انی باس (anybus) از زیرمجموعه برندهای شرکت بزرگ HMS Network AB است که در زمینه محصولات ارتباطات صنعتی و اینترنت اشیاء فعالیت می کند. شرکت HMS در سوئد واقع است و در مقام رابط و مترجم میان ربات ها، سیستم های کنترل، موتورها و سنسورها و … عمل می کند. این شرکت همچنین محصولات وایرلس با قابلیت کنترل وایرلس تولید می کند که در کنترل اینترنتی تجهیزات میدانی نظیر PLC ها، ژنراتورهای الکتریکی، ماشین آلات و سیستم های مدیریت ساختمان و غیره مورد بسیار کارآ و اثربخش است.

برند انی باس یکی از برندهای زیرمجموعه شرکت HMS در کنار برندهای دیگر نظیر Ixxat و Ewon به شمار می رود. با استفاده از محصولات انی باس می توان به صورت کابلی یا وایرلس به هر ابزار یا شبکه صنعتی متصل شد. این برند که در هالمستاد سوئد واقع است به طور کلی تولیدکننده تجهیزات شبکه است. دامنه بسیار بالای محصولات تولیدی این شرکت زمینه های کاربردی متنوعی دارند و قادرند با انواع ماشین آلات و تجهیزات کانکت شوند. امروزه می توان گفت کمتر صنعتی است که فرایند به روزآوری را بدون نیاز به تجهیزات شبکه بپیماید و بدون شک برند معتبر انی باس در این بازار فن آورانه و رو به ارتقا جایگاه برجسته ای را اشغال کرده است.

با وجود گستره بالای کاربردی محصولات انی باس، عمده حوزه های صنعتی که از این محصولات بهره می برند را می توان به شرح زیر برشمرد:

 ابزارهای صنعتی: محصولات انی باس در خصوص درایوها و اینورتورها کاربردهای سه گانه دارند؛ اول آن که می توانند از طریق سیستم های کنترل PLC درایوهای موجود در یک فرایند و شبکه را با همدیگر یکپارچه سازی کنند، دوم آن که با محصولات انی باس می توان یک درایو غیر شبکه ای را به یک سیستم کنترلی PLC مرتبط کرد، و سوم آن که قابلیت های شبکه ای را به به سری های جدید درایو بیافزایند. این محصولات علاوه بر کاربردهای سه گانه ذکر شده برای کنترل کننده ها، همچنین دسترسی سریع به کنترل کننده ها به منظور انجام تنظیماتت، پایش و رفع ایراد آن ها را نیز مقدور می سازند. کارکردهای ذکر شده برای ابزارهای دیگر نظیر اسکنرها، سنسورها، HMI ها یا رابط های انسان ماشین و نمایشگرها، ابزارهای توزین و اندازه گیری، و ابزارهای جوشکاری نیز به نحوی تقریبا مشابه مصداق دارد.

– تولید کنندگان PLC: محصولات انی باس در زمینه اتصال و بهینه سازی عملکرد فرایندهای حاوی PLC تولیدی برندهایی نظیر زیمنس، راک ول اتوماسیون، اشنایدر الکتریک و میتسوبیشی الکتریک بسیار مثمر ثمر هستند.

 صنایع: فیلدهای صنعتی مختلف هر یک بنحوی می توانند از محصولات انی باس بهره ببرند. عمده حوزه هایی که به وفور از سیستم های ارتباطی محصول این شرکت استفاده می کنند صنایع خودرو، ساختمان، اتوماسیون صنعتی، صنایع پزشکی، صنایع معدن، برق و انرژی، راه ها، جاده ها، صنایع ریلی، زیرساخت ها و نیمه هادی ها هستند که شرح و بسط مورد کاربرد و استفاده این صنایع در این نوشتار نمی گنجد. البته می توان به نوعی تمامی صنایع را در دامنه مشتریان این دست محصولات قرار داد اما این امر به جایگاه و سطح فن آوری صنایع و فرآیندهای مرتبط با آن ها خواهد داشت و بدیهی است در بازار رقابتی امروز، ارتقای فن آوری و بهره گیری بهینه از تکنولوژی های ارتباطی برای فرایندهای اجرایی، اندازه گیری، نظارت و پایش مزیتی آشکار برای برتری بر رقبا خواهد بود و برندهایی نظیر انی باس می توانند به جد در این زمینه یاری گر صنعتگران باشند.

