شرکت AVX یک شرکت آمریکایی تولید کننده قطعات الکتریکی است که در سال ۱۹۷۲ با تولید خازن سرامیکی فعالیت خود را آغاز کرد و محصولات آن در ترمزهای خودرو، تلفن های همراه و دستگاه های کپی بسیار کاربرد دارد. اما عمده کاربرد قطعات الکتریکی تولیدی  را می توان در صنایع خودرو، روشنایی و پزشکی کندوکاو کرد. این محصولات در صنایع خودرو شامل اتصالات، خازن تانتالیوم، پلیمر، محافظ مدار و نظایر آن می باشد، در صنایع روشنایی شامل خازن کنارگذر، فیلترینگ DC، القاگرهای قدرت SMD، و محافظ مدار می شوند و در صنایع پزشکی نیز اتصالات، خازن های سرامیکی و از این قبیل را شامل می شوند.

عمده محصولات این شرکت شامل خازن، القاگر، فیلتر، سنسور، کوپلر، دیود و محافظ مدار در کنار ابداعات و نوآوری های این شرکت در تولید سنسورها، کنترل کننده ها و اتصالات، این شرکت را به برندی صاحب نام با محصولاتی گسترده و باکیفیت تبدیل کرده است که در عین حفظ تنوع از کیفیت و دوام قطعات الکتریکی تولیدی خود نکاسته است. در این راستا می توان محصولات قابل توجه شرکت AVX را به شرح زیر برشمرد:

قطعات پهنای باند (Broadband Components): فن آوری های AVX در این زمینه شامل خازن های یک لایه ای (Single Layer Capacitors) و مقاومت های با پهنای باند بالا (Ultra Broadband Resistors) می شود. خازن های تولیدی خازن های SLC یا خازن سرامیکی یک لایه ای با محتوای دی الکتریک از 14 (NP0) تا 30000 (X7R) را شامل می شوند. سری مقاومت های UBR تولیدی AVX نیز با کیفیت بالا و بهترین متریال ها، با حداکثر کارایی تولید می شوند و نظر مشتریان در حوزه های مختلف صنعتی را جلب کرده است. این محصولات دارای ماژول های فرستنده نوری، گیرنده پهنای باند، تجهیزات تست پهنای باند، آمپلی فایرهای MMIC و Mixer هستند.

خازن سرامیکی (Ceramic Capacitor): خازن های سرامیکی شرکت AVX دارای پارازیت بسیار کم و سیستم فیلترینگ EMI توانمند هستند. این خازن ها در سیستم های چندلایه ای قابلیت ذخیره ای بالا و میزان ولتاژ متغیر بر حسب دامنه گسترده دمایی می باشند و از این رو در صنایع و کاربردهای متنوع قابل استفاده هستند. خازن های سرامیکی تولیدی AVX از نوع خازن های خودروها، خازن سرامیکی دی اکسیدی، Feedthru SMD، ولتاژ بالا، Leaded، پزشکی و Stacked تولید و روانه بازار می شوند.

محافظ مدار (Circuit Protection): این سری محصولات AVX قابلیت بالا در مقاومت در برابر پالس های زودگذر مخرب، افزایش قدرت و تغییرات دمایی دارند. سری AVX TransGuard از این محصولات چند لایه ای بوده و مقاومت عالی در برابر نوسان های آسیب رسان پالس ها دارند، حال آن که سری AVX SMT Fuses این محصولات مکانیزم محافظتی قدرتمند در برابر افزایش قدرت را دارند. ترمیستورهای AVX NTC تولیدی این شرکت نیز در مقابل تغییرات دمایی انعطاف پذیری و مقاومت بالایی خواهند داشت.

اتصالات (Connectors): اتصالات تولیدی این شرکت آمریکایی نیز بر حسب تنوع بالایی که دارند در صنایع مختلف نظیر صنایع مصرفی، پزشکی، انرژی، حمل و نقل، ارتباطات و صنایه خودرو دارای کاربرد هستند. کانکتورهای این بر حسب نوع کاربرد در سری های Board-to-Board ،Stript Contacts ،Wire-to-Broad ،Wire-to-Wire و نظایر آن تولید می شوند.

