شرکت ژاپنی THK تولید کننده انواع قطعات ماشینی، ازصاحب نام ترین برندها در زمینه تولید راهنمای حرکت خطی (Linear Motion Guide)، بال اسپلاین (Ball Spline) و پیچ توپی یا بال اسکرو (Ball Screw) به شمار می رود. امروز ابزارهای راهنمای LM بخشی جدایی ناپذیر و ضروری از سیستم های مکانیکی و الکترونیکی در صنایع مختلف به شمار می روند و از این رو می توان گفت طیف گسترده و متنوعی از مشتریان، از محصولات این شرکت بهره می برند. شرکت THK اولین شرکتی است که در سال ۱۹۷۲ با تولید راهنماهای شرکت خطی یا LM توانست بر بهره وری تجهیزات و ماشین آلات صنعتی به میزان محسوسی بیفزاید. این شرکت ژاپنی توانست در سال ۱۹۷۷ اولین راهنماهای خطی برای خط تولید کارخانه را تولید و گامی بزرگ در بهبود و ارتقای فن آوری های فرایندهای سری در کارخانجات بردارد.

به مرور و با توجه به دامنه بالای تولیدات، فن آوری و کارایی بالای تجهیزات THK و کمک شایانی که محصولات این شرکت می توانستند به صنایع کارخانه ای بکنند، مراکز توزیع فرا منطقه ای این شرکت گسترش یافت و در کشورهایی نظیر آمریکا و آلمان دفاتر توزیعی دایر کرد که توانستند هم محصولات این شرکت به لحاظ کمی و کیفی را در معرض ارائه قرار دهند و هم صنعت گران سرتاسر دنیا را از مواهب محصولات خویش بهره مند سازند.

در معرفی و تشریح محصولات THK، و مزایا و کاربردهای آن ها در صنایع می توان موارد زیر را برشمرد:

 ریل حرکتی خطی: از جمله این محصولات می توان به راهنمای حرکت خطر با ساچمه اشاره کرد که دارای عملکرد بسیار مناسب، سیستم نگهداری و تعمیرات مشخص و قابل برنامه ریزی و عمر بالاست. نوع غلطکی از این ریل های حرکتی دیگر محصول این شرکت محسوب می شود که دارای اصطکاک بسیار پایین بوده و روند حرکت ریلی را تسریع و بهینه می سازد. ریل های حرکت خطی با راهنمای تمام توپی از دیگر محصولات شرکت THK محسوب می شوند که از انواع مینیاتوری تا انواع بزرگ برای ماشین ها و ابزارهای ماشینی تولید می شوند. این محصولات دارای مدل های متنوع شامل HSR ،NR/NRS-X ،HR و SR-MS  و انواع دیگر به بازار عرضه می شوند و بر حسب نیاز، مشتریان می توانند به هر یک از این دست محصولات رجوع کنند.

– بال اسکرو یا پیچ های توپی از دیگر محصولات THK به شمار می روند که برای پیشروی ابزار و تجهیزات پیچی مورد استفاده موثر قرار می گیرند. پیچ های توپی ساچمه ای از جمله این محصولات هستند که عملکرد بسیار دقیق دارند و کمترین صدا و لغزش حین فرایند را تولید می کنند. از دیگر محصولات بال اسکروی این شرکت، پیج های توپی مطابق با استاندارد DIN هستند که در آن ساچمه ها قدرت مانور بالایی دارند و همین امر به حرکت ابزار حالتی روان و سبک می دهد. پیچ توپی یا بال اسکروی غلطکی از دیگر محصولات شرکت THK است که با توجه به ماهیت غلطکی فرایند دارای دقت بسیار بالاست.

