ماشين آلات صنعتی و تجهيزات تكنولوژيك عموما دارای يك فرايند اصلی مي باشند كه تبديل ورودی يا متريال اوليه به خروجی يا محصول نهايی است، و بداهتاً در این میان فرایندهایی هستند که هدف اصلی فوق را پشتیبانی می کنند. تجهیزاتی که برای فرایندهای پشتیبانی به کار برده می شود تجهیزات پشتیبانی بشمار می روند و شرکت ژاپنی NEXEN از جمله واحدهای تولیدی است که برخی تکنولوژی های تجهیزاتی پشتیبانی را برای برخی ماشین آلات و فرایندهای صنعتی تولید می کند.

این شرکت تولید کننده ترمز، کلاچ، محدود کننده گشتاور، دستگاه های محافظت از اضافه بار و سیستم های کنترل در زمینه های صنعتی متنوع است. این محصولات عمدتا در صنایع بسته بندی، چاپ، ابزار و ماشین آلات صنعتی، مواد و متریال، لاستیک، خودرو، چاپ و کاغذ استفاده می شوند. برای آشنایی بیشتر با زمینه های کاربردی محصولات نکسن (NEXEN) به تشریح اجمالی کاربردهای این محصولات می پردازیم:

 کاربردهای عمومی: از موارد عمومی کاربردهای محصولات نکسن می توان به کلاچ های دستگاه های پرینتر، ترمز ماشین تراش NC، مکانیسم های چرخش رو به جلو و معکوس، تجهیزات کلاچ و ترمز دوچرخه سواری سنگین؛ موقعیت یابی و نمونه هایی از این دست اشاره کرد.

 کنترل تنش: از دیگر کاربردهای محصولات Nexen می توان به کنترل تنش فرایندها اشاره کرد. کنترل تنش برش کاغذ و کنترل تنش در باز کردن ورق های لاستیکی از پیچ از جمله کاربردهای محصولات نکسن بشمار می روند.

 محدود کردن گشتاور: محصولات نکسن با کاهش گشتاور از شتاب مخرب فرایندها جلوگیری می کنند. این خصوصیت در سیستم های تخلیه پکیج های چاپ شده، همگام سازی درایو شفت، محافظت از دستگاه های ایندکس در زمان تخلیه اضافه بار و دقت بهتر فرایندهای برش بیشتر استفاده می شود.

 حرکات نرم: کلاچ های نکسن برای استارت نرم و آرام دستگاه هایی نظیر آسیاب های توپی استفاده می شود که باعث کاهش فشار به موتور و صرفه جویی در انرژی می شود. این تجهیزات همچنین برای استارت آرام ماشین های پر کردن پودر نیز استفاده می شوند. به طور کلی کلاچ ها و ترمزهای NEXEN روشن و خاموش شدن ماشین آلات را نرم و حفاظت می کنند.

موارد ذکر شده برخی از کاربردها و مزایای ترمز ها، کلاچ ها و ترمز-کلاچ های تولیدی شرکت ژاپنی نکسن به شمار می روند. در ادامه و ضمن معرفی محصولات این شرکت با دامنه کاربردی این محصولات بیشتر آشنا خواهیم شد.

محصولات نکسن (NEXEN)

ترمزها، کلاچ ها و ترمز-کلاچ های نکسن دارای تنوع محصولی و کاربردی بالایی هستند که در ادامه به ذکر برخی از آن ها بسنده می کنیم:

 کلاچ های بادی: کلاچ های نکسن مدل های متنوعی را شامل می شوند که عبارتند از:

• کلاچ های بادی میکرو با سری CSMP: این کلاچ ها در کابین ها، ماشین آلات ساخت نوار، ماشین آلات شکل دهی لاستیک، روکش ها و لمینت ها، روبات های نقاشی، ماشین های خودکار و از قبیل آن استفاده می شوند. این محصولات قابلیت نصب ساده دارند و در سایزهای ۱۰ تا ۱۵ میلیمتر موجودند.

• مدل های استاندارد با سری CSCP: این محصولات در ماشین های شکل دهی لاستیک، ماشین آلات پر کننده، بسته بندی، ماشین های کار با چوب، ماشین آلات صنایع نساجی، کمدها و لمینت ها، ماشین آلات نقاشی و نوار نقاله ها بسیار کاربرد دارند. دامنه کاربردی بالا، قابلیت نصب ساده، ساختار استاندارد و دامنه گشتاور ۲۰ تا ۵۸۰ نیوتن متر از ویژگی های این سری کلاچ های NEXEN است.

