شرکت اف دبلیو بل (F.W.BELL) تولیدکننده با سابقه ابزار اندازه دقیق در حوزه الکتریکی، از زیرمجموعه های شرکت مادر Meggitt به شمار می رود که در واقع یک گروه مهندسی بین المللی است. شرکت مجیت در زمینه  انرژی و تجهیزات، سیستم های موتوری و سیستم های بدنه هواپیما فعالیت های مهندسی، طراحی، خدمات و تعمیراتی ارائه می دهد. شرکت F.W.BELL فعالیت خود را در سال ۱۹۴۴ با تولید ژنراتور آغاز کرد و اکنون در کنار این محصول تولیدکننده انواع ابزارهای اندازه گیری جریان الکتریکی و میدان های مغناطیسی است. این شرکت در مقیاس جهانی به عنوان پیشرو در زمینه تولید انواع ابزارهای اندازه گیری میدان مغناطیسی، سنسورهای جریان، پراب ها و ابزارهای اثر هال شناخته می شود.

محصولات این شرکت در بازار رقابتی امروز مزایایی چند دارند که همین امر آن ها را به برندی معتبر و خوشنام نزد مشتریان کرده است؛ خلاقیت و نوآوری و پیشگام بودن در ابداع فن آوری های نوین در طراحی و عملکرد محصولات، ساخت محصولات در مقیاس و عملکرد استاندارد متناسب با نیاز و مطلوب نظر مشتریان، و تولید ابزارهای اندازه گیری دقیق، قابل اطمینان و دارای عملکرد ساده و آسان از ویژگی هایی است که برند F.W.Bell را در گستره جهانی و از جمله بازار ایران صاحب نام و اعتبار کرده است و نظر مشتریان بسیاری را به خود جلب کرده است.

شرکت اف دبلیو بل علاوه بر تولید، در زمینه کالیبراسیون و انجام خدمات تعمیراتی نیز فعالیت دارد. این شرکت بر حسب نیاز مشتریان برنامه ای از عملکرد دستگاه ها را دریافت کرده و با در نظر داشتن کلیه شرایط فنی، ایمنی، محیطی و جغرافیایی که دستگاه و ابزارهای اندازه گیری در آن ها عمل می کنند فرآیند کالیبراسیون و برنامه زمانبندی کالیبراسیون آن دستگاه ها را برنامه ریزی و اجرا می کند. این امر نیز F.W.Bell را به عنوان شرکتی متبحر در زمینه کالیبراسیون جا انداخته است و مشتریان بسیاری فرایند و برنامه ریزی کالیبراسیون ابزارهای اندازه گیری الکتریکی خود را به آن سپرده اند.

محصولات F.W.Bell

محصولات این شرکت توسط مهندسان باتجربه و به پشتوانه بیش از ۵۰ سال مستندات کار طراحی و مهندسی ساخته می شوند. مجموعه مهندسی و تولید با نیازسنجی و سنجش مطالبات مشتری آنالیز عملکردی و فنی را به انجام رسانده و بهترین محصولات پاسخگوی نیازهای مشتریان را با ساده ترین عملکرد به ایشان ارائه می دهند. صنایع پرشماری از محصولات این شرکت بهره می برند؛ مراکز مربوط به تست و اندازه گیری، کارخانه های تولید انبوه، صنایع خودرو، فن آوری های کامپیوتری، صنایع هوایی و بسیاری از فیلدهای تولیدی و خدماتی دیگر به انحاء مختلف قادرند از محصولات اف دبلیو بل استفاده کنند. از این رو و به منظور آشنایی بیشتر به معرفی برخی از محصولات این شرکت می پردازیم:

– سنسورهای جریان (Current Sensors):

اگر نیازمند سنسورهای جریان با عملکرد سریع، دقت بالا، کم جا، و دارای عملکرد ساده هستید بدون شک محصولات اف دبلیو بل مناسب نیاز شما خواهند بود. سنسورهای جریان F.W.Bell از جنبه شاخص هایی نظیر جریان اسمی، دامنه جریان، اوج جریان، خروجی، دقت، نرخ خروجی، خروجی اسمی، ولتاژ پشتیبانی، دمانه فرکانس، جریان تغذیه، دمای عملکردی، دامنه دمای عملکردی و میزان حساسیت به انواع و مدل های پرشماری نظیر CLS-25 ،CLSM-05mA ،CLSM-100 ،CLSM-1000 ،CLSM-100MT و ده ها مدل دیگر تقسیم می شوند.

