شرکت سدار، تولید کننده انواع درایورها و آچارهای گشتاوری در سال ۱۹۷۱ در کشور ژاپن تأسیس شد و در خلال حدود ۵۰ سال فعالیت توانسته است بر سطح فن آوری و تنوع محصولات خود به نحو محسوسی بیفزاید. به همین دلیل بازار جهانی و متعاقب آن بازار داخلی بسیار تحت تاثیر محصولات سدار قرار گرفته است و سفارشات زیادی از این محصولات روزانه روانه بازار می شود. در ادامه برخی از محصولات این شرکت به شرح زیر معرفی می شوند:

محرک و آچار گشتاور دیجیتال سدار (Digital Torque Driver/Wrench):

این سری محصولات انواع و مدل های متنوعی دارند. از جمله مدل DID-05/4 از این سری محصولات که دارای ۵ کانال می باشند و دیگر نظیر گذشته با تغییر شرایط نیازی به تنظیم مجدد ندارند. مدل DID-05/4 از آچارهای گشتاور سدار دارای وزن سبک و طراحی آرگونومیک بوده، در واحدهای پوند به اینچ، کیلوگرم به سانتیمتر و نیوتن به متر قابل استفاده اند. دارای شمارنده پیچ کشی قابل برنامه ریزی هستند و با استفاده از صفحه نمایشگر LED می توان نقاط تنظیم را در آن برنامه ریزی کرد. دقت بالا، حافظه زیاد و خروجی USB از دیگر ویژگی های این آچار گشتاوری محسوب می شود.

مدل DIW-120/75/20/15 از دیگر آچارهای گشتاوری هستند که می توانند ۵ کانال را حفظ کنند و حتی در صورت تغییر شرایط بولتینگ فقط یک کانال تغییر می یابد. این آچار گشتاور دارای حافظه با ۸۰۰ داده و شمارنده پیچ کشی قابل برنامه ریزی می باشد. همچنین ۱۲ ساعت عملکرد پیوسته، آداپتور AC و DC و نمایشگر LCD دیجیتال از دیگر ویژگی های این نوع از آچار گشتاورهای شرکت سدار می باشند.

مدل DIS-RL دیگر سری تولیدی سدار می باشد که در انواع مختلف تولید و روانه بازار می شود. محاسبه میانگین، قابلیت ذخیره ۸۰۰ داده، خروجی سریع اطلاعات و دارا بودن USB از دیگر قابلیت های این مدل از آچار گشتاورهای دیجیتال سدار می باشد. مدل NDID-150CN دیگر مدل تولیدی این شرکت است که قابلیت کارکردی بسیار بالایی دارد، ضبط داده های گشتاور و مدیریت گشتاور پیچ کشی از دیگر کارکردهای آن است.

تسترها یا آزماینده های محرک و آچار گشتاور (Tester of Torque Driver/Wrench):

این سری محصولات سدار نیز در انواع و سری های مختلف تولید می شوند. مدل DWT-200 از این آزماینده های آچار گشتاور دارای تستر ثابت، سوئیچ روی منبع قدرت، ابزار اندازه گیری از نوع PD – Pick Down Mode، نمایشگر و گزینه هایی از این دست است که ضمن دقت و سرعت عملکردی بالا فرایند استفاده از آن نزد نیروی کار را نیز تسهیل می کند.

سری DIS-IP از این محصولات نیز دارای محاسبه گر میانگین، حافظه ذخیره ۸۰۰ داده، خروجی USB، سیستم شارژ از طریق باتری، تنظمیات تک لمسی و سیستم خودشفاف گر است که باعث استمرار در فرایند بازرسی می شود.

تسترهای خط تولیدهای مونتاژ (Tester for Assembly line) از دیگر انواع محصولات سدار می باشند که در سری DIS-IPS تولید می شوند. این محصولات با وجود سایز کوچک قابل استفاده در ماشین های خودکار هستند. محصولات DIS-IPS تولیدی این شرکت ژاپنی بسیار هوشمند بوده و قادرند چندین داده اطلاعاتی را در یک صفحه نمایشگر نشان دهند. استفاده و تغییر تنظیمات این دستگاه ها بسیار ساده است و دارای حافظه بسیار بالا هستند. دقت بالا، شفافیت بالا، سیستم خاموشی خودکار و وزن و سایز کوچک از دیگر مزایای سری DIS-IPS تولیدی شرکت سدار به شمار می روند.

