گروه صنعتی کاسپین؛ نمایندگی اینفنون (Infineon)

  1. خانه
  2. دسته‌بندی نشده
  3. گروه صنعتی کاسپین؛ نمایندگی اینفنون (Infineon)

 

با توجه به رشد فزاینده نیاز به فن آوری های اتوماسیون صنعتی، طی سال های اخیر شاهده خیز بلندی در توسعه و ارتقای فن آوری های مربوط به اتوماسیون صنعتی بوده ایم و در این میان شرکت های آلمانی نیز نظیر واحدهای مشابه تولید کننده محصولات اتوماسیون صنعتی در کشورهایی نظیر آمریکا و ژاپن کمک شایانی به ارتقای این محصولات در راستای حفظ جایگاه خود در بازار رقابتی موجود کرده اند. شرکت آلمانی اینفنون (INFINEON) از جمله واحدهای نوپای تولید کننده محصولات اتوماسیون صنعتی در آلمان محسوب می شود که توانسته است ظرف مدت زمانی کوتاه قابلیت های نوآورانه و ابتکاری خود در زمینه تولید محصولات اتوماسیون صنعتی را ثابت کند و به برندی صاحب نام در عرصه جهانی تبدیل شود.

این شرکت آلمانی در سال ۱۹۹۹ با تولید انواع نیمه هادی (Semiconductor) فعالیت خود را آغاز کرد اما به سرعت بر دامنه محصولات تولیدی خود افزود و محصولات اتوماسیونی، کنترل قدرت صنعتی، ابزارهای امنیت و محصولات مشابه در مختصات گسترده را تولید نمود. محصولات این شرکت نقش بالایی در افزایش ضریب بهره وری فرایندها دارند و با کاهش میزان صرف انرژی و تسهیل فرایندها گامی بزرگ در راستای ارتقای افزایش کارآمدی فرایندهای صنعتی و خدماتی ایفا کرده اند. ثبات و استواری در تصمیم گیری ها، نفوذ به بازار جهانی، ارتباط مستمر با مشتری و برگزاری کنفرانس ها و میتینگ های متوالی جهت برقراری تعامل بیشتر با مشتریان و فعالان حوزه اتوماسیون صنعتی از جمله گام های حائز اهمیتی بوده است که به این شرکت در نیل به مسیر توسعه و ارتقای فن آوری جهانی یاری کرده است.

در این بستر به معرفی اصلی ترین محصولات شرکت اینفنون می پردازیم. لازم به ذکر است که این مجموعه تنها معرف بخشی از تولیدات گسترده شرکت اینفنون محسوب می شود و می تواند مختصاتی کلی از فرایندها و محصولات این شرکت آلمانی ارائه دهد:

 انرژی: بخشی از محصولات اینفنون در زمینه تولید انرژی، انتقال و مصرف آن دارای کارایی هستند. ترانزیستورهای MOFSET یا ترانزیستورهای اثر میدان با نیمه هادی های متال اکسید بخشی از این سری محصولات به شمار می روند. انواع ترانزیستور اثر میدان از جمله MOSFET با 20 الی 800 ولت، 12 الی 300 ولت با پاور N-Channel و نظایر آن از جمله محصولات تولیدی اینفنون محصوب می شوند. مبدل قدرت AC و DC، کنترل موتورهای IC، رله های حالت جامد (Solid State Relay) شامل جداسازها و رله های فوتو ولتاژی، انواع IGBT، سوئیچ های هوشمند Low-side و High-side ،IC های نوری و نیمه هادی ها با bandgap پهن شامل نیترید گالیوم و کاربید سیلیکون از دیگر محصولات اینفنون در زمینه انرژی محسوب می شوند. هر یک از این محصولات بر حسب انعطاف پذیری و مدل تولیدی در صنایع خاص دارای کاربرد هستند.

– تولید محصولات HiRel: تولید اجزا و عناصر با قابلیت اطمینان و اتکای بالا از دیگر قابلیت های اینفون محصوب می شود. تولید MOSEFT های RadHard، ترانزیستور میکرو ویو و دیود میکرو ویو از این جمله می باشد.

– سیستم های خودکار IC: این دسته محصولات دارای قابلیت کاربردی بسیار گسترده ای هستند می توانند در خودکار کردن فرایندها کمک شایانی به بهره گیرندگان کنند. تنظیم کننده دینام از جمله این محصولات است. سیستم های SBC و IC های مدیریت مهندسی و IC های کنترل پیوسته جریان برای ترانزیستورها و IC های محدود کننده از جمله دیگر محصولات اینفنون به شمار می روند. همچنین IC آینه که دارای چیپ ساده برای ماژول آینه می باشد برای هدایت موقعیت مکانی آینه خصوصا در خودروها مورد استفاده قرار می گیرد.

