تشخیص می دهند. این محصولات در انواع و سری های سنسورهای القایی BASIC، مینیاتورهای القایی، سنسورهای القایی EXTREME، سنسورهای القایی فشار بالا تا ۲۰۰ بار، سنسورهای القایی فشار بالا تا پیک ۱۰۰۰ بار، سنسورهای القایی دما با قابلیت تحمل تا ۱۲۰ درجه سانتیگراد، سنسورهای دما تا ۲۳۰ درجه سانتیگراد، سنسورهای القایی WASHDOWN که در صنایع غذایی و بسته بندی مورد استفاده قرار می گیرد، خروجی های آنالوگ القایی، سنسورهای القایی دو سیمی در انواع DC، AC/DC و NAMUR، سنسورهای القایی MARITIME و سری های دیگر تولید و روانه بازار می شوند.

هر کدام از این محصولات contrinex دارای قابلیت ها و ویژگی های خاص خود است و در صنایع مرتبط به خود مورد استفاده قرار می گیرد که شرح مفصل آن در این مجال نمی گنجد.

– سنسور فوتو الکتریک (Photoelectric Sensor): این سنسورها بسیار حساس و دقیق بوده و قابلیت تشخیص، شناسایی و کشف متغیرها را ظرف کوتاه ترین زمان دارا هستند. سنسورهای فوتوالکتریک پرتوهای نوری که از لیزرهای دیود یا LED ها ساطع می شوند را به نقطه مقصد می رسانند. این سری سنسورهای کانترینکس هم در سری های مختلف تولید می شوند. سنسورهای استاندارد، سنسورهای مینیاتوری، سنسورهای فیبر نوری، سنسور مسافت، و سنسور رنگی و contrast از جمله این محصولات هستند.

– سنسور خازنی (Capacitive Sensor): سنسورهای خازنی این شرکت سوئیسی با دوام و عملکرد با ثبات و در انواع متنوع تولید می شوند. این سنسورها حضور یا موقعیت متریال های رسانا یا غیر رسانا از جمله مایعات و مواد جامد را به خوبی تشخیص می دهند. فن آوری خازنی این نوع از سنسورها به ما اجازه می دهد که متغیرها را حتی از خلال موانع غیر فلزی نازک نیز شناسایی کنیم. با توجه به این قابلیت های، سنسورهای خازنی برای کنترل بسته بندی و و پایش فرایند دستگاه های پرکن مواد غذایی بسیار کاربرد دارند. سنسوهای خازنی BASIC و سنسورهای خازنی با قابلیت عملکردی پیشرفته دو سری اصلی از این دست محصولات کانترینکس به شمار می روند.

– سنسور اولتراسونیک (Ultrasonic Sensor): سنسورهای اولتراسونیک نیز با توجه به قابلیت تشخیص غیر تماسی برای شناسایی مواد دانه ای در هوا، رطوبت، گرد و غبار و مواردی از این دست بسیار کارایی دارند. شناسایی این مواد مستفل از ماهیت و نیز جهت حرکت آن ها انجام می شود و از این رو محدودیتی از این جانب متوجه سنسور نیست. مینیاتور اولتراسونیک سری M12، سنسور کوچک اولتراسونیک M18 و بسته اولتراسونیک M30 اصلی ترین سنسورهای اولتراسونیک تولیدی contrinex هستند که هر یک دارای مدل های متنوع برای زمینه های کاربردی خاص می باشند.

– RFID: این محصولات در زمینه اتوماسیون و پشتیبانی فرایندها خصوصا در حیطه هایی نظیر اتوماسیون شبکه، مونتاژ و تولید انعطاف پذیر، انبارداری و پشتیبانی کاربرد گسترده ای دارند. محصولات RFID در انواع BASIC، Extreme، IO-Link و USB تولید و به مشتریان عرضه می شوند.

این شرکت محصولات متنوع دیگری را نیز تولید و در بازار جهانی ارائه کرده است؛ کیفیت بالا، عملکرد دقیق و مطمئن، دوام زیاد و سهولت در دسترسی و تهیه و تأمین محصولات کانترینکس باعث اقبال بالای مشتریان گردیده است. بنابراین و با توجه به استقبالی که در سال های اخیر خصوصاً نسبت به سنسورهای شرکت Contrinex در کشور مشاهده شد، گروه صنعتی کاسپین بر آن شد تا نمایندگی فروش و ارائه خدمات محصولات این شرکت سوئیسی را بر عهده بگیرد. از این رو ما آمادگی داریم سفارشات مشتریان محترم در زمینه هر یک از محصولات و خدمات کانترینکس را دریافت و نسبت به تأمین و ارائه آن به نحوی مشتری مدارانه اقدام کنیم. مشتریان محترم می توانند از طریق یکی از مجاری ارتباطی با گروه صنعتی کاسپین، مندرج در این وبسایت، مطالبات خود را اعلام کنند و در کمترین زمان ممکن خدمات مورد نظرشان را دریافت نمایند.

لینک سایت کانترینکس

کپی مطالب بالا با ذکر منبع بلامانع است.

5/5 - (1 امتیاز)
تعداد بازدید ها : 1,257
فهرست