قطعات الکترونیکی نقش زیادی در پیشبرد و تسهیل فرایندهای صنعتی داشته اند. تولید و گسترش این محصولات باعث افزایش بهره وری، کاهش زمان و هزینه تمام شده فرایندها و ساده سازی کارها و امورات صنعتی شده است و همین امر صاحبان صنایع را به صورت روز افزون به بهره گیری از این محصولات ترغیب کرده است. دامنه نفوذ قطعات الکترونیکی به زندگی روزمره مردم نیز کشیده شده است و امروز کمتر مردمی را می توان یافت که از فن آوری قطعات الکترونیکی در مصارف خانگی و شخصی بهره نبرند. وسایل ارتباطی شخصی نظیر تلفن همراه و سایر گوشی ها، رشد تکنولوژی تلویزیون ها و محصولات نمایش خانگی، لوازم الکتریکی خانگی و نظایر آن به نحوی از فن آوری رو به پیشرفت قطعات الکترونیکی بهره زیادی برده اند و به این ترتیب صنعت قطعات الکترونیکی به رفاه زندگی، تسریع فرایندهای خدماتی و تسهیل فرایندهای صنعتی کمک شایانی کرده است.

از جمله برندهای مشهور و جهانی تولید کننده قطعات الکترونیکی، شرکت قطعات الکترونیکی کمت (KEMET Electronic Components) است. این شرکت قدیمی آمریکایی در سال ۱۹۱۹ تأسیس شد. این شرکت به مرور وارد حوزه صنعت قطعات الکترونیکی شده و با تولید انواع خازن ها در کیفیت قابل رقابت جهانی توانست نظر مشتریان را به محصولات خود جلب کند. در حال حاضر و با گذر حدود صد سال از عمر این شرکت، KEMET تبدیل به یکی از پیشگامان جهانی تولید قطعات الکترونیکی و خصوصاً انواع خازن شده است. تولید و ارائه ابزارهای الکترومکانیکی، الکترومغناطیسی و قطعات ابر رایانه ها در بهترین کیفیت و بیشترین بازدهی از دستاوردهای این شرکت بوده است که در بازار جهانی نیز آثار مثبت خود را نشان داده است. استانداردهای کیفی بالا، تحویل به موقع و سریع و ارائه خدمات و راهنماهای نصب و راه اندازی KEMET را به واحدی قابل اطمینان و قابل اتکا در زمینه ارائه محصولات و خدمات قطعات الکترونیکی تبدیل کرده است. دفاتر متعدد این شرکت در سرتاسر جهان نیز به این امر یاری رسانده است و از این رو کمتر واحد صنعتی است که در خصوص استفاده از محصولات و خدمات این شرکت دچار مشکل شود.

اصلی ترین محصول این شرکت، چنان که اشاره شد انواع خازن (Capacitor) می باشد. شرکت KEMET از سال ۱۹۵۸ در زمینه تولید انواع خازن وارد فعالیت شده و اکنون انواع سری ها و مدل های این قطعات الکترونیک را با کیفیت بالا به مشتریان ارائه می دهد. برخی از خازن های تولیدی KEMET به شرح زیر می باشند:

– خازن الکترولیت آلومینیومی (Aluminum Electrolytic Capacitor): این دسته خازن های تولیدی KEMET در زمینه انرژی های قدرت و انرژی های جایگزین، صنایع، ارتباطات مخابراتی، اتومبیل، پزشکی و لوازم الکترونیکی مصرفی دارای کاربرد گسترده هستند. انواع خازن های الکترولیت آلومینیومی شامل خازن های ترمینال پیچی (Screw Terminal Capacitor)، ضربه محکم و ناگهانی (Snap-in Capacitor)، خازن سرب محوری و تاج شعاعی (Axial Lead and Radial Crown Capacitor) و استارت موتوری توسط شرکت KEMET تولید و به دست مشتریان محصولات قطعات الکترونیکی می رسند. طبیعی است هر یک از این سری محصولات بر حسب نوع کاربردی که مشتری انتظار دارند، قابلیت استفاده بالاتری خواهند داشت و مشتریان می توانند متناسب با نیاز کاری، آن ها را انتخاب کنند.

