تأمین قطعات الکترونیکی از موسر الکترونیک (Mouser Electronics)

  1. خانه
  2. دسته‌بندی نشده
  3. تأمین قطعات الکترونیکی از موسر الکترونیک (Mouser Electronics)

 

بازار قطعات الکترونیکی یکی از متنوع ترین، گسترده ترین و فراگیرترین بازارهای محصولات تأمین تجهیزات و دستگاه ها و ماشین آلات در سطح جهانی به شمار می رود و در این بازار بزرگ، کمتر مراکز توزیعی توانسته اند نظیر واحدهایی همچون موسر الکترونیک (Mouser Electronics) آمریکا دامنه جهانی به خود بگیرند. این شرکت آمریکایی در سال ۱۹۶۴ در کالیفرنیا تأسیس شد اما توانست ظرف مدت زمان کوتاه دفاتر خود را گسترش داده و در نقاط مختلف آمریکا، و سپس کل دنیا مراکز و دفاتر توزیع و فروش تأسیس کند. چنان که امروز کشورهای مختلف در تمامی قاره ها از خدمات توزیع و تحویل باکیفیت و به موقع شرکت موسر الکتریک (Mouser Electronics) بهره می برند. این شرکت در حال حاضر در کشورهای استرالیا، برزیل، فرانسه، هنگ کنگ، چین، روسیه، هند و بسیاری کشورهای دیگر مراکز توزیع و فروش دارد و همین امر نظر مشتریان را جلب کرده است.

در تشریح تسهیلات فراهم شده توسط Mouser Electronics همین بس که این شرکت در ۲۳ کشور با ۱۷ زبان مختلف مراکز فروش دارد و مشتریان در این کشورها به راحت‌ترین شکل ممکن به خدمات این شرکت دسترسی خواهند داشت. موسر الکترونیک همچنین با ۲۷ واحد پولی روز دنیا تبادل مالی دارد و این امر شناوری و انعطاف پذیری تجاری شگفت آوری به این شرکت آمریکایی داده است.

دلیل دامنه بالای خدمات و مراکز فروش Mouser Electronics هنر این بنگاه در برقراری تعامل میان مشتریان از یکسو و تولیدکنندگان قطعات الکترونیکی از سوی دیگر است، گویی مشتریان می توانند به سهل ترین طریق ممکن به محصولات متنوع برندهای تولید کننده مختلف دسترسی پیدا کنند؛ مکانیزم توزیع و تحویل محصولات توسط شرکت موسر الکترونیک دسترسی به محصولات برندها را از خود شرکتهای سازنده سهل تر گردانده و همین امر اقبال گسترده بازار جهانی را به همراه داشته است.

عمده قطعاتی الکترونیکی که در مراکز فروش موسر الکترونیک یافت می شوند به شرح زیر است:

– نیمه هادی ها (Semiconductors) که شامل دسته های زیر می شوند:

– نیمه هادی های گسسته نظیر دیود، رکتی فایر، ماژول نیمه هادی گسسته، تریستور و ترانزیستور

– پردازشگرها و کنترل کننده ها نظیر CPLD (ابزارهای منطقی قابل برنامه ریزی پیچیده)، CPU (واحدهای پردازشگر مرکزی)، کنترل کننده ها و پردازشگرهای سیگنال دیجیتال، میکرو کنترل، میکرو پردازشگر، FPGA و SPLD

– مدارهای یکپارچه (IC) شامل فیلتر فعال، IC آمپلی فایر، IC ساعت و زمانسنج، IC شمارنده، IC مبدل داده، IC درایو، IC حافظه، IC مدیریت انرژی و IC برنامه ریزی منطقی

– نیمه هادی های وایرلس و RF، و IC های حافظه از دیگر قطعات الکترونیکی موجود در مراکز فروش Mouser Electronics هستند

– سیستم های محافظت مدار (Circuit Protection) شامل قطع کننده های مدار، کیت های محافظت مدار، نگهدارنده های فیوز، فیوزها، دیودهای TVS، ابزارهای حفاظت LED، نوارهای خروجی برق، ترمیستور، تریستور، قطع کننده های حرارتی و واریستور

– اتصالات یا کانکتورها (Connector) شامل اتصالات صوتی و تصویری، خودرو، اتصالات مداری، نوری، اتصالات حافظه، ترمینال، مسدود کننده های ترمینال، اتصالات USB، اتصالات ماژولار و اترنت، اتصالات پین و سوکت دار، اتصالات برقی و اتصالات خورشیدی

– تجهیزات الکترومکانیکی (Electromechanical) شامل ابزارهای صوتی، قطع کننده های مدار، اینکودر، ماژول های I/O، ابزارهای اتوماسیون صنعتی، پرینترها، رله، سوئیچ، سخت افزارها، موتورها و سایر تجهیزات

– سیستم های جاسازی شده (Embedded Solutions) شامل ماژول های صوتی، ماژول های نمایشگر، ابزارهای مهندسی، ماژول های تبدیل داده، اترنت و ماژول های ارتباطی، ماژول های رابط، حافظه و دخیره دیتا، ماژول های سنسور، ماژول های تصویری و نظایر آن

– تجهیزات اتوماسیون صنعتی (Industrial Automation) شامل کنترل کننده ها؛ شمارنده و سرعت سنج، رله صنعتی، سنسور صنعتی، سوئیچ صنعتی، تایمر و مواردی از این دست

– سیستم های LED شامل تجهیزات الکترونیکی و مکانیکی روشنایی LED، اتصالات روشنایی، فرستنده های LED و از این قبیل

