اتوماسیون صنعتی و محصولات اشنایدر الکتریک (Schneider Electric)

  1. خانه
  2. دسته‌بندی نشده
  3. اتوماسیون صنعتی و محصولات اشنایدر الکتریک (Schneider Electric)

 

شرکت قدیمی اشنایدر الکتریک از دیگر تولید کنندگان محصولات اتوماسیون صنعتی است که بر حسب سابقه حدود ۱۸۰ ساله خود و روند پیشرو خود در ابداع محصولات جدید با فن آوری های نوین از دیرباز در بازار جهانی حضوری قابل توجه داشته است و همواره محصولاتی با کیفیت بالا متناسب با نیاز مشتریان تولید کرده است. نطفه این شرکت در سال ۱۸۳۶ در فرانسه شکل گرفت و به مرور دامنه فعالیت های خود را در بازار الکتریکی گسترش داد. همین گستره این شرکت را به توسعه جغرافیایی واحدهای تولیدی و توزیعی خود سوق داد. از اولین مراکز تأسیس این شرکت در کشور آلمان بود که در سال ۱۹۱۹ به انجام رسید و هم زمان دامنه فعالیت های این شرکت به اروپای شرقی نیز گسترش یافت. همین رویه تعداد مراکز ارائه خدمات و محصولات اشنایدر الکتریک در اقصی نقاط دنیا را توسعه داده است و امروز در تمامی ۵ قاره می توان به خدمات و محصولات این شرکت به راحتی دسترسی یافت.

مراکز Schneider Electric در امارات، چین، پاکستان و قطر جزو در دسترس ترین واحدها محسوب میشوند و مشتریان و توزیع کنندگان داخلی می توانند به راحتی ضمن برقراری تماس با این مراکز خدمات و محصولات اتوماسیون صنعتی اشنایدر الکتریک را تهیه کنند. این شرکت در حال حاضر شرکت مادر شرکت های تابعه ای نظیر Square D ،Pelco ،APC و دیگر شرکت ها به شمار می رود و این حجم بالای فعالیت های مستقیم و غیر مستقیم گردش مالی، تعداد کارکنان و فرایندهای مربوط به تحقیقات مهندسی و فنی در فیلد اتوماسیون صنعتی را به شدت تحت تأثیر خود قرار داده است.

محصولات اشنایدر الکتریک

محصولات این شرکت دامنه متنوعی را شامل می شوند و تجهیزات اتوماسیون صنعتی فقط بخشی از آن ها را شامل می شود. طیف متنوع محصولات تولیدی این شرکت شامل موارد زیر می شود که البته و در ادامه به معرفی مشروح تر محصولات اتوماسیون صنعتی این شرکت می پردازیم:

– محصولاتی که به کسب و کارهای کوچک و مسکن و مواردی از این دست مربوط است نظیر سیستم روشنایی اضطراری، اتوماسیون مسکونی، سیستم های محافظت و کنترل اضطراری، شارژ ماشین الکتریکی و نظایر آن

– اتوماسیون و کنترل ساختمان دیگر محصولات اشنایدر الکتریک است که به محصولاتی نظیر کنترل های دسترسی، سوئیچ های نوری و سوکت های الکتریکی، زیرساخت های شبکه و تجهیزات، سنسورها، ولوها و اکتیوتورها، درایوهای سرعت و استارترها و و مواردی از این دست

– محصولات ولتاژ پایین نظیر قطع کننده های مدار و سوئیچ ها، فیوزها و سوئیچ های ایمنی، استارتر موتور و اجزای حفاظتی و از این دست محصولات

– سیستم های توزیع ولتاژ متوسط

– مخازن ذخیره انرژی و انرژی خورشیدی

محصولات ذکر شده بخشی از طیف متنوع تولیدات شرکت Schneider Electric به شمار می روند، اما آن چه بازار محصولات این برند را بیشتر تحت تأثیر قرار داده است تجهیزات اتوماسیون صنعتی در انواع و مدل هاست.

