نمایندگی تجهیزات اتوماسیون صنعتی آتونیکس (Autonics)

 1. خانه
 2. دسته‌بندی نشده
 3. نمایندگی تجهیزات اتوماسیون صنعتی آتونیکس (Autonics)

 

کره جنوبی از جمله کشورهایی است که در زمینه تولید تجهیزات اتوماسیون صنعتی اهتمام ویژه ای ورزیده و به روزترین محصولات با بالاترین فناوری ها را در اختیار قرار می دهد. شرکت آتونیکس Autonics از جمله برندهای کره ای است که در این بستر رشد یافته و شهرت و اعتبار بین المللی یافته است. کیفیت و دوام بالای محصولات اتوماسیون صنعتی این شرکت، از جمله انواع سنسورها، ابزارهای حرکتی، کنترل کننده ها و سوئیچ کنترل ها در کشور ایران نیز باعث محبوبیت آتونیکس گردیده است و همین امر گروه صنعتی کاسپین را به اخذ نمایندگی فروش و خدمات این شرکت سوق داده است.

شرکت آتونیکس فعالیت خود را در سال 1977 با نام کوک جی الکترونیک آغاز کرد و در سال 1980 اولین کنترلرهای خود برای دستگاههای بافندگی نیمه خودکار را تولید کرد. تولید محصولات متنوع جدید، ارتقا و تنوع بخشی به محصولات و مدلها، شرکت در فعالیت های بازرگانی بین المللی، اخذ جوایز و گواهینامه های بین المللی و تأسیس دفاتر نمایندگی، مراکز فروش و تابعه از جمله اقدامات و دستاوردهای آتونیکس در طول بیش از 40 سال فعالیتش بوده است.

تخصیص حدود 20 درصد از سرمایه انسانی به مطالعات و تحقیق و توسعه، و 10 درصد از سرمایه به پژوهش ها و تحقیقات جهت ارتقای محصولات، آتونیکس را در زمره شرکتهای تولیدکننده تجهیزات اتوماسیون صنعتی با قابلیت های نوین و ابتکاری کرده است. سیستم های مدیریت و پایش کیفیت محصولات، و نظارت بر آنها از رموز موفقیت این شرکت در ضمانت کیفیت محصولات و جلب اعتماد مشتریان بوده است.

کاربردهای تجهیزات اتوماسیون صنعتی آتونیکس

ماهیت تجهیزات اتوماسیون صنعتی در دنیای تکنولوژیک امروز دامنه کاربردی گسترده وافر آن در حوزه های مختلف صنعتی و خدماتی را می طلبد. آتونیکس متناسب با این کارکرد محصولاتی متنوع با عملکردهای متفاوت تولید کرده است که پاسخگوی طیف گسترده ای از نیازهای مشتریان است. در ادامه عمده کاربردهای این محصولات را برمی شماریم:

– صنعت: محصولات آتونیکس می توانند نقش زیادی در هوشمند شدن بسیاری از فرایندهای مربوط به صنایع ایفا کنند. این امر هم به فرایندهای صنعتی مربوط است و هم به محصولات. عمده صنایع بهره گیرنده از محصولات آتونیکس بشرح زیرند:

 • خودرو
 • صنایع غذایی
 • بسته بندی
 • آسانسور و بالابرها
 • صنایع پلاستیکی
 • نیمه هادی ها و نشانگرها
 • ابزارهای ماشینی
 • لجستیک
 • صنایع پزشکی و دارویی

محصولات این شرکت کره ای در هر یک از زمینه های فوق می توانند کاربردهای متعددی داشته باشند و در اجزا و بخشها، و عملکردها و فرایندهای متنوعی ایفای نقش کنند.

– تکنولوژی: یکی از مهمترین شاخص ها در ارزیابی سطح فناوری محصولات و خدمات، ضریب ایمنی حاصله از آنها است. فناوری های جدید ضمن هوشمندسازی فعالیت ها و کاستن از میزان خطرات ناشی از خطای انسانی، باید ایمنی و امنیت فرایندهای خودکار را نیز تضمین کنند تا کاربران و مشتریان با آسایش خاطر از آنها بهره ببرند. از آنجا که ایمنی جزو سیاستهای اصلی آتونیکس است، تمامی محصولات و فناوریهای این شرکت در راستای ارتقای سطح ایمنی فرایند طراحی و ساخته می شوند.

از سوی دیگر کلیه فرایندهای صنعتی و خدماتی مرتبط با الزامات ایمنی می توانند از محصولات این شرکت با خیالی آسوده و مطمئن استفاده کنند.

