شرکت رکس روث (Rexroth) تولید کننده محصولات اتوماسیون صنعتی درایوها و تجهیزات کنترلی در سال ۲۰۰۱ در کشور آلمان فعالیت خود را آغاز کرد. محصولات این شرکت برای کنترل و حرکت تجهیزات صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند . این شرکت از واحدهای تابعه مجموعه Robert Bosch GmbH محسوب می شود و در حال حاضر خود بالغ بر ۳۱۰۰۰ نیروی فعال مستقیم و غیر مستقیم در سرتاسر دنیا دارد. این شرکت آلمانی علاوه بر تولیدات متنوع، در زمینه خدمات و نیز آموزش های حرفه ای و تخصصی فرایندها به مشتریان خدمات گسترده ای را ارئه می دهد. محصولات شرکت رکس روث علاوه بر تنوع بالا، طیف کاربردی گسترده ای را نیز در بر می گیرند و از این رو می توان دامنه مشتریان محصولات این شرکت را بسیار بالا دانست.

کاربردهای محصولات Rexroth را می توان در لیست زیر خلاصه کرد:

 صنایع متحرک شامل ماشین آلات ساختمانی، حفاری، مدیریت و ساخت مواد

 ماشین آلات و صنایع مهندسی شامل کشاورزی، امواج مصنوعی، صنایع سیمان، صنایع شیمیایی، فن آوری انرژی، مهندسی شهری، موتورها، ماشین آلات ساخت شیشه، سوراخکاری و دریل کاری افقی و یوتیلیتی، شکل دهی ابزارآلات ماشینی، صنایع دریایی، متالورژی، فرایندهای معدنی، فن آوری های شبیه سازی حرکت، صنایع ساحلی و فراساحلی، نفت و گاز، ماشین آلات پلاستیک و دایکست، ماشین آلات تولید کاغذ، مدیریت مواد زائد، صنایع شکر، تست و بازرسی، صنایع چوب و فن آوری های حمل و نقل

 اتوماسیون کارخانه ای شامل صنایع ساخت و مونتاژ و اسمبل کردن، بسته بندی و فرایندها، پرینت و چاپ، محصولات نیمه هادی و الکتریکی، خودرو و ابزار آلات ماشینی

محصولات شرکت آلمانی Rexroth با حداکثر کارایی و کارآمدی تولید شده و نیز در محیط های صعب و سخت نیز قابل استفاده هستند. دوام بالا، دقت زیادی، ایمنی و اطمینان فرایندی، هزینه نسبتاً کم و طیف گسترده کاربردی هر یک از این محصولات، به تولیدات رکس روث جایگاه برجسته ای داده است. برای مثال این شرکت در حوزه نفت و گاز خدمات و محصولات زیر را به بهترین نحو و کیفیت ممکن ارائه می دهد:

– موتورها

– پاور یونیت

– پمپ

– سیلندر

– ولو

– سکوهای کنترل

– خدمات میدانی

– برنامه های تعمیرات نگهداری

در سایر فیلدهای صنعتی نیز این طیف محصولات و خدمات متنوع از سوی شرکت Rexroth به مشتریان ارائه می شود. محصولات رکس روث در زمینه های مختلف مدل های متنوعی را شامل می شوند که برخی از آن ها سرفصل وار به شرح زیر معرفی می گردند:

– درایوها و کنترل های الکتریکی (Electric Drives and Controls): این محصولات جهت خودکار کردن و اتوماتیزه کردن فرایندها به کار می روند. این دسته از محصولات Rexroth به شرح زیر هستند:

• CNC: شرکت رکس روث تولید کننده دو نوع CNC سری MTX در مدل های میکرو و استاندارد می باشد. مدل micro این محصولات دارای حداکثر ۱۲ محور است، دارای پردازشگر ۳۲ بیت است و به همین دلیل زمان ماشینکاری به حداقل خود می رساند. این محصول دارای کارایی بهینه است، طراحی فشرده ای دارد و فن آوری چند کارکردی دارد. سری استاندارد CNC های Rexroth دارای ۲۵۰ محور بوده و حتی برای ماشینکاری پر سرعت نیز زمان چرخه زمانی PLC و CNC در آن به کمترین میزان ممکن است.

