ماژول های لیزری بنا به فناوری پیشرفته و عملکرد دقیقشان کاربرد زیادی در حوزه های مختلف صنعتی و خدماتی یافته اند و نقش حائز اهمیتی را در هوشمند شدن فرایندهای اندازه گیری و اجرا ایفا می کنند. دامنه این محصولات به صنایع تولیدی، اتوماسیون صنعتی و حتی کشاورزی گسترده شده است و این امر بازار داخلی را نیز تحت تأثیر قرار داده است. بنابراین گروه صنعتی کاسپین بعنوان تأمین کننده قطعات الکترونیکی و اتوماسیون صنعتی، به برقراری ارتباط با شرکتهای معتبر تولیدکننده ماژولهای لیزری کرده است و شرکت چینی JRT یکی از این برندهاست که عمده محصول آن ماژولهای فاصله سنج لیزری (Laser Distance Module) است.

شرکت چینی JRT در سال 2004 تأسیس شد و جزو برندهای نوپا در زمینه تولید محصولات هوشمند بشمار می رود. تقویت تیم تحقیق و توسعه برای تولید محصولاتی نوین با فناوریهای ابتکاری و منحصر بفرد، در کنار اهتمام این شرکت به الزامات و استانداردهای سیستمی، فرایندی و محصولات ظرف مدت کوتاه JRT را موفق به اخذ گواهینامه های ISO9001: 2015 و GB/T19001-2016 برای سیستم مدیریت کیفیت، گواهی CE برای استاندارد اروپایی محصولات تولیدی، EMC ،FCC و دیگر تاییدیه ها و گواهینامه های بین المللی کرده است. محصولات این شرکت دارای تکنولوزی تک فرستنده و تک گیرنده هستند و همین امر قیمت تمام شده آنها را در مقایسه با رقبا به شکل چشمگیری می کاهد. از این رو ماژول‌های JRT در عین قابلیت فنی و تکنولوژیک و عملکرد بسیار دقیق، در مقایسه با محصولات مشابه مقرون به صرفه اند و کارکرد اقتصادی بالایی برای صاحبان صنایع دارند.

کاربردها:

ماژول ها و سنسورهای JRT گستره کاربردی وسیعی دارند که اهم آنها بشرح زیر است:

– اتوماسیون صنعتی: سنسورها و سیستم های فاصله سنج لیزری JRT کارکرد اتوماسیونی دارند، چنان‌که تا 150 متر را اندازه گیری می کنند و با اتصال USB به سنسورها می توان عملکرد فرایند را در کامپیوترها نیز تست کرد. این سنسورها رزولوشن بسیار بالایی دارند و دقت اندازه گیری شان میلیمتری است.

– ربات های هوشمند: دیگر کاربرد محصولات JRT در زمینه ربات های هوشمند است. برای مثال مدل U85mini این محصولات سنسورهای اندازه گیری لیزری کوچکی هستند که می توانند 20 متر را اندازه گیری کنند و در صورتیکه برای تقویت از بازتابنده های خاصی استفاده شود بر این دامنه افزوده خواهد شد. این محصول با توجه به ابعاد کوچک خود می توانند بعنوان یک چشم ربات برای مسیریابی و شناسایی موانع و دیوارها استفاده شود.

– کشاورزی هوشمند اتوماسیونی: محصولات این شرکت چینی می توانند نقش بسزایی در اتوماتیزه کردن و هوشمندسازی فرایندهای کشاورزی داشته باشند. از جمله می توان به فناوری ربات های برداشت اتوماسیونی محصولات کشاورزی اشاره کرد که کارکرد گسترده ای در مدرنیزه کردن جنگل های زراعی ایفا می کنند. اتوماسیون کشاورزی امروز در کشورهای صنعتی نظیر ژاپن، انگلیس، بلژیک و… سهم قابل توجهی را یافته است و می رود تا تبدیل به یک فرایند جهانی شود. در این خصوص سنسورهای فاصله سنج لیزری JRT نقش مهمی دارند و می توانند بعنوان یک فناوری برجسته در ساخت تجهیزات اتوماسیونی برداشت محصول بکار روند.

همچنین فرایند انبار محصولات کشاورزی از دیگر زمینه هایی است که می تواند از فناوریهای اتوماسیونی JRT بهره ببرد، چنان‌که سنسورهای فاصله سنج این شرکت به انباردار محصولات کشاورزی ارتفاع ذخیره انبار محصولات را با دقت گزارش داده و به او اجازه رعایت استانداردهای انبارش و نگهداری محصولات را می دهد.

