شرکت اینگان (INGUN) از تولید کنندگان ابزار اندازه گیری دقیق است. ابزارهای اندازه گیری از ساده ترین ابزارهای دستی اندازه گیری قطعات شروع می شوند و تا پیچیده ترین تکنولوژی های اندازه گیری فرایندی دقیق را شامل می شوند. شرکت اینگان جزو آن دسته از برندهای تولید کننده ابزار دقیق است که می تواند خود را با استراتژی های پیچیده اندازه گیری شرکت ها و واحدهای خدماتی تطبیق دهد و محصولاتی در اختیارشان قرار دهد که مطمئن ترین تست ها و اندازه گیری ها را برایشان به ارمغان آورد. شرکت اینگان در سال ۱۹۷۱ در آلمان تأسیس شد و با لحاظ کردن استانداردهای بین المللی و الزامات فنی و کیفی ملی آلمان توانست خود را به برندی جهانی تبدیل کند، به طوری که امروزه محصولات این شرکت در کشورهای مختلف نزد صاحبین صنایع متنوع مورد استفاده قرار می گیرند. عمده صنایعی که از محصولات اینگان استفاده می کنند را می توان به شرح زیر معرفی کرد:

– صنایع خودرو

– فرایندهای  الکتریکی

– ارتباطات اینترنتی

– فن آوری های اطلاعاتی

– مهندسی مکانیک

– پشتیبانی انرژی

– فن آوری پزشکی

تنوع محصولات، کیفیت و دقت بالا، تناسب با پیچیدگی های فرایندی، دامنه گسترده کاربردها و فیلدهای صنعتی و قیمت مقرون به صرفه از عواملی هستند که برند اینگان را به یک برند جهانی و صاحب اعتبار خصوصاً نزد کاربران و برنامه ریزان فرایندهای صنعتی پیچیده در سرتاسر جهان کرده است. وجود مراکز متراکم متعدد در نقاط مختلف دنیا گواهی است بر اعتبار این برند تقریبا دیرپای آلمانی در زمینه تولید و تأمین ابزار اندازه گیری و تست. همین امر دسترسی به محصولات اینگان را برای مشتریان تسهیل نموده است و مراکز فروش مستقیم و غیر مستقیم از طریق ارتباطاتی که با یکدیگر دارند فرایند تهیه و تحویل این محصولات را با بیشترین سرعت انجام می دهند. گروه صنعتی کاسپین نیز با توجه به روابط تنگاتنگی که با مراکز فروش این شرکت در شانگهای چین، سنگاپور و دیگر مراکز دارد توانسته است پاسخگوی خوبی برای آن دسته از مشتریان داخلی ای شود که به محصولات اینگان نیاز دارند.

محصولات اینگان

محصولات برند آلمانی INGUN را می توان بر حسب طبقه بندی سه گانه زیر و زیرمجموعه هایی که هر یک از این طبقات دارند معرفی و تشریح کرد:

– تست پراب ها (Test Probes): این محصولات خود به شش دسته زیر تقسیم می شوند:

– تست مدار و عملکرد (ICT/FCT): با این ابزار می توان کلیه اجزای PCB را اندازه گیری کرد. از این طریق اجزای آسیب دیده شناسایی شده و می توان آن ها را تعویض نمود. این سری محصولات دارای پین و پد تماسی استاندارد هستند، سیستم تماسی دو گامی دارند، فضای محدودی را می طلبند، قابلیت اتصال بدون کابل را دارند و برای محیط های خشن عملکرد و کارایی بسیار بالایی خواهند داشت. این سری محصولات خود به مدل های متنوع نظیر پراب های Bead، پراب های استاندارد بین المللی، پراب های پروازی، پراب های تست متریک، و پراب های e-type تقسیم می شوند.

 تست پراب های پرجریان: این محصولات برای فرایندهای پر جریان نظیر تست، تبدیل سیگنال، پشتیبانی انرژی و نظایر آن استفاده می شوند. پراب های پر جریان هوشمند، پراب های پرجریان Dipole، و استورک های کوتاه و بلند از جمله مدل های تولیدی زیر مجموعه این سری از محصولات اینگان به شمار می روند.

