شرکت شانک یک مجموعه با ماهیت تولیدی چندگانه است که در سال ۱۹۴۵ در آلمان تأسیس شد ولی با توجه به دامنه بالای محصولات تولیدی به سرعت گسترش یافت و در کشورهای مختلف مراکز تولید و توزیع را راه اندازی کرد. این شرکت در زمینه تولید سیستم های گیره دار و نگه دارنده، و فن آوری کلمپ از معتبرترین واحدهای تولیدی در سرتاسر دنیا به شمار می رود. عمده مشتریان محصولات متنوع شانک را شرکت های تولیدی و صنعتی شامل می شوند که فرایندهایی نظیر مونتاژ، لمس و تماس و برش فلز در آن ها جاری می باشد. این فرایندها از طریق تجهیزات schunk طی ساز و کاری مکانیکی، روباتیک و اتوماسیونی به بیشترین دقت و سریع ترین ضریب واکنش به انجام می رسند. سه نظام ماشین تراش، فک سه نظام، ابزارهای نگهدارنده حین کار، ابزارهای نگهدارنده مغناطیسی، سیستم های نگه داری ابزار، فن آوری های انبساطی هیدرولیکی ویژه، سیستم های گیره دار و نگهدارنده پنوماتیکی، ماژول های پنوماتیکی گردشی، ماژول های خطی، ماژول های مکاترونیکی و ابزارهای اتوماسیونی ویژه زیر مجموعه های تولیدات این شرکت محسوب می شوند و چنان که از ماهیت هر کدام از این سری محصولات پیداست می توان پی برد که شرکت شانک چه دامنه گسترده ای از طیف متنوع محصولات تولید و به بازار ارائه می دهد. در ادامه به معرفی برخی از طیف گسترده محصولات شانک می پردازیم:

– گیره ها (Grippers): شرکت شانک تولید کننده انواع گیره ها در مدل ها و کاربردهای متفاوت است. دقت، دوام و خودکار بودن فرایندهای اجرایی ازمزیت های Grippers شرکت schunk می باشند. برای استفاده از این گیره ها می توان از محرک های پنوماتیکی، هیدرولیکی و الکتریکی بهره برد. سیستم هدایت کننده چند شاخه محصولات شانک باعث توزیع و انتشار قدرت راهنماها می شود و نگهداری قطعه کار به دقیق ترین و مطمئن ترین شکل ممکن را ایجاب می کنند. از سری گیره های تولیدی شانک می توان به انواع زیر اشاره کرد:

– گیره موازی (Parallel Gripper): از صنایع مونتاژ قطعات کوچک تا نگهداری و بارگیری قطعات سنگین دارای کاربرد است. این محصول از قدیمی ترین تولیدات شرکت شانک است که قابلیت های آن نظیر طراحی نوآورانه و سیستم هدایت چند دندانه، آن را تبدیل به محصولی پرقدرت و مطمئن کرده است. این سری محصولات شانک دارای مدل های متنوع شامل MPG-plus ،MPG ،EGP ،EGA ،PGN-plus و KTG می باشد.

– گیره هم‌کار (Co-act Gripper): این تجهیزات در زمینه هایی که نیاز به همکاری فرایندی احساس می شود بسیار مفید هستند. به خصوص در شرایطی که اتواماتیزه کردن یک فرایند به صورت کامل مقرون به صرفه نمی باشد، می توان از طریق گیره های هم‌کار بخشی از فرایندها را به نیروی انسانی محول کرد و نوعی همکاری میان فرایندهای دستی و اتوماسیونی برقرار کرد. سری Co-act EGP-C برجسته ترین مدل از این سری گیره های شرکت شانک است.

– گیره مرکزی (Centric Gripper): این گیره ها سه انگشتی و هم مرکز بوده و برای نگهداری قطعات چند گرمی تا بالاتر از ۱۰۰ کیلوگرمی مفید می باشند. این گیره ها در محیط های مختلف، از محیط های پاکیزه و عاری از آلودگی، تا محیط های مستعد انفجار قابلیت استفاده دارند و برای شرایطی که دما بالا می باشد بسیار کاربردی هستند. مدل های MPZ ،JGZ ،PZB-plus و EZN رایج ترین گیره های مرکزی شرکت شانک محسوب می شوند.

– گیره زاویه ای (Angular Gripper): این گیره ها در انواع مناسب برای اجزاء کوچک، مدل های عمومی، و گیره های آب بند به اشکال دو انگشتی و سه انگشتی گتره وسیعی از صنایع و خدمات را تحت پوشش خود قرار می دهند. همچنین استفاده از گیره های زاویه ای در زمانی که می خواهیم از گیره موازی استفاده کنیم مقرون به صرفه تر است.