– سنسورها (Sensors) شامل سنسورهای صوتی، بیومتریک، سنسور تماسی خازنی، سنسور جریان، سنسور جریان، سنسور نیرو، سنسور جابجایی خطی، سنسور مغناطیسی، سنسور حرکت و موقعیت، سنسور نوری، سنسور فشار، سنسور مجاورتی، و سنسور دما

– ابزارهای تست و اندازه گیری (Test & Measurement) شامل آنالیزور، تجهیزات تست صوتی و تصویری، تجهیزات کالیبراسیون، شمارنده و سزعت سنج، تجهیزات تست محیطی، ابزار تست فیبر نوری، شمارنده فرکانس، مولتی متر و ولتاژسنج، تجهیزات تست RF، ابزار تست LAN و کابل و قطعات الکترونیکی از این دست

– تجهیزات مدیریت حرارتی (Thermal Management) نظیر فن و ماشین های دمنده، سیتک های حرارتی، سنسور دما، قطع کننده های حرارتی، رابط های حرارتی، ترمیستور و ترمو الکتریک

– سیم و کابل (Wire & Cable) نظیر فیبر نوری، کابل های مسطح، کابل های چند محوره، کابل های FFC و FPC، چندرساناها و کابل های جفت شده، کابل قلابدار و از این دست محصولات.

لیست ذکر شده بخش عمده قطعات الکترونیکی ارائه شده توسط موسر الکترونیک (mouser Electronics) است که در شعبه ها و مراکز فروش این شرکت در اقصی نفاط دنیا قابل دسترسی است. اما تنوع محصولات این مرکز بسیار گسترده تر از این است و قطعات معرفی شده جهت آشنایی نسبت به عمده محصولات ارائه شده لیست گردیدند.

این طیف متنوع قطعات الکترونیکی، طبیعتاً دایره تعامل با شرکت های تولید کننده قطعات الکترونیکی در مختصات گسترده را می طلبند و از این حیث می توان برای موسر الکترونیک نسبت به دیگر مراکز فروش قطعات الکترونیکی جایگاه منحصر به فردی را قایل شد. موسر الکترونیک با ده ها واحد تولید کننده قطعات الکتریکی ارتباط دارد و محصولاتشان را به بازار عرضه می کند. در ادامه به برخی از معروف ترین این شرکت ها می پردازیم:

– شرکت اپکوس (EPCOS/TDK) یک شرکت ژاپنی تولید کننده قطعات الکترونیکی و مغناطیسی است. تولیدات این شرکت شامل اجزاء منفعل نظیر محصولات سرامیکی و الکترولیتی آلومینیوم، خازن فیلم، فریت و اینداکتور، اجزاء کنترلی، سنسور و تأمین کننده های برق است.

– شرکت ویشای (Vishay Intertechnology) تولید کننده نیمه هادی های گسسته از جمله دیودها، MOSFET، اجزای الکتریکی غیر فعال شامل خازن، اینداکتور و مقاومت و محصولاتی از این دست است.

– شرکت دسکو (Desco) از دیگر طرف های Mouser Electronics است که تولید کننده تست کننده های تداوم / ولتاژ یا همان مدارهای ردیاب است.

– شرکت بوش (Bosch) از بزرگ ترین تولید کننده های قطعات الکترونیکی و سایر تجهیزات صنعتی در جهان به شمار می رود که محصولات آن در مراکز فروش Mouser Electronics به وفور و به سهولت قابل تهیه است.

– شرکت فونیکس کانتکت (Phoenix Contact) در تولید تجهیزات مهندسی الکتریکی و اجزای اتوماسیونی شهرت جهانی دارد. این شرکت آلمانی تولید کننده فن آوری های اتصالات صنعتی، اتوماسیون، سیستم های رابط و تجهیزات حفاظت از امواج است.

– شرکت AVX از دیگر تولید کننده قطعات الکترونیکی در تعامل با موسر الکترونیک است که اجزاء الکتریکی غیر فعال و اتصالات را تولید و روانه بازار می کند.

– شرکت امرن (Omron) از بزرگ ترین تولید کنندگان قطعات الکترونیکی و اتوماسیون صنعتی است. این شرکت در زمینه تولید سوئیچ، رله، کانکتورها، اجزاء سیستم های کنترلی، تجهیزات کالیبراسیون و سنسورها دارای اعتبار جهانی است.

– شرکت رادیوس پاور (Radius Power) تولید کننده فیلترهای EMI/EMCRFI است که با mouser electronics در تعامل جدی است و محصولات این شرکت در اقصی نقاظ دنیا ارائه می شوند.

 

برندهای فوق بخش بسیار کوچکی از لیست بلندبالای تولید کنندگانی است که با شرکت Mouser Electronics همکاری دارند و محصولات شان توسط این تأمین کننده قطعات الکترونیکی در نقاط مختلف دنیا ارائه می شود. گروه صنعتی کاسپین به عنوان تأمین کننده تجهیزات و قطعات الکترونیکی برای مشتریان داخلی در تعامل مستمر با مراکز فروش مرکزی و منطقه ای شرکت Mouser Electronics است و همین امر قدرت مانور ما در زمینه تأمین محصولات و قطعات الکترونیکی از برندهای روز دنیا را برای ما فراهم نموده است.

لینک سایت موسر الکترونیک

کپی مطالب بالا با ذکر منبع بلامانع است.

5/5 - (1 امتیاز)
تعداد بازدید ها : 1,517
فهرست