شرکت سی کی دی CKD؛ تجهیزات اتوماسیون صنعتی

  1. خانه
  2. دسته‌بندی نشده
  3. شرکت سی کی دی CKD؛ تجهیزات اتوماسیون صنعتی

 

اتوماسیون صنعتی از بدو شکل گیری، و علی الخصوص بعد از سپری کردن دوره گذار و تبدیل شدن به یک فن آوری مورد نیاز واحدهای صنعتی تبدیل به یک صنعت جذاب برای تولید کنندگان و سرمایه گذاران صنعتی شده است. از این رو بسیاری از واحدهای صنعتی مرتبط کوشیده اند با توسعه محصولات خود و انتقال صنایع و فن آوری به سمت تولید تجهیزات اتوماسیون صنعتی بخشی از بازار این محصولات را از آن خود کنند. از سوی دیگر، چنان که می دانیم تولید تجهیزات اتوماسیون صنعتی به لحاظ حساسیت و دقتی که در فرایند ساخت تجهیزات مذکور دارد نیازمند سطح بالایی از تکنولوژی و مهم تر از آن دانش و تبحر فنی است. به این دلیل واحدها و کشورهایی در این زمینه موفق عمل کرده اند که دارای سطح بالا و قابلیت تولید این تجهیزات باشند.
از جمله کشورهایی که در زمینه تولید تجهیزات اتوماسیون صنعتی دستاوردهای موفقی داشته و توانسته است در این زمینه بخش بزرگی از بازار جهانی را تسخیر کند ژاپن است. در این کشور واحدهای متعددی فعال در ساخت ماشین آلات و قطعات مربوط به اتوماسیون صنعتی می باشند. شرکت هایی نظیر میتسوبیشی الکتریک (MITSUBISHI ELECTRIC)، کینس (KEYENCE) و اس ام سی (SMC) از این جمله اند. در کنار این واحدها، شرکت سی کی دی (CKD) نیز از دیگر واحدهای تولید کننده قطعات اتوماسیون صنعتی می باشد که محصولات آن دارای سطح بالایی از تکنولوژی می باشند. این شرکت در طول سالیان متمادی انجام کارهای مطالعاتی و تحقیقاتی، و نیز تجربه عملی در زمینه تولید قطعات مذکور، امروزه با شرکت هایی نظیر امرن و یاسکاوا برابری می کند.
شرکت CKD در سال ۱۹۴۳ تحت عنوان Japan Aircraft Electric Co و در نتیجه سرمایه گذاری ۵ شرکت معتبر روز آغاز به کار کرد. این شرکت دو سال بعد به برند Chukyo Electric Co تغییر نام یافت و از آن پس شروع به تأسیس دفاتر و شعب در نقاط مختلف کشور ژاپن کرد. واحدهایی نظیر Chukyo Seiki و Japan controls از جمله این دفاتری محسوب می شوند که در نقاط مختلف کشور ژاپن برای تسریع در روند ارائه خدمات تأسیس شدند. بالاخره و در سال ۱۹۷۹ بود که این شرکت به CKD Corporation تغییر نام یافت. موفقیت های صنعتی این واحد صنعتی بزرگ در همان سال ها آن را در سر لیست بازارهای سهام کشور ژاپن قرار داده بود. از آن پس فعالیت های شرکت سی کی دی ابعاد بین المللی بیشتری گرفته و موفق شدند دفاتری را در کشورهایی نظیر مالزی، تایلند، سنگاپور و حتی ایالات متحده آمریکا تأسیس کنند. توسعه خدمات و محصولات به اقصی نقاط جهان از رویه های این شرکت در طول سال هایی بوده است که تبدیل به یک واحد معتبر بین المللی شده است. اکنون دفاتر این شرکت در کشورهایی نظیر هلند و مکزیک و هند نیز فعال است و این امر نشان می دهد که شرکت سی کی دی در توسعه بازار محصولات اتوماسیون صنعتی خود به هر ۵ قاره نظر دارد.
فلسفه این شرکت بر این شعار مبتنی است که “با دانش و تکنولوژی خلاقانه ما در کنترل جریان و اتوماسیون نوآوری خواهیم داشت و به این ترتیب به ساختن یک جامعه مرفه کمک خواهیم کرد”. خلاقیت و ابداع از ضرورت های اتوماسیون صنعتی تلقی می شود. بازار این محصولات انعطاف بالایی دارد و بنابراین نوآوری در طراحی و ساخت و کاربری تجهیزات اتوماسیون صنعتی برگ برنده هر شرکتی خواهد بود که در این بازار در حال رقابت است. امری که شرکت CKD در خصوص آن موقعیت تعیین کننده ای دارد.
دانش و تجربه شرایط لازم برای ارائه خدمات اتوماسیون صنعتی به شمار می روند، اما این موارد کفایت نمی کنند. تعهد حرفه ای و رعایت اخلاق در کار از جمله شرایطی است که در کنار دانش و تجربه می تواند وزن یک شرکت در جذب و گسترش بازار خود را بالا ببرد. شرکت CKD با در نظر داشتن این مسئله اصول اخلاق حرفه ای خود را به شرح زیر بر می شمرد. تعهدات شرکت CKD شامل آیتم های زیر است:
–    آگاهی از مسئولیت های اجتماعی
–    حساسیت نسبت به محیط زیست جهانی
–    اصل مشتری مداری
–    تلاش برای نوآوری در فن آوری ها
–    فرهنگ سازمانی با اتکا و اعتقاد به نیروی انسانی