آزمایشگر گشتاور برای پیچ گوشتی الکتریکی (Torque Tester for Electric Screwdriver): 

سری NDI-800CN/80CN از این محصولات، رایج ترین آزمایشگرها یا تسترهای تولیدی از این سری محسوب می شوند که دارای صفحه نمایشگر رنگی با وضوح بسیار بالا بوده، سیستم ردیابی و کشف داده بسیار قوی ای دارند. این سری از محصولات همچنین عملکرد بسیار ساده ای دارند. این دسته از آزمایشگرهای گشتاور تولیدی شرکت سدار را می توان به سادگی روی کامپیوترهای شخصی نصب و تنظیم کرد و امکان جستجوی داده در حافظه آن نیز بسیار ساده است. همچنین سیستم هوشمند آن اجازه می دهد که ضمن اندازه گیری پارامترهای مورد نیاز را بازرسی و تست نیز بکند.

سری DIM-9M-8/08 از این دسته از محصولات نیز برای تست و بازرسی گشتاور پیچ گوشتی های الکتریکی و درایورهای گشتاور بسیار مناسبند. دامنه اندازه گیری بالا، امکان تغییر تنظیمات اندازه گیری، حافظه بالا و ارائه خروجی درکمترین زمان ممکن از قابلیت های این سری محصولات سدار به شمار می رود.

سری های CD-100M/10M و D1-11 از دیگر محصولات تولیدی این شرکت به شمار می روند که دارای کاربردهای خاص و ویژه خود هستند.

شمارنده پیچ (Screw Counter): 

این دست محصولات سدار نیز در دو سری ECT-02 و ECT-03/04 تولید می شوند. سری ECT دارای کارکرد ساده می باشد و قیمت پایین و عملکرد ساده آن باعث شده است مشتریانی که عملکرد ساده ای از این محصول را مد نظر دارند تحت تأثیر بازار آن قرار گیرند. سری ECT در مدل های مختلف تولید و روانه بازار می شود. در مدل ECT-02 سیگنال های درایو الکتریکی شمارش می شوند. فرایند تست و بازرسی در این محصول نیز یا از طریق صوت و یا نور به سادگی انجام می شود. در مدل های ECT-03 از این سری محصولات نیز بر حسب کارکرد سنسورها سیستم مدیریت عملکرد دقیق تر و قابل اتکاتر انجام خواهد شد. سری ECT-04 این محصولات نیز دارای تنظیمات تایمری هستند و سیگنال های سنسور که پارت ها را کشف می کنند را می توان دریافت و شمارش کرد.

شرکت سدار همچنین تولید کننده آزماینده های گشتاور (Torque Tester with Rotation Power) با قدرت محرک گردشی می باشد که در سری های NTS-06 و DI-12 تولید می شوند. سری NTS-06 برای تست گشتاور مکانیزم های گردشی مورد استفاده قرار می گیرد و از سری DI-12 برای بازرسی گشتاور در زمانی استفاده می شود که پیچ محکم شده است.

 

این قسم محصولات که در صنایع مختلف کاربردهای متنوع دارند مورد توجه بازار داخلی قرار گرفته است. کیفیت و دوام بالا، قیمت پایین و عملکرد مناسب محصولات مختلف شرکت سدار باعث شده است که طیف مشتریان این محصولات به صورت روز افزون افزایش یابد. به همین رو گروه صنعتی کاسپین پیرو درخواست های متعددی که در خصوص ارائه و تحویل، معرفی و سایر خدمات شرکت سدار دریافت کرده است، نمایندگی فروش و ارائه خدمات این شرکت ژاپنی را بر عهده گرفته و آماده است نیازهای مشتریان در خصوص محصولات سدار را به بهترین نحو در اختیار ایشان قرار دهد. در صورت تماس با گروه صنعتی کاسپین می توانید نسبت به خدمات، محصولات و نحوه ارائه آن ها اطلاعات بیشتری حاصل فرمایید.

لینک سایت سدار

  کپی مطالب بالا با ذکر منبع بلامانع است.

5/5 - (1 امتیاز)
تعداد بازدید ها : 684
فهرست