معرفی فیشر (Fischer)؛ تجهیزات کنترل و اندازه گیری

  1. خانه
  2. دسته‌بندی نشده
  3. معرفی فیشر (Fischer)؛ تجهیزات کنترل و اندازه گیری

 

شرکت آلمانی فیشر از برندهای تولید کننده ابزارهای اندازه گیری و کنترل به شمار می رود. محصولات این شرکت دارای فن آوری های منحصر به فرد بوده و کاملاً مطابق با استانداردها طراحی و تولید می شوند. به طور کلی ابزارهای اندازه گیری تولیدی Fischer برای بازرسی و مونیتورینگ تغییرات فشار، دما، جریان و متعیرهایی از این دست در طول فرایندها مفید هستند. نکته ای که محصولات این شرکت را در بازار جهانی متوجه خود کرده است سیاست و رویه موفقیت آمیز مدیران آن در ابداع روش های ساخت بهره ورانه در کنار تولید محصولاتی است که بر حسب قابلیت های یکه و منحصر به فرد خود می توانند کارایی بالاتر از بسیاری از محصولات مشابه را داشته باشند. شرکت آلمانی فیشر از ۱۹۵۰ و در بدو تأسیس سیاست خود را بر تحقیق و مطالعه روش ها و محصولات ابتکاری با قابلیت های نوین گذاشته است به طوری که در حال حاضر سالانه ۱۰ درصد گردش مالی آن به مطالعاتی از این دست اختصاص می یابد.

با توجه به این نکات طیف مشتریان محصولات Fischer هم به لحاظ دامنه جغرافیایی و هم حوزه های صنعتی و خدماتی بسیار گسترده به نظر می رسد. محصولات این شرکت در سرتاسر دنیا اقبال و توجه بالایی را جلب خود کرده است و این امر در ایران نیز کاملاً مشهود و بارز است. در خصوص طیف های صنعتی بهره گیرنده از خدمات فیشر می توان گفت تمامی صنایع به نوبه خود می توانند از این تجهیزات اندازه گیری و کنترل فرایندی بهره بگیرند اما با این حال شاخص ترین کارکردهای صنعتی و مزایای محصولات فیشر برای آن ها را می توان به شرح زیر لیست کرد:

– بهینه سازی فرایندها:

اشاره شد که محصولات فیشر ابزارهای مطمئن برای اندازه گیری و پایش متغیرهایی نظیر فشار، دما، جریان و از این قبیل هستند. با بهره گیری از این محصولات می توان مزایای زیر را حاصل کرد:

o کشف نقاط ضعف

o کشف نشتی ها و خوردگی ها

o کاهش هدر رفت ها

o کاهش هزینه های عملیاتی

– ابزارهای OEM:

شرکت فیشر تولید کننده محصولات در فرم OEM یا تولید تجهیزات اصلی است. این محصولات برای یکپارچه سازی مستقیم فرایندهای ویژه تولید می شوند. این مهم مستلزم تعامل ویژه با مشتریان و درک نیازهای فنی ایشان است.

– فن آوری اتاق تمیز:

شرکت فیشر ارائه دهنده خدمات و دستورالعمل های اتاق پاکیزه نیز می باشد . چنان که می دانیم این اتاق ها در مراکز مخابراتی، پزشکی، لابراتوارها، صنایع دارویی، نیمه هادی ها، مهندسی پزشکی و از این قبیل مورد نیاز هستند. این اتاق ها به منظور ایزوله شدن از محیط و اتاق ها و فرایندهای مجاور نیازمند سیستم های تهویه مناسب و تجهیزات اندازه گیری و آلارم و کنترل می باشند که بسته به طبقه بندی و میزان حساسیت فرایندهای جاری در اتاق دارای شدت و ضعف هستند.

– بهینه سازی انرژی:

سیاست شرکت فیشر کاهش میزان مصرف انرژی به منظور حفظ منابع انسانی و نیز پاکیزگی محیط زیست است. از این رو محصولات این شرکت هم مطابق با استانداردهای انرژی تولید شده اند و هم خودشان در فرایندهای مربوط به خود چنین کارکردی دارند.

