اتوماسیون صنعتی از فن آوری هایی است که رشد روز افزون بازار تولید و ارائه محصولات آن حوزه جدید در صنعت بازرگانی و خرید و فروش ماشین آلات و تجهیزات باز کرده است. برندهای بزگی نظیر امرن، میتسوبیشی، یاسکاوا و فانوک در حال حاضر بخش غالب این بازار را اشغال کرده اند و بازار داخلی نیز به شدت تحت تأثیر محصولات این برندها قرار گرفته است. این شرکت ها دارای نمایندگی های متعدد در بازار ایران می باشند که گروه صنعتی کاسپین نیز در سال های اخیر بر حسب تجاربی که به دست آورده است، در زمینه نمایندگی محصولات اتوماسیون صنعتی برندهای مذکور جایگاه خوبی را به دست آورده است. شرکت میتسوبیشی الکتریک با توجه تنوع محصولات اتوماسیون صنعتی و کیفیت بالای تجهیزات و خدمات از زمره واحدهای خوش نام در زمینه تولید تجهیزات مذکور قلمداد می شود، گرچه محصولات این شرکت به تجهیزات اتوماسیون صنعتی خلاصه نمی شوند. اصلی ترین محصولات شرکت میتسوبیشی را می توان به شرح زیر برشمرد:
–    سیستم های تهویه مطبوع هوا نظیر تهویه مطبوع هوای اتاق، کمپرسورها، کولرهای جریان متغیر و نظایر آن
–    تجهیزات اتوماتیک و خودکار شامل تجهیزات برقی، تجهیزات مدیریت مهندسی، محصولات شارژ و استارت، محصولات انتقال کنترل و نظیر آن
–    سیستم های ساختمانی نظیر آسانسورها، پله برقی، سیستم های فوتوواتائیک و غیره
–    سیستم های انرژی نظیر سیستم های هسته ای، سیستم های تولید قدرت، سوییچرها و سیستم های ولتاژ متوسط و ولتاژ پایین و از این قبیل
–    سیستم های اطلاعاتی ویژه نظیر پرینترها، نمایشگرهای LCD و دیوارهای نمایشگر
–    سیستم های فضایی نظیر برنامه ها و سکوهای ماهواره ای، تلسکوپ های نوری و رادیویی، ارتباطات ماهواره ای و محصولاتی از این دست
–    سیستم های اتوماسیون صنعتی از قبیل کنترلرها یا کنترل کننده ها، درایو، ربات صنعتی، تجهیزات توزیع قدرت ولتاژ پایین و ولتاژ متوسط، تجهیزات مونیتورینگ قدرت، ماشین های پردازش، HMI های سری GOT و غیره

چنان که پیداست محصولات و فرآورده های شرکت میتسوبیشی الکتریک هرگز به تجهیزات اتوماسیون صنعتی محدود نمی شوند و این شرکت دارای ظرفیت گسترده در تولید انواع محصولات قابل استفاده در بازارهای مختلف است. این امر گواهی است بر سطح بالای تکنولوژی و دانش فنی شرکت میتسوبیشی الکتریک. افزون بر این، تولید محصولات در فیلدهای متنوع و مختلف اما تا حدودی به هم مرتبط اشراف و تسلط واحدهای فنی و مهندسی شرکت میتسوبیشی بر ابعاد و جوانب مختلف کار را نشان می دهند. از این رو هر کدام از فرآورده های اتوماسیون صنعتی میتسوبیشی در افق سایر شاخه های تولیدی این شرکت طراحی و تولید می شوند و بنابراین هر کدام از محصولات ذیل با اشراف بر تمامی ابعاد و متغیرهایی طراحی می شوند که می توانند به نحوی بر تولیدشان اثر بگذارند. به عبارتی دیگر در محصولات اتوماسیون صنعتی میتسوبیشی الکتریک بر جوانبی از کار توجه می شود که ممکن است سایر شرکت ها به دلیل طیف محدودتر محصولات تولیدی بدان ها توجهی نداشته باشند. گروه کاسپین در نمایندگی شرکت میتسوبیشی کوشیده است که ضمن آشنایی و اشراف بر کلیه جوانب کاری این شرکت بهترین مشاوره ها و راهنمایی های لازم به مشتریان در زمینه انتخاب محصولات اتوماسیون صنعتی میتسوبیشی الکتریک را ارائه دهد. به عبارتی ما نیز کوشیده ایم رویکرد جامع این شرکت را در زمینه معرفی و نمایندگی محصولات اتوماسیون صنعتی حفظ کرده و سؤالات و سفارشات مشتریان را در افق طیف گسترده محصولاتی که میتسوبیشی الکتریک تولید و به بازار ارئه می کند برآورده سازیم.

