تولید قطعات و ترکیبات الکترونیکی و تجهیزات اتوماسیون صنعتی به فراخور نیاز فزاینده واحدهای صنعتی، روند رو به گسترشی دارد و همین رویه، شرکت های تولیدکننده اجزاء الکترونیکی و اتوماسیون صنعتی را به رقابتی فشرده با یکدیگر جهت ارائه محصولات ارتقا یافته با تکنولوژی بالا و قابلیت های فن آورانه و مبتکرانه واداشته است. شرکت آلمانی وگو (WAGO) از دیگر شرکت های تولید کننده تجهیزات الکترونیکی و اتوماسیون صنعتی می باشد که توانسته است در بازار رقابتی امروز جایگاه قدرتمندی را کسب کند. این شرکت در سال ۱۹۵۱ در آلمان تأسیس و در زمینه فروش و تولید انواع کلمپ ها و گیره های کابل الکترونیکی فعالیت خود را ادامه داد. به مرور و با گسترش زمینه فعالیت، با ورود به صنایع مربوط به اجزاء الکترونیکی، این شرکت تبدیل به یک برند نام آشنا در زمینه تولید اجزاء الکترونیکی و قطعات اتوماسیون صنعتی گردید.

شرکت وگو اکنون در زمینه تولید قطعات ارتباط الکترونیکی (Electrical Communication)، رابط الکترونیکی (Interface Electronic)، و اتوماسیون صنعتی (Industrial Automation) مشغول به فعالیت بوده و محصولات این شرکت در بازار جهانی با استقبال شایان توجهی مواجه شده اند. عمده محصولات WAGO را می توان به شرح زیر برشمرد:

– بلوک ترمینال ریلی (Rail-Mounted Terminal Block) : این دسته از ابزاهای ارتباط الکترونیکی شرکت وگو دارای سیستم عملکردی کامل و جامع، قابلیت و کارایی بالا و بسیار مشتری پسند می باشند. علاوه بر این ضریب ایمنی بالایی دارند و به منظور بازرسی این امر حتی تست های بالاتر و پایین تر از حد استاندارد نیز روی آن ها انجام شده است. زمان نصب و راه اندازی، و نیز جدا کردن این بلوک های ترمینالی شرکت وگو نیز بسیار سریع و آسان بوده و عملکردشان نیز با وجود قابلیت بالا، دارای سادگی و سهولت می باشد. سیستم نگهداری ساده، دوام و عمر بالا، تسریع فرایند ارتباطاتی، راه اندازی ساده از طریق هر برنامه نرم افزاری و مواردی از این قبیل را می توان جزو مزیت های بلوک ترمینال ریلی وگو نام برد.

– اتصالات قابل تنظیم (Pluggable Connectors): از جمله دیگر محصولات الکترونیکی شرکت وگو محسوب می شوند که دارای قابلیت کاربردی در حوزه های صنعتی و خدماتی متنوع هستند. اتصال این قطعات به تکنولوژی های اتصال spring pressure بسیار مطمئن است و دارای هر دون اتصال solid و ferruled هستند. این سری محصولات WAGO در مدل های متنوع تولید می شوند؛ اتصالات قابل تنظیم PCB دارای طیف کاربردی گسترده و کد دهی قابل تنظیم بر اساس نیاز مشتری بوده و تست های بسیار موثری جهت تأیید کیفیت روی آن ها انجام می شود. همچنین دارای گیره هایی هستند که از هر دو راستا می توانند باز شوند و از این رو دارای سیستم های چند اتصالی می باشند. این امر برقراری اتصال میان کابل ها و ابزارهای الکترونیکی را تسهیل می کند. اتصالات چراغ قوه ای و بلوک ترمینال های قابل تنظیم ریلی نیز از دیگر محصولات وگو در این زمینه می باشند که متناسب با نیاز مشتری انتخاب و روی مجموعه راه اندازی می شوند.

