شرکت نیپون اویل پمپ (Nippon Oil Pump Co) تولید کننده انواع پمپ های در حوزه صنایع نفت و گاز از بهترین برندهای تولید کننده پمپ محسوب می شود. این شرکت در سال ۱۹۱۹ در ژاپن تأسیس شد و در سال ۱۹۳۵ نام خود را به نیپون اویل پمپ تغییر داد. از این رو دارای پیشینه و تجربه بالا در زمینه تولید پمپ های مختلف در حوزه های صنعتی نفتی و گازی می باشد. رویکرد خلاقانه، تشکیل تیم های تحقیق و توسعه، دایر کردن مراکز فروش و ادغام با دیگر شرکت های کوچک فعال در زمینه تولید پمپ های نفتی از جمله فعالیت هایی بوده است که Nippon Oil Pump نه در سال های اخیر، بلکه در سال های آغازین نیمه دوم سده پیشین بر آن ها تأکید کرده است و همین رویکرد، شرکت ژاپنی نیپون اویل پمپ را به برندی معتبر در حوزه تخصصی خویش تبدیل نموده است، به طوری که دامنه اعتبار آن به بازار داخلی هم تسری یافته و گروه صنعتی کاسپین را به ارائه خدمات و محصولات این شرکت متقاعد کرده است.

این شرکت فراز و فرود زیادی را در روند توسعه خویش پیموده است و چندین بار فرایند ادغام را به انجام رسانده است. به مرور و برحسب توسعه مشهود دایره فعالیت های تولیدی، این شرکت در سال ۲۰۱۲ بر آن شد که حوزه های تولیدی خود را به ۴ فیلد تخصصی زیر تقسیم بندی کند:

– واحد تورچید (Torchid Division) که در زمینه تولید پمپ های تورچید (Torchid Pump) و پمپ های سوخت (Fuel Pump) فعالیت می کند.

– واحد هیدرولیک (Hydrolic Division) که حوزه فعالیت آن تولید موتورهای ORBMARK، موتور ایندکس (Index Motor) و ولوهای هیدرولیکی (Hydrolic Valves) است.

– واحد پمپ آب (Water Pump Division) که تولید کننده پمپ های پروکون (Procon Pump) و نظایر آن می باشد.

– واحد VORTEX که تولید کننده پمپ خنک کننده یکپارچه می باشد.

هر یک از این واحدها دارای دامنه فعالیت گسترده و تیم های مطالعاتی و تحقیقاتی جهت ارتقای محصولات، تنوع بخشی و گسترش دهی آن ها و ابداع راهکارهای ابتکاری برای بهینه سازی محصولات می باشند. مجموعه این فعالیت ها شرکت نیپون اویل پمپ را تبدیل به یک تولید کننده معتبر در مختصات جهانی نموده است و استقبال مشتریان این محصولات در اقصی نقاط جهان نشان گر کیفیت بالا و عملکرد مناسب این شرکت می باشد. در این راستا به معرفی برخی محصولات این شرکت می پردازیم. عمده پمپ های تولیدی Nippon Oil Pump به شرح زیر هستند:

– پروکون پمپ (Procon Pump): این محصولات پمپ های آبی گردشی و قابلیت خود پر کننده هستند که دارای پیکربندی فشرده و کم جا بوده و مناسب برای فشارهای بالا هستند. این سری محصولات که تا فشار ۱/۴ مگا پاسکال را تحمل می کنند در مدل ها و سری های متنوع شامل 1504، 1507، 1508، 1509 و…. تولید و به بازار ارائه می شوند. معیار تقسیم بندی این سری ها میزان نرخ تخلیه (بر حسب لیتر/ دقیقه) و نیز میزان قدرت مورد نیاز برای عملکرد (بر حسب وات) می باشد که مشتریان با توجه به اقتضای کاری و نیاز خود به سراغ آن مدلی از پروکون پمپ های نیپون خواهند رفت که دامنه کاری شان را پوشش می دهد.