حال و به منظور معرفی بیشتر محصولات انی باس، می توان یک طبقه بندی سه گانه جامع از این محصولات ارائه داد و به معرفی اجمالی عمده محصولات این شرکت در طبقه بندی فوق اشاره کرد:

 صنایع تعبیه شده یا توکار: انی باس بهترین انتخاب برای سیستم های ارتباطی چند شبکه ای به شمار می رود. بسته های CompactCom یکپارچه این برند امکان دسترسی کامل به میادین کاری اصلی و شبکه های اینترنت اشیاء را فراهم می کند. شبکه های پشتیبانی CompactCom انی باس تحت حدود ۴۰ سری محصولات تولید و روانه بازار می شوند که در اینترنت اشیاء، میادین کاری، شبکه های مازاد و دیگر زمینه ها کاربرد گسترده دارند. چیپ ها، ماژول ها و بریک های انی باس بسته به نوع و ماهیت نیاز می توانند نقشی حائز اهمیت در پیشبرد فرایندهای ارتباطاتی و اتوماتیزه کردن بسیاری از عملکردها ایفا کنند.

– دروازه ها (Gateways) انی باس: این سری محصولات وظیفه ترجمان رابطه بین شبکه های صنعتی، ماشین ها و ابزار را دارند و با این کار یکپارچگی شبکه را تسریع و تسهیل می سازند. رابط های شبکه، تطبیق دهنده های کنترل شبکه، تطبیق دهنده های ابزار شبکه، اترنت، تطبیق دهنده IP، انواع Modbus، انواع PROFIBUS، انواع Profinet و محصولاتی از این دست از سری تولیدات gateway شرکت انی باس به شمار می روند.

 محصولات وایرلس: محصولات وایرلس انی باس با قابلیت بلوتوث و WLAN از به روز ترین و کارآمدترین سرویس ها برای برقراری ارتباط یکپارچه و همزمان میان ابزار، ماشین آلات، زیرساخت ها و فرایندهای واحدهای صنعتی مدرن به شمار می روند. ابزارهای زیرساختی LAN انی باس این قابلیت را می دهند که WLAN های متعدد مشتریان در مسافت های طولانی به هم متصل شوند. سیستم های وایرلس دسترسی ماشین آلات این شرکت نیز برقراری اتصالات وایرلسی ماشین آلات را مقدور می سازند و سیستم های جایگزینی کابل انی باس بلوتوث و WLAN را جایگزین کابل های اترنت صنعتی می سازند.

شرکت انی باس علاوه بر تولید محصولات فوق ارائه دهنده انواع خدمات فنی به مشتریان می باشد. مشاوره، راهنمایی و آموزش در زمینه راه اندازی فرایندها، طراحی و پیاده سازی و آموزش های تخصصی از جمله این خدمات محسوب می شوند. انی باس دارای دفاتر توزیع و فروش در نقاط مختلف دنیاست و همین امر دسترسی به محصولات این شرکت سوئدی را تسهیل کرده است. گروه صنعتی کاسپین نمایندگی فروش و از تأمین کنندگان محصولات شرکت anybus می باشد و آماده است محصولات و خدمات این شرکت را بر حسب نیاز و تقاضای مشتریان در اسرع وقت با کمترین هزینه ممکن در اختیار قرار دهد. ارتباطات تنگاتنگ گروه صنعتی کاسپین با شرکت انی باس و دفاتر منطقه ای آن خصوصا در کشور چین به ما اجازه دسترسی ساده به سرویس های این شرکت را به نحو احسن داده است. از این رو از مشتریان خواهشمندیم درخواست ها و سوالات خود را با ما در میان بگذارند تا در اسرع وقت نسبت به پیگیری و تأمین و ارائه آن ها اقدام نماییم.

لینک سایت Anybus

کپی مطالب بالا با ذکر منبع بلامانع است.

5/5 - (1 امتیاز)
تعداد بازدید ها : 1,560
فهرست