یاسکاوا؛ تولید کننده تجهیزات اتوماسیون صنعتی

  1. خانه
  2. دسته‌بندی نشده
  3. یاسکاوا؛ تولید کننده تجهیزات اتوماسیون صنعتی

 

شرکت یاسکاوا (YASKAWA) در کنار شرکتهای صاحب نام دیگر نظیر امرن (OMRON) یکی از معتبرترین و صاحب نام ترین شرکت‌های تولید کننده محصولات اتوماسیون صنعتی در سطح جهان بشمار می‌رود. این شرکت که پیشینه‌ای بالغ بر ۱۰۰ سال سابقه دارد نیز همچون امرن یک شرکت  ژاپنی بشمار می‌رود که فعالیت خود را از سال ۱۹۱۵ با تولید موتورهای القایی ۳ فاز و کنتاکتورهای مغناطیسی ولتاژ پایین شروع کرد. اما گذر زمان و رشد و توسعه فن‌آوری‌ها این شرکت را نیز همگام با تغییر شرایط به ارتقای فن‌آوری و محصولات ترغیب کرد و بدین ترتیب، اکنون یکی از بزرگترین شرکت‌های تولید کننده محصولات اتوماسیون صنعتی در سطح جهانی بشمار می‌رود. این شرکت در حال حاضر تولید کننده انواع درایورها، سرووها، سوئیچ‌ها و سیستم‌های اتوماسیون صنعتی روباتیک می‌باشد.
مهمترین محصولات شرکت یاسکاوا به شرح زیر می‌باشد:
درایو اینورترها:
از طریق این ابزار اتوماسیون صنعتی می توان بدون تغییر در عملکرد مشخصه‌های فنی موتور سرعت و سایر مؤلفه‌های آن را بر حسب اقتضای کار تغییر داد. بدین ترتیب فرایند کنترل و مدیریت عملکرد بدون نیاز به تداخل مکانیکی انجام گرفته و از استهلاک موتور اجتناب می‌شود. درایوهای تولیدی شرکت یاسکاوا بشرح زیرند:
–    درایورهای AC صنعتی
–    درایوهای HVAC
–    درایورهای آسانسور
–    درایورهای ولتاژ متوسط
–    موتورهای AC
سرو موتور یا موتور کنترل حرکت:
سرو موتور دارای یک شفت خروجی با درجه اینرسی پایین و بنابراین سرعت واکنشی بالاست که از طریق تنظیم و کنترل موقعیت و مشخصه های عملکردی آن، می‌توان فرایندهای صنعتی را بدون نیاز دخالت‌گری نیروی انسانی و به بهترین شکل ممکن انجام داد. شرکت یاسکاوا دارای طیف گسترده‌ای از محصولات سرو موتور است که اصلی‌ترین‌شان بشرح زیر است:
–    کنترل کننده های ماشین‌ها
–    محصولات سرو سیگما-۷
–    محصولات سرو سیگما-۵
–    انواع سروها
–    محصولات اسپیندل
سوئیچ‌ها:
یکی دیگر از ابزارهای کنترل فرایندهای صنعتی به صورت اتوماسیون سوئیچ‌ها می‌باشند. این ابزارها به منظور برقراری ارتباط میان دستگاه ها و ماشین آلات مختلف یک واحد صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. از محصولات شرکت یاسکاوا می‌توان کنترل کننده های  صنعتی ولتاژ پایین را نام برد.
موارد استفاده از محصولات اتوماسیون صنعتی شرکت یاسکاوا:
محصولات شرکت یاسکاوا در زمینه اتوماسیون صنعتی در صنایع و فن‌آوری‌های مختلف قابل استفاده هستند. طیف متنوع محصولات این شرکت پاسخگوی نیازهای بخش عظیمی از صنایع می‌باشد. به طور کلی ماهیت چندکارکردی محصولات اتوماسیون صنعتی این قابلیت را به آن‌ها می‌دهد که در صنایع مختلف و برای کاربردهای متفاوت مورد استفاده قرار گیرند. برخی از صنایعی که هر یک بنحوی می‌توانند از محصولات اتوماسیون صنعتی شرکت یاسکاوا بهره ببرند به شرح زیرند:
صنایع ساخت و ساز: شرکت یاسکاوا دارای لیستی از درایورهای HVAC برای خدمات اتوماسیون در زمینه ساخت و ساز می‌باشد. این قسم محصولات از قدیمی‌ترین فراورده‌های شرکت یاسکاوا در زمینه تجهیزات اتوماسیون صنعتی است.
صنایع آب و پمپاژ: استفاده از درایورهای شرکت یاسکاوا بمنظور کنترل اتوماسیونی جریان و فشار آب روشی مقرون به صرفه نسبت به راهکارهای مکانیکی محسوب می‌شود و از این رو ما با ارئه این خدمات اتوماسیون صنعتی شرکت یاسکاوا می‌توانیم هزینه و زمان هدر رفت فعالان صنعت پمپاژ و انتقال آب را کاهش دهیم.
صنایع غذایی: تجهیزات شرکت یاسکاوا، خصوصاً درایوها و سرو موتورهای این شرکت، قابلیت ارائه خدمات اتوماسیون صنعتی در صنایع غذایی و نوشیدنی را دارند. این خدمات شامل پردازش فرایندی این شرکت‌ها و بسته‌بندی این محصولات می‌باشد.
انتقال مواد: صاحبان صنایع در خصوص مکانیزم‌های نقل و انتقال مواد بین ایستگاه‌های کاری یک شرکت صنعتی به اندازه کافی اطلاعات دارند. معمولاً فرایند طراحی و نصب تجهیزات جابجایی مواد به صورت مکانیکی هزینه‌بر می‌باشد. از سوی دیگر بروز عیب و ایراد و نقص فنی که منجر به تعطیل شدن خط یا بهم ریختن کنترل سرعت و فرایند جاری خط تولید می‌شود یکی از وقایعی است که اغلب کارخانه‌های دارای تجهیزات جابجایی سنتی با آن سر و کار دارند. شرکت یاسکاوا از طریق درایوهای AC تولیدی می‌تواند مکانیزم جابجایی مواد را از مکانیکی به اتوماسیون صنعتی تغییر داده و به این صورت بر ضریب اطمینان فرایند کاری، و سرعت و همگنی فرایند بیفزاید.
نفت و گاز و پتروشیمی: اصلی‌ترین تجهیزات اتوماسیون صنعتی مورد استفاده در صنایع نفت و گاز درایورهای  ACو سرو موتورها هستند که در انواع مختلف توسط شرکت یاسکاوا تولید می‌شوند. این محصولات در پمپ‌ها، میکسرها، فن‌ها و بویلرها قابل استفاده هستند.
لاستیک و پلاستیک: در قالب‌سازی پلاستیکی و سایر فرایندهای صنعتی مرتبط به پلاستیک، تجهیزات اتوماسیون صنعتی شرکت یاسکاوا نظیر درایوهای AC و سرو موتورها برای فرایندهایی همچون قالب دهی تزریقی، شکل‌دهی حرارتی و ارسال قالب‌ها به صورت اتوماسیونی مورد استفاده قرار می‌گیرند.
ابزارهای ماشینی: سرو موتورهای شرکت یاسکاوا بهمراه محصولات اسپیندل آن می‌توانند نقش زیادی در افزایش ضریب دقت و حساسیت ابزارآلات و ماشین‌های صنعتی ایفا کنند. از این‌رو بسیاری از تولیدکنندگان ابزارهای صنعتی از محصولات شرکت یاسکاوا در ماشین‌های خود استفاده می‌کنند.
آسانسور و پله برقی: شرکت یاسکاوا با تولید بهترین درایوها می‌کوشد به هدف خود یعنی جلب رضایت مشتریان دست یابد. خصوصاً در مورد صنایع کاربردی روز مثل آسانسور و پله برقی با تعبیه رابط صفحه کلید و همچنین برنامه‌ریزی و کنترل فرایند، امکان مدیریت و پایش عملکرد آن‌ها را فراهم می‌کند.