• کلاچ های بادی اصطکاک دوگانه با سری CDP: این محصولات دامنه گشتاور ۱۳۰۰ تا ۴۳۰۰ نیوتن متر را پوشش می دهند، دامنه گشتاور بالایی دارند و برای نصب روی موتور شفت ها طراحی شده اند. درایوهای ساخت ماشین آلات ساخت قوطی، ماشین های ساخت لاستیک، ماشین آلات نورد، صنایع چوب، فورجینگ و نوار نقاله ها از جمله کاربردهای این سری کلاچ هاست.

• کلاچ های مولتی دیسک سری HC: که در صنایع فورج، ساخت فویل، کاغذ، ماشین های نوار نقاله  و نظایر آن استفاده میشوند.

• کلاچ های نوع ماژول با سری CMA-CMN-CMNF: که در انواع نوار نقاله، ماشین های نقاشی، موتور کلاچ ها و صنایع عمومی استفاده می شوند.

• کلاچ های بادی دندانه ای با سری CTHP: که در صنایع چاپ، رول درایو، روکش، تبدیل کاغذ، بسته بندی و نظایر آن استفاده می شوند.

• محدودکننده های گشتاور تک موقعیتی با سری CTLP: که برای کنترل تولید اضافی بسیار پرکاربردند.

– ترمزها: 

ترمزهای (Brakers) نکسن نیز طیف متنوعی را شامل می شود که به معرفی برخی از آن ها میپردازیم:

• ترمزهای بادی میکرو با سری BMS که کم جا و پرکاربردند و در سایزهای ۱۰ تا ۱۵ میلیمتر تولید می شوند. این محصولات Nexen در انواع ساخت ماشین آلات، ماشین های خودکار و روبات ها استفاده می شوند.

• ترمزهای تک دیسک استاندارد با سری BSB

• ترمزهای دو اصطکاکی با سری BDP

• ترمزهای بادی HC با سریهای DFE-QFE

• ترمزهای ماژول BMA-BMN

• ترمزهای بادی Spring-Set با سریهای BSE و DFB-QFB

• ترمزهای بادی آب خنک با سری BWC

• ترمزهای آب خنک چند اصطکاکی با سری BCD

 ترمز- کلاچ ها: این محصولات تنوع کمتری دارند و در زیرمجموعه های زیر خلاصه می شوند:

• ترمزک کلاچ های بادی ماژولی سریهای DMA-DMN-DMNF: که نصب آسانی داشته بسیار مقرون به صرفه اند. این محصولات براحتی به فلنج موتورها نصب می شوند و در زمینه های مختلف نظیر نوار نقاله های حمل و نقل، ماشینهای بسته بندی، و صنایع عمومی استفاده میشوند.

• ترمز کلاچ های کاملا محصور در سریهای DME-DMEN-DMEF: که در محیط های صعب و خشن عملکرد عالی دارند و در صنایعی نظیر پردازش مواد غذایی، کنسروسازی، چوب، انواع نوار نقاله و صنایع عمومی به وفور استفاده میشوند.

• ترمزک کلاچ های بادی استاندارد با سری DSDP: که براحتی به شفت واسطه نصب میشوند و در صنایع ساخت تایر، ماشینهای ساخت کتاب، ماشینهای خودکار، بسته بندی و پردازش مواد غذایی استفاده می شوند.

خواهشمندیم جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مدل ها و سریهای ترمزها و کلاچ های نکسن (NEXEN) با گروه صنعتی کاسپین تماس حاصل فرمایید. گروه صنعتی کاسیپن بعنوان نمایندگی فروش محصولات nexen آماده است راهنمایی های لازم در خصوص محصولات و کاربردها، استعلام قیمت و سایر اطلاعات مورد نیاز را در اختیار شما قرار دهد و کلیه مراتب خدماتی، از استعلام قیمت تا تأمین و تحویل محصولات NEXEN، نصب وراه اندازی و خدمات پس از فروش این شرکت ژاپنی را در اختیار شما قرار دهد.

لینک سایت نکسن

کپی مطالب بالا با ذکر منبع بلامانع است.

5/5 - (1 امتیاز)
تعداد بازدید ها : 1,497
فهرست