اتوماسیون صنعتی و محصولات آن طیف گسترده ای از تجهیزات اتوماسیونی را شامل می شود که هر یک موارد کاربردی خاص خود را دارند. شرکت های صاحب نام و دارای برندهای معتبر نظیر امرن، میتسوبیشی، یاسکاوا، زیمنس و از این قبیل در کنار دامنه متنوع محصولات اتوماسیون صنعتی که تولید می کنند در شاخه یا شاخه هایی خاص دارای تبحر و بازار قوی تری نسبت به سایر برندهای اتوماسیون صنعتی رقیب می باشند. در این چارچوب شرکت فانوک از تولید کنندگان ژاپنی محصولات اتوماسیون صنعتی است که در زمینه تولید ربات ها و روبوماشین ها دارای تبحر و دانش بالاتری می باشد. ربات های این شرکت در بازار داخلی نیز جایگاه برجسته ای دست و پا کرده و مشتریان متعدد در شاخه های متنوع صنعتی و خدماتی از محصولات اتوماسیون صنعتی شرکت فانوک بهره می برند.
ربات ها دستگاه های خودکاری هستند که همچون اپراتورها و ماشین های صنعتی بخشی از فرایند صنعتی را به انجام می رسانند. ربات ها با توجه به دقت بسیار بالایی که دارند و سرعت عمل نسبتاً بالاتر در مقایسه با فرایندهای انسانی و صنعتی، عملیات های صنعتی را با حداکثر دقت و در زمان پیش بینی شده و بهینه به نسبت سرعت به انجام می رسانند. البته شرط عملکرد بهینه این محصولات اتوماسیون صنعتی برنامه نویسی دقیق و دادن بهترین دستورات از طرف تیم های مهندسی و طراحی به این محصولات می باشد.
ربات های سری i شرکت فانوک مجموعه ربات های هوشند و دارای قابلیت بسیار بالا هستند که دارای کنترلرهای R-30iB می باشند که کنترلرهایی بسیار پیشرفته با کارکردی پیچیده هستند. ربات های شرکت فانوک دارای دایره کاربردی بالایی بوده و مشتریان متفاوت و متنوع برای فرایندهای مختلف می توانند از آن ها بهره ببرند.

مزایای ربات های شرکت فانوک را می توان به شرح زیر برشمرد:
–    سرعت و شتاب حرکت را افزایش می دهند: این دسته از محصولات اتوماسیون صنعتی شرکت فانوک در زمان انجام هر فرایند صرفه جویی ایجاد می کنند. با توجه به برنامه ریزی ها و کنترل ها، ربات ها گام های هر فرایند را به صورت پیوسته و در بهینه ترین زمان ممکن به انجام می رسانند. حین کار مشکلاتی که می تواند از جانب نیروی انسانی وارد شود، نظیر توقف فرایندها یا خطا در زمان بندی انجام کار به وقوع نمی پیوندد و به این ترتیب کار در کمترین زمان منطقی ممکن به اتمام می رسد.
–    بهبود بهره وری: با توجه به ضریب خطای بسیار پایین و سرعت عمل بالای محصولات اتوماسیون صنعتی شرکت فانوک، میزان بهره وری فرایندها در مقایسه با روش های مکانیکی و انسانی بسیار بالاتر می رود. چنان که می دانیم دستگاه های مکانیکی اغلب در تلورانس بالا و سرعت پایین فرایندها را به انجام می رسانند. عملیات مستلزم نظارت دقیق یک نیروی انسانی متبحر خواهد بود که طبیعتاً غفلت در نظارت می تواند باعث بروز ایراد در خروجی عملیات شود. این در حالی است که فرایندهای اجرایی و نظارتی در دستگاه های اتوماسیون صنعتی نظیر ربات های شرکت فانوک به حداقل ممکن کاهش می یابد. ضمن این که فرایند نیز با سرعت در حال انجام است و به این ترتیب در زمان دلخواه یک خروجی با کیفیت را خواهیم داشت.
–    کاهش هزینه های سیستمی: در نتیجه مزایای بالا می توان نتیجه گرفت هزینه و قیمت تمام شده ارائه خدمات و تولید محصولات با این روش بسیار کاهش می یابد. بدیهی است کاهش هزینه ها ضمن حفظ یا ارتقای کیفیت محصولات و خدمات از اهداف هر سازمان و بنگاه اقتصادی صنعتی می باشد. با استفاده از ربات های شرکت فانوک می توان به این هدف دست یافت.