محصولات شرکت یاسکاوا دارای قابلیت انعطاف بسیار بالا در زمینه‌های مختلف می‌باشند و از این رو طیف گسترده‌ای از صاحبان صنایع قادرند از یک محصول مشخص برای زمینه‌های کاربردی خویش استفاده کنند. هر مرکز صنعتی که در صدد است به نحوی فرایندها و فرآورده‌های خود را از لحاظ سرعت، گشتاور و موقعیت به صورت اتوماسیونی کنترل و پایش کند می‌تواند از محصولات شرکت یاسکاوا استفاده کند.
علاوه بر صنایعی که در موارد فوق برشمرده شدند صاحبان صنعت و فعالان شاغل در حوزه‌هایی نظیر اکتشاف و استخراج معادن، ساخت کشتی، صنایع اتوماسیون، ساخت و پردازش فلزات، برق و الکترونیک، پزشکی و … نیز می‌توانند هر یک به نحوی از برخی از محصولات اتوماسیون صنعتی شرکت یاسکاوا بهره ببرند.
همچنین تیم مدیریتی و بازرگانی قوی این شرکت و تعدد مراکز پاسخگویی در سرتاسر جهان، وارد‌کنندگان  و فعالان اتوماسیون صنعتی در ایران را قادر به کسب اطلاعات خرید و تهیه و تأمین محصول در اسرع وقت کرده است.  در سال‌های اخیر و برحسب مراجعات متعدد مشتریان محترم، این امر مسلم گردیده است که محصولات یاسکاوا بدلیل قابلیت‌های ذکر شده جایگاه مناسبی در بازار کشور یافته و تبدیل به یک شرکت معتبر و نام‌آشنا در زمینه تولید محصولات اتوماسیون صنعتی گردیده‌اند. از این رو در این سال‌ها مکاتبه و برقراری ارتباط با تأمین‌کنندگان محصولات این شرکت یکی از سیاست‌های جاری ما محسوب می‌شود.
مشتریان گرامی بمحض ارسال سفارش خرید می‌توانند ظرف کمتر از ۲۴ ساعت پیش فاکتور محصول درخواستی را دریافت و در صورت تمایل به خرید، در اسرع وقت آن را دریافت کنند.

 کپی مطالب بالا با ذکر منبع بلامانع است.

5/5 - (1 امتیاز)
تعداد بازدید ها : 955
فهرست