شرکت صنعتی مایندمن (Mindman Industrial Co) تأسیس شده در سال ۱۹۷۹ در کشور تایوان، از بزرگ ترین تولیدکنندگان اجزا و قطعات اتوماسیون به شمار می رود و دامنه تنوع کاربردی محصولات اتوماسیون این شرکت به حوزه های مختلف صنعتی قابل گسترش می باشد. این شرکت با تکیه بر تیم های متبحر تحقیق و توسعه و با سرمایه گذاری قابل توجه در این چارچوب توانست دستاوردهای زیادی برای صنایع به همراه بیاورد و محصولات اتوماسیون این شرکت با قابلیت های منحصر به فرد توانستند جای خالی بسیاری از خدمات اتوماسیونی را پر کنند. همچنین سیستم های کنترل فرآیند اماری دقیق، مدیریت تولید جامع و دستورالعمل های عملیاتی استاندارد به کار گرفته توسط مجموعه مدیریتی شرکت Mindman این امکان را به شرکت داده است که محصولات را در اسرع وقت با بیشترین کیفیت برحسب سفارش مشتری به ایشان تحویل دهد.

همین قابلیت ها نظر مشتریان را به خود جلب کرده است و باعث شده است که mindman خود مستقیماً قطعات اتوماسیونی تولیدی اش را به بیش از ۹۰ کشور دنیا صادر کند. با در نظر گرفتن نمایندگی های طرف سوم و سایر مجاری وارداتی این عدد به مقداری بسیار بالاتر افزایش می یابد و همین امر نشان از رعایت اصول و فروع مشتری مداری، چه از جنبه کیفیت محصولات تولیدی mindman و چه از لحاظ خدمات بازرگانی و خدمات پس از فروش این شرکت دارد به طوری که mindman به تولید کننده ای قابل اطمینان و قابل اتکا نزد مشتریان تبدیل شده است. شرکت mindman همچنین ضمن همکاری ها و سرمایه گذاری های مشترک با شرکت هایی نظیر NISCON ژاپن، PISCON ژاپن، ATAM ایتالیا و شرکت MEDAN GmBH اعتبار و مقبولیت خود را در بازار صنعت جهانی به اثبات رسانده است.

این شرکت طیف محصولات گسترده ای دارد و تولیدات اتوماسیونی آن را می توان در حوزه های کاربردی مختلف مورد استفاده قرار داد. در ادامه به برخی از این حوزه ها و مصادیق بهره گیری آن ها از قطعات اتوماسیون شرکت mindman می پردازیم:

– صنایع غذایی: ماشین آلات غذایی، ماشین آلات بسته بندی، تصفیه آب

– حمل و نقل: نوار نقاله هوایی

– صنایع نساجی: نخ ریسی پنوماتیک، دستگاه بافندگی اتوماتیک

– ابزار و اداوت

– تجهیزات پزشکی: تجهیزات دندانپزشکی، سیستم های پشتیبانی حیاتی

– توسعه دریایی: سیستم های پشتیبانی هوایی، پمپ ها

– ماشین آلات صنعتی: ماشین آلات مونتاژ خودکار، دستگاه CNC، ماشین آلات نجاری، ماشین آلات بسته بندی

– کاربردهای خانگی: سیستم تهویه هوا

– صنایع نیمه هادی

– صنایع کشاورزی: دستگاه های تمیزکننده هوا، ماشین آلات بسته بندی و سورت میوه ها

– صنایع شیمیایی: گاز مایع، تانکر گاز، کنترل فرایند

– صنایع اتومبیل: دستگاه های کارواش، سیستم تعلیق

– تجهیزات پنوماتیکی

– صنایع معدنی

از مصادیق فوق آشکار است که گستره بزرگی از صنایع تولیدی و خدماتی می توانند از محصولات mindman بهره بگیرند. شرکت mindman در طول حدود ۴۰ سال فعالیت خود توانسته است به بهترین نحو نیازهای این دست صنایع و سایر صنعت های مرتبط را در خصوص تأمین قطعات اتوماسیون باکیفیت و عملکرد بالا را برآورده سازد و همین امر، برند mindman را به برندی صاحب نام و قابل اتکا نزد صاحبان صنایع مختلف تبدیل کرده است. با این مقدمه به معرفی سرفصل وار برخی از محصولات شرکت تایوانی mindman می پردازیم:

– شیر کنترل جهت (Directional Control Valve): که در سری محصولات ولو الکترونیکی یا سلونوئیدی (Solenoid Valve)، ولو الکترونیکی دو مسیره، و ولو پایلوت و مکانیکی (Pilot & Mechanical Valve) تولید و به بازار عرضه می شود. نیاز به توضیح است که هر کدام از این محصولات خود دارای انواع مدل ها با کارکردهای خود می باشند که انتخاب شان کاملاً به اقتضای کاربردی صنایع بهره گیرنده بستگی دارد. برای مثال شیر الکترونیکی در سری های MVSC ،MVSC1 ،MVSD ،MVSI ،MVSN و دیگر سری ها تولید می شود. هر کدام از این سری ها نیز دارای مدل های متنوعی می باشند که بر حسب سایز، تعداد پورت، جریان، فشار، زمان پاسخ دهی، ولتاژ و مواردی از این دست متفاوت خواهد بود.