– خازن سرامیکی (Ceramic Capacitor): گسترده ترین طیف محصولات قطعات الکترونیکی شرکت KEMET به خازن های سرامیکی این شرکت مربوط می شود. خارن های سرامیکی چند لایه (MLCCs) دارای عملکرد مطمئن و چند منظوره بوده و در زمینه های مختلف قابل استفاده هستند. خازن های سرامیکی KEMEK در انواع گریدهای تجاری، خازن کاهنده فلکس، گرید خودرو، COTS ،SnPb، ظرفیت انبوه، دما بالا (بیش از ۱۲۵ درجه سانتگیراد)، ولتاژ بالا (بیش از ۵۰۰ ولت)، RF و میکرو ویو در مدل های متنوع تولید می شود و انواع صنایع و خدمات هر یک به نحوی می توانند از این طیف گسترده خازن های سرامیکی KEMET بهره ببرند.

– خازن فیلم (Film Capacitor): شرکت کمت تولید کننده انواع خازن های فیلم می باشد. هر دو نوع surface mount و through-hole form از این دسته خازن ها توسط شرکت KEMET تولید و در اختیار مشتریان قرار داده می شود. این دسته محصولات در زمینه های کاربردی متنوع از لوازم مصرفی و خانگی گرفته تا ابر رایانه ها و انرژی های جایگزین دارای کاربرد هستند. خارن های AC Line EMI ،Metalized PET Metalized PPS ،Pulse Metalized PP، خازن فیلم با موتور AC، خازن های منبع تغذیه و انواع سری ها و مدل های دیگر از خازن های فیلم توسط KEMET تولید می شوند که هر یک مشخصه های فنی ویژه خود را داشته و دارای کاربردهای منحصر به خویش هستند.

– خازن تانتالیوم (Tantalum Capacitor): این سری قطعات الکترونیکی شرکت KEMET نیز طیف گسترده ای را دارا هستند. خازن های استاندارد تانتالیوم شامل سری های T489 که دارای میزان نشتی پایین MnO2 است، T490 با CV MnO2 بالا و T491 با گرید صنعتی از این جمله اند. از سری دیگر خازن های تانتالیوم KEMET می توان به محصولات LOW ESR اشاره کرد که خود دارای سری های T494 ،T495، T510 و TSM است. دسته دیگر خازن های تانتالویم خازن های دما بالا می باشند که مدل های آن از دمای بالای ۱۵۰ درجه تا بالای ۲۳۰ درجه سانتیگراد را شامل می شود.

خازن های MIL-PRF، گرید خودرو، Space Grade MnO2 و B45 MnO2 از دیگر سری خازن های تانتالیوم تولیدی توسط شرکت KEMET هستند که مورد توجه مشتریان قرار گرفته و در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.

شرکت  KEMET علاوه بر محصولات فوق، در زمینه تولید قطعات الکترونیکی طیف محصولات دیگری را نیز در بر دارد که در نوشتارهای بعدی بدان ها خواهیم پرداخت. این شرکت معتبر آمریکایی تولید کننده قطعات الکترونیکی توانسته است با تولید محصولات باکیفیت و اطمینان، و بازار فروش و توزیع و ارائه خدمات محصولات قطعات الکترونیکی بازار جهانی و مشتریان در مختصات جهانی را تحت تأثیر خود قرار دهد. بر این اساس گروه صنعتی کاسپین آمادگی دارد نیاز مشتریان در زمینه محصولات و خدمات قطعات الکترونیکی شرکت KEMET را تمام و کمال برآورده سازد. گروه صنعتی کاسپین به عنوان نماینده فروش خازن ها و دیگر محصولات این شرکت دارای روابط متقابل با نمایندگی های فروش منطقه ای و بین المللی شرکت KEMET بوده و از این طریق ضمن آشنایی با کم و کیف محصولات تولیدی و روش های اجرایی نصب و راه اندازی و بهره برداری، آماده است هر گونه نیاز مشتریان محترم در زمینه تهیه و تأمین محصول، نصب و راه اندازی و سایر خدمات مربوطه را به انجام برساند.

لینک سایت کمت

 کپی مطالب بالا با ذکر منبع بلامانع است.

5/5 - (1 امتیاز)
تعداد بازدید ها : 978
فهرست