 

محصولات آتونیکس

از توضیحات ذکر شده بنظر می آید این شرکت محصولاتی متفاوت با تنوع بالا تولید کند. در ادامه بمنظور آشنایی بیشتر به معرفی اجمالی محصولات این شرکت می پردازیم:

– سنسورها: سنسورها جزو پرکاربردترین تجهیزات اتوماسیون صنعتی بشمار می روند. این تجهیزات برای شناسایی و کشف تغییرات دمایی، محیطی و سایر تغییرات در فرایندهای فنی استفاده می شوند. شرکت آتونیکس تولیدکننده انواع سنسور فوتوالکتریکی، سنسورهای فوتومیکرو، سنسور فیبر نوری، سنسور جابجایی، سنسور درب، سنسور مجاورتی، LiDAR ها یا اسکنرهای لیزری، و سنسورهای ناحیه ای است. هر یک از این محصولات سری ها و مدل های متفاوتی دارند که بر حسب نوع کاربرد مشتری انتخاب و استفاده می شوند.

– ابزارهای میدانی: این محصولات شامل فرستنده های اطلاعات صنعتی مهم نظیر اطلاعات دما، فشار و نظایر آن است. فرستنده ها برای کنترل و پایش فرایندها نقش بسیار حیاتی دارند و از این رو سرعت و دقت جابجایی اطلاعات از فاکتورهای مهم در انتخاب ترنسمیتر یا فرستنده بشمار می‌رود. آتونیکس در این زمینه نیز تولیدکننده انواع سنسور دما، فرستنده دما، سنسور فشار و فرستنده فشار است.

– تجهیزات بینایی ماشینی: دوربین های هوشمند ماشینی بینایی در شناسایی پارامترها و شاخص ها و اجزای مختلف در حین فرایند تولید بسیار کاربرد دارند. سنسورهای بینایی آتونیکس در این خصوص می توانند با ثبت هر گونه پارامتر مربوط به محصول یا فرایند در حین تولید، تولیدکننده را نسبت به هر گونه تغییر، انحراف و خطر مطلع سازند. این محصول در دو سری رنگی و تک رنگ تولید میشود و مشتریان متناسب با نوع کاربرد سری آن را برمیگزینند.

– تجهیزات ایمنی: این محصولات در مکانهای مستعد خطر نصب می شوند تا مجموعه را نسبت به خطراتی که در معرضشان قرار خواهند گرفت مطلع سازند. پرده های نوری ایمنی، کنترلرهای ایمنی و سوئیچ های ایمنی عمده محصولات آتونیکس در این دسته هستند.

– کنترل کننده ها: این محصولات شامل انواع کنترل کننده های دما، شمارنده ها و تایمرها، پنل مترهای دیجیتالی، رکوردرها، نشانگرها و نمایشگرها، یونیت های نمایشگر دیجیتال، HMI ها یا رابطهای انسان و ماشین، کنترلرهای سنسور و PC های صنعتی می شود.

کنترلرها عموماً برای کنترل فرایندها و دریافت بهترین خروجی مدنظر از آنها استفاده میشوند.

– ابزارهای حرکتی: این تجهیزت در فرایندهایی اتوماسیونی انرژی الکتریکی را به انرژی حرکتی مکانیکی تبدیل می کنند. کنترل کننده های حرکت، سیستم های پله ای حلقه بسته، موتور درایوهای دوفازی پله ای و موتور درایوهای 5 فاز پله ای از این جمله محصولاتند.

فناوریهای شبکه های صنعتی، اتصالات و سوکت ها، سوئیچ ها و سیگنالها و انواع نرم افزارها از جمله دیگر محصولات شرکت آتونیکس هستند که در تنوع بالا برحسب نیازهای متنوع کاربردی مشتریان تولید و به بازار عرضه می شوند.

 

گروه صنعتی کاسپین به عنوان نمایندگی فروش محصولات اتوماسیون صنعتی شرکت آتونیکس آماده دریافت کلیه نیازها و خدمات شما در خصوص محصولات این شرکت کره است. آتونیکس علاوه بر تولید دارای سرویس های گسترده خدمات مشتری، و خدمات فنی است و گروه صنعتی کاسپین نیز این سرویسها را بی کم و کاست در اختیار مشتریان گرامی قرار می دهد. از این رو ما آماده ایم هرگونه نیاز شما شامل معرفی محصولات و مدلها، مشاوره انتخاب بهترین محصول، استعلام قیمت، تهیه و تأمین محصول در اسرع وقت و با کمترین هزینه، خدمات نصب و راه اندازی و آموزش، و تعمیر و تعویض را پاسخ دهیم.

لینک سایت AUTONICS

کپی مطالب بالا با ذکر منبع بلامانع است.

5/5 - (1 امتیاز)
تعداد بازدید ها : 773
فهرست