شرکت تایوانی فوتک (Fotek) از دیگر تولید کنندگان محصولات اتوماسیون صنعتی می باشد که خصوصا در زمینه تولید انواع سنسور دارای شهرت و مقبولیت جهانی می باشد. فوتک در سال ۱۹۸۵ فعالیت های خود در زمینه تحقیق و توسعه در خصوص محصولات اتوماسیون صنعتی را آغاز کرد و هدف آن در ابتدا تأمین نیازهای ماشینی صنایع تایوان بود. اما به مرور و با ارتقای فن آوری، توسعه محصولات و عطف توجه بیشتر به استانداردها و الزامات فنی روز توانست جایگاهی جهانی برای خود دست و پا کند. در حال حاضر عمده محصولات این شرکت در زمینه های بسته بندی ماشینی پلاستیکی، تغذیه، پرینت، حمل و نقل و بسیاری دیگر از صنایع می باشد. این شرکت در حال حاضر به عنوان یک تأمین کننده معتبر محصولات اتوماسیون صنعتی در کشورهای ایتالیا، آلمان، آمریکا و بریتانیا به شمار می رود و مشتریان در زمینه های خدماتی و صنعتی مختلف، از خدمات و محصولات شرکت فوتک بهره می برند.

این شرکت با تولید حدود ۱۰ هزار نوع محصول توانسته است نظر مشتریان در شاخه های مختلف صنعتی را به خود جلب کند. با وجود طیف متنوع این محصولات، می توان اصلی ترین آن ها را تایمر، سنسور، شمارنده، تاچومتر، سرعت سنج خطی، ولتاژ سنج، جریان سنج، سنسور نوری، سنسور مقاربتی، رله (SSR)، کنترل کننده دما، رله، استارتر، اینکودر، رگلاتور قدرت (SCR) و پرده نوری نام برد.

برای آشنایی بیشتر با محصولات اتوماسیون صنعتی شرکت فوتک به معرفی عمده تولیدات این شرکت تایوانی می پردازیم. لازم به ذکر است کیفیت بالا و تنوع زیاد محصولات زیر، باعث شده است استفاده کنندگان داخلی تجهیزات اتوماسیون صنعتی نیز نسبت به محصولات FOTEK رغبت قابل توجهی بیابند:

– سنسور نوری (Photo Sensor): این سری محصولات فوتک دارای انواع مدل ها بر حسب نیاز مشتریان می باشد. دامنه تنوع سنسورهای نوری تولیدی این شرکت اتوماسیون صنعتی به قدر گسترده است که می توان گفت تمامی زیرشاخه های صنعتی می توانند به نحوی نیازهای خود را از خلال این محصولات مرتفع سازند. سنسور نوری Free Power، سنسورهای نوری مدل M18، سنسورهای نوری کوچک و ضد آب، سنسورهای U شکل با سرعت بالا، سنسورهای استاندارد، سنسور نوری از نوع فیبری، سنسور آمپلی فایر Separated Type، سنسور مادون قرمز درباز کن خودکار، سنسور فوتوالکتریک U شکل، سنسور فوتو الکتریک سری K، و سنسور نوری M30 برای مسافت های زیاد از این جمله اند. باید اشاره شود که موارد ذکر شده بخشی از سنسورهای نوری شرکت فوتک را در بر می گیرند و دامنه تولیدات این شرکت گسترده تر از موارد فوق الذکر می باشد.

– سنسور مقاربتی (Proximity Sensor): از دیگر سنسورهای تولیدی شرکت فوتک سنسورهای مقاربتی می باشد که دارای کاربرد گسترده در صنایع مختلف است. در این خصوص نیز شرکت فوتک تولید کننده انواع سنسورهای مقاربتی نوع مربعی (Square Type)، سنسور مقاربتی نوع لوله ای (Tubular Type)، سنسور مقاربتی خازنی (capacitive)، و سنسور نشتی خازنی می باشد. هر یک از این انواع از سنسورها دارای مدل ها و سری های متنوع هستند که مورد استفاده در صنایع مختلف قرار می گیرند. برای مثال سنسور مقاربتی از نوع مربعی دارای مدل های BS-02N ،BS-02PP ،BS-04 P Inductive ،LS-04P-V و نظایر آن می باشد. سایر محصولات مشابه نیز دارای طیف متنوع مدل های تولیدی هستند و مشتریان می توانند ضمن دریافت مشاوره از نمایندگی های خدمات و ارائه محصولات فوتک، مناسب ترین محصول بر حسب اقتضای نیازهای فنی خود را برگزینند.