– گیره مغناطیسی (Magnetic Gripper): این نوع از گیره های تولیدی schunk برای نگهداری قطعات فرومغناطیسی مورد استفاده قرار می گیرند و عملکردی کاملا مطمئن و دقیق دارند.

– ماژول با گیره حلقه گردان (Gripper Swivel Module): این دستگاه ها برای جانمایی دقیق و سریع قطعات در وزن های مختلف و در فضاهای محدود و فشرده مورد استفاده قرار می گیرند.

– گیره چهار انگشتی (4-finger Gripper): گیره های چهار انگشتی شرکت شانک با محرک های پنوماتیکی برای جانمایی، بلند کردن و بارگذاری روی سکو، بارگیری از روی سکو و استقرار قطعات سیلندری در بخش مورد نظر مونتاژ و مواردی از این قبیل بسیار کاربرد دارند. مدل PZV از این سری محصولات کاربرد بیشتری نسبت به سایر مدل ها دارد و دارای گیره مرکزی ۴ انگشتی می باشد.

– گیره اورینگ دار (O-Ring Gripper): این گیره ها برای مونتاژ خارجی قطعات از ۵ تا ۱۶۰ میلمیتر و مونتاژ داخلی با قطر ۱۰ تا ۱۲۰ میلیمتر استفاده می شوند. گیره های اورینگ دار شانک دارای سیستم سنسور، انگشت های ویژه اورینگ دار برای مونتاژ داخلی و اتصالات سه شاخه ای مرکزی برای اطمینان از صحت و مطلوبیت عملکرد می باشند. این سری محصولات در مدل ORG تولید و به بازار عرضه می شوند.

– گیره با رابط شفت (Gripper with shaft Interface): این سری از محصولات schunk نیز نقش حائز اهمیتی در اتوماتیزه کردن فرایندها دارد. سیستم اتوماسیون کارآمد، و مقرون به صرفه آن در تسهیل فرایندها نقش مهمی ایفا می کنند. گیره های با رابط شفت در سری های GSW-b ،GSW-AGE ،GSW-M و GSW-V تولید می شوند.

– محصولات تراشکاری (Lathe): از دیگر زمینه های تولیدی شرکت شانک محسوب می شوند. تولید انواع نگهدارنده های ابزار در دستگاه ماشین تراش، با طراحی های مبتکرانه و عملکرد مطمئن توانسته است مشتریان زیادی را حول این دسته محصولات schunk گرد آورد. انواع سه نظام (Lathe Chunk)، ابزارهای دقیق نگهدارنده ابزار (Toolholder) و فک های سه نظام (Chuck Jaw) عمده محصولات این شرکت در این زمینه محسوب می شوند. سیلندرهای کلمپ دار (Clamping Cylenders) که دامنه کنترلی بالا و زمان قفل شوندگی کمی دارند از دیگر محصولات شانک در این خصوص هستند.

– ماشین سنگ زنی (Grinding Machine): شامل ماشین های سنگ زنی ابزار (Tool Grinding)، نگهدارنده های سنگ زنی (grinding Toolbar)، سیستم های کلمپ دار با درجه لرزش پایین (Low Vibration Clamping System)، فن آوری های کلمپ دار مغناطیسی (Magnetic Clamping Technology) و فن اوری های انبساطی هیدرولیکی (Hydraulic Expansion Technology) از جمله ساز و کارها و محصولات شرکت آلمانی شانک در حوزه سنگ زنی به حساب می آیند.

آن چه تا کنون برشمرده شد، فقط بخشی از محصولات گسترده شرکت SCHUNK به شمار می رود. این شرکت آلمانی با حدود ۷۰ سال سابقه کار، توانسته است برند خود در فیلدهای مختلف صنعتی را در مختصات جهانی تثبیت و تبدیل به یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان ابزارهای نگهدارنده و کنترل صنعتی شود. گروه صنعتی کاسپین به عنوان نماینده فروش محصولات شانک آماده است سفارشات، سوالات و درخواست های شما را در اسرع وقت پاسخ گفته و بهترین خدمات در کمترین زمان ممکن را در اختیارتان بگذارد. ضمن تماس با دفتر گروه صنعتی کاسپین می توانید با کم و کیف خدمات این مجموعه در خصوص محصولات شرکت شانک آشنایی حاصل کنید.

لینک سایت شانک

 کپی مطالب بالا با ذکر منبع بلامانع است.

5/5 - (1 امتیاز)
تعداد بازدید ها : 751
فهرست