دیود (Diod): شرکت AVX در سری دیود تحت عنوان سری های Schottky Diods و TVS Diods تولید می کند. سری Schottky از این محصولات دارای فن آوری بسته بندی شده چیپ هستند که فرایند نصب را راحت تر می کند، انتقال حرارت را تسهیل می کند و مدیریت جریان را توانمندتر می سازد. سری TVS این محصولات نیز برای کنترل نوسان ولتاژ طراحی و ساخته می شوند. این محصولات بر حسب نرخ قدرت در سه مدل ۴۰۰ وات، ۶۰۰ وات و ۱۵۰۰ وات تولید می شوند.

القاگر (Inductor): این محصولات با کیفیت بالا و منطبق با تکنولوژی های روز در سری های RF/Microwave، SMD، و LCCM تولید می شوند. سری القاگرهای RF شامل مدل های Thin Film ،MLO ،Air Core  و Wire Wound می شوند. سری SMD از القاگرهای AVX نیز شامل مدل های جریان بالا High Current و Low Profile و SMD مینیاتوری می شوند. سری LCCM از این محصولات نیز برای فیلترینگ صدا در زمینه های بازرگانی، صنعتی و صنایع مصرفی مورد استفاده قرار می گیرند.

خازن تانتالیوم (Tantalum Capacitor): شرکت AVX دارای ۴ کارگاه ساخت خازن های تانتالیوم در دنیا می باشد و به این ترتیب بخش زیادی از نیازهای صنایع الکتریکی را مرتفع می سازد. شرکت AVX جایگاه برجسته ای در تولید این محصولات در سطح جهانی دارد و خازن های تانتالیوم جامد آن در پزشکی و صنایع کاربردی مختلف بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

مقاومت ها (Resistors): مقاومت ها، ترمینال ها و تضعیف کننده های RF/Microwave شرکت AVX برای توان تا ۲۵۰ وات طراحی و ساخته می شوند و دارای مقاومت از ۱۰ تا ۲۰۰ اهم می باشند. مقاومت های با پهنای باند بالا، پهنای باند کابلی، مقاومت های پر قدرت، تضعیف کننده های پر قدرت، ترمینال های پر قدرت و مواردی از این قبیل سری محصولات تولیدی شرکت AVX محسوب می شوند.

ترمیستور (Thermistor): ترمیستورها یا مقاومت های دمایی اجزای حساس در برابر تغییر دما هستند که بر حسب قابلیت خود از نوسان دما ممانعت می کنند. شرکت AVX نیز بر حسب کاربرد مد نظر و دامنه تعییر و نوسانات دما سری های مختلفی از این محصول را تولید کرده است و نظر مشتریان در فیلدهای صنعتی و خدماتی متنوع را به خود جلب کرده است.

تولید خازن اکسید نیوبیم (Niobium Oxide Capacitor)، خازن پلیمری (Polymer Capacitor)، سوپرخازن ها و قطعات میکرو ویو RF از دیگر زمینه های فعالیت شرکت AVX محسوب می شوند که آن ها نیز دارای مشتریان خاص خود می باشند.

شرکت AVX در طول سال های متمادی فعالیت خود توانسته است ضمن به روز رسانی خدمات و فن آوری ها، محصولاتی با قابلیت های ویژه و منحصر به فرد به مشتریان ارائه دهد و همین امر به مشتریان گستره انتخاب بالاتری در بهره گیری از محصولات AVX خواهد داد. بر این اساس گروه صنعتی کاسپین با ارائه خدمات و محصولات AVX توانسته است نیاز بخشی از بازار داخلی به محصولات این شرکت را مرتفع نماید و اکنون به عنوان نمایندگی فروش محصولات AVX آماده سرویس رسانی به مشتریان در اقصی نقاط کشور است.

لینک سایت AVX

    کپی مطالب بالا با ذکر منبع بلامانع است.

5/5 - (1 امتیاز)
تعداد بازدید ها : 1,043
فهرست