– واحد تصفیه هوا (Air Treatment Unit): این دسته محصولات mindman نیز در تولیداتی نظیر واحدهای هوا (Air Units)، سوئیچ فشار (Pressure Switch) و خشک کن فشرده هوا تقسیم بندی می شوند. یونیت های هوای شرکت mindman در مدل های F.R.L و F.R، فیلتر، تخلیه خودکار، ولو تخلیه خودکار، رگلاتور فشار، رگلاتور تنظیم کننده دقت، روانکار، فیلترهای Air/Mist/Micromist، تایمر دیجیتال حذف تراکم و قطعات یدکی تولید و به بازار روانه می شود. سوئیچ های فشار تولیدی این شرکت تایوانی تولید کننده قطعات اتوماسیون نیز در سری های سوئیچ فشار پنوماتیک و گیج های فشار تولید می شود. همچنین اضافه می شود که این دسته محصولات نیز هر کدام دارای سری های متنوع، و مدل های پرشمار بر حسب نیازهای صنعتی و خدماتی می باشند.

– سیلندر هوا (Air Cylinder): سیلندرهای هوای تولیدی mindman در انواع سیلندرهای استاندارد، سیلندر فشرده، سیلندر کوچک، سیلندر گردشی، سیلندر راهنما، حرکت خطی، اکتیویتور یا فعال ساز گردشی، گیره، سیلندر کلمپی، سیلندر متوقف کننده و سیلندر بدون موتور تولید می شوند. ضمن این که هر کدام از این محصولات سری های متنوعی را شامل می شوند که خود شامل انواع مدل ها می باشد. برای مثال سیلندرهای استاندارد تولیدی mindman شامل مبدل های هوایی، سیلندرهای end lock و سیلندرهای موتور قفل دار و سیلندر استاندارد ISO-VDMA هستند. یا برای نمونه دیگر سیلندرهای فشرده این شرکت سری هایی نظیر سیلندر فشرده بدون گردش، سیلندر پلیت یا ورقی و سیلندرهای Multi-Mount می شود.

– فعال ساز الکتریکی (Electric Actuator): اکتیویتورهای الکتریکی شرکت mindman نیز شامل سیلندرهای الکتریکی slider با درایو کمربندی، سیلندر slider پیچ توپی، اکتیوتور الکتریکی پیچ توپی (Electric Actuator- Ball Screw) و گیره الکتریکی پیچ توپی می شود.

– تجهیزات کمکی (Auxiliary Equipment): این سری محصولات نیز از تولیدات شرکت تایوانی mindman هستند که در پشتیبانی فرایندهای خودکار نقش حائز اهمیتی دارند. سیلندرهای هیدرولیکی این شرکت از این جمله محسوب می شوند. اما مهم تر از آن PLC ها یا کنترل کننده های قابل برنامه ریزی منطقی تولید شده توسط mindman هستند. سیستم های کنترلی PLC این شرکت در سری های سیستم های کنترل توزیع، ارتباطات صنعتی، ماژول های I/O و Text Panel ها در اختیار مشتریان گسترده در سرتاسر دنیا قرار می گیرند.

شرکت MINDMAN علاوه بر محصولات فوق، مجموعه ای از تولیدات غیر مستمر و سفارشی را نیز در سبد محصولات خود دارد که بر حسب نیاز مشتریان به صورت متناوب تولید می شود. لیستی که ارائه شد فقط بخشی از طیف گسترده قطعات اتوماسیونی شرکت MINDMAN را شامل می شود. گروه صنعتی کاسپین با توجه به حجم بالای سفارشات دریافتی از مشتریان محترم، نمایندگی فروش محصولات این شرکت تایوانی را بر عهده گرفته است و آماده است شما را در کلیه مراحل تهیه و تأمین و خدمات محصولات mindman همراهی کند.

لینک سایت MINDMAN

کپی مطالب بالا با ذکر منبع بلامانع است.

5/5 - (1 امتیاز)
تعداد بازدید ها : 903
فهرست