شرکت آمریکایی National Instruments یا NI، تولید کننده تجهیزات تست اتوماتیک و نرم افزارهای ابزار دقیق می باشد. این شرکت فعالیت خود را در سال ۱۹۷۰ با جمع آوری و آنالیز داده با استفاده از فن آوری های کامپیوتری آغاز کرد و به مرور با تولید محصولاتی نظیر Labwindows/CVI ،LabVIEW ،PXI ،DAQ ،CRIO و از این دست بازار جهانی را تحت تأثیر خود قرار داد. این شرکت توانسته است خصوصا طی ۲۰ ساله اخیر با توسعه مراکز و ارتقای خدمات اینترنتی، فرایند تهیه و تأمین محصولات خود در بازار جهانی را تسهیل کند و همین امر مشتریان ایرانی را نیز با محصولات NI و کیفیت و ماهیت نوآورانه شان آشنا نموده است.

محصولات مختلف شرکت NI دامنه کاربردی متنوعی را نیز دارند. عمده آن ها و محصولاتی که در خصوص هر یک تولید می شوند به شرح زیر هستند:

 گردآوری و کنترل داده: شرکت NI سازنده سیستم های کنترلی و تجهیزات اندازه گیری دقیق با سخت افزارها و نرم افزارهای ماژولار است. این سری محصولات خود بر حسب کاربرد به محصولات سخت افزاری، نرم افزاری و سیستمی تقسیم می شوند که برخی از آن ها به شرح زیر هستند:

• تجهیزات اندازه گیری ولتاژ شرکت NI قادر به اندازه گیری ولتاژ در دامنه های مختلف و نیز تولید سیگنال های ولتاژ برای کنترل و ارتباط دهی فرایندها می باشند. سری C ماژول های I/O چند کارکردی این محصولات مدارهای مجتمع I/O شامل I/O های آنالوگ و دیچیتال، و ماژول های مربوط به سیستم های CompactRIO را ترکیب می کنند.

ماژول های ورودی آنالوگ یونیورسال سری C این مجموعه کانال های وروردی آنالوگ برای اندازه گیری ولتاژ، جریان و دما را در سیستم های CompactDAQ و CompactRIO فراهم می کنند. ماژول های ولتاژ ورودی و ولتاژ خروجی سری C هم از دیگر محصولات شرکت National Instruments هستند که اندازه گیری و کنترل ولتاژ بر اساس شاخص های کارکردی خود را به انجام می رسانند.

• تجهیزات اندازه گیری جریان شرکت NI نیز مدل های متنوعی دارند. ماژول های وروردی جریان سری C، ماژول های خروجی جریان، ماژول های وروردی آنالوگ یونیورسال سری C، ماژول های ورودی جریان و ولتاژ سری C، ماژول های وروردی آنالوگ PXI، و سیستم های اندازه گیری قدرت و انرژی از این جمله اند.

• رابط های انسان ماشین HMI، و نمایشگرها از پرطرفدارترین محصولات شرکت آمریکایی NI محسوب می شوند که دارای مونیتورهای نمایشگر لمسی هستند و استفاده کنندگان می توانند از طریق شان به سیستم ها و کنترلرها متصل شوند. این محصولات به سهولت قابلیت یکپارچه شدن و همگن سازی اطلاعات با سایر فرایندهای مرتبط روی یک سیستم را دارند.

• تجهیزات اندازه گیری دمای شرکت NI سیگنال های سنسورها نظیر ترموکوپل ها را اندازه گیری می کنند. با استفاده از این محصولات می توان سیگنال ها در دماهای متفاوت و محیط های مختلف را بدست آورد، اندازه گرفت و دیجیتالی کرد. ماژول های وروردی دمای سری C، ماژول های ورودی آنالوگ یونیورسال سری C، ماژول های ورودی دمای سری PXI و ماژول های ورودی دما برای ریموت های I/O از این جمله محصولات تولیدی NI هستند.