– ابزار سنجش میدان مغناطیسی (Gaussmeters):

دستگاه های سنجش میدان مغناطیسی یا گوس مترهای اف دبلیو بل نیز در هر دو سری AC و DC میدان های مغناطیسی را به دقیق ترین شکل اندازه گیری می کنند. این محصولات نیز انواع مختلفی را دارند و بر حسب دقت DC پایه، نرخ به روز رسانی، فرکانس، پاسخ فرکانس، دامنه اندازه گیری، ابعاد، کیفیت، خروجی آنالوگ، دمای عملیاتی، و قدرت در مدل های 5170، 5177، 5176، 5181، 5185، 5180 و بسیاری از مدل های دیگر تولید و در بازار به مشتریان عرضه می شوند.

– پراب ابزار سنجش میدان مغناطیسی (Gaussmeters):

پراب های دستگاه های سنجش میدان مغناطیسی تولیدی F.W.Bell نیز متناسب با نیازهای الکتریکی و مغناطیسی مشتریان تولید و روانه بازار می شوند و تقریبا در تمامی زمینه های صنعتی و خدماتی می توانند کارکرد داشته باشند. این محصولات برای میدان های مغناطیسی محوری، دو محوره، سه محوره و عرضی در دسترس هستند. نکته این که این شرکت تولید کننده پراب های خاص برودتی یا Cryogenic است که حدود ۱۰۰ برابر بیش از پراب های استاندارد دارای حساسیت است. پراب ها بر حسب شاخص هایی نظیر طول، فرکانس پاسخگویی، ضخامت، طول کابل، خطی بودن، حساسیت و دمای عملیاتی به مدل های پرشماری تقسیم می شوند که SAV56-1904 ،HTV56-0602، SAH57-1904 ،SAH57-1902 ،STH57-0404 و STH57-0402 فقط چند نمونه از آن ها به شمار می روند.

– سنسورهای اثر هال (Hall Effect Sensors):

سنسورهای اثر هال شرکت اف دبلیو بل اجزای حالت جامدی هستند که ولتاژ خروجی متناسب با چگالی شار مغناطیسی محیط فراهم می کنند. این محصولات با مشخصه های عملکردی متنوع از سری DC تا MHz، میلی گاوس تا کیلو گاوس، دامنه ضریب خطی بالا، و دمای 65- تا 185 درجه سانتیگراد در مدل های متنوع تولید می شوند. مشخصه های این محصولات را می توان مقاومت ورودی، مقاومت خروجی، حساسیت مغناطیسی، بیشترین ولتاژ مقاومتی باقیمانده، بیشترین جریان کنترل، جریان کنترل اسمی و دمای عملیاتی برشمرد که محصولات و مدل های متنوع آن را تعیین می کنند. سری های BH-701 و BH-701-SP1 و BH-701-SP2 و BH-702 چند نمونه از مدل های متکثر سنسور اثر هال شرکت FWBell به شمار می روند.

شرکت اف دبلیو بل دارای مراکز متعدد نمایندگی و فروش، و نیز شبکه گسترده ای از مراکز توزیع در کل دنیاست. همین امر دسترسی به خدمات و محصولات اف دبلیو بل را تسهیل نموده است و به گسترش بازار جهانی آن انجامیده است. گروه صنعتی کاسپین نیز به جهت ارتباطات های تنگاتنگ با مراکز فروش و توزیع F.W.Bell و دفاتر بین المللی آن ازجمله در کشور چین امروز نمایندگی فروش محصولات این شرکت را بر عهده گرفته است و پذیرای سفارشات، نیازها؛ مطالبات و سوالات مشتریان گرامی می باشد. ما کلیه خدمات و محصولات F.W.Bell را ارائه می دهیم و آمادگی انجام مشاوره در هر سطح به شما را داریم.

لینک سایت F.W.BELL

کپی مطالب بالا با ذکر منبع بلامانع است.

5/5 - (1 امتیاز)
تعداد بازدید ها : 1,159
فهرست