البته این شرکت سری دیگری از پمپ های پروکون تحت عنوان سری 3600 را نیز تولید می کند که فشار بالاتر تا ۱/۷۵ مگاپاسکال را تحمل می کند و بر حسب همان معیارهای دوگانه فوق در سری های 3611A ,3610A ,3609A و… تولید می شوند.

– پمپ های تورجید (Torchid Pump): این سری پمپ های تولیدی شرکت نیپون اویل پمپ بر حسب ظرفیت به چهار سری تقسیم می شود؛ مدل ۱ با ظرفیت پایین، مدل ۲ با ظرفیت پایین و متوسط، مدل ۳ با ظرفیت متوسط و مدل ۴ با ظرفیت بالا. پمپ های دو طرفه و پمپ های سوخت از دیگر محصولات این شرکت در این زمینه می باشند. هر کدام از این سری ها نیز برای خود دارای انواع مدل ها هستند که در زمینه های مختلف دارای کاربرد هستند. برای مثال پمپ های سوخت بر حسب میزان فشار و نرخ تخلیه دارای مدل های GFS و GFY و GFKY و… هستند. در این میان مدل GFH این محصولات دارای بیشترین ضریب تحمل فشار تا ۲.۵ مگا پاسکال می باشد.

– پمپ های VORTEX: از دیگر محصولات NIPPON هستند که قابلیت خنک کنندگی داشته و در سری های EP و ET و CT تولید می شوند. این محصولات دارای سیستم تمیزکاری خودکار فیلتر و تصفیه فیلتر می باشند. مدل Plunger Pump از این محصولات سوخت را تحت فشارهای بالا و متوسط  پمپاژ می کنند. به طور کلی سری E از این محصولات دارای طراحی کم جا بوده و با توجه به سیستم تمیزکاری خودکار، نیاز به تمیزکاری تانکر ندارند. سری C این محصولات نیز مخصوص طراحی های پرفشار هستند و تا ۲ مگاپاسکال را تحمل می کنند. این سری دارای دو مدل فیلتر دو سیکلون و پمپ تورچید است.

– موتورهای ORBMARK: که دارای سری های سه گانه تغییرات جهانی (World Change Series)، رنجر بالا (Top Ranger Series) و پر قدرت (High Power Series) هستند. این محصولات نیز خصوصاً در بازار داخلی از استقبال قابل توجهی برخوردار هستند و نظر مساعد بسیاری از مشتریان را به خود جلب کرده اند. دامنه تنوع بالا در کنار عملکرد مطمئن این دسته محصولات باعث جلب رضایت مشتریان شده و همین امر بر روند فروش محصولات این شرکت تأثیر قابل توجهی گذاشته است.

قدمت بالا در کنار نگرش پیشروانه گروه نیپون اویل پمپ این شرکت را تبدیل به یک برند جهانی در زمینه تولید و توزیع محصولات کرده است. این مجموعه در حال حاضر دارای شاحه های تولیدی در کشورهای تایوان، هند، چین و حتی آلمان می باشد و ضمن این که مراکز توزیع محصولات و ارائه خدمات این شرکت در سرتاسر دنیا منتشر می باشد؛ چین، هنگ کنگ، سنگاپور، تایوان، تایلند، استرالیا، بریتانیا و آمریکا اصلی ترین نمایندگی های فروش و توزیع خدمات شرکت Nippon Oil Pump محسوب می شوند. در سال های اخیر و در پی مطالبات بالای محصولات این شرکت توسط واحدهای صنعتی داخلی، گروه صنعتی کاسپین نیز متمرکز به واردات و ارائه خدمات این شرکت شده است. از این گروه صنعتی کاسپین به عنوان نمایندگی فروش محصولات و خدمات شرکت نیپون اویل پمپ آمادگی دارد سفارشات و سوالات مشتریان و فعالان صنایع ذیربط را دریافت کرده و در اسرع وقت نسبت به ارائه خدمات اقدامات لازم را مبذول کند.

لینک سایت نیپون

  کپی مطالب بالا با ذکر منبع بلامانع است.

5/5 - (1 امتیاز)
تعداد بازدید ها : 935
فهرست