شرکت TE تولید کننده انواع کانکتورها و سنسورها محصولاتی باکیفیت، با دوام و متناسب با محیط های سخت و خشن به بازار ارائه می کند و همین امر مشتریان این محصولات، خصوصا آن دست واحدها و فعالیت های صنعتی را که شرایط خشن کاری را اقتضا می دارند به استفاده از محصولات این شرکت ترغیب کرده است. این شرکت فعالیت خود را در سال ۱۹۴۱ با عنوان Aircraft Marine Products و در زمینه تولید کانکشنهای الکتریکی برای هواپیما و کشتی آغاز کرد و به مرور با توسعه فعالیت ها به گستره دیگر صنایع به تولید کننده انواع کانکتورهای الکتریکی تبدیل شد.

در حال حاضر می توان صنایع زیر را عمده بهره گیرندگان از محصولات TE ذکر کرد:

– صنایع خودرو

– اتصالات مسکونی

– ساختمان های هوشمند

– مراکز داده یا دیتاسنترها

– ارتباطات و تجهیزات وایرلس

– اتوماسیون و کنترل

– نفت و گاز و صنایع دریایی

– پزشکی

– صنایع ریلی

– صنایع هیبریدی و الکتریکی

– ماشین آلات صنعتی

– تراکتور، اتوبوس و وسایل نقلیه off-road

این دامنه گسترده نشان دهنده تنوع و قابلیت بالای محصولات شرکت TE را دارد. باید اشاره شود که در عین تنوع، محصولات این شرکت فرایند ساخت و امکانات مبتکرانه و نوآورانه ای را نیز دارند و طراحی و ساخت شان به گونه ای است که با پیچیدگی های تکنولوژیک انواع صنایع قابلیت تطبیق دارند. محصولات این شرکت عمدتا انواع کانکتورها و سنسورها را شامل می شود اما به این موارد محدود نمی شود. در ادامه برخی از این محصولات معرفی شده و در ادامه انواع کانکتورهای شرکت TE شرح داده خواهند شد:

– ابزارهای کاربردی

– آنتن ها

– سیستم های انرژی

– رله ها، کنتاکتورها و سوئیچ ها

– فیلترهای EMI

– فیبر نوری

– ترمینال ها

– کانکتورها

– سنسورها

کانکتورهای TE

کانکتورها به طور کلی ابزارهای جفتی ای هستند که خروجی های الکتریکی را به یکدیگر ملحق می کنند و به این ترتیب مدار الکتریکی تشکیل می دهند. این ابزارها می توانند به سیم ها و کابل ها، مدارها، بوردها و اجزای الکتریکی متصل شوند و ضمن اتصال آن ها به سایر قطعات یک مدار کامل الکتریکی را پازل بندی کنند. این محصولات سازگار با صنایع، کارکردها و محیط های خشن و سخت بوده و به خوبی کارکرد خود را در این شرایط حفظ می کنند. انواع کانکتورها و سری ها و مدل های تولیدی شرکت TE به شرح زیر می باشند:

– کانکتور مداری: این کانکتورهای TE دارای یک رابط مداری هستند که اتصال و قطع سیگنال، انرژی و مدارهای اپتیک را تسریع می بخشد. کانکتورهای مداری بدون نیاز به کوپلینگ متصل و قطع می شوند و برای محیط های سخت و خشن بسیار مناسب هستند.

– کانکتورهای D شکل: این محصولات برای اتصال در مدارهای با دانسیته بالا بسیار مطمئن و قابل اتکا می باشند. کانکتورهای D شکل TE در انواع کانکتورهای D-SUB، میکرومینیاتور و نانومینیاتور به همراه لوازم جانبی و یدکی تولید و روانه بازار می شوند.

 کانکتورهای مستطیل شکل و اتصال دهنده ها: این محصولات برای بهینه سازی یکپارچگی سیگنال در فضاهای محدود و بسته مورد استفاده قرار می گیرند و از این حیث دارای قابلیت ها و کاربرد منحصر بفردی هستند. این سری محصولات شرکت TE Connectivity در انواع سیم به سیم و سیم به بورد با بهترین کیفیت ساخته می شود. در میان انواع کانکتورهای مستطیل شکل، اتصال دهنده های مستطیل شکل در انواع سایزها و درجه ها ساخته می شوند. مدل های PTL ،MATE-N-LOK، مدل دینامیک، METRIMATE و HTS از این محصولات توسط شرکت TE تولید و به مشتریان عرضه می شوند. کانکتورهای مستطیلی استاندارد، کانکتورهای مستطیلی انرژی و قطعات جانبی و یدکی این محصولات دیگر تولیداتی هستند که توسط TE به بازار ارائه می شوند.

