تأمین قطعات الکترونیکی از ارو الکترونیک (Arrow Electronics)

  1. خانه
  2. دسته‌بندی نشده
  3. تأمین قطعات الکترونیکی از ارو الکترونیک (Arrow Electronics)

 

به فراخور بازار گسترده قطعات الکترونیکی، توزیع و تأمین این محصولات نیز شبکه توزیع وسیعی را می طلبد و شرکت توزیع کننده Arrow Electronics نیز از جمله واحدهای توزیع کننده قطعات اتوماسیون صنعتی است که بخش به نسبت قابل توجهی از بازار ارائه این محصولات را در اختیار خود دارد. توزیع کنندگان قطعات الکترونیکی در واقع محصولات را به فراخور بازار و نیاز آن از تولید کنندگان دریافت می کنند و به مشتریان عرضه می کنند.

شرکت آمریکایی Arrow Electronics از قدیمی ترین توزیع کنندگان قطعات الکترونیکی محسوب می شود و ارتباطات تنگاتنگ این شرکت با تولید کنندگان این محصولات و نیز مراکز خرید و فروش قطعات الکترونیکی در سرتاسر جهان خصوصا چین این برند را تبدیل به یک توزیع کننده برجسته و صاحب اعتبار جهانی کرده است که خدمات و محصولات تولید کنندگان را ظرف کمترین زمان ممکن با بهترین و ساده ترین راه ها به مشتریان ارائه می کند. شرکت Arrow Electronics در حال حاضر دارای حدود ۵۰۰ مرکز فروش با نیروی کاری بالغ بر ۲۰ هزار نفر در سرتاسر جهان است. این شرکت در بسیاری از کشورهای دنیا مراکز فروش متعدد دارد اما عمده فعالیت های آن به کشورهای چین، انگلیس، فرانسه، آلمان، ایتالیا، کره، پرتغال و اسپانیا مربوط می شود. از جمله کشورهای مجاور که فعالیت های Arrow Electronics در آن رونق دارد امارات متحده عربی است که در کنار چین بخش زیادی از بازار محصولات تأمین شده این شرکت را پوشش می دهند.

از جمله دستاوردهای این شرکت آمریکایی همکاری مستمر با بزرگ ترین تولید کنندگان قطعات الکترونیکی و اتوماسیون صنعتی است. تعداد تولیدکنندگان قطعات الکترونیکی که در ارتباط با Arrow Electronics هستند پرشمارند ولی در ادامه برخی از این شرکت ها معرفی می شوند.

تولید کنندگان قطعات الکترونیکی

از میان واحدهای تولیدی که Arrow Electronics محصولات و خدمات ایشان را به بازار جهانی ارائه می کنند برخی از آن ها به شرح زیر هستند:

– شرکت Analog Devices که تولید کننده سیستم های پردازش سیگنال دیجیتال و مدارهای یکپارچه است. سیستم های مدیریت انرژی، آمپلی فایر، داریورها و رابط ها، مایکرو ویو، سوئیچ های الکتروینکی، مولتی مدیا، ابزارهای قابل برنامه ریزی، رزیستورها، محصولات کامپیوتری، LED و LED نوری از جمله محصولات این شرکت هستند که توسط Arrow Electronics عرضه می شوند.

– شرکت فوجیتسو (Fujitsu) از دیگر شرکت های بزرگ تولید کننده قطعات الکترونیکی است که تولید کننده انواع رله ها، کانکتورها و اتصالات، نمایشگرها، رابط و درایو، کیت ها و ابزارها، سنسور، سیم و کابل و محصولاتی از این دست می باشد.

– شرکت AVX از دیگر شرکت های مرتبط با Arrow Electronics است که انواع خازن، باتری، سیم و کابل، فیلتر، اجزا صوتی، دیود، ترانزیستور و تریستور، و ابزارهای مغناطیسی نظیر اینداکتور تولید و از طریق شرکت هایی نظیر Arrow Electronics روانه بازار می کند.

– شرکت کینگستون (Kingeston Technology) از بزرگ ترین تولید کنندگان قطعات الکترونیکی است که بازار جهانی محصولاتی نظیر مموری و حافظه ها، محصولات و قطعات کامپیوتری، و درایورها و رابط ها را تحت تأثیر قرار داده است. فلش ها، ماژول های حافظه و چیپ Dram های این شرکت استقبال بالای جهانی را پشتوانه خود داشته اند.

