شرکت ژاپنی تایو تولید کننده فرآورده های هیدرولیکی، پنوماتیکی، الکتریکی و نیز کمک فنرها در سری ها و انواع مختلف، در سال های اخیر بازار محصولات داخلی را بسیار تحت تأثیر خود قرار داده است. از این رو گروه صنعتی کاسپین بر آن است که ضمن معرفی شرکت و محصولات آن، درخواست کنندگان این سری محصولات را بیشتر با شرکت تایو آشنا کند. پیشتر در نوشتاری تحت عنوان تایو (Taiyo)، تولید تجهیزات هیدرولیکی و پنوماتیکی به معرفی شرکت و عمده محصولات آن پرداختیم. اکنون و با توجه به استقبال بالایی که از محصولات هیدرولیکی، علی الخصوص سیلندرهای هیدرولیک این شرکت شده است، به صورت مفصل تر به معرفی این دسته محصولات می پردازیم:

• سیلندرهای هیدرولیکی با دیواره داخلی کوچک (Small-Bore Hydraulic):

این نوع از سیلندرهای هیدرولیکی دارای دیواره داخلی کوچک از نوع سیم پیچی می باشند، آب بندهای پیستون این محصول از نوع تاشو هستند و سیستم بوشینگ این محصول از آلیاژ مس است. سنسور این سیلندرها را می توان بر حسب نیاز از نوع Reed یا Solid انتخاب کرد، و حداکثر فشار ۴ مگاپاسکال را تحمل می کنند. سری محصولات ۳۵Z-1 و 100Z-1 از جمله این سری سیلندرهای هیدرولیکی با دیواره داخلی کوچ شرکت تایو می باشند.

• سیلندرهای هیدرولیکی دوکاره با قابلیت کاربردی بالا (High-Performance Cushion Built-in):

سری 70/140H-8 از محصولات شرکت تایو دارای ضریب تحمل ۷ تا ۱۴ مگاپاسکال بوده و سیستم cushion با قابلیت عملکردی بالای آن شوک وارده به مجوعه را کاهش می دهد. مکانیسم پیشگیری از ول شدن Cushion و قفل های پیشگیری از خستگی اقداماتی هستند که برای افزایش ایمنی این محصول تدبیر شده است. این محصولات دارای انواع سنسورهای کوچک و جدید هستند تا قابلیت حفظ و نگهداری محصول افزایش یابد.

• سیلندرهای هیدرولیکی سنگین کار با فلنج های تیوب دار :

این سیلندرها نیز دوکاره با فلنج تیوب دار ۱۴ مگاپاسکالی هستند. سایز دیواره داخلی شان نیز بر حسب کاربرد از ۶۳ تا ۱۶۰ میلیمتر می باشد. طراحی مبدعانه ولوهای کوسن تنظیمات را بسیار ساده کرده است و اقدامات ایمنی نظیر مکانیسم های پیشگیری از ول شدن و نصب قفل های پیشگیری از خستگی به منظور افزایش ضریب ایمنی عملکرد مجموعه در آن پیش بینی شده است. این محصولات دارای اورینگ متناسب با فلنج به منظور آب بندی می باشند و نسبت به محصولات مشابه قطعات یدکی قابل نصب با دوام تری را دارند.

 سیلندرهای هیدرولیکی ۲۱ مگا پاسکال:

این سیلندرهای تولیدی شرکت تایو دارای کارکرد دوگانه هستند و سایز دیواره داخلی آن ها از ۴۰ تا ۲۵۰ میلیمتر می باشد، دارای ساختار فشرده تری در مقایسه با محصولات مشابه بوده و شوک های عملکردی را با توجه به طراحی منحصر به فردشان به خوبی مهار می کنند. سیلندر هیدرولیکی 210C-1 از این سری محصولات شرکت تایو محسوب می شود.

• سیلندرهای هیدرولیکی سری HQS2:

انواع مدل ها از این سری محصولات شرکت تایو از سایز ۲۰ تا ۱۰۰ میلیمتر تولید می شود. این دسته سیلندرها بسیار سبک وزن، دارای طراحی فشرده و کم جا و بدنه سبک از جنس آلیاژ ویژه آلومینیوم هستند. بر حسب فرکانس عملیاتی و فشار کاری، این سری سیلندرهای هیدرولیکی به صرفه ترین محصولات تایو محسوب می شوند. همچنین با بهره گیری از نوعی خاص از آلیاژ مس، شرکت تایو مقاومت پوششی این سری محصولات هیدرولیکی خود را بالا برده است.

