کانکتورها از قطعات مهم الکتریکی و اجزایی هستند که اتصالات الکتریکی را رقم می زنند. در واقع کانکتورها در معنای عمومی آن در صنایع مکانیکی، هیدرولیکی، پنوماتیکی و … نیز کاربرد گسترده دارند اما استفاده از آن ها در صنایع الکتریکی با توجه به ضریب دقت بالای تجهیزات این صنعت فن آوری بالایی را نیز می طلبد که شرکت نوتریک (Neutrik) در دستیابی به آن موفق بوده است. این شرکت در سال ۱۹۷۵ در کشور اروپایی لیختن اشتاین تاسیس شد و از همان ابتدا با سیاستگزاری تولید کانکتورها و اینتر کانکتورهای پیشرفته با فن آوری های ابداعی توانست بازار جهانی را تحت تاثیر خود قرار دهد. محصولات این شرکت از جمله کانکتورهای XLR، پلاگ و جک، کانکتورهای اسپیکر، و سیستم های اتصال فیبر نوری در سرتاسر جهان توزیع و مورد استقبال مشتریان قرار گرفته اند.

شرکت نوتریک علاوه بر لیختن اشتاین در کشورهای مختلف دنیا مثل آمریکا، بریتانیا، سوییس، فرانسه، کانادا، چین، هند و آلمان نیز دارای شرکت های تابعه است و فهرست بلندبالای دفاتر نمایندگی و توزیع محصولات و خدمات آن تقریبا تمامی کشورهای جهان را شامل می شود. همین امر دسترسی به محصولات این شرکت را تسهیل نموده است. گروه صنعتی کاسپین نیز با توجه به سفارشات متعدد دریافتی در خصوص تامین محصولات این شرکت، برقراری ارتباط با نوتریک و شرکت های تابعه آن را در دستور کار قرار داد و در حال حاضر به عنوان نماینده فروش محصولات نوتریک آمادگی کامل جت ارائه خدمات و محصولات این شرکت فعالیت می کند.

محصولات و کانکتورهای نوتریک در زمینه های صوتی و تصویری، نور و روشنایی، انرژی، تبادل اطلاعات و داده و صنایع گوناگون مورد استفاده قرار می گیرند. برای آشنایی بیشتر با محصولات این شرکت لیستی به شرح زیر تهیه شده است که برای آشنایی اجمالی کافی می نماید، اما در صورت نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با مجاری ارتباطی گروه صنعتی کاسپین تماس حاصل فرمایید:

 محصولات صوتی: این محصولات در انواع کانکتورهای XLR ،Plug & Jacks ،RCA یا تلفن، speakON ،opticalON ،etherCON و نظایر آن تولید می شود که هر یک ویژگی هایی به شرح زیر دارند:

– کانکتور XLR: این محصولات به راحتی روی تجهیزات نصب می شوند، کار با آن ها ساده است و دوام و قدرت عملکردی بالایی دارند. کانکتورهای XLR در انواع کابلی و شاسی تولید می شوند که هر کدام بسته به نوع کارایی، کارآمدی، ظرفیت  و قابلیت کابردی سری ها و انواع خاص خود را دارند.

– کانکتور Plug & Jacks: پلاگ ها در انواع 1.4 اینچی، نوع MIL/B-Guage، پلاگ مینیاتوری، پلاگ های استریو زاویه دار و نظایر ان تولید می شوند. جک ها نیز در سری های جک 1.4 اینچی، سری M، جک سری A، جک های اسلیم، جک speakON Combo و نظایر ان روانه بازار مصرف مشتریان می شوند.

– کانکتورهای تلفن یا RCA: این محصولات نیز در انواع کانکتور کابلی، کانکتور شاسی و محصولات جانبی توسط نوتریک در مدل های متنوع تولید می شوند.

– کانکتور speakON: این محصول نیز در انواع کابلی و شاسی تولید می شود.

– کانکتور opticalCON: کانکتورهای اپتیکال نوتریکدر انواع پیشرفته، LITE، مونیتورینگ انرژی، کانکتورهای پنل و غیره تولید می شوند.

