اتوماسیون صنعتی از جمله شاخه های جدید صنعتی محسوب می شود که در کشورهای آسیای شرق رونق مشهودی یافته است و هم مشتریان و هم تأمین کنندگان و تولید کنندگان بسیاری در منطقه در زمینه ارائه خدمات و محصولات اتوماسیون صنعتی مشغول به فعالیت اند. این امر بازار جهانی را نیز تابع خود کرده و بخش قابل توجهی از بازار محصولات اتوماسیون صنعتی در سرتاسر دنیا متعلق و وابسته به تجهیزاتی است که کشورهایی نظیر ژاپن، کره و تایوان تولید و عرضه می کنند. شرکت تکو (TECO) یکی دیگر از شرکت های موجود در آسیای شرق است که در زمینه تولید تجهیزات اتوماسیون صنعتی فعال می باشد و محصولات آن با توجه به کیفیت بالا نظر مساعد مشتریان در نقاط مختلف دنیا از جمله ایران را به خود جلب کرده است. پیش از این از واحدهایی نظیر یاسکاوا، میتسوبیشی، فانوک و نظایر آن به عنوان برندهای معروف در زمینه اتوماسیون صنعتی که از ناحیه آسیای شرق سر برآورده اند شرح هایی داده شد. شرکت تکو نیز از این دست واحدها محسوب می شود که در بازار جهانی اعتباری به اندازه واحدهای نام برده دارد.
شرکت تکو در سال ۱۹۵۶ در کشور تایوان به عنوان تولید کننده موتورهای صنعتی تأسیس شد و از همان ابتدا در زمینه تولید محصولات الکتریکی فعالیت می کرد. این شرکت به مرور توانست بازار خود در جهان را تقویت کند و تبدیل به یک واحد جهانی بشود. امروز این شرکت سومین شرکت بزرگ تولید کننده موتورهای ولتاژ متوسط در سطح جهان و پنجمین واحد تولید کننده موتورهای ولتاژ پایین AC است. امروز نیز این شرکت در زمینه تولید، نصب، عمده فروشی و خرده فروشی تجهیزات اتوماسیون صنعتی مشغول به فعالیت است و با تأسیس دفاتر متعدد در جهان توانسته است محصولات و فرآورده های اتوماسیونی خود را در بازار جهانی به صورت گسترده عرضه کند. شرکت تکو در حال حاضر دارای حدود ۳۰ واحد زیرمجموعه در آسیا، اروپا و آمریکا بوده و از طریق این مجموعه ها و صدها پرسنل خود با بازار جهانی تماس مستمر دارد.

برخی از محصولات اتوماسیون صنعتی شرکت تکو به شرح زیر می باشند:

–    موتورهای درایو AC: اینورترهای شرکت تکو بالاترین سطح از تکنولوژی و فن آوری روز را به همراه داشته و با استانداردهای جهانی ایمنی و بهداشت از جمله CE&UL مطابقت دارد. موتورهای درایو AC شرکت تکو دارای انواع مختلف و متناسب با کارکردهای مختلف می باشند و از این رو دست مشتریان برای تأمین نیازهای خاص و ویژه را باز می گذارند. موتور درایوهای AC تکو از مدل A510s  شروع می شود که مخصوص ماشین آلات و دستگاه های  سنگین نظیر جرثقیل، آسناسور، دریل و ماشین های پانچ و پرس است. با استفاده از قابلیت هایی که این مدل دارد زمان ست آپ و تنظیم و راه اندازی کاهش پیدا می کند و فرایند تحت نظارت و مدیریت مستمر قرار خواهد داشت. از انواع دیگر موتور داریوهای AC می توان مدل MVCPLUS را نام برد که هر موتور AC را می تواند کنترل و محافظت کند. این مدل برای هر سرعت ثابتی دارای قابلیت کاربردی است. این نوع از تجهیز اتوماسیون صنعتی با مدلسازی حرارتی واقعی بیشترین مکانیزم حفاظتی را پیاده می کند.

–    سرو سیستم ها: شرکت تکو بر حسب تکنولوژی صنعتی و الکتریکی بالای خود در زمینه اتوماسیون صنعتی انواع سرو سیستم های یکپارچه و همگن متناسب با نیاز مشتریان را تولید می کند. سرو سیستم JSDES شرکت تکو یک سرو درایور AC استاندارد است که هم به لحاظ هزینه ای مقرون به صرفه بوده و هم دارای کیفیت بالا بوده و برای کاربردهای عمومی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. سرو سیستم های JSDZ تجهیزات اتوماسیون صنعتی با کیفیت عملکردی بسیار بالا هستند که می توانند همراه با انواع مختلف سرو موتورها، مورد استفاده قرار گیرند. مدل JSDE از سرو درایوها از اقتصادی ترین سرو درایوهای این شرکت می باشند که در اغلب ماشین ها و برای کاربردهای عام قابل استفاده می باشند.