محصولات اصلی CKD
همان طور که اشاره شد این شرکت طیف گسترده ای از محصولات اتوماسیون صنعتی را تولید و به بازار ارائه می دهد، اما از آن جا که شرح تمامی آن ها در این مقال نمی گنجد، یک طبقه بندی کلی از محصولات اتوماسیون صنعتی این شرکت به شرح زیر ارائه می شود:

– ماشین آلات اتوماتیک
سیستم های ماشین آلات خودکار شرکت CKD شامل سیستم های ساخت لامپ (که از دیرباز جزو تولیدات این شرکت بوده است)، ماشین آلات بسته بندی اتوماتیک (عمدتاً برای بسته بندی محصولات دارویی و غذایی)، سیستم های ساخت باتری های ثانویه و ماشین آلات بازرسی لحیم کاری می باشد. شرکت CKD در صدد است با بهبود کیفیت و حذف دخالت گری نیروی انسانی تا جای ممکن فرایندهای واحدهای صنعتی را اتوماتیزه کند. این شرکت با به کار گیری فن آوری های کاربردی و چشم های الکتریکی مجموعه را قادر می سازد با تصویر برداری از فرایندها اندازه گیری و پایش را انجام دهد. از دسته ماشین آلات اتوماتیک شرکت CKD می توان موارد زیر را برشمرد:
–    Automatic pharmaceutical packaging machine
–    Automatic food packaging machine

– قطعاتی که باعث کاهش زمان کار و نیروی انسانی می شوند
شرکت CKD همواره برنامه دراز مدت برای توسعه و ساخت ابزارهای اتوماسیون صنعتی داشته است تا با افزایش دقت، افزایش سرعت و کاهش هزینه، مشتریان را در پیشبرد فرایندهای خود یاری رساند. ساخت قطعات متنوع و مختلفی که باعث صرفه جویی در زمان و هزینه نیروی انسانی و از این دست می شود گواهی بر این ادعاست که البته حاصل نخواهد شد جز به پشتوانه فن آوری های پیشرفته و دانش فنی بالا. این قسم قطعات بخشی از فرایندهای مکانیکی و انسانی را بر عهده می گیرند ضمن آن که فرایندهای مذکور را با دقت و سرعت بیشتری انجام می دهند. عمده قطعات اتوماسیون صنعتی تولیدی توسط شرکت CKD به شرح زیر می باشد:
–    Index units
–    Direct drive motors
–    Pick and place units

