محصولات اتوماسیون صنعتی شرکت میتسوبیشی الکتریک از تجهیزات مورد توجه نزد مشتریانی است که به نحوی با اتوماسیون صنعتی سر و کار پیدا می کنند. شرکت ژاپنی میتسوبیشی الکتریک (MITSUBISHI ELECTRIC) از واحدهای باسابقه و شناخته شده در زمینه تولید تجهیزات اتوماسیون صنعتی قلمداد می شود که از دیرباز بازار خود را در مختصات جهانی تثبیت کرده است و امروز نیز با توجه به تحولات پرشتاب در زمینه تولید تجهیزات اتوماسیون صنعتی از قافله عقب نمانده و خود یکی از واحدهای سهیم در ابداع روش های نوین برای تولید تجهیزات اتوماسیون صنعتی با بهره وری بالاتر گردیده است. محصولات اتوماسیون صنعتی این شرکت شامل PLC ها، HMI ها، سرو موتورها، CNC ها و از این قبیل می باشد.
از میان طیف محصولات شرکت میتسوبیشی رابط های انسان و ماشین یا HMI ها از جایگاه حائز اهمیتی برخوردارند. HMI ها در واقع ابزارهایی هستند برای انتقال پیام و تبادل اطلاعات میان ماشین و نیروی انسانی. از این حیث HMI معمولاً در فرایندهای نصب تجهیزات اتوماسیون صنعتی جایگاهی ثابت و پایدار خواهد داشت. شرکت میتسوبیشی الکتریک همواره در خصوص تولید جدیدترین و پرقابلیت ترین تجهیزات اتوماسیون صنعتی HMI جزو برندهای پیشرو بوده است و از این رو امروز مشتریان زیادی را جلب خود کرده است. محصولات HMI این شرکت را می توان به شرح زیر معرفی کرد:

