بیجر الکترونیک (Beijer Electronics)، محصولات اتوماسیون صنعتی

  1. خانه
  2. دسته‌بندی نشده
  3. بیجر الکترونیک (Beijer Electronics)، محصولات اتوماسیون صنعتی

 

در ادامه معرفی برندهای معتبر تولید کننده محصولات اتوماسیون صنعتی، شرکت تایوانی بیجر الکترونیک (Beijer Electronics) معرفی می گردد. این شرکت همان برند QSI سابق است که در سال ۲۰۱۱ تغییر نام داده و ضمن ارتقای فرایندها، محصولات اتوماسیون صنعتی خود را با نام تجاری Beijer Electronics به بازار ارائه می دهد. اصلی ترین محصولات این شرکت اتوماسیون صنعتی تولید ترمینال های رابط انسان ماشین (HMI) و نیز نرم افزارهای اتوماسیونی متنوع و کاربردی است. نرم افزارهایی مانند iX و Information Designer و ADP و نظایر آن عمده تولیدات شرکت بیجر را شامل می شوند. اما در کنار ترمینال های HMI و نرم افزارها، محصولاتی دیگر نظیر پنل اپراتورها، PC های صنعتی، اینورترها و سرو درایوها را نیز در بر می گیرد. زمینه اصلی فعالیت بیجر الکترونیک، چنان که اشاره شد، سیستم های اتوماسیون صنعتی (IAS) و ارتباطات داده های صنعتی (IDC) است. محصولات اتوماسیون صنعتی این شرکت در حوزه های مختلف دارای کاربردهای متنوع هستند. برخی از این زمینه های کاربردی را می توان به شرح زیر برشمرد:

– انرژی: محصولات بیجر کارآمدی بالایی داشته و راهکارهایی بدیل و مؤثر برای مجموعه ها و فن آوری های حوزه انرژی ایجاد می کنند. سیستم های توزیع دقیق و هوشمند این شرکت می تواند قابلیت کاربردی بالایی در حوزه انرژی داشته باشد.

– زیرساخت هامحصولات اتوماسیون صنعتی BEIJER خصوصاً در زیرساخت های حمل و نقل بسیار مورد استفاده قرار می گیرند و با استفاده از آن ها فرایندها با سرعت و اطمینان بالاتر انجام می شوند.

– ساخت و ساز: در زمینه ساخت و ساز نیز استفاده از تجهیزات و محصولات بیجر مصرف انرژی و زمان را کاهش می دهد و به این ترتیب هزینه تمام شده فرایندهای تولیدی و خدماتی را به شکل محسوسی کاهش می دهد.

– ساخت: افزایش بهره وری تولیدات صنعتی مهم ترین خاصیت محصولات اتوماسیون صنعتی BEIJER محسوب می شود.

– حمل و نقل: با استفاده از تجهیرات اتوماسیون صنعتی و شبکه های ارتباط داده بیجر می توان فرایند حمل و نقل را از طریق ساز و کارهای فنی و ارتباطی تسهیل و تسریع کرد.

– صنایع دریایی: اعم از حمل و نقل دریایی و سایر فرایندهای ساحلی و فراساحلی را می توان با استفاده از تجهیزات اتوماسیون صنعتی و ارتباطات داده بیجر تقویت و بهینه کرد.

– نفت و گاز: یکی از عمده حوزه های کاربردی محصولات BEIJER در حوزه نفت و گاز است. تسهیل فرایند انتقال سیال، ارتقای شبکه ارتباطات و تسهیل در برقراری ارتباطات، بازرسی های فنی و مهندسی، پایش و کنترل فرایندهای نفتی و گازی از طریق تجهیزات اتوماسیون صنعتی نظیر HMI و نظیر آن، خودکار سازی برخی فرایندها و تقلیل دادن نقش نیروی انسانی به صرف ناظر و بازرس آن ها، و نیز برنامه ریزی تولید و انتقال از طریق تجهیزات و نرم افزارها از جمله کارکردهایی است که محصولات این شرکت می توانند برای متولیان صنایع نفت و گاز داشته باشند.

موارد فوق برخی از کارکردهای محصولات بیجر الکترونیک را بیان می کنند. این شرکت با طیف گسترده تولیدات خود توانسته است مشتریان را در افزایش کارآیی و بهره وری فرایندها و تولیدات شان یاری رساند. دفتر اصلی این شرکت در سوئد قرار دارد اما بیجر دارای دفاتر و مراکز توزیع گسترده در سرتاسر جهان از جمله امارات، هند، چین، اسپانیا، ایتالیا، ترکیه، آلمان، فرانسه و بسیاری از کشورهای دیگر است. از این رو تهیه و تدارک این محصولات دشوار نیست و شبکه ارتباطات گسترده این شرکت تولید کننده تجهیزات اتوماسیون صنعتی و سیستم های ارتباطات داده، برند Beijer را به برندی جهانی و معتبر نزد مشتریان تبدیل کرده است.