 ماژولار جک و پلاگ ها: این محصولات اتصالات ورودی و خروجی مطمئن و ایمنی برقرار می کنند. این کانکتورها دارای قفل های منحصر بفردی هستند که از هر گونه قطع انسداد ناشی از شوک یا نوسان جلوگیری می کنند. این محصولات دارای طراحی قوی، فضای کوچک و کم جا، ساختار یکپارچه و قابلیت نصب و راه اندازی ساده می باشند. کانکتورهای مداری RJ45 ،Combo Jack ها، مینی کانکتورهای ورودی و خروجی، ماژولار جک ها، کانکتورهای MRJ21، کانکتورهای ۵ نقطه ای RJ و مدل های دیگر تولید می شوند و توسط شرکت TE Connectivity به مشتریان ارائه می گردند.

 کانکتورهای نوری: این کانکتورهای TE سیستم های نوری را به هم متصل کرده و نظام کنترل نور، تبادل انرژی و داده ها را یکپارچه می کنند. این سری محصولات انواع کانکتورهای BALLAST، نگهدارنده ها یا هولدرهای LED، کابل های نور، پلاگ ها و سوکت ها، و کانکتورهای POKE-IN را شامل می شوند.

– کانکتورهای فیبر نوری: این کانکتورها ظرفیت ۱۰ گیگ و حتی اخیرا و در محصولات ارتقایافته تر ۴۰ و ۱۰۰ گیگ را پوشش می دهند بدون این که محدودیت های مسافتی کابل ها در فرایند کاری شان اختلال ایجاد کند. کانکتورهای فیبر نوری TE Connectivity سیستم نگهداری و تعمیرات ساده ای دارند، در محیط های خشن قابلیت خود را حفظ می کنند و مدل ها انواع مختلف را شامل می شوند به طوری که پاسخگوی نیاز هر طیف کاربردی خواهند بود.

 کانکتورهای صوتی و تصویری: این محصولات سرعت بالا، شفافیت انتقال صدا و تصویر بالا و سرعت زیاد در انتقال داده را دارند. صرفه جویی در زمان و مصرف انرژی از قابلیت های فرایندی این محصولات در حین عملکرد است و ضمن ارتقای قابلیت های آن ها می توان ویژگی های منحصر بفردی را در این محصولات یافت. کانکتور DISPLAYPORT ،HDMI ،SAS & MINISAS، کانکتور USB و کانکتورهای IEE 1394 از جمله محصولات شرکت TE Connectivity در این طبقه به شمار می روند.

سنسورها از دیگر محصولات مهم شرکت TE هستند که در انواع سنسور جریان، سنسور فشار، سنسور نوری، سنسور جریان توده هوا، ماژول های چند سنسوری، سنسور موقعیت، سنسور نیرو، سنسور لرزش، سنسور اولتراسونیک و سایر انواع این دست محصولات تولید می شود که شرح و تفصیل شان به درازا می کشد و از این رو بررسی بیشتر آن ها به نوشتارهای بعدی محول می شود.

گروه صنعتی کاسپین تأمین کننده تجهیزات الکتریکی و اتوماسیونی از بدو شکل گیری با خیل سفارشات از محصولات متنوع شرکت TE Connectivity مواجه بوده است و به همین دلیل ضمن برقراری ارتباط ها و تماس های پایدار و تنگاتنگ با دفاتر توزیع و فروش محصولات مذکور توانسته است نماینده این شرکت در ارائه خدمات و محصولات TE به بازار داخلی باشد. ما ضمن استقبال از سوالات و پیشنهادات شما، آماده دریافت سفارشات خرید، تعمیرات، نصب و راه اندازی، و هر گونه خدماتی از جانب شرکت TE Connectivity خواهیم بود که به فرایندهای شما یاری خواهد رساند.

لینک سایت TE

کپی مطالب بالا با ذکر منبع بلامانع است.

5/5 - (1 امتیاز)
تعداد بازدید ها : 1,737
فهرست