 سیلندرهای هیدرولیکی کوچک از نوع سیم پیچی سری 160ST-1:

این سیلندرها فشرده و برای فشار ۱۶ مگاپاسکال می باشند، دارای کارکرد دوگانه هستند و نوع ST آن ها دارای دیواره داخلی بزرگ از ۱۰۰ تا ۱۶۰ میلیمتر است.

ویژگی های منحصر به فرد این سری محصول از جمله وزن سبک و طراحی فشرده و کم جا بودن سیلندر زمان عملیاتی فرایندهای مربوط به این محصول را کاهش داده است و به این ترتیب بر کارایی فرایندها تأثیر قابل توجهی می گذارد.

 سیلندرهای تلسکوپی سری 70T-2:

این سیلندرها دارای کارکرد دوگانه بوده و سرعت یکنواختی ندارند. این سیلندرها دارای حرکات و تکان های دو مرحله ای بوده و از این رو فضای کمتری جهت نصب در جهت محوری خواهند داشت.

 سیلندرهای هیدرولیکی سری 35P-3:

این محصول تایو از سری سیلندرهای هیدرولیکی با قابلیت تشخیص مکان می باشد. به این ترتیب که با بهره گیری از یک کامپیوتر یا یک شمارنده الکتریکی با دقت تمام موقعیت و مکان را کنترل و تشخیص می دهد. از آنجا که برای اندازه گیری و به دست آوردن فاصله، در غلتک دستگاه از مگنت استفاده می شود، می توان اطمینان داشت که اندازه و ابعادی مورد محاسبه کاملاً دقیق می باشند.

 سیلندرهای حسگر موقعیت از سری PQC-AA:

این سیلندر از سری محصولات ATSUKAN شرکت تایو محسوب می شود که برای سیلندرهای هیدرولیک کم فشار دارای قابلیت کاربردی است.

• فعال ساز با حرکت دورانی (Rotary Actuator) سری 35RP2:

این نوع از فعال سازها در ۵ سری با دیواره های داخلی ۳۲ تا ۸۰ میلیمتر به بازار عرضه می شوند. بر حسب معیار نصب نیز می توان این سری تجهیزات هیدرولیکی را به انواع SD و FA و FB تقسیم نمود. این محصول دارای مکانیزم ویژه حذف واکنش دارد و زاویه چرخش آن تا ۵ درجه قابل تنظیم است. از آن جا که پیستون های این سری از فعال سازها دارای مگنت می باشند، می توان پس از نصب فعال ساز یک سنسور هم به آن نصب کرد.

محصولات معرفی شده بخشی از تجهیزات هیدرولیکی تولیدی شرکت تایو می باشند. دیگر محصولات هیدرولیکی این شرکت عبارت اند از باتری های هیدرولیکی، اکتیوتورهای گردشی، تجهیزات کنترل هیدرولیکی و شلنگ ها و اتصالات هیدرولیکی. شرکت تایو علاوه بر محصولات هیدرولیکی، در زمینه تولید تجهیزات الکتریکی، پنوماتیکی، تجهیزات تشخیص و کشف، پمپ های دیافراگم و کمک فنر نیز دارای اعتبار و شهرت بین المللی می باشد. این محصولات نیز در نوشتارهای آینده و به فراخور نیاز معرفی خواهند شد. گروه صنعتی کاسپین در زمینه تهیه و تأمین تمامی تجهیزات مذکور آمادگی کامل دارد. گروه صنعتی کاسپین به عنوان نماینده شرکت تایو آماده است خدمات مشاوره، استعلام قیمت، تعمیر و تعویض قطعات و سایر آیتم های مورد نیاز مشتریان گرامی را به انجام رسانده و ایشان را در استفاده از محصولات و خدمات شرکت تایو همراهی کند. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با شماره تماس مندرج در وبسایت تماس حاصل نمایید.

لینک سایت تایو

کپی مطالب بالا با ذکر منبع بلامانع است.

5/5 - (1 امتیاز)
تعداد بازدید ها : 794
فهرست