اتوماسیون صنعتی در سال های اخیر با توجه به رشد و گسترش نیازها و افزایش مشهود بازار محصولات، زمینه های تخصصی بسیار جدی پیدا کرده است. به مرور و بعد از آشنایی مشتریان با محصولات اتوماسیون صنعتی، و بهره گیری بهینه از آن ها، طبیعتاً امروز سطح مطالبات بسیار افزایش یافته است و مشتریان محصولات اتوماسیون صنعتی ویژه با چارچوب های کاریری خاص را می طلبند. این امر سمت و سوی فرایند ابداع، طراحی و تولید فرآورده ها را تحت تأثیر خود قرار داده است و بسیاری از شرکت ها می کوشند با تقویت واحدهای تخصصی تجهیزات اتوماسیون صنعتی متناسب با این دست نیازها را تولید و به بازار عرضه کنند.
شرکت ژاپنی کینس (Keyence) از جمله این واحدهاست که با متمرکز کردن بخش اعظم فعالیت ها و مطالعات خود در زمینه تولید انواع سنسورها توانسته است جایگاه برجسته جهانی در زمینه تولید این دسته از محصولات اتوماسیون صنعتی بیابد. این شرکت در سال ۱۹۷۴ به منظور توسعه و تولید محصولات اتوماسیون صنعتی و تجهیزات بازرسی تأسیس شد و نگاه و اهداف جهانی این مجموعه باعث گردید خیلی سریع بتواند موقعیت خود در بازار جهانی را پیدا کند. شرکت کینس تولید کننده کدخوان ها، مارکرهای لیزری، سیستم های اندازه گیری، میکروسکوپ ها، حذف استاتیک و تجهیزاتی از این دست می باشد اما سنسورهای شرکت کینس در میان سایر محصولات اتوماسیون صنعتی از جایگاه برجسته تری برخوردارند.
آینده نگری و نگاه به افق های مشتری مداری، از جمله راهبردهایی بوده است که شرکت کینس را در زمینه تسخیر بازار بسیاری از محصولات اتوماسیون صنعتی، علی الخصوص سنسورها موفق گردانده است. اعتبار این شرکت نه فقط در محصولات اتوماسیون صنعتی آن بلکه در سرویس ها و خدماتی است که مشتریان ضمن خرید با آن مواجه می شوند. بدیهی است هر چقدر فرایند ارائه خدمات تحویل توسط شرکت تولید کننده سریع تر و آسان تر باشد، مدت زمان تحویل آن از وارد کننده به مشتری نیز کمتر خواهد بود و استفاده کننده نهایی سریع تر تجهیز اتوماسیون صنعتی خود را مورد بهره برداری قرار خواهد داد. رویه نوآورانه و مبدعانه ای که تیم تحقیق و توسعه کینس اتخاذ کرده است این شرکت را به اخذ جایزه ها و گواهی های صلاحیت متعددی سوق داده است؛ این شرکت دارای جایزه “خلاق ترین شرکت های جهان”، “۱۰۰۰ شرکت معتبر” و “۱۰ شرکت ممتاز ژاپن” می باشد.
تجهیزات اتوماسیون صنعتی شرکت کینس دارای قابلیت چند کارکرده بوده و انعطاف کاربردی بالایی دارند؛ از این حیث محدود به صنایع خاصی نمی شوند و در زمینه های مختلف قابل استفاده هستند. این شرکت علاوه بر محصولات باکیفیت، و مازاد بر خدماتی که در زمینه تحویل سریع می دهد، دارای مدیریت خدمات پاسخگویی و مشاوره خوبی نیز هست و نیازها و مطالبات مشتریان را معوق نمی گذارد. رویکرد چهره به چهره در قبال مشتری، تحویل سریع و پشتیبانی کامل و جامع جزو سرفصل های خدماتی کینس در زمینه ارائه خدمات اتوماسیون صنعتی بوده و از این حیث دارای موقعیت قابل توجهی در مقایسه با رقباست.

عمده محصولات شرکت کینس در زمینه اتوماسیون صنعتی را می توان به شرح زیر برشمرد:

سنسورها: سنسورها چنان که اشاره شد اصلی ترین محصولات اتوماسیون صنعتی کینس محسوب می شوند. این شرکت سازنده انواع مدل های سنسور متناسب با کاربردهای مختلف می باشد که برخی از آن ها عبارتند از:
–    سنسورهای فوتوالکتریک که شامل سری های LR-W ،LR-T ،LR-Z ،PZ-G ،PZ-V/M ،PZ2 ،PS-N و سایر مدل های فوتوالکتریک است. با وجود تفاوت هایی که با یکدیگر دارند، تمامی این سنسورها دارای قابلیت استفاده آسان و سهل، درجه بالای اتوماتیک بودن فرایندها و کاهش نیاز به نیروی انسانی هستند و از این رو ضمن کیفیت و ضریب اطمینان بالایی که دارند میزان بروز خطا را به حداقل کاهش می دهند.
–    سنسورهای فیبری که شامل سری های FU ،FS-N ،FS-V30 و FS-V10 می شود. سری های FU این نوع سنسورها دارای پوشش های انعطاف پذیر فولاد ضد زنگ بوده و در مقابل گرما بسیار مقاوم می باشند. ضمن اینکه دامنه تشخیص بزرگی دارند و از این حیث قابلیت کاربردی زیادی خواهند داشت. سری FS-N این نوع از سنسورها نیز دارای عملکرد بسیار ساده و در عین حال قابلیت تشخیص قابل تکرار می باشند. این سری از سنسورهای فیبری فقط با یک کلیک تنظیم می شوند و همچنین دارای قابلیت نگهداری اتوماتیک هستند، به این گونه که در صورت بروز ابهام و عدم شفافیت کاهش شدت نور را سریع تشخیص می دهند و سنسور را به حالت اصلی خود باز می گرداند.
–    سنسورهای لیزری شرکت کینس شامل سری های LR-T ،LR-Z ،LV-N ،LV-S ،LV و GV می باشند. سری LT-R از سنسورهای لیزری کینس دارای قابلیت های کاربردی متعدد و چند منظوره است. این سنسورها دارای دامنه ۵ متری بوده و می شود آن ها را دورتر از محل استقرار اپراتور نصب کرد تا آسیبی متوجه شان نشود. این سنسورها دارای کارکردهای تولیدی نیز می باشند. سنسورهای LT-Z که سری دیگر از سنسورهای لیزری کینس محسوب می شوند نیز تقریبا دارای همان قابلیت ها بوده و عمر بالایی نیز دارند.
–    سنسورهای ویژن شامل سنسورهای سری IV می باشد. این سری از سنسورهای کینس دارای قابلیت هایی نظیر تشخیص پایدار و قابلیت تصویربرداری برجسته هستند. همچنین کار با آن ها بسیار ساده بوده و تنظیم شان حداکثر یک دقیقه زمان می برد. سنسورهای ویژن ارزان قیمت و مقرون به صرفه بوده و واحدهایی که در صددند با هزینه پایین بهترین تجهیزات را مورد استفاده قرار دهند می توانند از این سری از سنسورهای کینس استفاده کنند.
–    سنسورهای القایی شامل سری های EV ،EZ ،EV-F و EM. سری EV سنسورهای دو سیمه دارای ابعاد کوچک بوده و از این حیث در فضا صرفه جویی می کنند. در عین حال دارای قابلیت تشخیص بالا در فواصل دور هستند . این سری ها دارای کابل های اتصال منعطف و نشان گر خروجی شفاف هستند که به سنسور متصل می شود. سری EZ سنسورهای سه سیمه هستند که دارای همان قابلیت ها می باشند.
سنسورهای اندازه گیری: شامل سنسورهای جابجایی لیزری، پروفیلومتر، میکرومترهای اپتیک و دیجیتال، LVDT، سنسورهای گیج دار و نظایر آن می باشند که همگی دقت بالا در اندازه گیری داشته و کار کردن با آن ها بسیار سهل و آسان است.
سیستم های اندازه گیری: علاوه بر سنسورهای اندازه گیری، شرکت کینس تولید کننده سایر سیستم های اندازه گیری نیز می باشد که از جمله آن می توان از سیستم های اندازه گیری ابعاد تصویر، میکروسکوپ های سه بعدی لیزری اسکن کانفوکال و نظایر آن نام برد.

چنان که پیداست شرکت کینس در زمینه طراحی و تولید انواع سنسورها دارای دانش و تبحر بالایی است و این دسته از محصولات اتوماسیون صنعتی تولیدی این شرکت دارای طیف متنوع و گسترده ای از صنایع در سر تا سر جهان هستند. صنایع مختلف اعم از نفت و گاز، صنایع سنگین، صنایع خدماتی، صنایع تولید انبوه و سایر موارد از تولیدات کینس بهره می برند. این محصولات آزمون خود را نیز در زمینه جلب رضایت مشتریان پس داده اند. تجربه ما در زمینه تهیه و تأمین تجهیزات اتوماسیون صنعتی، و نصب و تعمیر آن ها در محل کارخانجات و مراکز صنعتی بر ما اثبات کرده است که محصولات اتوماسیون صنعتی کینس مورد اعتماد و رضایت مشتریان بوده اند.
از این رو گروه صنعتی کاسپین طی سالهای فعالیت خود مجراهای دسترسی سریع به خدمات و محصولات کینس (Keyence) را پیدا کرده و در صورت نیاز مشتریان در اسرع وقت نسبت به برآورده ساختن مطالبات ایشان اقدام خواهد کرد.

لینک سایت کینس

کپی مطالب بالا با ذکر منبع بلامانع است.

5/5 - (1 امتیاز)
تعداد بازدید ها : 945
فهرست