– بال اسپلاین هم نظیر دیگر محصولات THK در انواع مختلف و بر حسب کارکردهای متنوع تولید و به بازار عرضه می شود. دو سری از این دست محصولات با گشتاور بالا و متوسط تولید می شوند که بسته به نوع نیاز مشتری مورد استفاده قرار می گیرند. مدل چرخ دنده ای LBG از این دسته محصولات شرکت THK از نوع گردشی محسوب می شود. این محصول برای انتقال گشتاور بسیار مناسب عمل می کند. مدل های LTR ،LT و LBS از دیگر سری محصولات بال اسپلاین THK به شمار می روند.

– اکتیویتورها یا فعال سازها از دیگر محصولات این شرکت ژاپنی محسوب می شوند که در انواع اکتیویتور راهنمای حرکت خطی، اکتیویتور الکتریکی و اکتیویتور موتور خطی تولید و روانه بازار می شوند. هر یک از این انواع نیز دارای مدل های متنوع می باشند که برای مشتریان مختلف در زمینه های تخصصی شان کارآیی خاص خود را دارند. اکتیویتور حرکت خطی در مدل های تمام توپی، GL و GL-N تولید می شود. اکتیویتورهای الکتریکی در سری های اقتصادی، فشرده (Compact)، عمومی و فشاری تولید می شوند. سری اقتصادی (Economic) این محصولات مقرون به صرفه، آسان، فشرده و کم جا و دارای کاربردهای متنوع هستند. سختی بالا و طراحی مناسب و کم حجم از قابلیت های نوع فشرده اکتیوترهای فشرده شرکت THK محسوب می شوند. اکتیویتورهای عمومی که گستره کاربردی بسیار متنوعی نیز دارند دارای سرعت بالا، ظرفیت بارگیری بسیار زیاد و عمر سرویس و خدمات زیاد هستند. ساختار هوشمند و قابلیت نصب آسان از دیگر ویژگی های این محصول به شمار می روند. نوع فشاری اکتیتورهای الکتریکی شرکت THK نیز از نوع سیلندری با بال اسکرو به شمار می روند و همین پیچ های توپی به اکتیویتور دامنه کاربردی انعطاف پذیر و متنوعی را می بخشند. طراحی شناور ابزار میز از دیگر ویژگی های این محصول قلمداد می شود.

– رینگ غلطکی که در سه نوع مختلف تولید می شود. نوع اول برای نواحی ای که رینگ داخلی نیاز به دقت گردشی بالا دارد ساخته می شود، نوع دوم برای نواحی که رینگ خارجی چنین ویژگی ای را ملزوم می دارد ارائه می شود و نوع سوم و ترکیبی آن مناسب برای رینگ های گردشی داخلی و خارجی است.

 بوش خطی از دیگر انواع ریل های حرکتی شرکت THK محسوب می شود که در انواع بوش خطی قدرت و بوش خطی فلنج دار یا لبه دار تولید و روانه بازار می شود. بوش خطی حرکت ریلی را با کمترین اصطکاکی و بیشترین سطح از سادگی و روانی به انجام می رسانند.

محصولات برشمرده شده بخشی از طیف گسترده تولیدات شرکت ژاپنی THK قلمداد می شوند. دامنه تولید بالا و کیفیت مناسب محصولات THK، استقبال بالای محصولات این شرکت را به همراه داشته است و از این رو مجموعه را ترغیب کرده است در کشورهای آمریکا، کانادا، تایوان، پین، کره جنوبی، تایلند، هند، آلمان، اتریش، اسپانیا و سایر نقط دنیا دفاتر متعدد فعال فروش و ارائه محصولات و خدمات دایر کند. گروه صنعتی کاسپین نیز بر حسب نیاز مشتریان و درخواست های مکرری که در خصوص محصولات این شرکت دریافت کرده است، مجاری ویژه جهت تهیه و تأمین سریع محصولات با کمترین قیمت ممکن را فراهم کرده است و آمادگی دارد در صورت دریافت سفارشات، مراحل استعلام قیمت، تهیه و تأمین کالا را در اسرع وقت به انجام برساند.

لینک سایت THK

  کپی مطالب بالا با ذکر منبع بلامانع است.

5/5 - (1 امتیاز)
تعداد بازدید ها : 801
فهرست