شرکت ویپا (VIPA) دیگر تولید کننده برخی محصولات اتوماسیون صنعتی می باشد که به خصوص در زمینه تولید تجهیزاتی نظیر کنترل کننده ها و HMI بسیار متبحر است. این شرکت ابتدا تولید کننده اجزای اتوماسیون بود و اولین محصولات آن به منظور تقویت و بهینه سازی سیستم های زیمنس تولید می شدند. از اوایل دهه ۱۹۹۰ اولین سیستم های PLC تولیدی ویپا وارد بازار شد و به مرور دامنه محصولات این شرکت گسترده شد و به تولید انواع رابط ها انجامید، به طوری که شرکت آلمانی ویپا امروز تولید کننده تجهیزات و تأمین کننده سیستم های اتوماسیون صنعتی برای مشتریان خود محسوب می شود.

این شرکت در خلال این سال ها دایره محصولات و گسترده بازار خود را توسعه داده است و اکنون در حدود ۶۰ کشور دارای مراکز فروش و حتی تولید منطقه ای می باشد. از این رو دسترسی به محصولات باکیفیت و مقرون به صرفه این شرکت بسیار آسان تر شده است و همین امر به معرفی این برند در سطح جهانی کمک کرده است.

کاربرد محصولات ویپا

محصولات اتوماسیون صنعتی شرکت ویپا بر حسب نیاز صنایع در فیلدهای مختلف قابل استفاده است و هر یک از زمینه های صنعتی می توانند به نوبه خود از محصولات این شرکت بهره ببرند. اما غالب واحدهای صنعتی یا خدماتی که از محصولات ویپا استفاده می کنند شامل حوزه های کاربردی زیر می باشند:

– صنایع اتوماتیک: در این زمینه شرکت ویپا تجهیزات و فرایندهای اتوماتیک را نصب و اجرا می کند. سیستم های اتوماسیونی این شرکت در مختصات های گسترده و بالا و نیز با کارایی بالا عمل می کنند. محرک های آن پیوستگی و روان بودن فرایندها را تضمین می کنند و به این ترتیب در اتوماتیزه شدن فرایندهای صنعتی بهره وری بالایی را ایحاد می کنند.

– بسته بندی: بسته بندی سریع، دقیق و راحت از جمله سرویس های خدماتی است که از طریق محصولات ویپا می توان در واحدهای صنعتی پیاده سازی و اجرا کرد.

– تکنولوژی ساخت: با استفاده از تجهیزات ویپا می توان در بهره وری انرژی تحولات آشکاری پدید آورد. نصب و اتصال سیستم های تهویه سراسری، سیستم های گرمایشی، هشدار دهنده های ایمنی در ساختمان های بزرگ و مواردی از این دست، از جمله مزایایی است که می توان با استفاده از محصولات اتوماسیون صنعتی ویپا بدان ها دست یافت.

صنایع غذایی و نوشیدنی، فرایندهای زیست محیطی و مدیریت مواد از دیگر زمینه های کاربردی هستند که محصولات شرکت ویپا به نوبه خود می توانند در تسهیل و تسریع، و افزایش ایمنی و بهره وری آن ها ایفای نقش کنند. اکنون و بر حسب این مقدمه به معرفی برخی از محصولات اتوماسیون صنعتی شرکت ویپا که در سال های اخیر مورد اقبال مصرف کنندگان داخلی نیز قرار گرفته اند می پردازیم:

 سیستم های کنترلی (Control System): این سری محصولات VIPA دارای مدل های متنوعی می باشد. مدل SLIO از این سری محصولات با ماژولارها و طراحی فشرده و کم جا بسیاری از فرایندها را اتوماتیزه کرده و به این ترتیب در تسهیل فرایند و اقتصادی تر شدن آن ها یاری می رساند. برچسب گذاری هوشمند، نصب و نگهداری ساده و کم زمان، قابلیت عملکردی بالا از ویژگی های این محصول تلقی می شود. این سیستم از طریق رمزگذاری ماژول های الکترونیکی از قطعی های نادرست ممانعت می کند. سری 200V یا سیستم کنترل ماژولار از دیگر محصولات ویپا است که دارای مولفه های ابداعی ذخیره اطلاعات، قابلیت کاربردی گسترده و شناور، و سیستم ایمنی قوی و پر عمری می باشد. سری 300S از این دست محصولات کنترلی شرکت ویپا جزو سیستم های کنترلی پر سرعت تولیدی این شرکت است. این محصول دارای پردازشگر یکپارچه SPEED7 و سیستم های گسترش دهنده SPEED-Bus که با افزایش سرعت ماژول های سیگنال و پردازشگرهای ارتباطی، فرایند را تسریع می کند. این محصول دارای حافظه هوشمند و سیستم امنیت داده ها و اطلاعات نیز می باشد.