• ابزارهای کنترل حرکت: این محصولات نیز در سری های C Series Motor Drive Interface Madule ،C Series Motor Drive Module تولید و روانه بازار می شوند. ابزارهای متوقف کننده و سرو موتورهای تولیدی NI درایوهای بسیار مطمئن هستند که به راحتی به شبکه متصل می شوند تا ابزارها را کنترل کنند. این محصولات در آپشن ها موتوری، رابط های کنترل و پشتیبان ولتاژ تولید می شوند.

 تست الکتریکی و ابزار دقیق: این ابزارها بر حسب ماهیت سخت افزاری و نرم افزاری دقیق شان، قابلیت کاربردی و ضریب اطمینان بسیار بالایی دارند. این محصولات شامل اسیلوسکوپ، ابزارهای دیجیتالی، شمارنده های فرکانس، سوئیچ ها و ينراتورهای WaveForm تولید می شوند. اسیلوسکوپ ها (Oscilloscope) تغییرات در سیگنال های الکتریکی را در گذر زمان اندازه می گیرند. اسیلوسکوپ ها در سری های PXI ،PXI IF و PXI Optical-to-Electrical Converter تولید می شوند. اسیلوسکوپ های مبدل نوری به الکتریکی سیگنال های نوری را به الکتریکی تبدیل می کنند که این امر در کنترل و پایش نور بسیار مثمر ثمر محسوب می شود. شمارنده های فرکانس (Frequency Counter) فرکانس، دوره زمانی، فاصله های زمانی، پهنای پالس، نرخ فرکانس، فاز و مواردی از این دست را اندازه می گیرند. این محصولات در سری شمارنده PXI و ماژول زمان سنج تولید می شوند.

 طراحی و تست وایرلس: شرکت NI محصولات و فن آوری های طراحی، نمونه آزمایشی و تست وایرلس را تولید می کند. ژنراتورهای سیگنال RF از جمله این محصولات هستند که انواع سیگنال ها، از سیگنال های پالس دار تا موج های پیوسته را تولید می کنند. ژنراتورهای آنالوگ سیگنال PXI RF، ژنراتورهای PXI Vedtor Signal و ژنراتورهای PXI Waveform از این جمله محصولات هستند.

سوئیچ های RF و مایکروویو دیگر محصولات شرکت NI در این زمره اند که در سری های PXI RF Switch Module ،PXI RF Multiplexer Module و PXI RF Relay Module یا ماژول های رله ای PXI RF تولید می شوند.

– سنسورهای قدرت (Power Sensor): از اصلی ترین ابزارهای تست وایرلس تولیدی شرکت NI هستند که قابلیت اندازه گیری سیگنال های زیادی را دارند. منابع تک تن و چند تن، پهناهای باند، Waveform های دیجیتال پیچیده، موج هایی نظیر وای فای (WiFi) و موج های چندگانه نظیر GSM از این جمله اند. سنسور قدرت RF تولیدی شرکت NI از محصولات این شرکت در زمینه ارائه کاربردهای ذکر شده است.

 آموزش مهندسی: مجموعه نرم افزارها و سخت افزارهایی هستند که می توانند در لابراتورها و کلاس ها و حتی به صورت شخصی جهت آموزش مورد استفاده قرار گیرند. ابزارهای آموزشی قابل حمل یا پرتابل، سخت افزارهای پرتوتایپ رادیو و ایستگاه های آزمایشی مهندسی از جمله این محصولات شرکت  National Instrumens به شمار می روند.

موارد ذکر شده اهم محصولات NI را شامل می شود و این شرکت طیف بسیار گسترده تری از محصولات متنوع را شامل می باشد. گروه صنعتی کاسپین به عنوان نمایندگی شرکت NI با توجه به اشراف و آشنایی کامل با محصولات متنوع این شرکت آماده است مشتریان را در زمینه انتخاب بهترین محصول یاری کند. ما قادریم ضمن ارتباطاتی که با مراکز تولیدی و توزیعی این شرکت در کشورهای منطقه و نیز کشور چین برقرار کرده ایم، مشتریان را در زمینه ارائه تمامی خدمات و محصولات شرکت NI یاری رسانیم.

لینک سایت NI

    کپی مطالب بالا با ذکر منبع بلامانع است.

5/5 - (1 امتیاز)
تعداد بازدید ها : 1,348
فهرست