شرکت نورگرن از زیرمجموعه های واحد صنعتی بزرگ IMI و از عمده تولید کنندگان محصولات پنوماتیکی برای اتوماسیون صنعتی است. محصولات پنوماتیکی مذکور از اکتیوتورها یا فعال سازهای خطی و هواسازها شروع شده و تا ولوها و رگلاتورهای پرفشار تداوم می یابند. شرکت Norgren فقط یکی از توابع واحد IMI محسوب می شود؛ Buschjost ،Herion ،Fas و Maxseal از دیگر واحدهای زیرمجموعه IMI هستند. شرکت IMI قدمتی بسیار بالا دارد و تاسیس آن به سال ۱۸۶۱ بازمی گردد، اما نورگرن در دهه ۱۹۷۰ توسط IMI خریداری شد. شرکت IMI نورگرن را در سال ۱۹۷۲ از آن خود کرد و با تمرکز و سرمایه گذاری های ویژه این شرکت را تبدیل به یکی از تولیدکنندگان نمونه خصوصا در زمینه پنوماتیک و کنترل حرکتی کرد. این شرکت در کنار سایر برندهای IMI مجموعه ای متنوع از محصولات ارائه می دهند که در زمینه ها و فیلدهای مختلف قابل استفاده است. این مجموعه بر حسب سوابق و فعالیت های تولیدی و خدماتی در فیلدهای زیر دارای مهارت بوده و محصولات و خدمات شان در این زمینه ها بیشترین ضریب استفاده را خواهد داشت:

– تجهیزات تجاری

– انرژی

– غذا و بسته بندی

– صنایع پرفشار

– اتوماسیون صنعتی

– اینترنت اشیاء

– علوم زیستی

– صنایع ریلی

– پنوماتیک

چنان که اشاره شد محصولات نورگرن بیشتر در حوزه های پنوماتیکی قرار می گیرند اما برای آشنایی بیشتر و معرفی طیف گسترده تر محصولات این شرکت، اشاراتی را به شرح زیر به خوانندگان محترم عرضه می کنیم:

– هواساز فشرده (Compressed Air Preparation): نورگرن تولید کننده انواع واحدها و باکس های فشرده، رگلاتورهای فیلتر، فیلترها، روانسازها، رگلاتورهای فشار، شیرهای کاهنده فشار و ولوهای Start Dump است. یونیت های فشرده شده نورگرن هم به لحاظ عملکرد و هم جاگیری و فشردگی مناسب برای هر سیستم هوای فشرده هستند. رگلاتورهای فیلتر و فشار این شرکت نیز با کیفیت بالا و مطمئن طراحی و ساخته می شوند و دامنه کاربردی گسترده ای نیز دارند. روانسازهای نورگرن نیز دقیق ترین میزان روان کنندگی تجهیزات پایین دستی را دارند و به همین رو آزمون خود در نگهداری و افزایش طول عمر تجهیزات پنوماتیکی را پس داده اند. باید اضافه شود که رگلاتورهای فشار و فیلتر، و نیز فیلترهای تولیدی نورگرن از استیل ضد زنگ هستند. محصولات فوق هر یک در انواع و مدل های متنوع متناسب با نیاز مشتریان و صنایع مختلف تولید می شوند.

– کنترل ولوهای خطی (Directional Control Valve): طراحی و عملکرد ساده و آسان از مزایای هر ولوی به شمار می رود که کنترل ولوهای نورگرن از این حیث دارای برتری مشهودی در مقایسه با بسیاری از رقبا هستند. این محصولات دامنه بسیار گسترده ای نیز دارند و از ولوهای معمولی جهت مصارف روزانه شروع شده و تا ولوهای قوی با طول عمر ۸۰۰ سال تولید و روانه بازار می شوند. از جمله محصولات نورگرن در این دسته محصولی به نام جزیره ولو می باشد که مشتمل بر چندین ولو با کارایی های مختلف است که در یک محصول تجمیع شده اند. این محصول از پیچیدگی های فرایندی، سیم کشی ها و اتصالات اضافی و هدر رفت زمان و هزینه فرایندی بسیار کاسته است. ولوهای Sub-Base نورگرن اجازه می دهند که هر زمان بخواهیم ولو را جابجا کنیم یا در صورت نیاز بدون هر گونه دستکاری در فرایند پایپینگ آن را از مجموعه جدا کنیم. ولوهای دستی/ مکانیکی از دیگر محصولات این شرکتند که عملکردی دستی و مکانیکی داشته و توسط اپراتور انجام پذیرند. ولوهای کنترل جریان برای کنترل سرعت فرایندی بسیار از مناسب ترین محصولات هستند.