 تست پراب های RF و Dipole: این محصولات نیز اندازه گیری هایی دقیق و تکرارپذیر را برای RF و مقاومت ها انجام می دهند. تست پراب های RF برای اتصالات پلاگ، مینی سوئیچ ها و تست های PCB کاربر گسترده دارند. تست پراب های Dipole نیز برای اندازه گیری های ۴ کابلی با توجه به طراحی دو محوره شان مورد استفاده قرار می گیرند.

 سوئیچ پراب ها: این محصولات نه تنها برای تست کشف اجزا، و سوئیچ چک بازو بسته، بلکه برای ماشه سیگنال در کنترل پردازش نیز بسیار پر استفاده و مفیدند. سوئیچ پراب ها همچنین در ترکیب با دیگر پراب تست ها، و تعیین موقعیت ترمینال های تماسی کاربرد دارند.

 تست پراب های پیچ توکار: این تست پراب ها در حفره ها و حتی در شرایط آزمون و تست دشوار و درگیر با نیروهای محوری مختلف قابلیت و کارایی خود را حفظ می کنند. هارنس کابل و تست کانکتور، استپ پراب ها، پراب های Push-back و پراب های غیر گردشی از مدل های توکار تولیدی اینگان هستند.

 تست پراب های پنوماتیکی:  این محصول که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد شامل تماس های فردی تست پوینت های ساده، فعال سازی سوئیچ ها، تماس تست پوینت های دور از دسترس و خلق مسدود کننده های رابط می باشد.

2- تست فیکسچر (Test Fixture): این دسته محصولات اینگان نیز به سری های مختلفی تقسیم می شوند که هر یک مدل های متنوعی را شامل می شوند:

 تست فیکسچر دستی: این محصولات با توجه به طراحی ماژولار امکان ارتقا بر حسب نیاز مشتریان را دارا هستند. تست فیکسچرها در سری های MA 20xx ،MA 21xx ،MA 32xx و MAxxx تولید و روانه بازار می شوند.

 تست فیکسچر فرکانس رادیو: این محصولات قابلیت و دقت تماسی بالایی داشته و دارای سیستم اندازه گیری غیر بازتابی می باشند. دامنه فرکانس تضعیفی محافظتی آن ها بسیار قابل توجه بوده و تا ۶ گیگاهرتز می رسد. سیستم های سریعا قابل تبدیل این محصولات و قابلیت تغییر بدون نیاز به ابزار و تنظیمات از ویژگی هایی است که نظر مشتریان بسیاری را به خود جلب کرده و این محصول را در ردیف تولیدات پرمشتری اینگان قرار داده است.

 تست فیکسچر خلا: این محصولات فاقد کیت های قابل معاوضه تغییر پذیر هستند و در دو سایز استاندارد VA 2030 و VA 2040 ساخته می شوند. تنوع بالای یونیت های فشار استاندارد، به این محصولات قابلیت عملکرد سریع و اسان را داده است. تست فیکسچرهای خلأ دارای طراحی قدرتمند و با دوام هستند و برای تمام رابط های تست سیستم امروزی قابل دسترس هستند.

تست فیکسچرهای پنوماتیکی و تست فیکسچرهای ویژه از دیگر محصولات اینگان هستند که در کنار فهرست تشریح شده در بالا، پکیجی گسترده و جامع برای مشتریان جهت استفاده در زمینه های کاربردی متنوع فراهم می کنند. گروه صنعتی کاسپین به عنوان نمایندگی محصولات شرکت اینگان آمادگی دارد تمامی محصولات و خدمات این شرکت را به متشریان محترم ارائه دهد و آن ها را در خصوص پاسخ به سوالات و خدمات مشاوره، نصب و راه اندازی و سایر آموزش های درخواستی راهنمایی نماید.

لینک شرکت اینگان

کپی مطالب بالا با ذکر منبع بلامانع است.

5/5 - (1 امتیاز)
تعداد بازدید ها : 1,459
فهرست