نمایندگی محصولات تست و اندازه گیری تک (TEK)

  1. خانه
  2. دسته‌بندی نشده
  3. نمایندگی محصولات تست و اندازه گیری تک (TEK)

 

ابزارهای هوشمند تست و اندازه گیری در صنعت امروز جایگاه برجسته و قابل توجهی را اشغال کرده اند و تدقیق فرایندها در ضمن حفظ دقت آن ها خصوصا در فرایندهایی نظیر تست و اندازه گیری دقیق می تواند در تولید محصولات و ارائه خدمات نقش تعیین کننده ای داشته باشد. از این رو فعالان حوزه صنعت به منظور افزایش ضریب سرعت و دقت فرایند و محصول تولیدی به ابزارهایی رو می آورند که آن ها را در نیل به این هدف بیشتر یاری رساند. شرکت تک ترونیکس (Tektronix) از آن دسته از واحدهای تولید کننده ابزارهای تست و بازرسی و اندازه گیری است که در این زمینه موقعیت ممتازی دارد. این شرکت آمریکایی متعاقب جنگ دوم جهانی و در سال ۱۹۴۵ تأسیس شد و بنابراین می توان به قدمت بالای آن به عنوان یک امتیاز اشاره کرد، خصوصاً آن که پیرو توسعه شرکت تک و تبدیل شدن آن به برندی جهانی، این شرکت توانسته است همواره جایگاه خود در این موقعیت را حفظ کند و با تولید محصولات بسیار کارآمد نظر مشتریان در تمامی نقاط دنیا را به خود جلب کند.

محصولات شرکت TEK

ابزارهای تست و اندازه گیری تولیدی شرکت آمریکایی تک دارای کارایی بالا در زمینه حفظ انرژی هستند، اتصالات شان به صورت کابلی اند و در صنایع خودرو، دریایی و هوایی بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه برخی از محصولات این شرکت معرفی می شوند:

 اسیلوسکوپ: اسیلوسکوپ های شرکت TEK مطابق با تمامی استانداردهای معتبر جهانی تولید می شوند. نمایش متغیرها در اسیلوسکوپ های شرکت تک به صورت گراف می باشد، به این ترتیب که گرافیک نشان دهنده تغییرات در طول زمان است. اسیلوسکوپ های شرکت تک در دو نوع آنالوگ و دیجیتال تولید می شوند که نوع دیجیتال آن خود به مدل های مخزن دیجیتال (DSO)، اسیلویکوپ دیجیتال فسفر (DPO)، و اسیلویکوپ سیکنال ترکیبی (MSO) تقسیم می شود.

اسیلوسکوپ ها معمولا برای اندازه گیری ولتاژ، اندازه گیری زمان و فرکانس، جهش های پالس ها و پهنای پالس مورد استفاده قرار می گیرند.

 تحلیل گرها یا آنالیزوها: این محصولات شرکت TEK برای آنالیز سیگنال ها و ماژولاسیون استفاده می شوند و دارای مدل های متنوع می باشند:

• اسپکتروم آنالیزور RF و آنالیزورهای فرکانس: این محصولات در سری های RSA306B ،RSA500 ،RSA600 ،RSA5000 ،RSA7100A و SignalVu-PC تولید و روانه بازار می شوند. این محصولات از آنالیزورهای اسپکتروم USB تا آنالیزورهای زمان واقعی را شامل می شوند.

• آنالیزورهای VNA: این محصولات ابزارهای تست الکتریکی هستند که از یک سیگنال طول موج پیوسته استفاده می کند و مقدار پاسخ دهی فاز یا فرکانس رادیویی و اجزای مایکروویو، سیستم ها و سیستم های فرعی در هر دو فاز طراحی و ساخت را اندازه گیری می کند.

 آنالیزور انرژی: این دسته از محصولات شرکت تک مکانیزمی دقیق، سریع، و کامل و جامع دارند. اندازه گیری کارآمدی تبدیل و تغییر انرژی، مصرف انرژی، و عملکردهای الکتریکی از کارکردهای این محصولات است.