• PLC: کنترل کننده های قابل برنامه ریزی منطقی یا PLC های شرکت رکس روث دارای سخت افزار پیشرفته و سیستم ارتباطی شبکه داخلی با قابلیت ارتباطی سریع می باشند. این محصولات کارکرد کنترل حرکت را هماهنگ و یکپارچه می گردانند. سری تولیدات PLC شرکت Rexroth از جذاب ترین و مشتری پسندترین محصولات این شرکت به شمار می روند.

• مبدل فرکانس (Frequency Converter): این محصولات در مدل های EFC3610 و EFC5610 تولید و روانه بازار می شوند. مبدل های فرکانس تولیدی این شرکت دارای فن آوری کنترلی v/f بوده و توسط موتورهای ناهمزمان عمل می کنند.

• سرو درایو (Servo Drive): مبدل های compact، یونیت های کنترل، و کنترل کننده های حرکت از جمله این محصولات هستند که در بازار رقابتی امروز جایگاه جهانی برجسته ای را کسب کرده اند.

 موتورها و گیربکس ها: از جمله محصولات باقابلیت و کاربردی Rexroth همین تولیدات هستند. موتورهای همزمان، موتورهای غیر همزمان، موتورهای خطی همزمان، موتورهای گشتاوری همزمان، موتورهای پرسرعت، و گیربکس های سرو سیاره ای از جمله این دسته از محصولات رکس روث هستند.

 چرخ دنده: شرکت رکس روث تولید کننده چرخ دنده ها در مدل های متنوع است. مدل Hydrotrac GFT 8000 این محصولات در وسیله های چرخدار استفاده می شود. این محصول دارای گیربکس سایره ای دو یا سه محوره است و با خطوط گسترده موتورهای این شرکت فیت می شود. مدل GFT این محصول برای دیگر ابزارهای حرکت گردشی مورد استفاده قرار می گیرد و گیربکس سه یا چهار محوره دارد. سری MOBILEX از چرخ دنده های رکس روث در مدل های GFB 8000 ،GFB ،GFW 5000 و GFT-W تولید می شود.

– هیدرولیک های صنعتی (Industrial Hydraulics): محصولات هیدرولیکی شرکت Rexroth از جمله تولیدات کلیدی این شرکت در بازار محسوب می شوند. پمپ ها، موتورها، سیلندرها، سرو ولوها، فیلترها، سنسورها و ترنسمیترهای سیگنال، المنت های سرمایشی و حرارتی و یونیت های انرژی از جمله محصولات هیدرولیکی این شرکت آلمانی هستند که البته به فراخور کارکرد و قابلیت، هر کدام مدل ها و سری های متنوعی را پوشش می دهند.

– سنسورها و ترنسمیترهای سیگنال (Sensors and Signal Transmitters): این محصولات بهترین ابزارها برای مونیتورینگ  و کنترل فشار هیدرولیکی محسوب می شوند. سنسورهای فشار، سوئیچ های فشار الکتریکی، سوئیچ فشار مکانیکی، سوئیچ جریان، سوئیچ دما، تجهیزات اندازه گیری روغن، سنسور سرعت و اینکودر سیگنال از جمله محصولات Rexroth هستند که اقبال و کاربرد گسترده ای در صنایع مختلف دارند.

محصولات معرفی شده فقط بخشی از طیف گسترده تولیدات Rexroth به شمار می روند. افزون بر این، این شرکت آلمانی علاوه بر تولید، ارائه دهنده خدمات صنعتی و سرویس های سیار نیز می باشد. تأمین قطعات یدکی، تعمیرات، خدمات میدانی، تعمیرات اساسی محصولات، تعمیرات و نگهداری پیشگیرانه، مدیریت جریان، مدرنیزه کردن و به روز کردن فن آوری ها و مواردی از این دست، خدماتی هستند که از جانب شرکت رکس روث به مشتریان ارائه می شوند. گروه صنعتی کاسپین نیز به عنوان نماینده فروش این محصولات در ارائه خدمات و تهیه و تأمین محصولات مورد نظر مشتریان اهتمام ویژه دارد و خدمات سریع و مقرون به صرفه خود را به ایشان ضمانت می دهد.

لینک سایت رکس روث

   کپی مطالب بالا با ذکر منبع بلامانع است.

5/5 - (1 امتیاز)
تعداد بازدید ها : 1,783
فهرست