محصولات اتوماسیون صنعتی اشنایدر الکتریک

شرکت اشنایدر الکتریک در زمینه تولید محصولات اتوماسیون صنعتی و تجهیزات کنترلی پیشینه و اعتبار بالایی دارد و محصولات این شرکت در دامنه بالا در مختصات جهانی تولید و روانه بازار می شوند. برخی از این محصولات به شرح زیر هستند:

 کنتاکتورها و تجهیزات حفاظتی: کنتاتکورهای تولیدی اشنایدر در هر دو نوع IEC و NEMA موجود هستند و بر اساس استانداردهای قابل استناد جهانی طراحی و تولید شده اند. کنتاکتورهای معکوس در سری TeSys، سیستم های حفاظت موتور ترمیستور، رله های حرارتی و کنتاکتورهای ماژولار در سری ها و مدل های متنوع توسط اشنادیر الکتریک تولید و روانه بازار می شوند.

– سنسورها و سیستم های RFID: اشنایدر الکتریک تولید کننده انواع سوئیچ های محدود کننده و سنسورها می باشد. این شرکت با ساده سازی فرایندهای مربوط به این دستگاه ها بر بهره وری آن ها در کار تأثیر قابل توجهی گذارده است. سنسورهای ویژن این شرکت به راحتی با دستگاه ها و ماشین آلات هماهنگ و یکپارچه می شوند و برای خط تولیدهای انبوه بسیار کارامد هستند. سوئیچ های محدود کننده دارای قابلیت های انعطاف پذیر و متناسب با فرایندهای مرتبط ساخته می شوند و پاسخگوی نیازهای فرایندی در صنایع مختلف می باشند.

سنسورهای فشار و مجاورتی از اصلی ترین محصولات شرکت اشنایدر می باشند که در سری های متفاوت تولید می شوند. سنسورهای مجاورتی قادرند بدون تماس فیزیکی متغیرهای مورد توجه را کشف کنند. سنسورهای تله مکانیکی از جمله پیچیده ترین سنسورهای مجاورتی در بازار با دامنه بزرگی شامل سنسورهای القایی، سنسور خازنی، سنسور فوتوالکتریکی و سنسور اولتراسونیک هستند.

سنسورهای فشار تولیدی این شرکت نیز فشار را شناسایی کرده و آن را تبدیل به سیگنال الکتریکی قابل اندازه گیری می کنند.

– رابط انسان ماشین یا HMI: از عمده محصولات Schneider Electric است که برای اتصال سیستم ها، جمع آوری داده ها و ارائه اطلاعات بسیار مفید به فایده است. این محصول از ساده ترین نمایشگرها تا پیچیده ترین PC های صنعتی را شامل می شود. محصولات اشنایدر در این زمینه نرم افزارهای HMI، پنل های HMI بیسیک، پنل های HMI پیشرفته، PC های صنعتی و مواردی از این دست را شامل می شود.

– انواع کنترل کننده های PLC و PAC و کنترل کننده های اختصاصی: از جمله محصولات اشنایدر الکتریک به شمار می روند که انواع متنوعی دارند. بیشترین نوع این محصولات برای سیستم های کنترل صنعتی (ICS) کاربرد دارند. کنترل کننده های PLC برای ماشین های صنعتی برای نیازهای اتوماسیونی ماشین آلات بسیار مفید هستند. ماژول های توزیعی ورودی/ خروجی از دیگر محصولات این شرکت هستند که در انواع دیجیتال و آنالوگ در بازار ارائه می شوند. کنترل کننده ها و ماژول های ایمنی، کنترل کننده ها برای انرژی خورشیدی، کنترل کننده ها برای اتوماسیون های ساده و HVAC سری محصولات اشنایدر الکتریکی در این زمینه هستند.

 تجهیزات کنترل حرکت و رباتیک: دیگر محصولات اشنایدر هستند که در انواع محصولات رباتیک، سروو درایوها و موتورها، و کنترل کنند های حرکت و درایوها تولید می شوند.

 

آن چه شرح داده شد معرفی اجمالی برخی از محصولات متنوع اشنادیر الکتریک بود. این شرکت قدیمی با محصولات متنوع و پرکاربرد خود توانسته است بازار جهانی را تحت تأثیر قرار دهد و این مهم در خصوص کشور ما نیز صادق است. گروه صنعتی کاسپین نمایندگی محصولات و خدمات اشنایدر الکتریک را در اختیار دارد و از این رو آماده دریافت سفارشات مشتریان و ارائه خدمات مورد نظر برای ایشان می باشد.

لینک سایت اشنایدر

 کپی مطالب بالا با ذکر منبع بلامانع است.

5/5 - (1 امتیاز)
تعداد بازدید ها : 1,456
فهرست