کانکتورهای etherCON ،powerCON ،Patch Panel ،XIRIUM PRO و رابط های DANTE از دیگر کانکتورهای مورد استفاده در صنایع صوتی هستند که توسط شرکت نوتریک تولید می شوند و در اختیار مشتریان قرار می گیرند.

 محصولات تصویری: کانکتورهایی که در زمینه تصویری مورد استفاده قرار می گیرند انواع کانکتورهای BNC، اپتیکال، اپتیکام، RCA و انرژی را شامل می شود:

– کانکتورهای BNC: این محصولات در سری های کابلی و شاسی تولید می شوند که هر یک تنوع مدل ها و انواع خود را دارند.

– کانکتورهای opticalCON: این محصولات تصویری نیز در سری های Dragonfly، پیشرفته، LITE ،break out، کانکتورهای اپتیکال پنل، و ابزارهای اندازه گیری و تمیزکاری تولید می شوند.

– کانکتورهای opticalswitch: این محصول برای دوربین های نوری استفاده می شود و برای سوئیچ کردن موقعیت های دوربین ها بین استودیوهای متعدد و اتاق های کنترل کاربرد دارد.

– کانکتورهای RCA: که نظیر مشابه صوتی خود در انواع کابلی و شاسی تولید می شود.

– کانکتور powerCON: این دسته محصولات نوتریک قابلیت قفل شدن دارند، کاملا هوشمندند و دارای کانکتورهای ۳ پل AC هستند.

– محصولات نور و روشنایی:

این دسته محصولات نوتریک نیز شامل موارد زیرند:

– کانکتور XLR

– کانکتور etherCON

– کانکتور opticalCON

– کانکتور powerCON

– محصولات در زمینه انرژی:

این دسته محصولات به کانکتورهای زیر تقسیم می شوند:

– کانکتور powerCON TRUE1 TOP: که از دسته محصولات جدید و در نتیجه ادغام قابلیت های کانکتورهای قبلی است و در انواع کابلی و شاسی تولید می شود.

– کانکتور powerCON TRUE1: این محصول در انواع کابل TRUE1، کانکتور کابلی TRUE1 و کانکتور شاسی تولید می شود.

– کانکتور powerCON 20 A: این محصول یک تجهیز ۳ قفله AC است که برای خطوط و تماس زمینی پیش از جفت شدن استفاده می شود.

– کانکتور powerCON 32 A: از جمله محصولات باکیفیت نوتریک که یک قفل تک فاز AC دارد و برای ظرفیت جریانات بالا استفاده می شود.

– محصولات تبادل اطلاعات و داده:

این محصولات شامل دسته های زیر می شوند:

– کانکتور opticalCON که در واقع سیستم های اتصال فیبر نوری در انواع و مدل های مختلف می باشند.

– کانکتور etherCON که برای مصارف صوتی، تصویری، شبکه های ارتباطات و تبادل داده بهینه سازی شده اند.

– کانکتورهای مولتی مدیا در انواع USB ،HDMI ،Firewire و D-SUB

– کانکتورهای 8+2 پل XLR که همچون موارد پیشین به انواع کابلی و شاسی تقسیم می شوند

عمده کاربرد محصولات نوتریک به همراه انواع و مدل های آن معرفی شد، اما هرگز نمی توان دامنه کاربرد این کانکتورها را به این موارد محدود کرد. هر فیلد صنعتی و کاربردی در هر حوزه خدماتی می تواند به فراخور نیاز به محصولات این شرکت اروپایی مراجعه و از محصولات آن بهره ببرد. گروه صنعتی کاسپین آمادگی دارد ضمن معرفی دقیق این محصولات، بهترین کانکتور متناسب با نیاز کاربردی شما را معرفی و نسبت به تهیه و تأمین آن در اسرع وقت و با کمترین هزینه ممکن اقدام کند. ما بعنوان نماینده فروش محصولات و خدمات نوتریک مسئولیت تأمین و تهیه، تحویل و راه اندازی، آموزش، مشاوره، گارانتی و خدمات پس از فروش محصولات این شرکت را به صورت کامل پذیرفته و نسبت به صحت خدمات خود به شما ضمانت می دهیم.

لینک سایت نوتریک

کپی مطالب بالا با ذکر منبع بلامانع است.  

5/5 - (1 امتیاز)
تعداد بازدید ها : 1,389
فهرست