– میکرو کنترل کننده ها (Microcontroller) یا MCU: از عمده محصولات اینفنون به شمار می روند که که در مدل های مختلف تولید و به بازار عرضه میشوند. میکرو کنترلر ۳۲ بیتی صنعتی در مدل های XMC 1000 و XMC 4000 از جمله این محصولات است. میکرو کنترلرهای ۳۲ بیتی TriCore دیگر سری محصولات میکروکنترل کننده اینفنون می باشد که در مدل های Audo Family و AURIX تولید می شود. اینفنون همچنین تولید کننده میکرو کنترل کننده های ۱۶ بیتی و ۸ بیتی در مدل های متنوع است.

– سیستم های کنترل RF و وایرلس: ترانزیسوتر RF از سری محصولات قدیمی اینفنون محسوب می شود که کارایی بالایی دارد و در مدل های متنوع ترانزیستور ۲/۵ گیگاهرتزی، ۵ گیگاهرتزی، ۱۲ گایگاهرتزی و ۵ گیگاهرتزی خطی تولید می شوند. مزاحمت صدایی پایین از قابلیت های این محصولات است. دیود RF و انواع سوئیچ RF از دیگر سری مصحولات اینفنون در این زمینه محسوب می شوند. ماژول های RF، آمپلی فایر LNA و کنترل وایرلس دیگر محصولات اینفنون هستند که متناسب با تنوع و تکثری که دارند در زمینه های مختلف صنعتی و خدماتی نیز قابلیت استفاده خواهند داشت. برای مثال می توان به همین کنترل های وایرلس و نقشی که در زندگی روزمره دارند توجه کرد که از ریموت درب های ورودی و خروجی گرفته تا آلارم های آتش نشانی و نظایر آن را پوشش می دهند. همین مثال گواهی بر کابرد و اهمیت بالای محصولاتی از این دست در زندگی روزمره مردم خواهد بود. محصولات اینفنون در این زمینه کیفیت و دوام بالا داشته و در عین حال بسیار مقرون به صرفه اند.

– سنسور (Sensor): در اهمیت سنسورها یا حسگرها می توان فقط به این بسنده کرد که این ابزارها می توانند به صورت خودکار جایگزین بسیاری از فرایندهای انسانی نظیر دیدن، شنیدن، استشمام، حس کردن و فهمیدن شوند و به این وسیله در بسیاری از فرایندها می توانند به مقرون به صرفه ترین و در عین حال کارآمدترین شکل ممکن جایگزین فرایندهای انسانی شوند و حتی بر حسب مکانیزم خودکار و هوشمند خود از ضریب خطای فرایندی به طرز محسوسی بکاهند. سنسور لیدار (Lidar Sensor) از جمله این محصولات است. سنسورهای مغناطیسی موقعیت شامل سنسورهای معناطیسی سه بعدی، سنسور زاویه ای، سنسور سالن (Hall Sensor)، و IC خطی سالن از این جمله محصولات اینفنون هستند. سنسورهای معناطیسی سرعت (Magnetic Speed Sensor) و سنسور معناطیسی جریان (Magnetic Current Sensor) از جمله دیگر تولیدات اینفنون هستند که در مدل های مختلف تولید و توزیع می شوند.

یکی از متنوع ترین محصولات اینفنون سنسورهای فشار یکپارچه خودکار هستند که در مدل های SAB و BAP و MAP و TPMS تولید می شوند. سری TPMS برای فشار تایر استفاده می شود، سری MAP سنسور چندگانه فشار هوا می باشد، سری SAB برای شناسایی ترک خوردگی و آسیب جانبی مورد استفاده قرار می گیرد و سری BAP نقش فشارسنج  فشار هوا را ایفا می کند.

آن چه ذکر شد بخشی از معرف محصولات شرکت آلمانی اینفنون و برخی کاربردهای آن ها می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مجاری ارتباطی گروه صنعتی کاسپین به عنوان نماینده فروش محصولات اینفنون تماس حاصل نمایید. ما آمادگی معرفی محصولات و مشاوره در زمینه انتخاب بهترین محصول اینفنون برای فرایندهای جاری شما را داریم و همچنین در اسرع وقت نیازهای شما در زمینه استعلام قیمت، تهیه و نیز تأمین محصول و تحویل آن به شما را داریم.

لینک سایت اینفنون

کپی مطالب بالا با ذکر منبع بلامانع است.

5/5 - (1 امتیاز)
تعداد بازدید ها : 1,090
فهرست