– مترهای فاصله سنج لیزری OEM: شرکت JRT با بهره گیری از مهندسین خبره و تیم تحقیق و توسعه قوی بعنوان تأمین کننده قطعات کمکی ماشین آلات و تجهیزات اتوماسیونی عمل می کند. دقت بالای تجهیزات، سرعت عملکردی آهاف ابعاد مناسب قطعات و مزایایی از این دست محصولات JRT را به گزینه ای قابل توجه برای ساخت ماشین آلات و تجهیزات در صنایع مختلف کرده است.

از ماژول های لیزری JRT همچنین می توان در زمینه های متنوع دیگر نظیر صنایع ساخت و ساز، پشتیبانی انبار، روبات های بانکداری و کلیه فرایندهای اندازه گیری دقیق بهره برد.

محصولات شرکت JRT

شرکت JRT طیف محصولات گسترده ای دارد که در ادامه بصورت سرفصل‌وار به آنها اشاره می شود:

– سنسورهای فاصله سنج لیزری: که شامل انواع سنسورهای فاصله سنج لیزری صنعتی، تجهیزات اندازه گیری لیزری، سنسورهای اندازه گیری فاصله های زیاد و کم، سنسورهای میکرولیزری، سنسورهای پردقت و سنسورهای دارای رزولوشن بالا می شود. هر یک از این دسته محصولات بر حسب فاصله اندازه گیری و سایر مشخصات دارای مدلها و سریهای متنوعی هستند.

– سنسورهای ToF liDAR: این دسته محصولات JRT دارای طراحی ویژه و بسیار باکیفیت اند. این محصولات نیز دارای انواع رادارهای اندازه گیری فاصله های زیاد، سنسورهای کوچک دوبعدی، ماژولهای فرکانس بالای 10 هزار هرتزی و محصولات 100 هرتزی صنعتی می شود. این انواع نیز هر یک به نوبه خود مدلها و انواع گسترده ای دارند. سنسورهای ToF liDAR دارای رزولوشن 10 سانتیمتر، کلاس لیزری II قرمز، ابعاد کوچک، وزن کم، ولتاژ 2.7 تا 3.6 ولت و دقت 2 تا 5 سانتیمتر هستند.

– مترهای فاصله سنج لیزری: این محصولات برحسب سایز، نوع استفاده و مسافت اندازه گیری در سریهای مختلف طبقه بندی می شوند. مترهای لیزری دستی، مینی مترها با ابعاد بسیار کوچک، مترهای اندازه گیری تا مسافت 40 متر، 50، 60 و 80 متری از سری محصولات JRT محسوب می شوند. دقت زیاد و قابلیت حمل ساده این ابزارها از مزیتهایشان بشمار می روند.

– سنسورهای فاصله سنج لیزری حمل سریع: سری سریالی این محصول در انواع 10 متری، 40 متری، 60 متری، 100 متری و 150 متری تولید و روانه بازار می شود. همچنین سری USB دار این محصول نیز در ابعاد 10 تا 100 متر در مدلهای مختلف تولید می شود.

دیگر محصولات JRT شامل دسته های زیر میشود:

– سنسورهای دامنه یاب لیزری

– قطعات جانبی مترهای فاصله سنج لیزری

شرکت چینی JRT در چندین نقطه در دنیا دارای مراکز فروش و ارائه خدمات است. گروه صنعتی کاسپین تأمین کننده تجهیزات اتوماسیون صنعتی نیز به فراخور تحقق نیازهای مشتریان داخلی جهت ارتقای فرایندهای صنعتی و خدماتی شان ارتباطات تنگاتنگ با شرکت JRT و دفاتر منطقه ای آن را آغاز کرد و در حال حاضر تأمین کننده محصولات این شرکت محسوب میشود. گروه صنعتی کاسپین بعنوان واردکننده و نمایندگی ماژول های لیزری JRT حاضر به دریافت مطالبات مشتریان محترم داخلی در سرتاسر کشور، و برآروده کردن نیاز آنها در زمینه تأمین، گارانتی خدمات پس از فروش، نصب و راه اندازی، آموزش، مشاوره فنی، تأمین قطعات یدکی و بطور کلی هر گونه نیازی است که مشتریان از محصولات و خدمات JRT طلب می کنند.

لینک سایت JRT

کپی مطالب بالا با ذکر منبع بلامانع است.

5/5 - (1 امتیاز)
تعداد بازدید ها : 779
فهرست