رواج فن آوری های ارتباطی و هوشمند شدن فرایندهای صنعتی و خدماتی از رویدادهای دوره معاصر به شمار می رود که متعاقب خود گرایش به تولید و بهره گیری از محصولات مربوطه را افزایش داه است. شرکت هلندی NXP یکی از برندهای دیرپایی است که ضمن نیل موفقیت آمیز به تولید قطعات الکترونیکی و نیمه هادی ها توانسته است هم سهم بسزایی در شتاب بهره وری محصولات مذکور ایفا کند و هم بازار جهانی را تحت تأثیر خود قرار دهد. این شرکت در سال ۱۹۵۳ به عنوان شرکت تابعه فیلیپس تأسیس شد اما از سال ۲۰۰۶ با عنوان مستقل NXP به تولید انواع نیمه هادی ها (Semiconductors) می پردازد.

عمده فعالیت های NXP در زمینه تأمین و ارائه محصولات و خدمات به اروپا، آمریکای شمالی و شرق آسیا به خصوص چین مربوط می شود اما اقبال گسترده به محصولات NXP باعث فراگیر شدن بازار محصولات آن در گستره جهانی شده است. گروه صنعتی کاسپین نیز پیرو استقبال مشتریان داخلی و در نتیجه مراجعات مکرر برای تأمین محصولات NXP به اخذ نمایندگی فروش و تأمین خدمات این شرکت متقاعد شد و امروز آمادگی ارائه کامل این محصولات و خدمات در سرتاسر کشور را دارد. از این رو ضمن برقراری ارتباط با مرکز فروش NXP و نیز مراکز فروش منطقه ای این شرکت در کشور چین قادر است نیازهای مشتریان داخلی را به بهترین نحو پاسخ دهد.

صنایع بهره مند از قطعات الکترونیکی NXP

نمی توان از صنعتی سخن گفت که کاملا از قطعات الکترونیکی و نیمه هادی ها بی بهره باشد. شرط ماندگاری در بازار رقابتی امروز ارتقای فن آوری هاست و بدیهی است هوشمندسازی فرایندها با استفاده از تجهیزاتی از این دست از ملزومات امر به شمار می آید. بنابراین کلیه حوزه های صنعتی و خدماتی می توانند از محصولات باکیفیت NXP بهره ببرند، اما با این وجود عمده صنایعی که بیشترین استفاده از محصولات فوق می کنند را می توان به شرح زیر برشمرد:

 صنایع خودرو: با استفاده از تجهیزات NXP می توان آپشن هایی نظیر برقراری ارتباطات خودکار و سیستم های هشدار در نسبت با سایر خودروها و محیط ها، قابلیت تفکر هوشمند در رانندگی، سیستم های حسگر و ابزارهای تجهیز خودکار فرایندها در حین سرگرمی های متفرقه راننده، پمپ های الکتریکی، موتورکنترل ها و سیستم های مونیتورینگ فشار تایر که به راحتی و ایمنی وسیله نقلیه کمک می کنند، و دینامسیم های بهینه سازی مصرف سوخت و افزایش هوشمند قابلیت عملکرد خودروها فراهم کرد.

 صنایع: محصولات NXP می توانند به ایمن سازی و بهره وری بیشتر فرایندهای صنعتی کمک شایانی کنند. اتوماتیزه کردن فرایندهای کارخانه ای در سطوح تولید، پشتیبانی و مدیریت عملکردها، کنترل های ایمنی و هشدار دهی خودکار در صنایع ساختمانی در خصوص سیستم های روشنایی، تهویه، مونیتورینگ و ایمنی، تسهیل و بهینه سازی فرایندهای مربوط به انرژی ها شامل ارزیابی ها و اندازه گیری شاخص ها در تولید، توزیع و مصرف انرژی، و در نهایت نقش بسزایی که محصولات NXP می توانند در صنایع بهداشتی و سلامتی ایفا کنند.

 تلفن همراه: محصولات NXP زمینه ای برای افزودن بر قابلیت های تلفن های همراه ایجاد کرده اند. این زمینه ها استفاده بهینه سیستم های تلفن همراه را در فرایندهای تماس، صوتی و تصویری، شارژ و خدمات و قطعات جانبی فراهم کرده است.

– شهر هوشمند: بدیهی است که هر شهروندی در زندگی روزمره خود و ضمن تعامل با دیگر افراد و نهادهای دولتی و غیر دولتی در معرض خدمات، کنترل ها و اعمالی قرار دارد که هوشمند شدنشان هم زیست روزمره شهری را تسهیل می کند و هم می تواند صرفه های اقتصادی مشهودی داشته باشد. گیت های ورودی هوشمند به سازمان ها و مراکز تجاری، خدمات پرداخت و دریافت همراه، حمل و نقل شهروندان و کالاها و مواردی از این دست بخشی از قابلیت هایی است که محصولات NXP می توانند در خصوصشان کارایی مشهودی داشته باشند و بدین وسیله به ارتقای سطح رفاه در زندگی شهروندان یاری رسانند.