HMI های شرکت میتسوبیشی الکتریک:
HMI های سری GOT 2000: در این سری از HMI های شرکت میتسوبیشی الکتریک روش های مبدعانه جهت طراحی ساده و در عین حال کارآمد HMI ها مد نظر قرار گرفته شده است. این دسته از محصولات رابط انسان و ماشین ترکیبی بسیار پیشرفته داشته و دارای مدل های فریم باز هستند. سرعت پردازاش در HMI های سری GOT 2000 بسیار بالاست و از این حیث دستورگیری در آن بسیار سریع انجام می گیرد. این سری در مقایسه با سری های مشابه پیشین HMI شرکت میتسوبیشی دارای ظرفیت حافظه بالاتری می باشد و در صنایع و کاربردهای مختلف قابلیت استفاده و بهره گیری را دارد.
از جمله قابلیت های دیگر HMI های سری GOT 2000 خاصیت مولتی تاچ یا چند لمسی آن است که برای تسهیل کار اپراتور بسیار مفید خواهد بود. همچنین با استفاده از این نوع از HMI های میتسوبیشی می توان هم زمان روی صفحه مونیتور دو کلیک انجام داد که این امر می تواند از بروز وقفه در فرایندها ممانعت کرده و به انجام فرایندهای هم زمان کمک کند. GT 27 و GT 25 و GT 21 از جمله مدل های HMI های سری GOT 2000 محسوب می شوند.
HMI های سری GOT 1000: این سری از محصولات HMI شرکت میتسوبیشی نیز دارای مزیت های رقابتی بالایی می باشد و انواع مدل ها را شامل می شود. سری های GOT 1000 دارای ۶ ترمینال می باشند که باعث شده است قابلیت های کاربردی سیال و بالایی داشته باشند. از جمله مدل های این سری از HMI های میتسوبیشی می توان به مدل GT16 اشاره کرد که دارای عملکرد بسیار با کیفیت بوده و ویژگی های بسیار خوب از جمله ارتباط سیستم های جاسازی شده هستند. ظرفیت حافظه این مدل از HMI ها ۱۵ مگابایت می باشد. مدل GT14 دیگر محصول اتوماسیون صنعتی شرکت میتسوبیشی می باشد که دارای ۹ مگابایت حافظه و قابلیت های کاربردی متنوع است. محصولات مدل GT10 از این سری محصولات HMI نیز فشرده و دارای توابع پایه می باشند. و در نهایت مدل دستی از سری GOT 1000 محصولات HMI شرکت میتوبیشی می باشد که قابلیت حمل و عملکرد با یک دست را داراست و بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. حافظه این مدل از HMI نیز ۱۵ مگابایت بوده و دارای پورت USB می باشد.
نرم افزارهای سری GT SoftGot: سری نرم افزارهای GT SoftGot نرم افزارهایی برای نصب و پردازش HMI های شرکت میتسوبیشی روی کامپیوترهای شخصی هستند. با استفاده از این نرم افزارها پایش و مدیریت HMI ها از طریق کامپیوترهای شخصی امکان پذیر می شود. این نرم افزارها از طریق تجهیزاتی نظیر کنترلرهای PLC شرکت میتسوبیشی نصب می شوند و اجازه می دهند HMI های سری GOT 2000 و GOT 1000 روی کامپیوترهای شخصی یا پنل تحت کنترل قرار گیرند. بنابراین از طریق نرم افزارهای GT SoftGot می توان فرایندها را از اتاق کنترل یا اتاق شخصی تحت مدیریت قرار داد. اپراتورها می توانند از همان مکان به اطلاعات دسترسی پیدا کرده و به محض وقوع مشکل از آن مطلع شوند و متعاقب آن اقدامات لازم برای رفع ایراد را انجام دهند. به این ترتیب در زمان و هزینه انجام کارها صرفه جویی حاصل خواهد شد، ضمن آن که سرعت انجام فرایندها به نحو محسوسی کاهش خواهد یافت. این نرم افزارها دارای برنامه های ساده و کاربردی و قابل استفاده برای اپراتورهای معمولی می باشد و یادگیری شان فرایند دشواری نخواهد بود. از جمله مزایای نرم افزارهای GT SoftGot این است که با سایر نرم افزارها و اپلیکیشن ها قابل جوینت شدن هستند و به این ترتیب در کنار سایر نرم افزارها خصلت چند فرایندی خواهند یافت. در مجموع نرم افزارهای مذکور قدم بزرگی در ارتقای بهره وری و استفاده بهینه از تجهیزات اتوماسیون صنعتی قلمداد می شوند و از این حیث شرکت میتسوبیشی گامی بزرگ برای گسترش استفاده از تجهیزات اتوماسیون صنعتی خصوصاً HMI ها گذاشته است.
چنان که پیداست طیف محصولات HMI شرکت میتسوبیشی الکتریک بسیار بالا می باشد. علاوه بر این هر کدام از سری ها و مدل های HMI این شرکت نیز دارای قابلیت های چند کاربردی و متنوع می باشند. از این حیث شرکت میتسوبیشی الکتریک یک پکیج کامل از محصولات HMI ارائه داده است که تقریباً تمامی زمینه های صنعتی را شامل می شود و در موارد معدودی مشتریان از بابت یافتن محصول HMI تولیدی شرکت میتسوبیشی که متناسب با نیاز کاربردی شان باشد بیابند. از سوی دیگر هر کدام از سری ها و مدل ها نیز خود طیف گسترده ای از کاربردها را شامل می شوند و می توانند در زمینه های مختلف مورد استفاده قرار گیرند. سرعت پردازش بالا، دسترسی سریع، آسانی و سهولت کار با محصولات و قابلیت بالای هماهنگ شدن HMI های میتسوبیشی با سایر تجهیزات و ماشین آلات از جمله مزایایی است که این شرکت را در بازار HMI به سطح بالایی ارتقا داده است.
با توجه به استقبال بالا از محصولات اتوماسیونی شرکت میتسوبیشی از جمله رابط های انسان ماشین یا HMI، گروه صنعتی کاسپین نیز با برقراری ارتباطات مستمر و فشرده با نمایندگان این شرکت آمادگی کامل برای تهیه و تأمین محصولات این شرکت را دارا می باشد. گروه صنعتی کاسپین تأمین کننده و تهیه کننده تجهیزات اتوماسیون صنعتی می باشد که با برندهای مختلف نظیر امرن، یاسکاوا، تکو، فانوک و … همکاری می کند. اما محصولات میتسوبیشی در این میان جایگاه برحسته ای در بازار دارند و به همین دلیل حجم بالایی از مراودات و بازار فروش گروه صنعتی کاسپین را اشغال کرده است.
مشتریان می توانند در صورت نیاز از طریق تماس تلفنی یا ارسال درخواست به سایت، نسبت به رفع نیاز خود در زمینه تجهیزات HMI شرکت میتوبیشی اعم از معرفی محصولات، مشاوره، استعلام قیمت، تهیه و تأمین کالا، نصب و راه اندازی و تعمیرات اقدام نمایند.

لینک سایت میتسوبیشی 

کپی مطالب بالا با ذکر منبع بلامانع است.

امتیاز بدهید post
تعداد بازدید ها : 926
فهرست