نمایندگی چیپ و ماژول الکترونیکی یوبلاکس (u-blox)

 1. خانه
 2. دسته‌بندی نشده
 3. نمایندگی چیپ و ماژول الکترونیکی یوبلاکس (u-blox)

گروه صنعتی کاسپین واردکننده قطعات اتوماسیون صنعتی، ماژول ها و تجهیزات الکترونیکی به سرتاسر کشور به پشتوانه مطالعات بازار و بررسی های صنعتی همواره کوشیده است با ایجاد توازن میان قیمت محصولات، نیازهای بازار، کیفیت برندها و قطعات وارداتی و مطلوبیت مشتری بهترین و مطمئن ترین برندها را به برای بازار هدف خود در صنایع و خدمات تأمین کرده و به این ترتیب خیال مشتریانش بابت بهره گیری از تجهیزات نوین و کارآمد، باکیفیت، با دوام و مقرون به صرفه را راحت نموده است. تنوع بالای محصولات و برندها از دیگر امتیازاتی است که گروه صنعتی کاسپین برای مشتریان خود فراهم کرده و آنان می توانند از بین طیف متنوع محصولات از برندهای گوناگون بهترین را انتخاب کنند. برند یوبلاکس (u-blox) تولید کننده چیپ ها و ماژول های الکترونیکی از این جمله است.

شرکت سوئیسی یوبلاکس در سال 1997 تأسیس شد و در سال 1998 اولین GPS تجاری تولیدی خود که در وسایل جاده ای سنگین بکار می رود را توسعه داد. این شرکت با تولید ماژول ها و چیپ های گیرنده GPS توانست دامنه محصولات خود را توسعه دهد. همچنین توسعه بین المللی بازار و تأسیس دفاتر منطقه ای در آمریکا، آسیا و اروپا توانست تبدیل به یک برند جهانی شود. تولید ماژول ها و چیپ های وایرلس برای کشورهای مختلف گام بعدی توسعه محصولات این شرکت بود که به یمن تیم های کارشناسی و متخصص تحقیق و توسعه و مطالعات روی به روزترین فناوری های الکترونیکی حاصل آمد. در سالهای اخیر این شرکت ضمن سرمایه گذاریهای مشترک با شرکتهای بزرگی نظیر میتسوبیشی الکتریک و بوش می کوشد فناورانه ترین سرویس های موقعیت یاب GNSS را تولید و ارائه دهد. این موقعیت یاب ها دامنه جهانی دارند و در صنایع خودرو و حمل و نقل، بازارهای صنعتی و مصرفی مورد استفاده قرار خواهند گرفت. شرکت یوبلاکس فلسفه فعالیت خود را با اقتضائات دنیای جدید که به سمت اینترنت اشیاء و ارتباطات وایرلس پیش می برد متمرکز کرده است.

زمینه ها و کاربردهای محصولات یوبلاکس

محصولات شرکت یوبلاکس دامنه کاربردی بسیار گسترده ای دارند و در زمینه های صنعت، خدمات، فناوری و خصوصا خودرو موارد استفاده بالایی دارند. این تجهیزات با وایرلس کردن فرایندهای مربوط به این حوزه ها عملاً نیاز به نیروی انسانی و تحمل خطاهای ناشی از آن را کاهش داده، و سرعت و بهره وری فرایندها را افزایش داده اند. دامنه کاربردی محصولات یوبلاکس را می توان در لیست زیر خلاصه کرد:

 • موقعیت یابی صنعتی
 • اینترنت اشیاء خصوصا در زمینه مراقبت های بهداشتی و سلامت
 • ماشین های پردقت خودکار
 • ساختمان های دارای سیستم هوشمند ارتباطات
 • شهر هوشمند و تأسیسات هوشمند
 • حمل و نقل
 • خودروهای دارای فناوری ارتباطی هوشمند و وایرلس
 • ارتباطات فناورانه سلولی و دوربرد
 • ارتباطات کوتاه برد
 • موقعیت یابی و مکان سنجی
 • امنیت و ایمنی
 • ارتباطات وسیع و پردامنه

این دامنه کاربردی را می توان از لوازم و ضروریات تمامی فرایندهای دوره مدرن برشمرد، و از این رو می توان بازار هدف محصولات یوبلاکس را کل جامعه جهانی در فرایندهای مختلف و متنوع، از زندگی شخصی و کاری تا بنگاههای تولیدی و خدماتی بزرگ برآورد کرد. از این رو و برحسب استقبالی که از محصولات این شرکت سوئیسی شده است گروه صنعتی کاسپین مایل به همکاری جهت تهیه، تأمین و توزیع محصولات یوبلاکس در ایران گردید.

