شرکت امریکایی میکروچیپ تولید کننده میکرو کنترلرها، سیگنالهای ترکیبی، آنالوگ ها و مدارهای یکپارچه فلش IP است. این شرکت انواع میکروکنترلر شامل PIC ،AVR ،dsPIC و SAM را در مدل های متنوع روانه بازار می کند. شرکت microchip technology در سال ۱۹۸۷ توسط شرکت General Instrument تأسیس شد و در سال ۱۹۸۹ متعاقب مستقل شدن از این شرکت فرایند رشد شتابناک خود را آغاز کرد. عمده محصولات میکروچیپ در بازار میکروکنترلرها هستند و بسیاری این شرکت را با میکروکنترلرهای باکیفیت و مقرون به صرفه اش می شناسند.

دامنه فیلدهای صنعتی بهره گیرنده از محصولات microchip بسیار گسترده است اما در ادامه به برخی از آنها اشاره می رود:

 صنایع صوتی: محصولات میکروچیپ برای ضبط صدا، گوش دادن، ارتباطات صوتی و … کاربرد دارند

 اتومبیل و خودرو: برای تجهیز اجزای الکتریکی بدنه، نمایشگر کنترل خودرو، آمپلی فایر و نظایر آن می توان از محصولات میکروچیپ بهره برد.

 باتری: کنترلرهای شارژ باتری از زمینه های کاربردی محصولات میکروچیپ هستند که برای شارژ مطمئن باتری، بیشینه کردن ظرفیت شارژ و به حداقل رساندن زمان شارژ باتری بسیار مناسب هستند.

 کامپیوتر: شرکت میکروچیپ از برجسته ترین سازندگان کنترلرها، میکروکنترلرها، آنالوگ ها، مموری و حافظه و مواردی از این دست برای نوت بوک و تبلت ها به شمار می روند.

 اترنت: پل های اترنت، کنترل کننده ها و نیز سوئیچ های اترنت از فن آوری هایی هستند که یک شبکه اینترنت داخلی را تجهیز و فرآیند تباید اطلاعات را تسریع می کنند. محصولات microchip در این زمینه نیز نمونه به شمار می روند.

 محصولات دما بالا: شرکت میکروچیپ تولید کننده انواع میکروکنترلرها دبا ظرفیت های مختلف و کارکرد دمایی ۴۰- تا ۱۵۰ درجه سانتیگراد می باشد. آنالوگ ها و مموری های این شرکت نیز در همین دامنه دمایی کار می کنند.

 نور و روشنایی: سیستم های هوشمند نور و روشنایی از فن آوری هایی هستند که محصولات میکروچیپ در آن ها می تواند نقش حائز اهمیتی را ایفا کند. این محصولات در زمینه مکانیزم های هوشمند ارتباطات و شبکه، کنترل رنگ، حسگرهای محیطی، مدیریت دما، رابط ها و کنترل های کاربر، انرژی های شناور نظیر پشتیبانی هندسی شناور، تبدیل انرژی، بازرسی ایمن خطا، بزرسی و کنترل انرژی، مدیریت و شارژ باتری، و طراحی های مقیاس پذیر مورد استفاده قرار می گیرند.

 پزشکی: ارتقای سطح تکنولوژی بستر ارائه خدمات بهینه پزشکی را فراهم کرده است و باعث افزایش دقت و هوشمند شدن تجهیزات و فرایندهای پزشکی شده است. محصولات میکروچیپ در ارائه خدمات و محصولات مونیتورینگ خانگی از جمله اندازه گیری فشار خون، ترمومتر دیجیتال، ECG، پالس اکسی متر و دستگاه اندازه گیری وزن دیجیتال، تجهیزات تهیه و تحویل دارو شامل گلوکز سنج، نبولایزر و پمپ های تحویل داروهای پزشکی، و محصولات کلینکی شامل مونیتورینگ درد، اولتراسوند، متمرکز کننده اکسیژن و نظایر آن کارایی دارند.

محصولات microchip علاوه بر موارد فوق در انواع سیستم های اندازه گیری، انرژی های هوشمند، ایمنی کاربردی، نمایشگرها، کاربردهای خانگی، سیستم های صوتی وایرلس، قطعات جانبی تلفن های هوشمند، USB ،LIN و اینترنت اشیا قابلیت کاربرد و استفاده دارند.

این گستره کاربردی نشانگر طیف متنوع و در عین حال کارآمد و باکیفیت محصولات میکروچیپ است. در ادامه و به منظور آشنایی بیشتر شرحی از محصولات میکروچیپ ارائه می شود تا مشتریان گرامی آشنایی بیشتری با آن ها حاصل نمایند:

 میکروکنترلرها، کنترل کننده های دیجیتال سیگنال و میکرو پروسسورها: مدل های متنوع و کارکردهای شناور این محصولات باعث شده است که بتوان از میکروکنترلرها و میکروپروسسورهای میکروچیپ در زمینه های مختلف به صورت بهینه استفاده کرد. مدل ۸ بیتی MCUs این محصول عملکرد بسیار ساده ای دارد. طراحی و ساخت آن متناسب با شرایط واقعی بوده، لازم جانبی مطلوب مشتری دارد و کاملا قابل رقابت در بازار جهانی است.