آن چه اشاره شد برخی مزایای محصولات شرکت فیشر بود. حال و برای آشنایی با محصولات این شرکت به معرفی اجمالی آن ها می پردازیم تا مشتریان گرامی درکی کلی از زمینه های تولیدی، محصولات و مدل ها و کارکردهای آن ها حاصل کنند:

– ابزارهای اندازه گیری فشار:

گیج ها یا ابزارهای اندازه گیری فشار از معمول ترین تجهیزات برای اندازه گیری به شمار می روند که شرکت فیشر آن ها را در مدل ها و انواع مختلف تولید می کند. مدل MA12 از گیج های تولیدی Fischer است که از 250 میلی بار تا 25 بار را اندازه گیری می کند. مدل های MA13 ، MA15 ،MA25 ،MA30 و MA32 از دیگر گیج های تولیدی شرکت فیشر هستند که حداکثر تا فشار 600 بار را اندازه گیری می کنند. این مدل از گیج های اندازه گیری فشار دارای نمایشگرهای درجه ای هستند. سری ME از این محصولات در مدل های ME11 ،ME12 ،ME49F ،ME50 ، ME56T ،ME67 و دیگر مدل ها تولید می شود. این سری محصولات دارای خروجی آنالوگ بوده و مدل ME71 آن تا فشار 100 بار را اندازه می گیرد. سری های MS و MZ دیگر مدل های این محصولات به شمار می روند.

– فشار تفاضلی:

فشار تفاضلی درنشان گر اختلاف فشار بین دو پورت ورودی است. اگر ابزارهای اندازه گیری فشار، فشار یک پورت را اندازه می گیرد، ابزارهای اندازه گیری فشار تفاضلی اختلاف فشار دو پورت را اندازه می گیرند. در این زمینه نیز شرکت Fischer تولید کننده محصولات باکیفیت در مدل های متنوع است. گیج های فشار تفاضلی فیشر در سری های  DA شامل DA12 و DA30، سری DE شامل DE03 ،DE13 ،DE15 الی DE43 تولید می شوند. خروجی این محصولات به صورت آنالوگ می باشد. مدل های DE44 ،DE45 و DE46 این محصولات با نمایشگرهای LCD و LED تولید و روانه بازار می شوند.

– اندازه گیری رطوبت/ دما:

این سری محصولات فیشر نیز دامنه متنوع مدل ها را در بر دارد. سری FT61 این محصول از 20- درجه تا 70 درجه سانتیگراد را اندازه گیری می کند و خروجی آنالوگ دارد، سری های TE ،TK ،TS و K تنوع کمتری دارند اما بازه دمایی از 200- تا 700+ را اندازه می گیرند. شاید بتوان متنوع ترین سری دماسنج و رطوبت سنج Fischer را سری TT دانست که در مدل های مختلف تولید می شود و خروجی ان از نوع ولتاژ حرارتی است. این سری محصول دارای مدل هایی نظیر TT40 و TT45 و TT50 است که تا 1000 درجه سانتیگراد را اندازه گیری می کنند.

– تهویه سیگنال:

سیستم های Signal Conditioner شرکت فیشر نیز انواع متنوعی دارند. سری EA از این محصول پرتنوع ترین سری است که عمدتا خروجی از نوع فرستنده ترنسمیتور به اضافه سیستم های Switching Contact دارد.

 

گروه صنعتی کاسپین از عمده توزیع کنندگان محصولات فیشر (Fischer) به شمار می رود و از این رو می توانید ضمن تماس با این شرکت محصولات و خدمات شرکت فیشر را تقاضا نموده و در اسرع وقت دریافت کنید. گروه صنعتی کاسپین در مقام نماینده فروش و توزیع محصولات فیشر آماده است در کمترین زمان ممکن با بهترین هزینه ها و قیمت تمام شده محصولات و خدمات این شرکت را به مشتریان محترم ارائه داده و ایشان را در انتخاب بهترین محصول، خدمات تعمیر، تعویض و راه اندازی راهنمایی کند.

لینک سایت فیشر

کپی مطالب بالا با ذکر منبع بلامانع است.

5/5 - (1 امتیاز)
تعداد بازدید ها : 1,152
فهرست