–    کنترلرها: PLC های تکو دارای قابلیت کاربردی  کیفیت بسیار بالایی هستند که به مشتریان این امکان را می دهند که از فن آوری اتوماسیون بیشترین بهره ممکن را ببرند. کنترل کننده های قابل برنامه ریزی یا PLC های سری AP شرکت تکو دامنه کنترلی تقریبا ۱۰ تا ۳۸۴ نقطه ای ایجاد می کنند. آخرین نسل این سری از محصولات شرکت تکو دارای سرعت و دوام و کیفیت بسیار بالایی است و به بهترین نحو ممکن پاسخگوی نیازهای شما می باشد. از سوی دیگر کار با این تجهیز اتوماسیون صنعتی نیز ساده است و فرایند نصب، سیم کشی و برنامه ریزی آن به سادگی به انجام می رسد. سری SG2 دیگر سری PLC های تولیدی شرکت تکو می باشد که بسیار هوشمند می باشد. در صورتی که نیاز به ابزار بسیار هوشمند برای کنترل فرایندها می باشید این سری از تجهیزات اتوماسیون صنعتی شرکت تکو برای شما بسیار مناسب می باشند. این سری از محصولات PLC تکو نیز نظیر مورد قبل دارای فرایند نصب، سیم‌کشی و  برنامه ریزی بسیار ساده است. بعلاوه بر حسب نوع کاربردی که مشتریان از سری محصولات PLC می خواهند می توان از سری های SG2 شرکت تکو انتخاب کرده و مورد بهره برداری قرار داد.

–    رابط های انسان ماشین یا HMI ها: HMI ها یا رابط های انسان ماشین از جمله محصولاتی است که شرکت تکو سال ها در زمینه تولیدشان دارای فن آوری و دانش می باشد. محصولات تکو در این زمینه بسیار مجهز و پاسخگوی نیاز اغلب مشتریان است. با این ابزار می توان فرایندها و سیستم ها را ارزیابی و کنترل کرد. از آن جا که HMI های تکو دارای قابلیت ارتباطی اترنت هستند از طریق شان می توان به کل دنیا متصل شد. HMI های مدل H610 شرکت تکو دارای صفحات باکیفیت لمسی از سایز ۴/۳ اینچ تا ۱۵ اینچ هستند. این تجهیزات اتوماسیون صنعتی دارای قابلیت اتصال اترنت و مطابق با پروتکل های ارتباطات صنعتی هستند. این نوع از رابط انسان ماشین ساخته شده توسط تکو دارای نرم افزارهای ناظر کنترل از راه دور و نیز ناظر تاریخچه فعالیت می باشد که این امر به اپراتورها اجازه می دهد فرایندهای مدیریت و پایش را با دقت و اطمینان بیشتری انجام دهند. این محصولات بدون شک کیفیت خروجی و عملکرد را ارتقا می دهند.

موارد فوق بخشی از محصولات معتبر شرکت تکو را شامل می شد که در بازار ایران نیز شرایط نسبتاً مساعدی را دارند. کیفیت و دوام بالای محصولات اتوماسیون صنعتی شرکت تکو اصلی ترین دلیل استقبال مشتریان می باشد. گروه صنعتی کاسپین نیز به عنوان یک شرکت تأمین کننده خدمات و تجهیزات اتوماسیون صنعتی آمادگی دارد نظیر سایر برندها محصولات شرکت تکو را نیز برای مشتریان تأمین کند. به جهت ارتباطات مستمر و مستقیمی که ما با مراکز زیرمجموعه تولیدی و توزیعی تکو در کشور چین داریم، فرایند استعلام قیمت، انجام هماهنگی ها و تأمین و تحویل تجهیزات برای ما در کمترین زمان و با کمترین هزینه ممکن اتفاق می افتد. از این رو آمادگی کامل جهت تهیه و تأمین تجهیزات مورد نیاز شما از شرکت تکو را دارا هستیم.

لینک سایت تکو

کپی مطالب بالا با ذکر منبع بلامانع است.

5/5 - (1 امتیاز)
تعداد بازدید ها : 940
فهرست