مدل ۱۶ بیتی MUs & DSCs این محصولات زمانی استفاده می شود که مدل پیشین پاسخگوی فرایندها نباشد. این محصول دارای کنترل موتور دقیق است و مبدل انرژی بسیار باکیفیتی دارند که دارای سیستم تصحیح انرژی است. همچنین سیستم ایمنی هوشمند آن برای فرایندهای بحرانی و مستعد ریسک بسیار کارآمد است. مدل ۳۲ بیتی MCUs دارای مصرف انرژی پایین، قابلیت کاربردی بالا، دامنه کاربردی متنوع، سیستم ارتباطی کاملا یکپارچه، سیستم لمسی سخت افزاری و قابلیت های گرافیکی برای کاربردهای HMI، توانمندی های ایمنی بالا و شناوری عملکردی بسیار گسترده است.

 آنالوگ: این محصولات در رده های مولتی سیگنال، خطی و رابط در تکمیل هر سیستم و فرایندی نقش بسزایی دارند. طراحی دیجیتالی و قابلیت هایی از این دست آنالوگ های میکروچیپ را به تجهیزاتی برای کاهش ریسک و تکمیل فرایندهای اساسی تبدیل کرده است. آنالوگ ها دامنه محصولاتی نظیر آمپلی فایرها، سیستم شناسایی سیگار، مبدل های داده، سنسورهای موقعیت القایی، موتور درایورها، سنسورهای دما و فن های کنترل و محصولات فراصوتی تولید می شوند. دامنه متنوع هر یک از این محصولات شرکت میکروچیپ را به تامین کننده ای جامع و کامل در زمینه تولید آنالوگ ها تبدیل کرده است.

 تجهیزات مدیریت انرژی: این محصولات نیز طیف گسترده ای را شامل می شوند. محصولات مدیریت باتری از این جمله اند که کارکرد بهینه سازی ظرفیت باتری، افزایش دوام و عمر باتری و مونیتورینگ فرایند شارژ را بر عهده دارند. کنترلرهای DC-DC کنترل کننده های دیجیتالی ارتقا یافته به شمار می روند که مشتریان زیادی را نیز جلب کرده اند. ماژول های انرژی  کنترلرها، اینداکتورها و MOSFET های یکپارچه ای هستند که دارای قابلیت نصب و عملکرد بسیار ساده می باشند. درایورهای MOSFET، کنترلرهای Hot-Swap، سیستم های نظارت ولتاژ، سوئیچ ها انرژی، ابزارهای کربید سیلیکونی و محصولاتی از این قبیل دیگر تجهیزات مدیریت انرژی شرکت میکروچیپ هستند که در بازار داخلی نیز مشتریان زیادی دارند.

 ساعت و زمانسنج: زمانسنج های خودرو، سیستم های ساعت و توزیع داده، زمانسنجی MEMS، ساعت های زمان واقعی و نوسان گرها از دیگر محصولات میکروچیپ هستند.

 شبکه های پرسرعت و ویدئو: اکوالایزر ویدئو، فیبرهای نوری، فرستنده های ویدئو، اترنت، و sub system های ویدئو از زمره این دسته از محصولات میکروچیپ هستند.

 رابط ها و اتصالات: با استفاده از رابط های میکروچیپ می توان یک شبکه ارتباطی قابل اتکا با سرعت بالا در عین پیچیدگی زیاد طراحی و راه اندازی کرد. این محصولات شامل INICnet ،CAN ،USB و رابط های ولتاژ بالا می باشند.

– برنامه ریزهای منطقی: PL ها یا برنامه ریزهای منطقی شرکت microchip نیز شامل FPGA ،SPLD/CPLD، و مموری FPGA می شوند.

 

انواع  IC های امنیتی، ابزارهای اندازه گیری/ انرژی هوشمند، ابزارهای لمسی، اتصالات و ارتباطات وایرلسی، نمایشگرها و درایوهای LED، ابزارهای توسعه و تکامل و محصولاتی از این دست را نیز می توان به لیست فوق افزود. شرکت میکروچیپ با این لیست بلند بالا و قابلیت و تنوعی که هر کدام از محصولاتش دارند توانسته است بازار جهانی را تحت تاثیر خود قرار دهد. گروه صنعتی کاسپین با رصد بازار و شناسایی محصولات microchip به عنوان محصولاتی باکیفیت، با دوام، مقرون به صرفه و مشتری پسند نمایندگی فروش آن ها را بر عهده گرفته است. مشتریان گرامی می توانند ضمن برقراری تماس با مجاری ارتباطی گروه صنعتی کاسپین نسبت به تهیه و تأمین کالا، دریافت مشاوره و آموزش های مورد نیاز مشاوره ها و خدمات لازم را دریافت نمایند.

لینک سایت میکروچیپ

کپی مطالب بالا با ذکر منبع بلامانع است.

5/5 - (1 امتیاز)
تعداد بازدید ها : 1,864
فهرست