– قطعات کنترل پنوماتیک
قطعات کنترل پنوماتیک شرکت CKD برای کنترل جریان هوایی به کار می روند که به منظور راه اندازی ولو کنترل ها و سیلندرها مورد استفاده قرار می گیرند. عزم این شرکت تولید قطعاتی در مقیاس ها و کاربردهای متنوع برای صنایعی است که دارای محرک های پنوماتیک می باشند. لازم به ذکر است اصل حفاظت از بهداشت و سلامت محیط زیست یکی از مواردی است که حتماً می بایست مورد توجه قرار گیرد و محصولات CKD از این حیث استانداردهای لازمه را دارا می باشند. این شرکت گام های بزرگی برای پیشرفت جایگاه صنایع پنوماتیکی گذارده است و ابداعات و نوآوری های آن مثال زدنی است. از جمله قطعات کنترل پنوماتیکی این شرکت می توان موارد زیر را برشمرد:
–    pneumatic valves , 3- and 5-port
–    Directly operated 3-port valves

– قطعات درایو
قطعاتی نظیر سیلندرهای پنوماتیک و اکتیویتورهای الکتروموتیو در دامنه گسترده ای از صنایع مورد استفاده قرار گرفته اند و به این صورت بخش زیادی از اموراتی که بیشتر توسط نیروی انسانی و از طریق تحرک بدنی وی صورت می گرفت به ماشین ها منتقل شده است، چرا که این قطعات به سادگی فرایندها را اتوماتیزه می کنند. اقسام زیر آن دسته از تجهیزات اتوماسیون صنعتی اکتیوتور به شمار می روند که توسط شرکت CKD تولید می شوند:
–    Cylinders with multi-functions
–    Rodless cylinders
–    Electromotive actuators

– قطعات کنترل جریان
این قطعات به منظور کنترل و بهره گیری بهینه از سیالات جاری نظیر آب، گاز، بخار و نفت مورد استفاده قرار می گیرند. این شرکت علاوه بر ساخت انواع مختلف ولو ها، تجهیزات حفاظت از محیط زیست نظیر سیستم های کنترل و جمع آوری گرد و غبار، سیستم های احتراق گاز، سیستم های تصفیه آب، و تجهیزات شوینده را نیز تولید می کنند. محصولات این شرکت در زمینه تولید قطعات کنترل جریان هم از دامنه گسترده ای برخوردار است و هم بسیار کاربردی می باشد. از این رو بازار این گونه از محصولات اتوماسیون صنعتی CKD همواره روند صعودی داشته و دارد. از جمله تجهیزات این قسم می توان موارد زیر را برشمرد:
–    Directly operated 2- and 3-port valves
–    Water-related components
–    Life science components

شرکت CKD ژاپن، همپای واحدهای معتبر تولید کننده تجهیزات اتوماسیون صنعتی نظیر امرن، یاسکاوا، میتسوبیشی، زیمنس و … توانسته است بخش قابل توجهی از بازار جهانی را متوجه محصولات خود سازد. به تبع این امر، محصولات CKD در کشور ما نیز مورد توجه شایان قرار گرفته و در صنایع مختلف، از صنایع مواد غذایی، تا مواد شوینده، تا سازندگان قطعات خودرو و حتی شرکت های فعال در زمینه نفت و گاز به طور گسترده ای از این محوصلات بهره می برند. گروه صنعتی کاسپین نیز به جهت ارتباطات تنگاتنگ و آشنایی با بازار بین المللی محصولات اتوماسیون صنعتی قادر است با تأمین کنندگان تجهیزات این شرکت ارتباط برقرار کرده و در صورت نیاز مشتریان محترم داخلی ترتیبات لازم جهت استعلام قیمت محصولات و در صورت توافق، تهیه و تأمین محصول مورد نیاز در اسرع وقت اقدام کند.

لینک سایت CKD

کپی مطالب بالا با ذکر منبع بلامانع است.

5/5 - (1 امتیاز)
تعداد بازدید ها : 964
فهرست