– ماژول رابط (Interface Module): با استفاده از این محصولات که جزو رابط های الکترونیکی شرکت وگو محسوب می شوند، می توان سیستم های الکترونیکی را به سیستم های الکتریکی متصل کرد، به نحوی که کنترل جریان اتصال کاملاً در اختیار است. به علاوه از این ابزارها می توان برای انتقال و توزیع سیگنال ها در فرایندهای کنترلی و میدانی استفاده کرد. شرکت وگو با کاهش ماژول های سیمی این دسته از محصولات، بر افزایش عمر، سرعت فرایندی و صرفه اقتصادی بهره گیری از آن ها افزوده است. این دسته محصولات دارای قطعات مطمئن و کارآمد دارای عملکرد طولانی مدت بوده و سیستم نگهداری و تعمیرات چندان پیچیده ای را نیز ندارند. از طرفی کم جا بودن ماژول های رابط از دیگر مزیت های آن محسوب می شود که می تواند نظر مشتریان را به خود جلب کند.

– رله و ماژول Optocoupler یا (Relay and Optocoupler Module): سوکت های رله ای، رله های قابل تنظیم و ماژول های مذکور دارای گستره کاربردی بسیار بالایی می باشند و در صنایع مختلف قابل استفاده اند. بیشترین موارد استفاده از این دسته رابط های الکترونیکی WAGO در تکنولوژی های فرایندی، مهندسی قدرت، خطوط ریلی و مهندسی ماشین آلات می باشد اما در سایر حوزه ها نیز به فراخور نیاز به این دسته محصولات مراجعه خواهد شد. محصولات فوق الذکر دارای انواع کوپلینگ ها و رله های تایمری هستند، کانداکتورهای آن ها به راحتی و بدون نیاز به فرایندهای آماده سازی نصب می شوند، از ۱ میلی آمپر تا ۱۶ آمپر قابل سوئیچ هستند و دارای سرویس و عملکرد بسیار ساده هستند. همین ویژگی ها، رله ها و  ماژول های مذکور را به محصولاتی خوش نام در بازار تبدیل کرده است و دارای مشتریان فراوانی است.

– PLC و کنترل کننده (PLC- Controller): محصولات اتوماسیون صنعتی شرکت وگو جزو آن دسته از بهترین محصولات در بازار جهانی بوده و می توان گفت شهرت عام این شرکت آلمانی به خاطر محصولات اتوماسیون صنعتی آن است. در این میان PLC ها را می توان اصلی ترین سری محصولات اتوماسیون صنعتی WAGO برشمرد. قدرت عملکردی و شناوری کاربردی بسیار بالا، مصرف پایین انرژی، رابط های متعدد، طراحی کم جا و قابلیت اطمینان بالا از جمله وبژگی های PLC ها و کنترل کننده های وگو هستند. همچنین CONTROLLER های وگو بسیار مشتری مدار و مقرون به صرفه جهت استفاده در حوزه های کاربردی متنوع هستند.

– سنسور و فعال ساز یا اکتیویتر (Sensor/ Actuator): این سری محصولات اتوماسیون صنعتی وگو مستقیما روی ماشین آلات و سیستم ها نصب می شوند، دارای سیستم های توزیعی هستند که از طریق شان انتقال سیگنال به ساده ترین شکل ممکن رخ می دهد، و مازاد بر این مزیت ها مقرون به صرفه نیز هستند. گستره دمایی عملکردی این سری محصولات اتوماسیون صنعتی بین ۲۵- تا ۸۰ درجه سانتیگراد می باشد که می توان گفت پاسخگوی بخش اعظم فرایندها و صنایع است. سیستم های حفاظتی این محصولات در مقابل متغیرهای محیطی نیز از جمله نقاط قوت سنسورها و اکتیویترهای وگو محسوب می شوند که آن ها را تبدیل به محصولاتی مطمئن و قابل اتکا برای مشتریان گردانده است.

گروه صنعتی کاسپین به عنوان تأمین کننده محصولات اتوماسیون صنعتی و اجزاء و قطعات الکترونیکی آماده دریافت سفارشات شما در زمینه محصولات شرکت وگو می باشد. ما بر حسب تجارب و ارتباطات خود با نمایندگی های توزیع و فروش محصولات وگو در سرتاسر جهان، آمادگی کامل داریم تا کلیه سفارشات، اعم از دریافت اطلاعات، سفارش خرید، استعلام قیمت، خدمات نصب و راه اندازی و نظایر آن را در اختیار مشتریان گرامی قرار داده و در تمامی مراحل ایشان را در بهره گیری از محصولات وگو همراهی کنیم.

لینک سایت وگو

  کپی مطالب بالا با ذکر منبع بلامانع است.

5/5 - (1 امتیاز)
تعداد بازدید ها : 1,057
فهرست