گروه صنعتی کاسپین در نمایندگی فروش شرکت میتسوبیشی الکتریک تأمین کننده و وارد کننده تجهیزات اتوماسیون صنعتی به شرح زیر است. البته در صورت نیاز مشتریان ما قادریم سایر محصولات مورد نیاز درخواستی و سفارشی را نیز تهیه و تأمین کنیم:
–    PLC ها یا کنترل کننده های قابل برنامه ریزی سری MELSEC شامل مدل های MELSEC-Q و IQ-R و IQ-F و QS/WS و MELSEC-L و MELSEC-F و MELSEC-A
–    درایوها که شامل سرو های AC SERVO-MELSEC و اینورترهای FREQROL می شود. این اینورتورها با موتور سه فاز کار می کنند و در مقاصد و حوزه های مختلف دارای کاربرد می باشند.
–    روبات های صنعتی پیشرفته شرکت میتسوبیشی الکتریک با مدل MELFA که دارای ابعاد کوچک، وزن سبک و سرعت بالا می باشند و قدرت پردازش و لودینگ بسیار بالا دارند.
–    توزیع کننده های کم ولتاژ قدرت شامل وصل کننده ها و استارترهای موتورها که برای کنترل جریان تجهیراتی نظیر تهویه مطبوع هوا، سیستم های روشنایی و نظایر آن دارای کاربرد گسترده ای هستند.
–    توزیع کننده های قدرت با ولتاژ متوسط نظیر مدارهای تعویض جریان متناوب با ولتاژ بالا که استفاده هایی نظیر حفاظت محیطی، ایمنی و مواردی از این قبیل دارند. رله های حفاظتی نیز از دیگر تجهیزات اتوماسیون صنعتی شرکت میتسوبیشی الکتریک در این زمینه محسوب می شوند.
–    تجهیزات مونیتورینگ و بازرسی قدرت نظیر ابزارهای پشتیبان صرفه جویی در انرژی و دستگاه های اندازه گیری مدیریت قدرت.
–    انواع HMI های سری GOT که شامل سری های GOT 1000 و GOT 2000 می شود. در این رابطه پیش تر و در مقاله رابط های انسان ماشین (HMI) شرکت میتسوبیشی الکتریک  توضیحات لازم داده شده است.
–    انواع کامپیوترهای صنعتی.

شرکت میتسوبیشی بر حسب طیف گسترده محصولات فوق که فقط به سرفصل شان اشاره گردید بازار جهانی را بسیار تحت تأثیر خود قرار داده و به تبع آن بازار داخل کشور ما نیز مملو از محصولات مختلف اتوماسیون صنعتی این شرکت است که مورد استقبال مشتریان محصولات اتوماسیون صنعتی نیز قرار گرفته است. گروه صنعتی کاسپین بر اساس تعاملات و تجارب متمادی همکاری که با شرکت میتسوبیشی الکتریک داشته است در حال حاضر قادر به برقراری ارتباط در سریع ترین زمان ممکن با ایشان می باشد و نیازهای مشتریان داخلی در زمینه های مختلف نظیر استعلام قیمت، تهیه کاتالوگ و دریافت مشخصات فنی محصولات، مشاوره در زمینه انتخاب بهترین محصولات متناسب با شرایط تولیدی و خدماتی شرکت، تعمیر تجهیزات و تعویض قطعات و خدماتی از این قبیل را داراست. گروه صنعتی کاسپین همچنین با دفاتر فروش و نمایندگی های میتسوبیشی در بازار منطقه ای نیز دارای تعامل است و از این رو در مواقع اضطراری یا به منظور کاهش هزینه ها، مدت هاست که در حال تبادل اطلاعات و محصولات انبار با ایشان هستیم. بنابرین چنان چه محصولات یا خدمات اتوماسیون صنعتی درخواستی مشتریان گرامی در دسترس نمایندگی های منطقه ای میتسوبیشی قرار داشته باشد، می توان خدمات مربوطه را ظرف مدت زمان کوتاه تر و با هزینه کمتر در اختیار ایشان قرار داد.

لینک سایت میتسوبیشی

 کپی مطالب بالا با ذکر منبع بلامانع است.

5/5 - (1 امتیاز)
تعداد بازدید ها : 861
فهرست