محصولات این شرکت با برندهای بیجر الکترونیک (Beijer Electronics)، وسترمو (Westermo) و کورنیکس (Korenix) در بازار ارائه می شوند. برخی از عمده محصولات شرکت Beijer Electronics را می توان به شرح زیر برشمرد:

– پنل اپراتورها (operator Panel): سری X2 از محصولات اتوماسیون صنعتی بیجر نسل جدیدی از محصولات رابط انسان ماشین یا Human Machine Interface محسوب می شود که دارای طراحی منحصر به فرد، و کارایی و قدرت بالا می باشد. این سری HMI ها شکل ارتقا یافته از ترکیب نرم افزار iX HMI و WARP Engineering Studio هستند. سری محصولاتی نظیر X2 base ،X2 pro ،X2 marine ،X2 control و ماژول های دیگر نشان دهنده تنوع پنل اپراتورهای تولیدی شرکت بیجر هستند که در زمینه ها و حوزه های مختلف دارای کابردند.

– سیستم های کنترلی (Control Systems): سیستم های کنترل CODESYS با HMI ها و IO های توزیع شده، فرایندهای کنترل و پایش پیچیده را به خوبی انجام می دهند. این سری محصولات به لحاظ سیستم ارتباطی قوی و قابلیت استفاده در محیط های صعب و خشن، و نیز به عنوان یک کنترل گر و برنامه ریز PLC در بازار مورد استقبال گسترده قرار گرفته است. سیستم های کنترل توزیع از جمله دیگر محصولات قابل برنامه ریزی بیجر در زمینه کنترل فرایندها محسوب می شود که قابلیت های خاص خود را دارد.

– اینورتر فرکانس (Frequency Inverter): اینورترها یا مبدل های فرکانس سری BFI تولیدی شرکت Beijer قابلیت استفاده در صنایع مختلف را دارا می باشند. سری BFI E3 از اینورترهای فرکانس این شرکت استفاده عام و غیر تخصصی دارند. این محصولات بسیار مقرون به صرفه و مناسب برای صنایعی است که دارای فرایندهای ویژه نیستند. سری BFI H3 یا اینورترهای اختصاصی HVAC دارای استفاده آسان بوده و در صنایع دریایی بسیار مورد استقاده قرار می گیرند. قدرت بالای این اینورترها و فن ها و پمپ کنترل های اختصاصی این سری محصولات Beijer، در کنار طراحی نو آورانه و قابلیت استفاده آسان، به این سری محصولات جذابیت ویژه ای در بازار محصولات اتوماسیون صنعتی داده است و همین امر نظر مشتریان برای بهره گیری از این اینورترها البته در صنایع با ماهیت ویژه را بخشیده است. مبدل های صنعتی BFI P2 دیگر سری اینورترهای این شرکت محسوب می شوند که قدرت عملکردی بالایی را داشته و قابلیت همبسته شدن سریع و کارامد با سیستم های کنترلی متعدد را دارند. هر یک از این سری محصولات دارای مدل ها و انواع گوناگون است که به مشتریان اجازه می دهد به اقتضای ماهیت فرایندهای صنعتی خود مناسب ترین محصول را انتخاب و مورد استفاده قرار دهند.

انواع سرو درایو (Servo drive)، سرو موتور (Servo Motor)، تجهیزات کنترل حرکت (Motion Control)، سیستم های ارتباط داده یا Data Communication های توزیع و نظایر آن، از دیگر سری محصولات اتوماسیون صنعتی شرکت BEIJER ELECTRONICS محسوب می شوند که در نوشتارهای بعدی به تفصیل بدان ها خواهیم پرداخت. کیفیت و ضریب اطمینان بالای این دسته محصولات، عمر و دوام زیاد، تهیه و تأمین ساده و آسان و بهره گیری راحت از محصولات اتوماسیون بیجر، این برند را به تولید کننده ای صاحب نام و دارای بازار بین المللی تبدیل کرده است. گروه صنعتی کاسپین نیز بر حسب مطالعات و سنجش بازار، به اهمیت این سری محصولات در بازار تجهیزات اتوماسیونی پی برده و آماده است به عنوان نمایندگی فروش محصولات اتوماسیون صنعتی بیجر، سفارشات شما را دریافت و در اسرع وقت نسبت به تهیه و تأمین کالای مورد نظر اقدام کند.

لینک سایت بیجر

 کپی مطالب بالا با ذکر منبع بلامانع است.

5/5 - (1 امتیاز)
تعداد بازدید ها : 1,146
فهرست