یکی از جدیدترین سری سیستم های کنترلی شرکت ویپا میکرو PLC های تولیدی آن است که ساختاری فشرده و عملکردی بسیار سریع دارد. این محصول دارای یک نمایشگر جدید دارای شاخصه های عملکردی است که به استفاده کننده اجازه می دهد اطلاعات ضروری کنترلی را به صورت اجمالی نظاره و مرور کند. سرعت بالا، تراکم کانال بالا، تسهیل در تشخیص فرایندها و شاخص ها، رابط ها، ابزارهای ارتباطی و حافظه قوی و کارکردهای هشدار دهنده این محصول، آن را به گزینه ای منحصر به فرد نزد بهره گیرندگان تبدیل کرده است.

– رابط انسان ماشین (HMI) از دیگر محصولات اتوماسیون صنعتی ویپا محسوب می شود که طرفداران زیادی در بازار داخلی را جلب خود کرده است. این محصول نیز دارای مدل ها و سری های متفاوتی می باشد؛ سری Professional Panel از این محصول دارای درایورهای ورودی و خروجی گسترش یابنده هستند که ورود متغیرها از PLC را امکان پذیر می سازند، دارای سیستم مدیریت آلارم قدرتمندی هستند، سیستم پشتیبانی چند زبانه دارند، دارای شبکه اترنت TCP/IP و نیز حافظه یکپارچه هستند. سری cloudPanel از این محصولات دارای حافظه بالا و پردازشگر قدرتمند هستند.

از دیگر HMI های تولیدی شرکت ویپا سری smartPanel است که برای کاربردهای سطح متوسط تولید شده است. این محصولات دارای قابلیت استفاده و اتصال بسیار آسان و سریع هستند، دارای ۱۱ استاندارد Movicon اند، پشتیبانی VBA و چند زبانه و پشتبانی PLC سه بعدی می باشد.

از دیگر رابط های انسان ماشین شرکت ویپا می توان به Panel PC ها، پنل های حرفه ای یا Professional Panel و نرم افزارهای HMI نام برد که بسته به نیاز مشتری انتخاب و در اختیار او قرار داده می شوند.

موارد ذکر شده مهم ترین محصولات اتوماسیون صنعتی VIPA را شامل می شوند اما باید توجه داشت که دایره تولیدات این شرکت آلمانی بسیار فراخ تر است. تولید Teleservice ها، ماژول های الکترونیکی امنیتی، ماژول های Gateway، رله امنیتی، نرم افزارهای ارتباطی، نرم افزارهای برنامه ریزی، نرم افزارهای HMI، ابزارهای آنالیز، نرم افزارهای پارامتربندی، و برخی قطعات یدکی مرتبط از دیگر زمینه های کاری شرکت ویپا هستند که در سرتاسر دنیا طرفداران زیادی را جلب خود کرده است.

گروه صنعتی کاسپین بر جسب استقبال شایان توجهی که از محصولات اتوماسیون صنعتی شرکت VIPA شده است، در صدد برآمد نمایندگی فروش و ارائه خدمات و سرویس های این شرکت را در کشور بر بعهده بگیرد و در حال حاضر اماده است هر گونه نیاز مشتریان محترم در خصوص محصولات برند ویپا را در سرتاسر کشور رفع کند. در صورت برقراری تماس با یکی از مجاری ارتباطی مندرج در وبسایت، ضمن ارائه سفارشات، می توانید نسبت به جزئیات خدمات مذکور اطلاعات بیشتری کسب نمایید.

لینک سایت ویپا

  کپی مطالب بالا با ذکر منبع بلامانع است.

4.3/5 - (3 امتیاز)
تعداد بازدید ها : 1,172
فهرست