– دیجیتال متر (Digital Meter): دیگر محصولات این شرکت تایوانی سازنده محصولات اتوماسیون صنعتی، انواع دیجیتال مترها هستند. تاچومتر و سرعت سنج خطی (Tachometer & Line Speed Meter) از جمله این محصولات است که در مدل های SM-10T ،SM-20T و SM-30T تولید و روانه بازار می شود. ولتاژ سنج و جریان سنج از پیش تنظیم شده (Preset Voltage and Current Meter) از دیگر دیجیتال مترهای تولیدی فوتک است که در مدل های AA-141 ،AA-14T ،AA-24T-mA ،AA-25T ،AA-341 ،AMA-252 و انواع پرشمار دیگر مدل ها تولید می شوند. دوام و کیفیت بالا، ضمن انعطاف پذیری و شناوری کاربردی از ویژگی های اصلی این دست محصولات شرکت فوتک محسوب می شود و همین امر مشتریان را به تهیه و بهره گیری از محصولات این شرکت تایوانی ترغیب کرده است.

– رله حالت جامد (Solid State Relay): رله های حالت جامد این شرکت نیز طیف گسترده ای را شامل می شود؛ رله های حالت جامد تک فاز، سه فاز، رله حالت جامع قابل تنظیم، رله نوع Fuse، رله تک فاز نوع Plug، رله حالت جامد تک فاز نوع PCB، ماژول حالت جامد سینک حرارتی پیشرفته، ماژول های حالت جامد از نوع AC تا DC، رله حالت جامع سه فاز پر قدرت و مواردی از این دست از جمله رله های حالت جامد تولیدی فوتک هستند که در زمینه های مختلف دارای کابرد خاص خود می باشند.

– تایمر (Timer) یا زمان سنج دیگر محصول فوتک محسوب می شود که در انواع مختلف و بر حسب کاربردهای مورد نظر مشتری تولید و به بازار عرضه می شوند.

– سنسور دمای سری TS از دیگر محصولات اتوماسیون صنعتی شرکت فوتک است که دارای کابل PVC و تفلونی می باشد، اما اگر نیاز به گسترش کابل سربی سنسور دما بود باید از سیم جبران استفاده نمود.

– کنترل کننده دما (Temperature Controller) در انواع سری های TC و H5 روانه بازار می شود. فرستنده دما (Temperature Transmitter) و شناسنده جریان (Current Detector) از دیگر محصولات فوتک در این زمینه به شمار می روند.

– رگلاتور دیجیتال (Digital Regulator) که در سری های DSC ،TSC ،EPS ،TPS و AVR تولید و به بازار عرضه می شود. این محصولات در انواع تک فاز و سه فاز بوده و بسته به نیاز مشتریان به ایشان عرضه خواهد شد.

– کنترل کننده (Controller) کنترل کننده های تولیدی شرکت فوتک در انواع کنترل کننده سنسور، رله های ولتاژی و فازی، شناسنده های سه فاز و رله های فاقد جریان تولید می شوند.

– اینکودر (Encoder) از دیگر محصولات شرکت فوتک است که در انواع اینکودر چرخشی مغناطیسی افزایشی، اینکودر چرخشی مغناطیسی مطلق، و سنسور مغناطیسی افزایشی تولید می شود.

سنسور مغناطیسی، سنسور سطح، پرده نوری، سنسور جریان، فلومتر، شمارنده و نظایر آن از دیگر محصولات تولیدی شرکت تایوانی فوتک محسوب می شوند. گروه صنعتی کاسپین به عنوان نمایندگی فروش و ارائه خدمات شرکت فوتک، آماده است سفارشات مشتریان گرامی را دریافت نموده و در کوتاه ترین زمان ممکن نسبت به ارائه خدمات درخواستی اقدام نماید. قیمت پایین، تحویل سریع خدمات و محصولات، مشاوره و بازرسی در انتخاب محصول مناسب، راه اندازی و نصب، و تعمیر و آموزش عملکرد محصولات از دیگر خدمات گروه صنعتی کاسپین در زمینه محصولات شرکت فوتک است که مشتریان گرامی می توانند ضمن برقراری تماس با ما نسبت به کم و کیف آن ها اطلاع حاصل نمایند.

لینک سایت فوتک

  کپی مطالب بالا با ذکر منبع بلامانع است.

5/5 - (1 امتیاز)
تعداد بازدید ها : 970
فهرست