 اتصالات، ابزارهای لوله کشی و لوازم جانبی: اتصالات و لوله کشی ها از الزامات بی بدیل هر سیستم پنوماتیکی محسوب می شوند و بدون آن ها ایجاد یک مکانیزم پنوماتیکی ممکن نیست. شرکت نورگرن تولید کننده انواع اتصالات کامپوزیت، اتصالات فلزی Push-In اتصالات کامپوزیتی M Push-In، اتصالات استیل ضد زنگ، اتصالات گردان، و دیگر اتصالات از این انواع است. تولید لوله های نایلونی، لوله های پلی اورتان و لوله های مقاوم در برابر جوشکاری از دیگر زمینه های کاری شرکت نورگرن محسوب می شود که در زمینه پشتیبانی فرایندهای پنوماتیکی نقش حائز اهمیتی دارند.

– سوئیچ های فشار (Pressure Switches): این محصولات برای مونیتورینگ درجه فشار در سیستم های پنوماتیکی، و یا مونیتورنینگ پیچیده تر در صنایع هوا، آب، هیدرولیک و هر سوخت طبیعی دیگر مورد استفاده قرار می گیرند. سوئیچ های تولیدی نورگرن شامل سوئیچ های الکترومکانیکی و الکتریکی می شوند. سوئیچ های فشار الکترونیکی در انواع پنوماتیکی، هیدرولیکی و Allfluid در انواع مدل های فشار پایین و پرفشار ساخته می شوند و در زمینه های متوع نیز دارای کاربرد می باشند. سوئیچ های فشار الکتریکی نیز در انواع پنوماتیکی و Allfluid ساخته می شوند و دارای نمایشگرهای LCD و LED هستند.

-سیلندرها و فعالسازهای پنوماتیکی (Pneumatic Cylinders & Actuators): این محصولات وظیفه انتقال نیرو  و حرکت در صنایع اتوماسیون صنعتی را دارا هستند. سیلندرهای این محصولات در مدل های تک و دوگانه تولید می شوند انواع سیلندرهای پروفایل، سیلندرهای فشرده، سیلندر بدون شفت یا رادلس و نظایر ان تولید می شوند. جذب کننده های شوک، سیلندرهای استیل ضد زنگ، فعالسازای گردشی، سوئیچ ها، سیلندرهای کلاسیک و ولوهای یکپارچه و کنترلرهای فعالسازها (IVAC) از دیگر محصولات نورگرن در این زمینه هستند.

– ولو تناسبی (Proportional Valve): این محصولات برای تغییر و تبدیل سیگنال های متغیر جریان و ولتاژ به خروجی هوای فشرده تناسبی مورد استفاده قرار می گیرند. شرکت نورگرن تولید کننده ولوهای تناسبی در مدل هایVP50 ،VP50S ،VP51 ،VP10 ،VP60 ،VP23 ، VP12 و … است.

– وکیوم (Vacuum): وکیوم ها به ویژه در اتوماسیون صنعتی و برای مدیریت و بسته بندی و تولید در این فیلد بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. با استفاده از این تجهیز می توان انواع وسیله ها و ابزارها در هر سایزی را بدون بروز آسیب به تجهیزات جانبی و خود آن ابزار حمل و انتقال داد. وکیوم پمپ ها، وکیوم کاپ ها، وکیوم سوئیچ ها، و لوازم جانبی وکیوم ها از جمله تولیدات شرکت نورگرن به حساب می آیند.

موارد برشمرده شده بخش اصلی محصولات نورگرن را شامل می شوند. کیفیت و دوام بالا و قیمت نسبتاً مناسب، محصولات این شرکت را خصوصاً برای فعالان در صنایع اتوماسیون صنعتی بسیار جذاب و قابل توجه گردانده است. از همین رو گروه صنعتی کاسپین بر حسب استقبال بالایی که از این محصولات در بازار داخلی می شد، و از آن جا زمینه اصلی فعالیت خودش نیز اتوماسیون صنعتی می باشد، نمایندگی فروش محصولات نوگرن را بر عهده گرفت و کیفیت محصولات این شرکت را ضمانت می کند.

لینک سایت نورگرن

کپی مطالب بالا با ذکر منبع بلامانع است.

3/5 - (2 امتیاز)
تعداد بازدید ها : 1,891
فهرست