شرکت ژاپنی اس ام سی (SMC Company) از واحدهای معتبر در زمینه تولید تجهیزات پشتیبانی اتوماسیون صنعتی است که طی سال های اخیر توانسته است نظر بازار را نسبت به محصولات متنوع خود جلب کند. تخصص اس ام سی مهندسی کنترل پنوماتیک به منظور پشتیبانی از سیستم های اتوماسیون صنعتی می باشد. این شرکت توانسته است طیف گسترده ای از سیستم های کنترلی و تجهیزاتی نظیر کنترل ولوهای Directional و اکتیویترها و تجهیزات خطوط هوایی را تولید کند. همین امر دامنه بازار گسترده ای را برای اس ام سی فراهم آورده است. این شرکت در سال ۱۹۵۹ تأسیس گردید اما سیاست گزاری ها و رویه های به روز مدیریتی باعث بقا و ماندگاری، و ارتقای جایگاه این شرکت در بازار جهانی شده است.
شرکت اس ام سی با اتخاذ دو رویه توانسته است در بازار نفوذ کرده و گستره محصولات خود را به لحاظ کمی و کیفی افزایش دهد. این دو رویه به شرح زیرند:
–    مراکز توسعه فنی در سرتاسر جهان: شرکت اتوماسیون صنعتی اس ام سی با دایر کردن تیم های تحقیق و توسعه در نقاط مختلف جهان توانسته است هم با بازارهای اقصی نقاط دنیا آشنا شود و هم از استعدادها و ظرفیت های مهندسی شان استفاده کند. این شرکت دارای تیم های فنی و مهندسی در آمریکا، چین، اروپا و ژاپن می باشد. دستاوردهای مطالعاتی و فنی این تیم ها پشتوانه ای خواهد بود برای ابداع محصولاتی با قابلیت های کاربردی جدید.
–    توسعه بازار جهانی: شرکت اس ام سی دارای مراکز فروش در ۸۳ کشور دنیا و شرکت های زیر مجموعه در ۵۷ کشور است. در سایر نقاط دنیا نیز مراکز و نمایندگی های فروش دارای ارتباطات تنکاتنگ با این شرکت بوده و به این ترتیب محصولات اتوماسیون صنعتی اس ام سی (SMC) در سرتاسر جهان به سهولت یافت می شوند. همچنین نیاز سنجی و بازار سنجی از جمله وظایف این نمایندگی ها و شرکت های تابعه است تا بر اساس شان اس ام سی رویه ها و سیاست های تولیدی خود را با نیازهای مشتریان در سرتاسر جهان تطبیق دهد.
گزاردن چنین قدم هایی این شرکت را تبدیل به یک برند مطمئن و با دوام اتوماسیون صنعتی و تجهیزات پشتیبان اتوماسیون صنعتی کرده است. این شرکت طیف گسترده از محصولات را دارا می باشد اما مهم ترین و پرکاربردترین شان به شرح زیر معرفی می گردند:
•    سیلندرهای هوا یا سیلندرهای پنوماتیک: در انواع مختلف نظیر سیلندرهای استاندارد از نوع گرد، از نوع مربع، سیلندرهای مقاوم در برابر محیط، سیلندرهای مجهز به مغناطیس و … توسط اس ام سی تولید و به بازار عرضه می شود. هر کدام از سری ها و انواع سیلندرهای پنوماتیک مذکور نیز دارای انواع مدل ها با کاربردهای مختلف هستند. برای مثال سیلندرهای پنوماتیک نوع گرد دارای مدل هایی نظیر CJ1 و CJ2 و CJP و CDJP2 و مانند آن می باشند.
•    سیلندرهای هیدرولیک: این دسته محصولات اس ام سی نیز انواع مختلفی دارند و معمولاً از جنس آلومنیوم یا فولاد ضد زنگ ساخته می شوند. از این رو اغلب وزن سبکی دارند. مدل های CHQ/CHDQ و CHK/CHDK از سیلندرهای هیدرولیک می توانند به صورت خودکار سوئیچ شوند.