محصولات یوبلاکس

شرکت یوبلاکس تولید کننده انواع چیپ و ماژول است که در ادامه به معرفی اجمالی شان می پردازیم:

– چیپ ها و ماژول های سلولی: ماژول های سلولی یوبلاکس دارای کیفیت بالا، و ایمن برای خودرو، بازارهای صنعتی و مصرفی بوده و در ابعاد مختلف با قیمت مناسب برای مشتریان تولید و روانه بازار می شوند. فناوری این ماژول ها به گونه ای است که جغرافیای کل دنیا را پوشش می دهد. سریهای NB IoT ،LTE-M ،LTE Cat 1، برای پشتیبانی از طیف گسترده برنامه های IoT یا اینترنت اشیاء طراحی شده اند. این محصولات به گونه ای برنامه ریزی شده اند که پخش صدا و تصویر را با سرعت کافی انجام می دهند. مصرف کم انرژی و دامنه وسیع کاربردی در خانه و مراکز تجاری و اداری از دیگر ویژگی های این سری محصولات یوبلاکس هستند.

– سری ماژول های LTE Cat 4: محصولات سرعت بالای یوبلاکس هستند که پوشش دهنده برنامه های نیازمند به سرعت بالا می باشند. برای مثال برای انتقال دادن یک ویدئوی HD یا ابزارهای سرگرمی محصول بسیار مناسبی هستند.

همچنین ماژول های سری ATEX یوبلاکس در گرید خودرو به بازار ارائه می شوند و در شناسایی محیط های مستعد خطر پرکاربرد هستند.

– ماژول های رادیویی کوتاه برد: این محصولات پرکاربرد استحاکم بالا، امنیت و انعطاف پذیری زیاد و دقت عملکردی مناسبی داشته، و متناسب با الزامات زیست محیطی و اکوسیستم طراحی و تولید شده اند. بازار هدف ماژول های کوتاه برد اتوماسیون خودرو، تله ماتیک، اتوماسیون صنعتی، شهر هوشمند، ساختمان های هوشمند، مراقبت های بهداشتی  و سلامت می باشند. نرم افزارهای اتصالی این محصولات قابلیت استفاده آسان داشته و با ترکیب و همپارچه کردن بلوتوث و وای فای ضمن کاستن از پیچیدگی های محصولات مشابه، در صرفه جویی زمان و بهره وری هزینه بسیار موثر واقع می شوند.

– چیپ ها و ماژول های موقعیت یاب: ماژول ها، SiP ها و آنتن های موقعیت یاب یوبلاکس با تحویل سریع داده های موقعیتی قابلیت عملکردی خود را به نحو احسن نشان می دهند. دقت بالا و زمان بندی دقیق از ویژگی های این محصولات است که ما را در مدیریت و صرفه جویی در زمانهای مرده یاری می رساند. این محصولات با فناوری GNSS متناسبا و مطلوب نیاز مشتریان بوده و به جهت استفاده از IP های سیلیکونی، کیفیت بالای عملکردی، سرعت پشتیبانی بالا و چرخه عمر بالای محصول تضمین می شود. این محصولات برای موقعیت یابی و زمانسنجی در سیستمهای ناوبری خودرو، همگام سازی زمان و ردیابی افراد قابلیت استفاده بالایی دارند.

آنچه اشاره شد یک طبقه بندی کلی از سری محصولات متنوع و پرشمار شرکت یوبلاکس می باشد که بصورت اجمالی تعریف و ارائه شد. مشتریان گرامی می توانند ضمن تماس با گروه صنعتی کاسپین از کلیه خدمات مربوط به یوبلاکس مطلع شوند. ما به شما در زمینه انتخاب بهترین محصول متناسب با نیازتان مشاوره های مهندسی لازم را خواهیم داد. گروه صنعتی کاسپین نمایندگی تأمین محصولات یوبلاکس را بر عهده دارد و آماده است در اسرع وقت کلیه خدمات مربوط به این شرکت از استعلام قیمت، تا تهیه و تأمین و تحویل محصول درب مقصد را به شما ارائه دهد. گروه صنعتی کاسپین به جهت تیم مهندسی کارآزموده آماده ارائه خدمات نصب وراه اندازی و آموزش و تعمیر و خدمات پس از فروش شرکت یوبلاکس می باشد. بنابراین در صورت تماس با مجاری ارتباطی گروه صنعتی کاسپین که در سایت معرفی شده اند می توانید از چند و چون این خدمات مطلع شوید.

لینک سایت u-blox

کپی مطالب بالا با ذکر منبع بلامانع است.

5/5 - (1 امتیاز)
تعداد بازدید ها : 427
فهرست