شرکت فانوک سری های متعددی از ربات های اتوماسیونی تولید کرده است که در ادامه به برخی از آن ها و کارکرد هر یک می پردازیم:
–    ربات های مشارکتی یا Collaborative Robots که برای تنظیم و دست کاری، یا مونتاژ فرایندها مورد استفاده قرار می گیرد. این سری از ربات ها دارای دو سری ربات های مشارکتی کوچک در مدل های CR-4Ia و CR-7Ia و نیز ربات های سری CR-35Ia می باشند که دارای ظرفیت بارگیری تا ۳۵ کیلوگرم است.
–    رباتهای Genkotsu شرکت فانوک یا مینی ربات ها که دارای سری های M-1iA و M-2iA و M-3iA می باشند. از این سری از ربات های شرکت فانوک می توان مدل های LR Mate 200iD و ARC Mate 50iD را نیز نام برد.
–    ربات های جوشکاری قوس الکتریکی شرکت فانوک (Arc Welding Robots) که فرایندهای جوشکاری به روش قوس الکتریکی را به صورت اتوماسیونی به انجام می رسانند. این دسته از محصولات اتوماسیون صنعتی شرکت فانوک در سری های ARC Mate 0iB و ARC Mate 100iC/ M-10iA و ARC Mate 120iC/ M-20iA و M-20iB و M-710iC و R-1000iA یافت می شوند. ربات های جوشکاری قوس الکتریکی شرکت فانوک در مقیاس های کوچک و متوسط ساخته می شوند.
–    ربات های سایز بزرگ شرکت فانوک (Large Size Robots). این مجموعه ربات ها نیز دارای سری های R-2000iC و R-2000iB و M-900iB/ M-900iA و ربات M-2000iA یا ربات های با ظرفیت بارگیری سنگین می باشند. ربات های سایز بزرگ شرکت فانوک با استقبال قابل توجهی در بازار مواجه شده اند.
–    سری ربات های پالتایزینگ شرکت فانوک (Palletizing Robots) که دارای مدل های M-410iC/ M410iB و F-200iB و Top Mount Robot ها هستند.
–    ربات طراحی شرکت فانوک (paint Robot) در سری P-250iB/15 که دارای ساختاری باریک و عایق در برابر انفجار می باشد. این ربات قابلیت انجام طراحی در سطوح باریک و پهن را داراست و از این رو دارای طیف کاربردی گسترده است.

بدیهی است آموزش نحوه استفاده از این ربات ها از جمله لوازم اصلی در به کار گیری از آن هاست. طبیعی است که هر چه مهندسین و برنامه ریزان آموزش و دانش بیشتر و عمیق تری نسبت به ابعاد و زوایا و کارکردها و نحوه عملکرد این ربات ها داشته باشند استفاده بهتر و کامل تری می توان از این فراورده های شرکت فانوک داشت. در صورت شناخت از دستگاه و نحوه عملکرد آن مطمئناً طرز کار، نحوه نگهداری و ممانعت از آسیب دیدن دستگاه نیز بهتر و دقیق تر در دستور کار قرار خواهد گرفت و به این ترتیب طول عمر و بازدهی دستگاه در طول دوره عملکرد بیشتر خواهد بود.

گروه صنعتی کاسپین هم در زمینه تهیه و واردات ربات های شرکت فانوک دارای تجربه کافی است و هم در خصوص نحوه کار و استفاده از آن ها تجربه و دانش کافی را در اختیار دارد. ما به جهت تعدد سفارشات محصولات فانوک مجراهای برقراری ارتباط سریع با شرکت فانوک را در دسترس داریم و در صورت دریافت سفارش از جانب مشتریان محترم، در سریع ترین زمان ممکن مراتب حقوقی و اجرایی تأمین مطالبه مشتری را به پیش خواهیم برد. علاوه بر این، تیم فنی گروه صنعتی کاسپین نیز دارای آشنایی و اشراف با عملکرد ربات های شرکت فانوک و طریقه استفاده، به کار گیری، تعمیرات و نگهداری می باشند. بنابراین در خصوص نصب، راه اندازی، مشاوره و آموزش فنی و تعمیر ربات های شرکت فانوک ما دارای توانایی کافی می باشیم.
با توجه به ازدیاد مراجعات و سفارشات جهت تهیه و تأمین ربات های شرکت فانوک، ما صاحبان صنایع را به مطالعه و بررسی بیشتر محصولات این شرکت ژاپنی دعوت می کنیم، چرا که ممکن است ربات های شرکت فانوک به نحوی بر عملکردهای جاری صنعت یا خدماتی که ارائه می دهند تأثیر مثبت و سازنده داشته باشد.

لینک سایت فانوک

 کپی مطالب بالا با ذکر منبع بلامانع است.

5/5 - (1 امتیاز)
تعداد بازدید ها : 1,133
فهرست