 خانه هوشمند: طبیعتا مازاد بر زیست شهری، بخشی از زیست یکایک شهروندان در منزل شان به وقوع می پیوندد و هوشمند سازی فرایندهای این محیط نیز کمک شایانی به ایمنی و ضریب اطمینان و نیز افزایش رفاه ساکنین خواهد داشت. کنترل و مونیتورینگ دستگاه ها و تجهیزات موجود در منزل، ابزارهای امنیت خانه، و سرگرمی ها متغیرهایی هستند که با تجهیزات NXP بر ضریب کارآمدی و ارتقایشان خواهد افزود.

افزون بر موارد اشاره شده زیرساخت های ارتباطی نظیر زیرساخت های دیتا سنتر، شبکه های ارتباطی، زیرساختهای شبکه کابلی و وایرلس دیگر شاخه هایی هستند که نیازمند محصولات NXP خواهند بود.

محصولات:

محصولات زیر به صورت اجمالی و صرفا برای آشنایی بیشتر کاربران با دامنه خدماتی که می توانند از NXP دریافت نمایند معرفی شده اند. از این رو خواهشمندیم برای آشنایی دقیق تر با قطعات الکترونیکی این شرکت با مجاری ارتباطی گروه صنعتی کاسپین تماس حاصل فرمایید:

 پردازشگرها و میکروکنترلرها: پردازگشرها و میکروکنترلرهای دستی شامل پردازشگرهای i.MX، پردازشگرهای دستی لایه بندی شده QorlQ، پلتفورم های پردازش S32، پردازشگرهای S32.V، پردازشگرهای i.MX RT، میکروکنترلرهای عمومی، میکروکنترلرهای S32K، و میکروکنترلرهای خودرو، اولین دسته از این محصولات هستند. پردازشگرها و میکروکنترلرهای مربوط به فن آوری Power Architecture نظیر میکروکنترلرهای MPC5xxx ،S32R27 ،S32R37، پردازشگرهای PowerQuICC، و سری های QorlQ P و QorlQ T دیگر سری محصولات NXP به شمار می روند. این شرکت همچنین تولید کننده انواع میکروکنترلر و پروسسور خودرو نیز هست.

 صوتی: در صنایع صوتی NXP تولید کننده مبدل های صدا، آمپلی فایر صدا، رادیوهای AM/FM، رادیو دیجیتال های چند استانداردی، دی ماژولاتورهای IF، تونرهای سیلیکون و محصولاتی از این دست است.

 رابط ها: این محصولات شامل درایورهای LCD، رابط های USB، شبکه ها، مبدل ها و افزایش دهنده های ولتاژ، کنترلرهای LED، ابزارهای شبکه نظیر اترنت، چیپ های سیستم، LIN های خودرو، ترانسیورها، و رابط های USB نظیر رابط میکرو USB ،USB نوع C، مولتی پلکسرهای پرسرعت و سایر رابط ها می شود.

 مدیریت انرژی: کنترلرهای AC-DC ،PMIC ها و سیستم های مدیریت باتری، سوئیچ ها و درایورها در انواع سوئیچ های بارگذاری، سوئیچ ها و درایورهای هوشمند، درایورهای موتور و سلنوئید جزو این دسته از محصولات NXP هستند.

 سنسورها: این محصولات جزو تولیدهای پرطرفدار شرکت NXP می باشند که شامل انواع سنسورهای حرکت، سنسور فشار، سنسور تماس، سنسور مغناطیسی، سنسور خازنی، سنسور سیلیکونی دما و سنسورهای دیجیتالی دما می شود.

– رادیو فرکانس ها یا RF: این محصولات شامل پاور RF، ماژول های WLAN، مدارهای کنترل، سیستم های وایرلس، میکسچرهای RF و نظایر آن هستند.

شرکت NXP همچنین تولید کننده انواع محصولات در زمین های RFID/NFC، محصولات خودرو، محصولات صنعتی، محصولات مربوط به زیرساختهای ارتباطی، محصولات مربوط به فن آوری اطلاعات، خانه هوشمند، و شهر هوشمند است. این محصولات مطابق با تکنولوژی های روز و با کیفیت و دوام بالا تولید می شود و از همین رو در بازار رقابتی امروز توانسته است جایگاه قابل توجهی برای خود ایجاد کند. گروه صنعتی کاسپین به عنوان نماینده محصولات NXP آمادگی دارد کلیه نیازهای شما اعم از تأمین محصول، معرفی محصولات و کارکرد و عملکردشان، راه اندازی، تعمیرات، خدمات پشتیبانی، گارانتی و استعلام قیمت را در اسرع وقت ارائه دهد و از این رو اطمینان می دهیم بهترین پاسخ به نیازهای شما داده خواهد شد.

لینک سایت NXP

کپی مطالب بالا با ذکر منبع بلامانع است. 

5/5 - (1 امتیاز)
تعداد بازدید ها : 1,334
فهرست