 آنالیزور ماژولاسیون نوری: سیگنال ها در این آنالیزورها از سیستم های ساده کلید روشن و خاموش به فرمت های ماژولار پیچیده منتقل می شوند. شرکت TEK در زمینه تولید این دست محصولات قابلیت های منحصر به فردی دارد و ابتکارات این شرکت در تولید آنالیزورهای نوری ویژگی های خاص به این محصولات بخشیده است.

 شمارنده و تایمر فرکانس: با استفاده از این محصولات شرکت تک می توان کوچک ترین تغییرات در فرکانس و تایم را شناسایی کرد. این محصولات در مدل های FCA3000/3100 و MCA3000 تولید می شوند؛ مدل اول فرکانس های ۳۰۰ مگاهرتز تا ۲۰ گیگاهرتز، و مدل دوم از ۲۷ تا ۴۰ گیگاهرتز را پوشش می دهند.

 مترها: از دیگر ابزارهای اندازه گیری تولیدی شرکت TEK محسوب می شوند که در انواع مولتی مترهای دیجیتال و ابزارهای درجه پایین/ ابزارهای حساس و ویژه تولید می شوند. مولتی مترهای دیجیتال شرکت تک دارای کیفیت تصویر بالا هستند، دقت اندازه گیری ولتاژ بسیار بالایی دارند، در ولتاژهای DC و AC، جریان های DC و AC، و در انواع دو اهمی و چهار اهمی موجود هستند، دارای رابط های قبال شمارش می باشند و فرایند تست را به صورت هوشمند انجام می دهند.

 تجهیزات تست ویدئو: این محصولات که برای تست تصویری و صوتی مورد استفاده قرار می گیرند ابزاری مناسب جهت آنالیز، کنترل کیفیت، تضمین سرویس و متناسب کردن کارکردها با استانداردها به شمار می روند. آنالیزور رسانه ای PRISM، مونیتورهای با نمایشگر موجی WFM/WVR، ساعت های PTB & SDI،  و سیستم های مراقبت Sentry که کیفیت ویدئو را مونیتورینگ می کنند از جمله این محصولات هستند.

– سیستم سوئیچینگ و جمع آوری داده Keithley: با استفاده از این محصول می توان مونیتورینگ محیطی دمای DUT و سایر پارامترهای دما را پایش گرد، آنالیز سوختن و آنالیز خطا و مواردی از این دست را به انجام رساند. این ابزار همچنین سیستم های چند کاناله برای تست کیسه هوای خودرو فراهم می کند و در این زمینه نیز کاربرد گسترده ای دارد.

 سیستم های تست نیمه هادی ها: این سری محصولات نیز مدل هایی نظیر آنالیزور پارامتر 4200A-SCS، سیستم های تست پارامتریک و سیستم های سوئیچینگ سری 700 را شامل می شود.

 ژنراتور سیگنال: این محصولات سیگنال های تکرار برای خلق RF و سریع ترین سیگنال های داده را شامل می شود. هر ژنراتور سیگنال می تواند تعداد غیر قابل شمارشی از سیگنال های مجازی اعم از آنالوگ و دیجیتال را تولید کند.

– محصولات Keithley: این شرکت از زیرمجموعه های شرکت تک به شمار می رود که قدمتی ۷۰ ساله دارد و تولید کننده ابزارها و سیستم های دقیق تست و بازرسی الکتریکی است. محصولات Keithley تنوعی بالغ بر ۵۰۰ محصول دارد که برای اندازه گیری، اتصال، کنترل و برقراری ارتباط مستقیم سیگنال های الکتریکی مورد استفاده قرار می گیرند.

گروه صنعتی کاسپین بر حسب بازارسنجی ها و پی بردن به نیاز گسترده بازار داخلی به محصولات متنوع شرکت TEK در صدد برقراری ارتباط با این شرکت و دفاتر منطقه ای آن برآمد. در حال حاضر گروه صنعتی کاسپین نمایندگی فروش محصولات و تجهیزات تست و اندازه گیری شرکت تک را بر عهده دارد و متقاضیان گرامی را دعوت می کند ضمن برقراری تماس با ما سفارشات، نیازها و سوالات خود را در اسرع وقت دریافت نمایند.

لینک سایت Tektronix

کپی مطالب بالا با ذکر منبع بلامانع است.

5/5 - (1 امتیاز)
تعداد بازدید ها : 1,230
فهرست