– شرکت امرن (Omron) از دیگر تولید گنندگان معتبری است که سوئیچ های الکترونیکی، انواع رله، کانکتور، سیستم های تأمین انرژی، کیت ها و ابزارها، موتورها، باتری، مموری و حافظه، قطعات مدیریت انرژی، ابزارهای اتوماسیون صنعتی و تجهیزات و متریال های مربوط به صنایع شیمیایی را تولید و به تأمین کنندگان جهت توزیع در بازار تحویل می دهد.

– شرکت NVIDIA تولید کننده میکرو کنترلر، میکرو پردازشگر و محصولات کامپیوتری است.

– شرکت SanDisk از دیگر برندهای صاحب نام فلش های مموری است که توانست ظرف مدت زمان کوتاه و تقریبا ۲ سال بازار جهانی را تحت تأثیر محصولات خود قرار دهد. این شرکت نیز با Arrow Electronics جهت توزیع محصولات همکاری تنگاتنگ دارد.

– شرکت توشیبا (TOSHIBA) نیز از برندهای معتبر تولید کننده قطعات الکترونیکی نظیر دیود RF، ترانزیستور دوقطبی، ترانزیستور FET، تریستور، فیبر نوری، درایورها، IC ها، مبدل DC به DC، اتصالات، نمایشگرها و از این قبیل محصولات است.

 

از برندهای ذکر شده در شرح فوق می توان با کم و کیف محصولاتی نیز که توسط Arrow Electronics عرضه می شوند آشنایی حاصل کرد. اما به منظور شرح کامل تر به عمده محصولات و قطعات الکترونیکی که در بازارهای این توزیع کننده آمریکایی قابل یافت هستند می پردازیم:

– آمپلی فایر (Amplifire) شرکت Arrow Electronics ارائه هنده آمپلی فایرهای Op ،RF، آمپلی فرایندهای ویژه، آمپلی فایر مولتی مدیا، و آمپلی فایر GPS است.

 اجزاء صوتی نظیر نمایشگرها و هشدارهای صوتی، میکروفون و اسپیکر

– انواع خازن (Capacitor) شامل خازن آلومینیومی، خازن فیلم، خازن سیسلیکون، انواع خازن های تانتالیوم، خازن میکا و خازن الکتریکی دولایه است. خازن های شبکه ای RC از دیگر محصولات Arrow Electronics می باشند.

– کنترل کننده ها (Controller) از جمله کنترل کننده های محیطی شامل کنترل کننده IO، کنترلر SCSI و کنترل کننده های طبقه بندی نشده جانبی.

– محصولات LED شامل نمایشگرهای LED ،LED نوری، قطعات یدکی LED و ابزارهای محافظت LED

 ابزارهای قبال برنامه ریزی نظیر بوردها و کیت های قابل برنامه ریزی منطقی، و ابزارهای برنامه ریزی منطقی شامل ASIC ،CPLD، FPGA و SPLD

– انواع رله (Relay) نظیر ماژول های IO، رله سیگنال، Reed Relay و مواردی از این دست.

 ابزارهای مولتی مدیا شامل مبدل صوتی تصویری و مبدل های مولتی مدیای غیر ویژه

– سنسورها (Sensor) از متنوع ترین محصولاتی هستند که Arrow Electronics در بازار ارائه می دهد. سنسور رنگ، سنسور جریان، سنسور تصویر، سنسور فوتوالکتریکی، سنسور PIR، سنسور مجاورتی، سنسور فشار صنعتی، سنسور دما و رطوبت، ترموستات و ترمیستور از این دست محصولات ارائه شده توسط Arrow Electronics هستند.

موارد معرفی شده فقط بخشی از فهرست بلند بالای برندها و محصولاتی است که توسط Arrow Electronics در بازار جهانی ارائه می شوند. این شرکت معتبر ضمن چنین دامنه گسترده خدمات توانسته است نظر مشتریان در نقاط مختلف دنیا را به خود جلب کند. گروه صنعتی کاسپین نیز ضمن اقدامات خود در تهیه و تأمین قطعات الکترونیکی با این توزیع کننده و مراکز فروش آن به خصوص در کشور چین آشنا شد و این آشنایی سرآغازی بر همکاری های مستمر و فشرده ای است که طی سال های اخیر ادامه داشته است.

لینک سایت ارو الکترونیک

   کپی مطالب بالا با ذکر منبع بلامانع است.

5/5 - (1 امتیاز)
تعداد بازدید ها : 1,269
فهرست