•    پمپ های فرایند (Process Pumps) از دیگر محصولات اس ام سی هستند که دارای انواع مختلفی می باشند. سری هایی نظیر PA/PAP/PAX دارای کارکردهای دوگانه هستند و در عوض سری های PB تک کارکرده هستند. همچنین سری PAF از پمپ های اس ام سی پمپ های غیر متالیک هستند که آن ها نیز دارای کارکرد دوگانه اند.
•    فیلترهای صنعتی: سری فیلترهای FGE و FGG و  FGA و FGC از سری Vessel Series محصولات اتوماسیون صنعتی اس ام سی هستند که هر یک قابلیت های منحصر به خود را دارد. برای مثال در حالی که سری FGA برای فیلتر کردن جریانات بالا مناسب است، سری FGC برای فیلتر کردن جریانات پایین ایده آل می باشد. FGE برای جریانات متوسط مناسب است و المنت آن را به راحتی می توان تغییر داد. از دیگر فیلترهای اس ام سی می توان فیلتر سری FGH را نام برد که برای مایعات دقت بسیار بالایی دارد. یا سری FQ1 را داریم که برای تمیز کردن سیالات مورد استفاده قرار می گیرد.
•    رگلاتورهای پنوماتیک: رگلاتورهای اس ام سی (SMC) از موادی ساخته می شوند که ضریب مقاومت بالا در مقابل شرایط دمایی مختلف داشته باشند. همچنین قابلیت آب بندی و نشتی گیری این محصولات نیز بسیار بالاست. سری های AW#0 تا AW60 و X430 تا X440 از جمله رگلاتورهای پنوماتیک تولیدی توسط شرکت اس ام سی محسوب می شوند.
•    رله های پنوماتیک: زمانی استفاده می شوند که فاصله لوله کشی بین محل ابزار دقیق و محل اجرایی عملیات طولانی باشد یا زمانی که محل عملیاتی ظرفیت بالایی داشته باشد. رله پنوماتیکی می تواند سرعت فعال سازی را به صورت محسوسی تشدید کند و بدین ترتیب به فرایند پنوماتیکی کمک کند. شرکت اس ام سی سری های IL100/XT240 از این محصولات اتوماسیون صنعتی را تولید و به بازار عرضه می کند.
•     شیرهای پنوماتیک: از ولوهای پنوماتیک زمانی استفاده می شود که به هر دلیل ایرادی در خط تغذیه یا خط لوله پشتیبانی هوا بروز می دهد. این سری محصولات اس ام سی نیز در دو نوع تک کارکرده و دوکارکرده تولید و عرضه می شوند. ولو پنوماتیک فشار را در شرایط اضطراری و در منطقه عملیاتی و اجرایی به میزان ثابت حفظ می کند تا زمانی که منبع تغذیه از حالت اضطراری خارج شده و به وضعیت نرمال خود بازگردد.
گروه صنعتی کاسپین نمایندگی فروش و تأمین تجهیزات اتوماسیون صنعتی و خدمات پشتیبانی آن ها را بر عهده دارد و از این رو طی سال های اخیر با رصد بازار پی به میزان استقبال گسترده از محصولات اس ام سی (SMC) در سال های اخیر برده است. از این رو ما آمادگی داریم سفارشات، سؤالات و درخواست های شما را دریافت کرده و مشاوره و خدمات مورد نیاز را به بهترین شکل ممکن در خصوص تجهیزات اتوماسیون صنعتی اس ام سی ارائه دهیم. این شرکت دارای مراکز و نمایندگی های فنی و فروش در بسیاری از نقاط دنیاست و از این رو برقراری ارتباط با این شرکت و شرکت های زیر مجموعه و تابعه آن برای ارسال سفارش و دریافت محصول، رویدادی است که گروه صنعتی کاسپین بارها به سهولت انجام داده است. در صورت نیاز به کسب هر گونه اطلاعات در این خصوص به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید یا با شماره همراه قید شده در وبسایت تماس حاصل نمایید.

لینک سایت SMC

 کپی مطالب بالا با ذکر منبع بلامانع است.

5/5 - (1 امتیاز)
تعداد بازدید ها : 1,102
فهرست